מחיצה ברחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מעקב הריון בסיכון גבוה

יש לך לחץ דם גבוה? את סובלת מסכרת? נכנסת לקטגוריה של הריון בסיכון גבוה. את בהריון עם תאומים או שפיתחת סכרת הריון? גם כאן התוצאה זהה. למרות השם המלחיץ, גם הריונות בסיכון גבוה ניתן לעבור בשלום ובבטחה. הריון בסיכון גבוה הוא הריון בו קיים או מתפתח מצב העלול לסכן את האם, את העובר, או את שניהם, ומצריך מעקב וליווי צמודים יותר של הצוות הרפואי במהלך ההריון. הסיבות אשר הופכות את ההריון להריון בסיכון גבוה הן מגוונות וניתן לחלקן לשני סוגים: סיבות הקשורות באם: נשים עם מחלות רקע כגון יתר לחץ דם, סכרת, מחלות לב, מחלות רקמת חיבור כמו זאבת (לופוס), מושתלות כליה, חולות סיסטיק פיברוזיס וכו', שיכולות להחמיר במהלך ההריון ולהשפיע על מהלכו. נשים עם שינוי מבני ברחם כגון: רחם חד קרני, דו קרני, רחם עם מחיצה - גם אצלן יכול להתפתח מצב שישפיע על ניהול מהלך ההריון. סיבות הקשורות בהריון:  מצבים המתפתחים במהלך ההריון והופכים אותו להריון בר סיכון, כגון: הריון מרובה עוברים, האטה בצמיחה תוך רחמית, דימומים...
ללמוד עוד על מחיצה ברחם
היסטרוסקופיה: אבחון בעיות רחמיות-תמונה

סובלת משרירנים, פוליפים ,שאריות לידה או הידבקויות בחלל...

מאת: ד"ר מרדכי...
23/05/2018
מעקב הריון בסיכון גבוה-תמונה

יש לך לחץ דם גבוה? את סובלת מסכרת? נכנסת לקטגוריה של הריון...

מאת: ד"ר עשת רונית
28/11/2018
הפריה חוץ גופית: כך נמנע כישלון חוזר-תמונה

מנסה להיכנס להריון וסובלת מכישלון חוזר בטיפולי הפריה חוץ...

מאת: פרופ' יעקב...
04/10/2016
דימום וסתי מוגבר: יש פתרון-תמונה

המחזור מלווה בדימום כבד מאוד ומלווה בחולשה ועייפות? הדימום...

מאת: מערכת zap...
08/04/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחיצה ברחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחיצה ברחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה זה רחם מחיצתי? האם עלול להשפיע על היריון לידה וכו? אני בת 28 מנסה להכנס להיריון שנתיים.חוץ מרחם מחיצתי לא גילוי שום דבר עושה הזרעות בפעם החמישית

שלום לך רחם מחיצתי זו הסיבה להפלות בשליש הראשון, לידות מוקדמות ומצגים פתולוגים בלידה זו לא הסיבה לאי פריון בד"כ מומלץ לשקול כריתת מחיצה לפני ההריון בהצלחה

שלום, אקדים ואספר קצת ואז אשאל את השאלה. נכנסתי להריון בדצמבר שנה שעברה ועברתי הפלה טבעית לחלוטין ללא התרעבות בשבוע 7. מאז לא הצלחנו להיקלט שוב ולאחרונה גליתי שיש לי מחיצה ברחם. האם זה יכול להשפיע? אבל השאלה שלי היא על הביוץ אני מקבלת מחזור כל 28 יום כמעט קבוע, המחזור הבא אמור להגיע סביב ה23 לחודש. בשבוע שחלף היו לי הפרשות שקופות ונמתחות עד יום שישי (שלשום) וחום הגוף עלה בשבת בבוקר מ36.1/3 ל36.6 וההפרשות חזרו להיות רגילות. הביוץ התרחש כנראה בין חמישי לשישי או בין שישי לשבת כשחום הגוף עלה למחרת? והאם ביוץ בטווח כזה קצר מהמחזור הבא עלול גם להוביל לזה שלא נקלטתי עד היום!

מחיצה ברחם יכולה להשפיע תלוי באורכה.עשיץ היסטרוסקופיה? לגבי הביוץ - אם את מקבלת כל 28 יום הביוץ לא יכול להיות קרוב למחזור הבא כמו שתארת. משהו לא ממש מסתדר בתאריכים שנתת. ככלל את הביוץ אנחנו יודעים בוודאות רק בדיעבד. חכי למחזור (או שלא:) ואז נוכל לתכנן טוב יותר לנסיון הבא.

לפי מה שתארתי זה ביוץ לא? יכול להיות שאקבל מאוחר יותר אבל אני לא יודעת עדיין. השאלה אם עלייה כזו מסמלת ביוץ בנוסף להפרשות. אני השבוע עושה היסטרוסוקפיה לתקן את זה

קשה לי לדייק כי אני לא מכירה את המחזורי שלך בדרך כלל. סמני מתי קיבלת.סיימי מההיסטרוסקופיה ואז נהיה יותר חכמות לתכנן. בהצלחה!

תודה

היי, אז בהמשך לשיחה שלנו. עברתי את ההיטרוסקופיה. את המחזור קיבלתי בסוף ביום שבת בתאריך 25.1 כהפרשות חומות ואתמול 28.1 כבר התחיל ממש הדימום. האם זה מסתדר עם התאריך שחשבתי שזה לי כביוץ?

מתנצלת שלא ראיתי בזמן. שאלות המךש לא קופצות. אם לא עניתי את מוזמנת פתוח שאלה חדשה ולא אפספס

שלום, שמי מאי בת 24 ובגיל 18 התגלה שיש לי רחם מחיצתי, כאשר המחיצה מאוד דקה ומאוד ארוכה. היום כמה שנים לאחר מכן כשאני סובלת מבעיות כמו כאבים ביחסי מין ובעיות לשים טמפון התגלה שיש לי בנוסף מחיצה בנרתיק. נאמר לי ע"י הגינקולוג שיש צורך בניתוח במידה וזה מפריע אבל אני לא יודעת איך מבררים רופאים המתאימים ואיך יודעים איזה רופא יעשה את ההליך בצורה החלקה והטובה ביותר, אשמח לעזרה והכוונה, תודה מראש.

שלום מאי, פעולה כזאת יכולה להתבצע בכל מחלקת נשים. בקשי מהגינקולוג הפנייה לבית החולים הקרוב למקום מגוריך ושם ינחו אותך לגבי הפעולה הנדרשת.

אני בת 29 בריאה לא נוטלת תרופות ולא גלולות לידה אחת לפני שנתיים בניתוח קיסרי עקב מצג עכוז. ( נשללה בעיה, מחיצה ברחם )

אנא שלחי שוב תיאור הבעיה עם הפרטים שצרפת