פורום היסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית

בשנים האחרונות עם מזעור הטלסקופים (סיבים אופטיים) האבחנתיים והטיפוליים ברפואת נשים, הפכה בדיקת ההיסטרוסקופיה האבחנתית, מבדיקה שבוצעה בהרדמה כללית בחדר ניתוח לפעולה שגרתית במרפאת הרופא ללא צורך בחדר ניתוח וללא צורך בהרדמה. ההיסטרוסקופ האבחנתי מאפשר לגלות ממצאים שלא ניתן תמיד להדגים בבדיקת האולטרה-סאונד. נשים רבות הסובלות מבעיות פוריות, יכולות לגלות בבדיקה זו הידבקויות בחלל הרחם, פוליפים זעירים בפתחי החצוצרות, דם וסתי הנאגר בשוניות ברירית הרחם (ADENOMYOSIS), סקולציה בפתח הרחם (לאחר ניתוחים קיסריים), מחיצה, פוליפ או שרירן (MYOMA). תופעות אלו קלות לטיפול ויכולות לפתור בעיות של אי פוריות על רקע מכאני של האישה. קבוצה נוספת היא נשים הסובלות מדימום וסתי או בין-וסתי לא סדיר ו/או כבד. בעיה זו טורדנית במיוחד עבור נשים השומרות נידה. ההיסטרוסקופיה מאפשרת אבחון וטיפול לבעיות הנובעות מרירית רחם עבה, פוליפ רחמי או שרירן תוך רחמיים, או שאריות הריון לאחר לידה או גרידה העלולים לגרום לדימומים ממושכים. פעולות נוספות האפשריות כיום עם היסטרוסקופ טיפולי זעיר הן החדרת משתלי ESSURE (לסגירת החצוצרות), צנתור חצוצרות לפתיחת חסימה, הוצאת התקן תוך רחמי ש"אבד". בשל החידושים בשנים האחרונות, ניתן לבצע חלק מהפעלות במקום בעת האבחון, וחלק אף ללא הרדמה או בהרדמה מקומית. פורום זה ייתן מענה ע"י ד"ר שלומי כהן-אילון, מומחה בכיר בתחום האנדוסקופיה הגינקולוגית.
691 הודעות
601 תשובות מומחה

מנהל פורום היסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית

15/06/2019 | 11:51 | מאת: שירה

כשכותבים שעלי לעבור ביופסיה בהיסטרוסקופיה האם הכוונה היא לכריתת כל הממצאים שברחם ובדיקתם במעבדה , או שידגמו את הממצאים וישאירו אותם ברחם ?

14/06/2019 | 18:44 | מאת: סיון

שלום, בבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית שבוצעה שלשום עלה הממצא של נישה שטחית. אני מבינה שמדובר בממצא שכיח לאחר ניתוח קיסרי (לפני עשרה חודשים), אולם האם עלול להפריע לטיפולי פריון? תודה רבה.

13/06/2019 | 14:07 | מאת: דנה

הי נמצא לי פוליפ בגודל 3 סנטימטר כמה זמן אחרי היסטרסקופיה ניתוחית אפשר להכנס להיריון? האם הפוליפ גורם לגרד או כאבים?

11/06/2019 | 16:57 | מאת: אלונה

שלום. לפני חודש בבדיקה שיגרתית אצל רופא נשים התגלה ע"י אולטרסאונד פוליפ 10/11 מ"מ בחלל ברחם. אין לי שום תלונות, מחזורים סדירים, אין דימומים בין מחזוריים. דימום בזמן המחזור לא כבד בכלל אפשר להגיד אפילו קל. שאלה שלי האם כדאי בכל מקרה לבצע הסרת פוליפ?

08/06/2019 | 17:48 | מאת: סיגל

שלום, עברתי היסטרוסקופיה אבחנתית ביום שני האחרון, מאז דימומים (ברמת פד) וכאבי בטן תחתונה, בבדיקת רופא מיום חמישי אובחנה דלקת אגן (לא חד משמעית) וניתן טיפול בדוקסילין ל-5 ימים. כיום, יומיים אחרי תחילת הטיפול עדיין כאבי בטן, הדימום מעט פחת. בבדיקת רופא נאמר לי שהרחם לא "נקי" מה הסיבה? האם היסטרוסקופיה אבחנתית יכולה לגרום לכך? האם עליי לשוב לרופא? ברקע גרידה (חלפה שנה) בעקבות הפלה נדחית, לאחר הגרידה בדיקת רופא תקינה , כעת מופנית להיסטרוסקופיה ניתוחית בשל הידבקויות. אודה לתשובה.

שלום , ב 19.5 עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת מחיצה ברחם (בגודל של 60%) חוויתי דימומים קלים וכאבים לאחר הניתוח שחלפו. ב 2.6 החלו כאבים חזקים בשחלה ויום למחרת התחלתי לדמם , להבנתי זו הווסת שלי שהקדימה במספר ימים , הדימום הינו מוגבר ומלווה בקרישי דם וברימון מאסיבי יותר ממחזור רגיל , עד כה 6.6 אני עדיין מדממת יותר מן הרגיל . האם הגיוני ? או שמא עלי לגשת לבדיקה ? תודות

05/06/2019 | 18:07 | מאת: חן

שלום רב, יכול להיות שזה לא הכי קשור לפורום אבל כן איכשהו בהקשר בבקשה אשמח רק אם תענה מניסונך. בת 27 אובחן כלמידיה במקרה וטופלתי ועכשיו הכל תקין. הכלמידיה הייתה אצלי הרבה מאוד זמן כי אני ובעלי רק אחד עם השנייה ואנו מכירים 3 שנים. לאןר המצב אני בלחץ אטומי כי הבנתי שזה עלול לגרום לבעיות פוריות הדבקויות בעיה בחצוצרות וכו. אציין כי אני מרגישה טוב מחזור סשיר מבקרת לעיתים קרובות אצל רופא נשים אולטרסאונד הכל תקין. האם לאור מה שהיה לי עם הכלמידיה עליי לעבור היסטרוסקופיה?? (מנסה להרות 5 חודשיים)

עשיתי היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שארית הריון ולאחר חודש בדיוק קיבלתי מחזור. המחזור מלווה בהמון קרישי דם. האם זה תקין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הגיוני, אם כבד משמעותית יותר מוסת גשי לבדיקת אולטרסאונד

שלום, כמה זמן לאחר היסטרוסקופיה אבחנתית שהיה בה הפרדת הידבקויות see and treat ניתן לקיים יחסי מין? לא היה דימום בכלל וקיימתי יחסים לאחר 5 ימים, האם יש בזה סיכון? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמור להיות סיכון לאחר 5 ימים

היי, בת 53 , 7 שנים לאחר סרטן שד, מטופלת בטמוקסיפן, ללא מחזור חודשי, נתגלה ברחם פוליפ 15 מ"מ, רירית מעובה 7מ"מ, הופנתי להיסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת הפוליפ, הבנתי שפוליפ בדרכ שפיר, האם יכול להיות שהוא סרטני? והאם היסטרוסקופיה ניתוחית מסובכת? כמה ימי החלמה, והאם הדימום ארוך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, הפעולה פשוטה אמורה לארוך מספר דקות, ניתן לבצעה עם הרדמה כללית או חלקית בהתאם לסף הכאב ומיומנות הרופא המבצע. בהצלחה!

05/05/2019 | 00:24 | מאת: אור

שלום רב, ב18.4 עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית בהרדמה להוצאת פוליפ בגודל 1.5 סמ. היה לי דימום קל ללא כאבים שנמשך שבוע לאחר הפעולה. לפני שלושה ימים(שזה בדיוק שבועיים לאחר הניתוח) התחיל לי כאב בטן הדומה לתחושה של כאב יום לפני וסת. היה לי דימום בצבע חום כהה במרקם נוקשה ולאחר יום דימום קל בצבע רגיל שעדיין נמשך. הדימום הקל והכאב עדיין נמשכים. אני ביום ה19 למחזור. עוד לא אמורה לקבל וכמות הדם קטנה לא כמו של וסת. האם זה תקין? וממה זה יכול לנבוע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דימומים לאחר היסטרוסקופיה ניתוחית יכולים להופיע לאורך כל החודש שאחרי הפעולה, אם אין חום או כאבים יש להמתין לוסת, הדימומים אמורים להפסק לאחריה בהצלחה!

04/05/2019 | 20:09 | מאת: הילה

לפני כמה ימים ביצעתי היסטרוסקופיה אבחנית ועד עכשיו קצת מדממת. עוד שבוע אמורה לקבל מחזור. האם הבדיקה יכולה להקדים את המחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ לא, אך במקרים מסוימים עצם נגיעה ברירית הרחם עלולה לגרום לדימום שיארך מספר ימים

דוקטור שלום. אני בת 29 +2 , הריונות תקינים ולידות רגילות ללא סיבוחים, בריאה בדרך כלל, בדצמבר 2018 עברתי הפלה נדחת של תיאומים בשבוע 10 ונאלצתי לעבור הפלה. בהתחלה ניסו באמצעות ציטוטק בשתי מנות אך נשארו שאריות ואולצתי לעבור הסטרוסקיפיה ניתוחית. מאז הניתח עברו 4 מחזורי וסת תיקנים ובזמן. לאחר שני מחזורים ואישור הרופא התחלנו לנסות להרות שוב ולא מצליחים. אני מודעת שזה תהליך שיכול לקחת זמן, אבל בפעמים קודמות ההריון נקלט מהפעם הראשונה. האם יש המלצות או בדיקות שכדאי לבצע על מנת לשלול בעיות לאחר היסטרוסקופיה? איך ניתן לעזור להרות בהקדם? תודה רבה על התשובה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה את מנסה חודשיים להרות, יש להמתין לפחות עוד חודשים לפני כל בדיקה, כי הסיכויים להרות הם כ- 20-25% למחזור. אם בעוד חודשיים לא הרית יש לבצע אולטרסאונד ובאם ספק היסטרוסקופיה אבחנתית .

שלום רב, אני 10 ימים לאחר היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת שארית הריון אחרי שתי מנות ציטוטק. עם דימום בינוני שנמשך מאז הניתוח. התחלתי ליטול פרוגילוטון למחרת הניתוח (יום 15 למחזור) ונראה שהיום התחיל דימום ווסתי. האם להמשיך ליטול את הפרוליגוטון שהבנתי שאמורה להגיע ווסת בסיום החפיסה שבעצם כבר הגיעה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

המשיכי הטיפול עד תומו, יש לטיפול משמעות גם כאשר יש דימום. בהצלחה!

שלום רב, לפני שנה עברתי קיסרי חירום. כעת אני מבקשת להיכנס שוב להריון (ב-IVF, משום שאני יחידנית), ובעצת הרופא שלי פניתי למומחה לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית ולבדוק שהכל בסדר ברחם. הוא מצא נישה, לפי מה שהבנתי בכניסה לרחם. הוא הפנה אותי לערוך אולטרה סאונד כדי לבדוק את הגודל המדויק של הנישה, ולאחר מכן להיסטרוקופיה ניתוחית. אני מנסה להבין: באילו מקרים מטפלים בנישה באמצעות היסטרוסקופיה ניתוחית ומתי באמצעות לפרוסקופיה? האם ייתכן שתוצאות האולטרה סאונד יהיו כאלה שנדלג על ההיסטרוסקופיה הניתוחית ישר ללפרוסקופיה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, נישה קיסרית היא ממצא שכיח לאחר ניתוחים קיסריים. יש מקום לטפל כאשר יש דימומים בין וסתיים או במקרה של אי פוריות כאשר יש הפרשות המצטברות באיזור הנישה בבדיקות אולטרסאונד עוקבות ויתכן ומונעות הפרייה. המידע לגבי נוכחות הנישה והצורך בניתוח בין אם בגישה היסטרוסקופית או לפרוסקופית הוא דל בספרות העולמית. למיטב הבנתי וידיעתי יש לטפל בנשים תסמיניות בלבד. בהצלחה!

11/04/2019 | 12:38 | מאת: יעל

האם פוליפ בחלל הבטן יכול להיות מורגש? לגרום לכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם התכוונת לפוליפ בחלל הרחם הוא יכול לגרום לדימוים כבדים בוסת או דימום לא סדיר, לעיתים יכול להיות מעורב בסיבה לכאבי מחזור.

04/04/2019 | 23:41 | מאת: תמר

שלום, האם ניתן לעשות היסטרוסקופיה ניתוחית אם לקחתי ורמוקס?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש בעיה פעילה עדיף לטפל לפני פעולה כירורגית. בהצלחה!

שלום רב, לפני מספר חודשים התגלה אצלי פוליפ בחלל הרחם. עברתי היסטרוסקופיה אבחנתית והתגלה שרירית הרחם שלי עבה. בעקבות כך המליצו לי לקחת גלולות במשך שלושה חודשים (נוטלת כבר במשך חודש) ולבוא לאחר מכן למעקב. השאלה שלי: האם הפוליפ יכול לצאת בעזרת הגלולות ואם כן, איך ארגיש או אדע? האם העיבוי של רירית הרחם נגרם מהפוליפ עצמו או שיש בעיה נוספת שצריך לבדוק? והאם ניתן להיכנס להריון גם כשהרירית עבה..? תודה רבה על זמנך

לקריאה נוספת והעמקה

הפוליפ יכול להיות חלק מהגורמים לעיבוי הרירית. אם הפוליפ קטן מ-1 ס"מ יש סיכוי של כ- 25% שיצא במחזור לאחר הטיפול ההורמונלי. אם אחרי הכל עדיין יהיה פוליפ רצוי להסירו לפני הריון. בהצלחה!

אפשר להוציא פוליפ עי הורמונים במקום ניתוח?

02/04/2019 | 09:14 | מאת: אתושקה

האם מותר לבצע פעילות גופנית בזמן ההחלמה? לאחר ביצוע היסטרוסקופיה. אם כן מתי כבר אפשר?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה תלויה בסוג הפעולה שעברת ובמצב בריאותך הכללי. עקרונית אם אחרי 3 ימים את חשה בטוב ורגילה בפעילות גופנית קבועה תוכלי לשוב לבצעה.

01/04/2019 | 17:51 | מאת: א

שלום,רופא הפוריות שלי המליץ לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית לאחר צילום רחם שהוא עשה לי גם .יש לי אפשרות לעשות את הבדיקה במקום שבו הוא עובד, הוא אמר לי שהוא לא יעשה לי הבדיקה ולא נתן לי הסבר למה.(הייתי הרבה יותר רגועה אם הוא יעשה לי את הבדיקה כי הוא מכיר את ההיסטוריה שלי, ולא ברור לי למה הוא לא מעוניין). מה יכולה להיות הסיבה שהוא מעדיף שרופא אחר יעשה את הבדיקה ולא הוא.תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

זו שאלה שהתשובה לה צריכה להינתן ע"י הרופא שלך. בכל מקרה הבדיקה חשובה וכדאי לבצעה לפני טיפולי פריון, בהצלחה!

בהיסטרוסקופיה בוצע שאיבה קרישי דם וגרידה עדינה חומר הריוני מדפנות הרחם.... אני כבר יום 10 אחרי ודימום קל ממשיך האם זה בסדר? ואחרי כמה זמן צריך להתחיל לדאוג ולבדוק.....

לקריאה נוספת והעמקה

הדימום יכול להמשך גם עד הוסת, אם הכמות קטנה אין מקום לדאגה, בכל מקרה רצוי ביקורת אולטרסאונד אחרי הוסת

היום יום ה10 אחרי שעשיתי היסטרוסקופיה עקב שנשאר חומר הריוני אחרי לידה... הדימום הוא קל האם זה בסדר? אין שינוי מתחילת הדימום אחרי פעולה...דימום קל.....

13/03/2019 | 10:52 | מאת: אנונימית

שלום, האם יש צורך לעבור היס׳ אבחנתית אחרי ביצוע היס׳ ניתוחית? הרופא המנתח המליץ לבצע אבל אני מעדיפה שלא לעשות את זה במידה וזה לא הכרחי..

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי מה היה המקרה, כדאי שתתייעצי עם הרופא המנתח

דר' שלום, ביום ג' (לפני יומיים) עשיתי בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית שיצאה תקינה. באותו יום עשיתי גם בדיקת פאפ. בהתחלה היה דימום קל מאוד ועכשיו עדיין יש דימום שקצת התחזק (עדיין לא ברמה של מחזור אלא מספיק לשים תחתונית אחת ליום) הדימום לפעמים אדמדם לפעמים חום. האם זה תקין? כמה זמן זה עלול להימשך? האם יש צורך לפנות לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע תקין

שלום , ב25.2 הוציאו לי פוליפ באורך של 2 ס"מ מהרחם. לאחר הניתוח היו לי דימומים קלילים שהלכו והתמתנו לאט לאט.. היום( ביום ה9) הדימום חזר ואף באופן חזק יותר. בבית החולים נאמר לי כי הדימום צריך להמשך בין 3 ל10 ימים. האם יש ממה לדאוג? היית ממליץ ללכת לביקורת? מודה לך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

אם כמות הדימום עולה על זו שבוסת יש מקום לבדיקה, אחרת יש להמתין לוסת הבאה

05/03/2019 | 11:32 | מאת: ענת

האם תור של חודש וחצי סביר לבדיקת רירית רחם מוגדלת ל-8 מ"מ או שעדיף לפנות באופן פרטי?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו עוסק בסוגיה זו, ההחלטה האם לפנות לרפואה פרטית היא רק שלך

04/03/2019 | 11:44 | מאת: לירון

שלום רב. עברתי גרידה בשבוע 21, עברו מאז 4 שבועות שבהם לא קיבלתי מחזור אך היה דימום חלש לאורך כל התקופה. מבדיקת רופא ומבדיקת אולטרסאונד נצפה ממצא שהכל הנראה הוא שארית מהגרידה בגודל של 48 מ"מ. מנסיונך, מה הסיכוי שהשארית תצא במחזור ולא אצטרך היסטרוסקטפיה? ומתי לדעתך צפוי להגיע המחזור? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

זו שארית גדולה, אם יש גם זרימות דם בממצא רצוי לקבוע היסטרוסוקפיה ניתוחית בהקדם. אם אין אפשר להמתין עד אחרי הוסת הבאה, אך הסיכויים שיפלט עצמונית קטנים.

04/03/2019 | 10:08 | מאת: רינה

שלום וברכה במהלך אולטרסאונדים שהייתי עושה היה נראה פוליפ בסוף נקלטתי להריון טבעי האם יתכן כי מדובר בכפל הרירית? אני בת 29 ווסת סדירה האם חייב להוציא את הפוליפ? במידה והוא נשאר או כי יכול להיות שנשר בלידה?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש ספק, רצוי לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית לאבחנה סופית. אם את מתכננת עוד הריונות רצוי להסיר הפוליפ בהצלחה!

03/03/2019 | 17:43 | מאת: דנה

שלום וברכה באולטרסאונד שביצעתי לפני ההריון נראה פוליפ ברחם בסוף נקלטתי טבעי האם במהלך ההריון היו רואים את הפוליפ? והאם ההריון יכל לגרום לו לגדול? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

אם ההריון התשרש באופן תקין, אין סיבה לדאגה, אם הוא לא גדול יתכן ויפלט בלידה. בהצלחה!

שלום דר, יש לי מיומה סב מוקוזית בגוגל כארבעה ס״מ . באם אסיר אותה ב היסטרוסקופיה ניתוחית, האם אפשר לשלב בו זמנית גם אבלציה של הרירית כדי לוודא שלא יישנו מחזורים קשים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי, אם כי יתכן ויהיה צורך לבצע הפעולה ב-2 פעולות עקב גודל השרירן. בהצלחה!

שלום רב. לפני 4 ימים עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית לכריתת שרירן. הדימום היה מועט ביותר. פחות מיום. כרגע הפרשה מינימלית מיימית. אך הכאב ברחם עדיין קיים ובנוסף מיום ליום מרגישה כאב בנרתיק שהולך ומתגבר. האם זה נורמלי או שמצריך בירור?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכאב ללא שיפור לאחר שבוע ויש תסמינים נוספים כהפרשה בריח לא נעים ו/או חום יש לפנות מיידית לבדיקה. אחרת סביר שמדובר בכאבים של התכוצויות הרחם לאחר הפעולה. בהצלחה!

תודה על המענה. כיום שבועיים לאחר הפרוצדורה. היו מספר ימים עם הפרשה חומה והפסיקו. היום התחיל כאבי מחזור ודימומים ואני תחת גלולות. זה תקין?

20/02/2019 | 18:20 | מאת: אדל

בס״ד שלום, בתאריך 27.12 ביצעתי גרידה עקב הריון לא רצוי ומאז לא קיבלתי ווסת . פניתי היום לרופאת נשים ששלחה אותי למיון נשים עקב חשד לשארית . במיון נשים שללו שארית ואמרו שהשחלות תקינותפרוגילוטון וראו שהיה ביוץ . אך הם גם ראו שהרירית דקה ולכן אני לא מקבלת את הווסת למרות שעבר הביוץ הם נתנו לי מין גלולות בשם פרוגילוטון ל21 ימים שלאחריו יהיה דימום. השאלה שלי האם זה מצב נורמלי לאחר גרידה שאחרי הביוץ הרירית דקה ? חשוב לציין שלפני הגרידה המחזורים שלי יהיו סדירים והיה הריון תקין בהתחלה לפני הפסקת הריון. אני מאוד מפחדת שחלילה יגרם לי בעיות פוריות עתידיות בגלל שהרירית דקה . האם זה נגרם כתוצאה מהידבקויות מסוימות עקב הגרידה ? אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעיות בפיריון נדירות לאחר גרידה, רירית דקה בעיקר מופיעה בשל השיבוש ההורמונלי החולף שסביב ההפלה. קחי הטיפול והמשיכי המעקב, רוב הסיכויים שהעניין יסתדר באופן זה. בהצלחה!

18/03/2019 | 07:56 | מאת: אדל

סיימתי את נטילת הכדורים (21 יום) ולאחר חמישה ימים התחיל דימום אך הוא מאוד חלש ודליל לא דומה למחזורים שהיו לפני הגרידה האם זה תקין ? ובנוסף התחלתי לקחת גלולות כי הרופאת נשים המליצה בשביל שהרירית תשתקם (גלולות מינס) . אשמח לתשובתך תודה.

אני פונה אליך לאחר שביצעתי היסטרוסקופיה אבחנתית לאחר לידה מוקדמת. המלצות הרופא הם תיקון רחם דיסמורפי בצורת T. האם יש אפשרות לבצע זאת בהליך שאינו כירורגי? אני מאד חוששת מהרדמה מלאה ואשמח לבדוק אם יש עוד אפשרויות.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע בהרדמה מקומית או בטשטוש, הרדמה כשלהיא כדאית כי הפעולה כואבת. בהצלחה!

שמי אורית בת 43 לפני שלושה שבועות בצעתי פעם שניה היסטרוסקופיה על הרחם והיו בו שוב ממצאים של פוליפים ביום שני הקרוב אקבל תשובה מעודכנת מה בדיוק מה שכן אמרו לי שאקבל מחזור 3 -4 שבועות ועדיין המחזור לא מגיע האם יש עוד פוליפים או סיבות שלא נצפו ואצטרך שוב בדיקה כי זה כבר פעם שניה פעם אחרת לפני שנה היה אותו סיפור עשו לי הייתי מאושפזת ואז לאחר שנה שוב אותה בעיה ושוב הייתה רירית עבה והוחלט לבצע בדיקה וכעת אני אחרי פעם שניה ושוב אותה בעיה מה דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

קבלת וסת לאחר היסטרוסוקפיה יכולה להשתהות גם במספר שבועות ולכן אין מקום לדאגה. בהצלחה!

16/02/2019 | 20:48 | מאת: חנה

שלום לך עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית בתאריך 23.1.19 ומאז הדימום לא נגמר הדימום רק בניגוב בצבע חום ורוד ולפעמים אדום יש לי כאבים בנרתיק וגם דקירות וגם כאבים במותניים שמקרין למפשעה אני ללא מחזור 7 שנים האם בגלל שאין לי מחזור הדימום לא פסק בסיכום מחלה היה רשום שהפוליפ הוצא בשלמותו והכל תקין יש לי בקורת לרופא רק בעוד חודש תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כאבים המקרינים לכיליה יש לגשת לרופא המשפחה כבר מחר לבדיקת שתן, הדמום יכול להמשך גם חודש לאחר הניתוח

שלום ד"ר, אני לפני פרוצדורת היסטרוסקופיה אבחנתית + ניתוחית עקב פוליפ 18 מ"מ שאובחן באולטרסאונד (בת 42, לידות ווגינליות). ממעט מחקר שעשיתי מצטיירת תמונה לפיה 1 מכל 10 נשים (באבחנתית) ו-1 מכל 4 (בניתוחית), עשוייה לסבול כאבים קשים מאוד בפרוצדורה, ואני די חוששת. הומלץ לי לקחת 2 אקמול פורטה + 2 אדוויל ערב לפני ושוב מינון דומה בבוקר לפני הפרוצדורה. מנסיונך, עד כמה שכיח שהכאבים בלתי נסבלים? (מעבר להתכווציות מחזור כואבות) האם ניתן לבקש לעשות את הפרוצדורה תחת טשטוש? אילו עוד אפשרויות יש מלבד זריקה לצוואר הרחם או הרדמה מלאה? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

יש אופציה להרדמה קלילה הקרויה conscious sedation בדומה לזו שמתבצע בקולונוסקופיה, היא תספיק להוצאת הפוליפ ללא כאבים . בהצלחה!

שלום, אני לאחר ביצוע היסטרוסקופיה ניתוחית לאחר שארית שליה ברחם. הרופא טען כי השארית הייתה דבוקה והיה קושי בהוצאתה אם כי ההליך צלח. לאחר הניתוח הרופא ביקש שאגיע להיסטרוסקופיה אבחנתית לבדיקה כי אין הידבקויות. האם תמיד נדרש לבצע היסטרו אבחנתית? האם יש סיכוי גבוה להידבקויות במקרה שלי? האם ההידבקויות מסוכנות? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

התופעה מוכרת ומומלץ לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית, לוודא כי אין הידבקויות לאחר הפעולה. בהצלחה!

12/02/2019 | 12:41 | מאת: דליפת שתן והרחבת הנרתיק

שלום רב אני מיועדת לניתוח כריתת רחם בגלל נישה. בנוסף לדימומים אני סובלת מדליפת שתן (גם לא במאמץ) ומהרחבת נרתיק רצינית להרגשתי. האם ניתן לבצע שילוב כלשהו בניתוח לכריתת רחם בשיטה היסטרוסקופית כפי שהמלצת לי לעשות יחד עם טיפול כירוגי כלשהו לטיפול בדליפת שתן ולשיקום קירות הנרתיק? תודה רבה מראש על תשובתך

שלום, עברתי לאחרונה היסטרוסקופיה להסרת הידבקויות אחרי שהייתה היסטרוסקופיה להוצאת שאריות מהפלה. אני כרגע לוקחת אסטרופם, מתי אוכל לנסות שוב להכנס להריון? תודה!

09/02/2019 | 23:34 | מאת: חנה

שלום לך אני 17 יום לאחר ניתוח היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת פוליפ בגודל 25 מ"מ יש לי דימום בצבע סגול חום רק בניגוב תשובה פתולוגית לא קיבלתי עוד יש לי תור לרופא רק בעוד חודש האם זה דבר שהוא בסדר או מצריך דאגה יש לציין שהיה לי הפסקה מהדימום יומיים וקיימתי יחסים עם בעלי ולמחרת הופיע שוב הדימום האם עלי להפסיק לקיים יחסים עד שיעלם הדימום דרך אגב אני בת 54 ללא מחזור 7 שנים תוך כמה זמן אמור להמשך הדימום והאם מותר לי להמשיך לקיים יחסים למרות שיש דימום שהוא רק בניגוב תודה רבה

איך עןבד התהליך ? כמה זמן צריך להישאר במחלה בבית לאחר התהליך ? האם יהיו דימומים לאחר מכן ? והאם יכולים להיות סיבוכים חלילה?

לקריאה נוספת והעמקה

פוליפ רחמי מורחק בהיסטרוסקופיה ניתוחית, ניתן לבצע הפולה במסגרת אמבולטורית במרפאה /בי"ח דימומים צפויים כבמחזור לאחר מכן סיבוכים עלולים להיות בכל פעולה רפואית לכן כדאי לבצע בידיים אמונות. בהצלחה!

08/02/2019 | 10:27 | מאת: יהל

שלום, במהלך טיפול ivf התגלה פוליפ לא גדול. לאחר שהטיפול לא הצליח הומלץ לי להסיר את הפוליפ ונתבקשתי לקבוע מועד להיסטרוסקופיה אבחנתית בקופה בין 5 עד 10 ימים אחרי קבלת המחזור (לפני זה היתה גרידה). המחזור הקדים וכעת המועד שנקבע יוצא אחרי 11 ימים מיום קבלת המחזור. 1. האם זה קריטי? 2. האם ניתן להוציא את הפוליפ באותו טיפול בקופה או שהיסטרו. אבחנתית משעמשה שלא עושים דבר מעבר לאבחון? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

יממה אינה קריטית בקופ"ח למיטב ידיעתי מבצעים רק פעולות אבחנתיות בהצלחה!

שלום דר כהן, לפני כ4 שנים הריון ספונטני תקין לידה קיסרית( ירידת דופק) אני מטופלת IVF כבר שנה. סכה שאיבה אחת 12 ביציות מופרות(פוליצסטית). ושתי החזרות , בראשונה הריון כימי ובשניה עובר ללא שק חלמון שבוע 7. בשתי ההחזרות ממש לפני ההחזרה שאבו לי נוזל שממש נראה בUS יוצא מהנישה של הקיסרי. בתחילת הדרך עשיתי צילום רחם אצלך(תקין) ובהמשך גם היסטרסקופיה אבחנתית בה נצפתה נישה אך גם נאמר שתקין(תל השומר) ואין צורך לנתח. בסיבוב האחרון קיבלתי ציטוטק שהוציא את שק ההריון אך ישנה שארית בגודל 4/7 ממ רירית לא סדירה עם פס נוזל. כרגע לפי בדיקות דם במעקב אני בווסת חלשה ביותר שאלותי הן : 1. האם כדאי לבצע היסטרסקופיה אבחנתית/ניתוחית לשם הוצאת השארית 2. האם ניתן לעשות את הפעולה ללא הרדמה 3. האם בעקבות פס הנוזל יש מקום לשקול תיקון נישה בכל זאת? 4.האם זה בסדר שאעשה את אחת הפעולות בימים אלו של וסת חלשה מאד בשל נסיעה לחול? 5. האם לאחר תיקון נישה ניתוחית צריך להמתין או ניתן להרות בביוץ שאחרי? תודה וסליחה על האורך

לקריאה נוספת והעמקה

הנושא מרכב מכדי התייעצות באינטרנט יש לקבוע תור מסודר לרופא מומחה בתחום או למרפאת הנשים עקרונית אם אין דימום פעיל כאבים או חום ניתן להמתין לוסת הקרובה בתקווה שהשארית תפלט עצמונית בהצלחה!

שלום לאני בת 54 ללא מחזור 7 שנים בתאריך 23.1.19 עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת פוליפ בגודל 2 ס"מ במשך חמעשה ימים היה לי דימון חזק ולאחר מכן דימום קל אבל היום יש לי הפרשות בצבע חום מתי זה אמור להיפסק מאחר ואין לי מחזור יותר האם זה אמור להיות ככה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להמשך 2-3 שבועות ולעיתים יותר הכל בהתאם לתשובה הפתולוגית בהצלחה!

26/01/2019 | 22:27 | מאת: מיכל

היי בחודש נובמבר עברתי הפלה וקיבלתי מחזור ראשון אחרי הפלה ב 31.12 .. וקיבלתי עוד הפעם ב 20.1 למרות שהיה לי מחזור סדיר .. כמובן קיימתי יחסי מין לא מוגנים! השאלה היא איך זה יכול להיות שאני אקבל פעמיים בחודש מחזור ?

לקריאה נוספת והעמקה

האם נבדקת בין לבין? יש לוודא כי אין שאריות הרייון, גשי לבדיקת אולטרסאונד בהצלחה!

שלום רב, אני בת 47. ווסת אחרונה ב-22.12.18. בשנה האחרונה נסיונות לכניסה להריון, ספונטנית וטיפולי פוריות. עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת פוליפ ב-26.12.18. מאז לא קיבלתי שוב ווסת, איחור של כשבוע. מה יכול להיות ההסבר לכך?

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח יכול לגרום לעיכוב המתיני עד 10 ימים נוספים אם לא מגיע גשי לבדיקה. בהצלחה!

לפני כשבועיים, עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית (הוצאת שאריות הריון והסרת מחיצה או ידבקות ברחם וציסטה קטנה). בשבועיים וחצי האחרונים יש לי דימום שהיה פחות ועכשיו יותר חזק , ההרגשה של ווסת שכנירא יקדים בשבוע פחות או יותר,הווסת שהיה יחסית חזק אך ללא גושים ,אין לי חום ולא כאביים יש קצת רגישות בבטן התחתונה. הניתוח עבר בצורה תקינה לפי מכתב שיחרור של בית חולים, יש לי ביקור אצל הרופא בעוד שבועיים.שאלה איך להבדיל האם זה באמת ווסת או דימום אחרי ניתוח? ואז יש צורך להתייחס באופן חריג למצב ? תודה רבה מראש דנה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן וזה וסת אם הכמות אינה עולה על זו של וסת אין מקום לדאגה וניתן להמתין לביקורת המתוכנת בהצלחה!

20/01/2019 | 12:54 | מאת: אילנה

שלום רב, בת 40 4 לידות 3 מתוכם ניתוחים קיסריים. ניתוח אחרון לפני שנתיים כולל קשירת חצוצרות. כשנה לאחר הניתוח האחרון החלו דימומים במהלך רוב החודש. אליהם הצטרפו כאבים עזים בצלקת הניתוחית ברחם בימים של הווסת ולערכתי ביום הביוץ. בנוסף דימום במהלך קיום יחסי מין. עברתי המון בדיקות כולל פאפ וקולוסקופיה, כולן יצאו תקינות. בבדיקת על שמע גניקולוגית בבית החולים נצפה כי הרחם דבוק לדופן בטן עליונה, ונצפתה נישה 0.6*0.75 ס"מ. נשלחתי לרופא המטפל לשקילת טיפול ניתוחי. שאלתי: האם יתכן כי הנישה גורמת לכל אותן תופעות, והאם ניתן לטפל בנושא בעזרת היסטרוסקופיה ניתוחית ולחסוך ניתוח כירוגי? תודה מראש על התייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן, אך לשם כך יש לבצע הערכה שתכלול היסטרוסקופיה אבחנתית ומייד בתומה אולטרסאונד לפי עובי רקמת השריר הנותרת ניתן יהיה להעריך המקום להיסטרוסקופיה ניתוחיתץ בהצלחה!

15/01/2019 | 18:00 | מאת: נטע

שלום אני לאחר לידה שקטה בשבוע 22 +גרידת BUMM בוצע US ביום 5 למחזוא הראשון שבתוצאה נכתב ללא ממצא חריג בחלל" כחלק מבירור בעיקבות הלידה השקטה הופנתי להיסטרוסקופיה אבחנתית לבדוק את מבנה הרחם. בבדיקה נצפו שאריות ברחם. נכתב: "רירית הרחם זרועה בחלקה פוליפים קטנים בחלל באיזור הקרן השמאלית ממצאים ושארית הריון המסתירים את פי החצוצרה השמאלית מימין" מבצע הבדיקה המליץ על היסטרוסקופיה ניתוחית. שאלתי: האם השאריות משמעותיות מבחינת הריון חדש? האם ניתן להרות ולשמור על הריון תקין שמצב הנוכחי של הרחם? האם השאריות יכולות לצאת מעצמן במחזור הבא?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש שאריות כפי שתיארת, לאחר הוסת שאחר הגרידה הרי שהסיכויים שהממצאים יצאו מעצמם בוסת הבאה קטנים, אם אין דימום את יכולה להמתין ולהבדק שנית לאחר הוסת הבאה, אם עדיין השאריות תמצאנה מומלצת היסטרוסקופיה ניתוחית

16/01/2019 | 12:52 | מאת: נטע

תודה על התשובה המהירה. בהמשך לשאלה, מה סיכונים מבחינת פוריות בהמתנה למחזור הבא וכן בעיקבות ההיסטרוסקופיה הניתוחית?

15/01/2019 | 00:01 | מאת: רוני

שלום דר', בת 43, 2 לידות, ללא תוכניות ילודה. סובלת משרירן סבסרוזי 11 ס"מ ורחם מוגדל (600 סמ"ק). דימום כבד ואנמיה שטופלה עם תוסף ברזל. במסגרת המעקב אובחן עכשיו גם פוליפ קטן (18 מ"מ). האם יש טעם להסיר את הפוליפ ולראות האם משפיע לטובה על הדימום? (במקום לגשת ישר להוצאת רחם) האם ניתן להוציא פוליפ בגודל כזה כבר בהליך היסטרוסקופיה אבחנתית? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להתחיל בהוצאת הפוליפ ולהמשיך בהתאם לקליניקה. לגבי הרדמה-זה להחלטת הרופא הבצע, את רוב הפוליפים שבגודל של כ-2 ס"מ כפי שאצלך רצוי להסיר