רשלנות רפואית באבחון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רשלנות רפואית: סרטן צוואר הרחם

נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ללדת. במקרה של רשלנות רפואית באבחון, הפיצוי הכספי מסייע במימון אפשרויות כגון אימוץ או פונדקאות מחלת הסרטן היא אחת המחלות הקטלניות ביותר במאה ה-20 ומהווה גורם מוות משמעותי, בקרב נשים וגברים כאחד. ניתן לחלק את מחלות הסרטן למחלות הניתנות לגילוי מוקדם ולמחלות שקשה יותר לגלות בגילוי מוקדם - כגון סרטן לבלב, שחלות, קיבה ועוד.בעשור האחרון, אנו עדים לירידה משמעותית בתמותה כתוצאה ממחלת הסרטן, בעיקר מהסוגים הניתנים לגילוי מוקדם. הגילוי המוקדם מתאפשר הן הודות להתפתחות הטכנולוגיה והן בעקבות הגידול במודעות של האוכלוסייה והרופאים, בכל הנוגע לעריכת בדיקות שגרתיות הדרושות לצורך גילוי מוקדם.   מהו סרטן צוואר הרחם? האם ניתן לגלות אותו באופן מוקדם - ועד כמה הוא קטלני?סרטן צוואר הרחם הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר, אך עם זאת הוא נמנה על סוגי הסרטן שקל ופשוט לאתר אותם בגילוי מוקדם, העשוי...
ללמוד עוד על רשלנות רפואית באבחון
סרטן: רשלנות רפואית באבחון ובטיפול-תמונה

רשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן עלולה לפגוע בסיכויי...

מאת: עו"ד דותן...
07/05/2016
רשלנות רפואית: סרטן צוואר הרחם-תמונה

נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ...

מאת: עו"ד דוד פייל
20/03/2016
רשלנות רפואית: מדריך לתובע-תמונה

כיצד יכולים מטופלים ובני משפחתם לדעת כי נעשה בהם אבחון...

מאת: עו"ד דוד...
31/12/2014
רשלנות בהריון: בקרוב לא תוכלו לתבוע-תמונה

אם ילדכם בן 7 עד 25, והוא סובל ממום מולד, כדאי לדעת כי חלון...

מאת: מערכת zap...
24/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרשלנות רפואית באבחון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רשלנות רפואית באבחון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר, בת 35, יש לי כאבי ראש במשך חודשיים קבועים במשך כל היום , בינואר עשיתי סיטי ללא חומר ניגוד בבית חולים (תקין ללא שום ממצא ) היתי פעמיים אצל נוירולוג ( אמר שלא רואה שום בעיה )ופעמיים עברתי בדיקת עניים עם הרחבת עישונים (תקין) הכאבי ראש מתרכזים בצד ימין יותר כאבים שורפים כאלה והמצח וערקה ימנית ,וחשוב לציין שיש ימים שזה כואב יותר ויש פחות! יש בחילות לפעמים , אני מטופלת 3 שבועות באלטרולט מימון 10מג , כן קיים שיפור אבל קטן מאוד , אני תמיד חושבת רק על הכאבי ראש , כל היום בלחץ ובמתח למה יש כאבים ולמה זה לא מרפא ממני ! שאלה אליך דוקטור האם להחליף כדורים ? האם לעשות עוד בדיקות ? או שפשוט להרפות כי עם הסיטי היה תקין אין מקום לדאגה תודה!

שלום מרינה, את מתארת כאב מתמשך בפלג הראש הימני, ניתן לעתים קרובות לטפל בסוג זה של כאב . כדאי לפנות למומחה לכאבי רש לנסות להתאים טיפול כזה.

שלום, בן 46 עם עודף משקל 177/97 סובל מעייפות לאחרונה. בבדיקת אולטראסאונד כתוב הכבד בעל מרקם אקוגני-שומני מאוד עם אזורי באונה שמאלית . focal fating sparing . בבדיקת דם טריצליגרידים גבוה מעל 312 (תורשה במשפחה שלי)בנוסף פרטין 299, RBC 5.75 ,HDL 31 , Immu A 414, B12 199, D25 17. שאר התוצאות תקינות. שאלתי היא מה משמעות בדיקת האולטראסאונד והאם מומלץ לבקש מרופא המשפחה כעת MRI? או המשך בדיקות נוספות/אחרות? מעבר לשינוי תזונה ודיאטה. בתודה מראש

focal fat spring הינו אזור ללא השמנה שנצפה בסונר בטן(או בבדיקות הדמיה אחרות). אין צורך בבדיקת MRI לצורך האבחנה. הטיפול המוכח לכבד שומני הוא ירידה במשקל ותזונה מתאימה כפי שציינת. בהצלחה!

הטיפות הראשונות לא הועילו. 2 סוגים [2 מרכיבים טפוליים] שקבלתי אחכ, יעילים , אך הראשון [דואוטרב] גרם לתופעות לוואי, והשני [גאנפורט]לתופעות לוואי מדאיגות יותר. יש טיפות ללא תופעות לוואי? מופחתות תופעות לוואי?

רש שלום רב, התגובה לטיפות היא אינדיבדואלית. לרוב האנשים לא יהיו ת. לוואי ולחלק יתפתחו עם הזמן. לכן יש לנסות להתאים לך את הטיפות המתאימות אבל בלי שתנסה לא ניתן לדעת מראש מה יתאים לך. בהצלחה. בריאות שלמה. פרופ ורבין

שלום, לאחרונה חוויתי כמה התקפים חמורים של כאבי תופת בחזה ובגב העליון, קושי בנשימה והקאות בלתי פוסקות. בבדיקת אולטרסאונד נמצאו אצלי אבנים בכיס מרה, והגסטרו הסביר לי שעליי לעבור ניתוח כריתה. בנוסף, אני סובלת מרפלוקס ובבדיקת אנדוסקופיה נמצא כיב בושט ודלקת. יש לי שתי שאלות: 1. האם יש / יכול להיות קשר בין הדברים והאם יש משהו נוסף שכדאי/צריך לבדוק או לשים אליו לב? 2. הרופא הסביר לי שהטיפול ברפלוקס הוא לקיחת תרופות (לוקחת נקסיום - שאכן עוזר), אך שהטיפול הוא מניעת החומציות ולא פותר את הבעיה ולכן כנראה אצטרך לקחת את הכדורים באופן קבוע ותמידי. ראיתי שקיים ניתוח זעיר פולשני לרפלוקס ושטי, האם מדובר בהליך שמבוצע רק בנסיבות מסוימות או שזו חלופה רלוונטית שיכולה לפטור אותי מלקחת כדורים כל חיי? בנוסף, היות ואני בכל מקרה עתידה לעבור ניתוח לכריתת כיס מרה, האם ניתן וכדאי כבר לבצע את ניתוח הרפלוקס באותה ההזדמנות?

אין קשר בין אבני מרה לדלקת בושט. ניתוח רפלוקס (פונדופליקציה) עושים כאשר מוכיחים קשר עם התלונות בבדיקת מנומטריה, וכאשר מוצא כל טיפול שמרני. לגבי ביצוע שני הניתוחים, עקרונית אפשרי, אך ממליץ להיוועץ עם כירורג.

תיקון: בדיקת PH-מטריה+אמפדנס, אך מנומטריה היא חלק מההערכה לפני ניתוח.

פורומים בנושא רשלנות רפואית באבחון
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...