נגישות
נגישות

רשלנות רפואית באבחון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רשלנות רפואית: סרטן צוואר הרחם

נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ללדת. במקרה של רשלנות רפואית באבחון, הפיצוי הכספי מסייע במימון אפשרויות כגון אימוץ או פונדקאות מחלת הסרטן היא אחת המחלות הקטלניות ביותר במאה ה-20 ומהווה גורם מוות משמעותי, בקרב נשים וגברים כאחד. ניתן לחלק את מחלות הסרטן למחלות הניתנות לגילוי מוקדם ולמחלות שקשה יותר לגלות בגילוי מוקדם - כגון סרטן לבלב, שחלות, קיבה ועוד.בעשור האחרון, אנו עדים לירידה משמעותית בתמותה כתוצאה ממחלת הסרטן, בעיקר מהסוגים הניתנים לגילוי מוקדם. הגילוי המוקדם מתאפשר הן הודות להתפתחות הטכנולוגיה והן בעקבות הגידול במודעות של האוכלוסייה והרופאים, בכל הנוגע לעריכת בדיקות שגרתיות הדרושות לצורך גילוי מוקדם.   מהו סרטן צוואר הרחם? האם ניתן לגלות אותו באופן מוקדם - ועד כמה הוא קטלני?סרטן צוואר הרחם הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר, אך עם זאת הוא נמנה על סוגי הסרטן שקל ופשוט לאתר אותם בגילוי מוקדם, העשוי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לרשלנות רפואית באבחון

רשלנות רפואית - תמונת המחשה
רשלנות רפואית נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ללדת. במקרה של רשלנות רפואית באב...
רפואה משפטית וביטוח - תמונת המחשה
רפואה משפטית וביטוח האסדרה החדשה של משרד הבריאות בנוגע לשימוש בקנאביס רפואי, הותירה חולים רבים מבולבלים ומא...
ללמוד עוד על רשלנות רפואית באבחון
סרטן: רשלנות רפואית באבחון ובטיפול-תמונה

רשלנות רפואית באבחון או טיפול בסרטן עלולה לפגוע בסיכויי...

מאת: עו"ד דותן...
07/05/2016
רשלנות רפואית: סרטן צוואר הרחם-תמונה

נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ...

מאת: עו"ד דוד פייל
20/03/2016
רשלנות רפואית: מדריך לתובע-תמונה

כיצד יכולים מטופלים ובני משפחתם לדעת כי נעשה בהם אבחון...

מאת: עו"ד דוד...
31/12/2014
רשלנות בהריון: בקרוב לא תוכלו לתבוע-תמונה

אם ילדכם בן 7 עד 25, והוא סובל ממום מולד, כדאי לדעת כי חלון...

מאת: מערכת zap...
24/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרשלנות רפואית באבחון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רשלנות רפואית באבחון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר, בת 35, יש לי כאבי ראש במשך חודשיים קבועים במשך כל היום , בינואר עשיתי סיטי ללא חומר ניגוד בבית חולים (תקין ללא שום ממצא ) היתי פעמיים אצל נוירולוג ( אמר שלא רואה שום בעיה )ופעמיים עברתי בדיקת עניים עם הרחבת עישונים (תקין) הכאבי ראש מתרכזים בצד ימין יותר כאבים שורפים כאלה והמצח וערקה ימנית ,וחשוב לציין שיש ימים שזה כואב יותר ויש פחות! יש בחילות לפעמים , אני מטופלת 3 שבועות באלטרולט מימון 10מג , כן קיים שיפור אבל קטן מאוד , אני תמיד חושבת רק על הכאבי ראש , כל היום בלחץ ובמתח למה יש כאבים ולמה זה לא מרפא ממני ! שאלה אליך דוקטור האם להחליף כדורים ? האם לעשות עוד בדיקות ? או שפשוט להרפות כי עם הסיטי היה תקין אין מקום לדאגה תודה!

שלום מרינה, את מתארת כאב מתמשך בפלג הראש הימני, ניתן לעתים קרובות לטפל בסוג זה של כאב . כדאי לפנות למומחה לכאבי רש לנסות להתאים טיפול כזה.

שלום, בת 37, יש לי פסוריאזיס וצילאק, החלו כאבי גב תחתון וכן במתניים בכליות. נצפתה הרחבה קלה של המערכת המאספת דו"צ. ביחד עם זה החל לי תופעת רנו ונשלחתי לברורים. שנים שהיה לי ANA חיובי. כעת למרבה הפליאה ANA שלילי, אבל Antinuclear Ab Children יצא Coarse speckled 1:1280 בכייל 1/80-הבדיקה מבוצעת בטיטר החל מ החל מתאריך 28.5.19 התוצאות -מדווחות על פי הנחיות ה International Consensus on Antinuclear Antibody (ANA) מה זה אומר והאם רלוונטי אליי בכלל היות ואני מבוגרת... כל שאר הבדיקות בנתיים - תקינות.

בדיקת ANA שלך חזרה חיובית מאוד בתוצאה של 1:1280. התוצאה הזו יחד עם הופעת של תופעת רנו חדשה דורשת הערכה של ראומטולוג לראות האם ישנן בעיות נוספות שמכוונות למחלה אוטואימונית. בנוסף, צריך להשלים פאנל בדיקות אוטואימוניות לנסות להבין באיזה תת סוג של ANA מדובר. בהצלחה

תודה רבה! המושג children מה משמעותו? חשבתי שלא רלוונטי לי בגלל הגיל שלי..

ככה נקראת הבדיקה, גם לי לא ברור מה הקשר לילדים..

שלום עקב פיגמנטציה בשפה ובפנים רופא עור רקח לי משחה מיוחדת. העור נהיה אדמומי וקצת התקלף. נראה שיש החרפה ולכן הפסקתי. כרגע המצב הרבה יותר גרוע ממה שהיה. בשפה יש לי ממש כתם כהה מה שלא היה כ"כ נורא לפני המשחה. כרגע אני משתדלת מאוד להימנע מהשמש ומשתמשת בקרם יום של רש פוזה. שאלתי היא מה אפשר לעשות כדי להיפטר מהכתמים? בעיקר מעל השפה. חשוב לציין שאני בת 49 לא נוטלת גלולות אם אכן נגרמה כוויה המצב ישאר כפי שהוא? יתכן והשימוש ברש פוזה מחמיר את המצב? אשמח להמלצות אני בתסכול רב

שלום מרים כדי לענות כדאי לברר מספר נקודות. מה היתה האבחנה שניתנה לפיגמנטציה. האם זוהי מלזמה? אולי פיגמנטציה על רקע עדתי? וגם, מה היה הקרם שהשתמשת בו? האם הכיל חומצה רתינואית, ואם כן באיזה רכוז. אולי הדלקת לאחר שמוש בקרם נגרמה מרכוז גבוה מדי של חומצה רתינואית. יתכן ההחמרה בפיגמנטציה הינה בשל הדלקת שנגרמה מהקרם שהשתמשת שגרמה לפיגמנטציה פוסט אינפלמטורית (שלאחר דלקת). ההמלצה עתה היא קודם כל הגנה קפדנית משמש. ניתן לטפל באזומד (שהינו הידרוקינון ללא חומצה רתינואת ) וכמובן לחזור לרופא העור ולהתיעץ אתו.

ראיתי מחיפוש בגוגל שכתוב באתר שלפי מחקרים חדשים אפידורל לא מהווה גורם לחום אימהי בלידה. רציתי לוודא אם זה נכון מאחר וראיתי בהרבה אתרים אחרים סתירה לכך וכתוב שאפידורל כן יכול לגרום לחום אימהי בלידה.

הי אפידורל יכול לגורם לעליית חום בלידה, לרוב חד פעמי וחולף. בהצלחה!

פורומים בנושא רשלנות רפואית באבחון
פורום ביטוח נסיעות לחו"ל
רן מזרחי, יענה על שאלותיכם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.
פורום זכויות מבוטחים בביטוח בריאות וסיעוד
ד"ר אודי פרישמן ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של מימוש זכ...
פורום תביעות ביטוח
ד"ר אודי פרישמן, מומחה לניהול סיכונים וביטוח, יסייע לכם לקבל מחברות הביט...