תסמונת מצוקה נשימתית נאונטלית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הצטננות או שפעת?

חום, נזלת, כאב גרון, שיעול וחולשה - האם אתם סובלים מ"סתם" הצטננות או משפעת של ממש? כיצד נבדיל בין השתיים, מהם הגורמים לשפעת ומהו הטיפול? מדריך מהי שפעת? מהן מחלות החורף? גורמי התחלואה העיקריים הן דלקות נגיפיות (ויראליות) של דרכי הנשימה העליונות. הן עשויות לגרום להצטננות, שיעול, דלקת סמפונות, דלקת אוזניים ודלקת ריאות. ואכן, המחלות האופייניות ביותר לעונה זו אצל ילדים ותינוקות הן הצטננות ושפעת. חשוב לציין כי גורמי המחלות הם נגיפים או חיידקים ולא קור או רטיבות של מזג אוויר חורפי.הצטננות היא מחלה נפוצה מאוד. למעשה, זהו האבחון השני הנפוץ ביותר של רופאי הילדים לאחר דלקת האוזן התיכונה. תינוקות עד גיל 6 חודשים מוגנים מהצטננות בשל נוגדני האם המועברים עוד ברחם כמו גם מרכיבים אנטי-נגיפיים בחלב האם וחשיפה מוגבלת לאנשים (וחולים בפרט). אולם, מגיל 6 חודשים עד 5 שנים צפוי הילד לממוצע של 6-10 אירועי הצטננות בשנה! הצטננות היא למעשה זיהום...
ללמוד עוד על תסמונת מצוקה נשימתית נאונטלית
סטרידור: דוקטור, הילד שלי נובח-תמונה

השיעול של הילד שלכם נשמע ממש כמו נביחה של כלב? כנראה שמדובר...

מאת: ד"ר נוימן...
03/12/2018
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
תינוק חדש: כל שצריך לדעת-תמונה

הולדת תינוק חדש היא אירוע מרגש ומשמח. מומלץ מאוד להיערך...

מאת: יעל וכמן...
27/02/2017
אימון רפואי נשימתי: נושמים נכון-תמונה

אימון רפואי נשימתי הוא תחום חדש שהולך ומתפתח בעולם, אשר...

מאת: עדי בן שטח -...
28/01/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת מצוקה נשימתית נאונטלית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת מצוקה נשימתית נאונטלית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אבי בן 76 לפני כשנה וחצי עבר ניתוח לכריתת כיס מרה ותיקון בקע ,יומיים לאחר הניתוח החלה מצוקה נשימתית קשה שבעקבותיה הורדם והונשם בטיפול נמרץ בשיב"א. לאחר כעשרה ימים חזר למחלקה אך מבחינת תפקוד הריאות לא חזר לעצמו ומאז מוגדר כ COPD , מאז גם כל המצב בבית השתנה לחלוטין ,במהלך כל היום משתמש במשאפים,(רלבר איפטה וDUACLAIR 430/12 ) באנלציות (ארובנט, וונטולין שהופסק בגלל דופק מהיר ,בביקור האחרון אצל רופא ריאות ניתן בודיקורט באנלציה במקום רלבר ) ובסטרואידים שלא מצליח להיגמל מהם..(בכל פעם שאנחנו מגיעים ל 5 מ,ג פרדניזון שוב ישנה התלקחות ,רופא המטפל נותן זריקה ,עוברים ל 40 מ"ג יורדים בהדרגה וחוזר חלילה..)בחצי השנה האחרונה דלקות ריאות חוזרות ונשנות, אשפוזים חוזרים ,נזקק לאנטיביוטיקה , סטרואידים וכו..בנוסף חלה הידרדרות במצב הגופני (ירידה משמעותית במשקל, חוסר תאבון, בקע חוזר עם לולאות מעי מורחבות ,קושי בהליכה ושרירים חלשים..ולקוציטים גבוהים בבדיקות דם) תפקוד ריאות אחרון FEVI=64% , משתנה במצב של התלקחות ,CO2 בדם=51 , סיטורציה באויר חדר- 91 משתנה לאחר פיזיוטרפיה -ניפוח וכו.. בקיצור אנחנו חסרי אונים , מרגישים שהוא אינו מאוזן תרופתית ואולי השימוש יתר בסטרואידים הוביל למצב הזה..חשוב לציין שאינו משתמש בחמצן כי לרוב הסיטורציה תקינה,נראה שהקושי הוא בעיקר באיורור.. השאלה איך אנו מחזקים את השרירים- האם כדאי לתת איזשהו תוסף תזונה כמו ויטמיןD,סידן, אנשור?? האם כדאי לתת חמצן מידי פעם? האם כדאי להשתמש ב VIPP בלילה? איך נגמלים מסטרואידים?

שלום רב יש לפנות לרופא ריאות שיעבור על כל התיק הרפואי שאלות רבות כגון תפקוד לבבי, עישון, משקל גוף, אסטמה, תרופות ומחלות רקע אחרות, הדמייה, בדיקה גופנית, יכולת ביצוע מאמצים... כל אלו חשובים על מנת לקבוע תכנית טיפולית בהצלחה פרופ נמרוד מימון

שלום אני בשבוע 25 בסקירה מאוחרת אובחן iugr ירידה בגדילת התינוק מאחוזון 45 בסקירה ראשונה לאחוזון 5 בסקירה שניה . האם האבחנה דורשת שמירת הריון והאם מדובר בשמירה שמתבצעת באשפוז או בקהילה ?

שלום אורית זו שאלה מאוד מאוד מורכבת ודורשת התייחסות פרטנית. IUGR מבטא הפרעה בגדילה וסיבותיו מרובות. הפרעת הגדילה עצמה אינה מהווה סיבה לשמירה אך ייתכן והסיבה להפרעה זו מצריכה. סיבות אמהיות ל IUGR כמו רעלת הריון, מחלות רקע וטיפול תרופתי יכולים להצריך אישפוז. סיבות עובריות גנטיות - לאו דווקא האישפוז עצמו נעשה לרוב בהפרעות גדילה קשות המצריכות מעקב עוברי יומיומי, ניטורים תכופים או מתן הבשלת ריאות לקראת יילוד. במילים אחרות - צריך לשבת איתך ולהסביר את הסיבות האפשרויות , להעריך מה הגורם הסביר אצלך ולהחליט על שמירה. פעמים רבות עצם האבחנה, החרדה האמהית והצורך בבדיקות חוזרות כתלות כמובן באופי עבודת האם - גורמים לנו לבקש שמירה על מנת לאפשר מעקב תקין. מניחה שיש לך רופא הריון בסיכון. דייני איתו את כל הנסיבות והחליטי אם להגיש בקשה. בהצלחה!

שלום, מצטערת על הכותרת הקשה , זה בערך מתאר את המצב של אבא שלי במהלך כמעט החודש האחרון שבו הוא אושפז ולאחר יום אחד בבית חזר אל האישפוז עקב מצוקה נשימתית. הוא בקושי מתפקד המצב שלו מחמיר בצורה מהירה מאוד. כרגע העלו לו את המינון של המסטינון ל3 כדורים בכל פעם כלומר 3 כפול 60 מ"ג. וגם הוא מקבל פרדיניזון 30 מ"ג ליום. שאלתי אליכם מתול מצוקה ותשישות מהמצב , האם יהיה שיפור בקרוב במצבו? מבחינת רפיון השרירים? הוא בקושי מצליח לנשום ומחובר לחמצן, הוא עייף תשוש ולא מדבר או אוכל :( אנחנו אבודים.. תוך כמה זמן שינוי במינון מסטינון משפיע על המחלה? :( אשמח לתגובה תודה רבה בקשר לסרטן אנחנו כרגע לא יכולים לעשות דבר מרוב שהוא חלש..

הודעה למנהל הפורום: הפורום אינו מתפקד טוב נא ליצור איתי קשר לתיקון המצב !!!!!! נעמה, בכללי , אביך אינו מטופל נכון . מסטינון אינו הפתרון חולה מיאסטניה אינו צריך חמצן לבעיות נשימה . . . הוא צריך BPAP אם את מעוניינת לקבל את עזרתי צרי איתי קשר בדוא"ל mpick@netvision.net .il או בטלפון 09-7727060

משה היקר תודה על המענה המהיר, הוא מחובר בחמצן דרך האף כי רמת הסטורציה שלו בדם ירדה ל86 וזה מאוד נמוך. היום לאחר שיחה עם הרופא הוא אמר שהמצב קשה מאוד וכרגע הנוירולוג ממליץ על הטיפול הזה. כמובן שאתקשר מחר. תודה רבה , אשמח לכל ייעוץ. לילה טוב.

שלום רב , בת 27 היריון ivf על רקע שחלות פוליציסטיות זה היריון שלישי - ראשון כימי שני הפלה ספונטנית בשבוע 7 ללא צורך בגרידה. בשבוע 16 התקצרות של צוואר הרחם לאורך 18 ממ לאחר אשפוז הוחלט על קבלת נרות אוטרוגסטן פעם ביום שחרור מביה"ח כאשר אורך הצוואר 30 ממ בביקורות אצל רופא היריון בסיכון הצוואר לא קצר מ23 ממ כעת שבוע 19+5 התקצרות של הצוואר הפעם ל4 ממ . מעבר להתקצרות ישנם התקשויות של הבטן מידי פעם ולכן הרופאים לא ממליצים על תפר ושצריך לבחור אחץ משתי אופציות חהמתין ככה ולקוות לטוב או לפנות לוועדה להפסקת היריון מה היית ממליץ לעשות ? האם בשום סיכוי לא ניתן יהיה לעשות תפר ?

יש התוויות די ברורות איזה הריון "יהנה" מתפר צווארי ואיזה לא, את לא שם, זה לא מקרה לתפר כמו שאת מתארת בכל אופן...2 האופציות האחרות הן מה שנתור לצערי, מעקב צמוד עם טיפול בפרוגסטרון ובהמשך צלסטון להאצת הבשלת ריאות וטיפול ללחצים וכל מה שאנחנו יודעים לתת היום ולקוות שיסתדר, או להכנע ולא לקחת את הסיכון של לידה מוקדמת מאוד עם פגות קיצונית ולפנות לועדה לשקול הפסקת הריון, לדאבוני לא רואה עוד אפשרויות