גוף זר בעין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על דלקות עיניים בילדים ותינוקות

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאוד בקרב ילדים וכמובן גם בתינוקות. מתי מדובר בדלקת? מתי צריך לפנות לרופא הילדים ומתי לרופא הורים? שימו עין דלקות עיניים הן תופעה מאד נפוצה המטרידה הורים רבים בין השאר כיוון שלהורה לא תמיד ברור האם צריך להבדק אצל רופא, האם דרוש טיפול וכמובן - האם מותר לשלוח את הילד לגן. קיימת חפיפה רבה בגורמים לדלקות עיניים בין תינוקות לילדים, אך חשוב לזכור שלגיל הינקות יש מאפיינים ייחודיים, כגון מערכת חיסון חלשה יותר, ובהתאם גם בעיות ייחודיות אותן יש לקחת בחשבון בעת הטיפול בתינוקות. פעמים רבות, מה שמטופל כדלקת עיניים זו למעשה חסימת דרכי דמעות שגורמת להפרשות מרובות ללא אודם ולא מצדיקה טיפול אנטיביוטי. מצד שני, יש לטפל בחומרה ולעיתים אף לאשפז תינוק עם דלקת עיניים שהופיעה בשבועיים הראשונים לחייו - כיוון שהמקור יכול להיות חיידקים אלימים שבהם התינוק נדבק בעת מעבר בתעלת הלידה. לעיתים מה שנראה כדלקת עיניים...
ללמוד עוד על גוף זר בעין
הכל על דלקות עיניים בילדים ותינוקות-תמונה

אודם והפרשות מהעיניים הן תופעות נפוצות מאוד בקרב ילדים...

מאת: ד"ר דפנה...
14/08/2017
דמעת יתר: דמעות - ולא מבכי-תמונה

העיניים יבשות ואתם דומעים ללא הפסקה? מדובר בדמעת יתר,...

מאת: ד"ר אנדרון...
15/05/2018
הרפס בעין: שומרים על היגיינה-תמונה

הרפס בעין עלול לפגוע בלחמית (במקרים קלים) ובקרנית (במקרים...

מאת: ד"ר אליה...
25/12/2016
סכנות לעיניים: מהשמש - ועד קרינת המסכים-תמונה

הדרך הטובה ביותר להגן על העיניים שלנו היא בעזרת הגברת ערנות...

מאת: המרכז הרפואי...
12/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגוף זר בעין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גוף זר בעין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום :) זו אינה תופעה חדשה אצלי, אבל אני רוצה להבין מה זה ולמה זה קורה: לאחר פעילויות שונות - במיוחד אחרי מקלחת (אבל לא רק: גם לאחר שאני מתעורר ובאופן כללי, בסיטואציות פחות יציבות לעיניים) מופיעים לי פצעונים עגולים קטנים מאוד על העפעפיים, כלומר בתוך העין - אבל לא על הקרנית, אלא על כל מה שמקיף אותה. הפצעונים הקטנטנים האלו מרגישים כמו גוף זר בעין, הם אינם כואבים אך מפריעים, ועוברים לפעמים תוך מספר שעות בודדות. האם ידוע לך מה ייתכן שזה, ממה נגרם ומה ניתן לעשות כנגד זה? תודה!

שלום רב, כנראה מדובר באלרגיה לאחד מהסבונים בהם אתה משתמש. ישנם מקרים גם כי זיעת הגוף גורמת לזה. בכל מקרה ממליץ לך להיבדק אצל רופא עור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

אמי עברה ניתוח קטרקט בעין ימין ב28/01/10. הייתה אצל הורפא המנתח בביקור והוא אמר שהכל בסדר והניתוח עבר בהצלחה. אבל עדיין יש לה תחושה של גוף זר בעין, אדמומיות, תחושה שהעין מלאה במים. אמי לפני הניתוח הרכיבה משקפיים מולטיפוקליות ועכשיו היא לא יכולה להשתמש בהן. האם יש מה לעשות בקשר למשקפיים, עד שהעין השניה תנותח? ומה לגבי התחושות שפירטתי קודם? תודה על התשובה.

כל התחושות נורמליות. טיפות הרטבה כלשהן, של דמעות מלאכותיות יכולות להקל. לגבי משקפיים פשוט צריך להמתין עד שיחלפו כ- 8 שבועות והמספר יתייצב ואז בעקרון היא יכולה לעדכן את המשקפיים המולטיפוקליים, בהנחה שאין הפרש גדול בין 2 העיניים שיכול ליצור בעיה.

שלום לבני, בן שנה וחודש מאתמול יש שטף דם קטן בעין. לא התרחש שינוי מבחינת גודל או בעין עצמה. לא נראה שזה מפריע לו. האם אני צריכה לפנות לרופא.

שלום. שטף דם בעין יכול להיגרם ממס גורמים כגון שריטה, כניסת גוף זר לעין. אם השריטה מערבת את קרנית העין התינוק לרוב יראה סובל- ידמע ויתקשה לפקוח את העין. גוף זר בעין יגרום לאי נוחות, מצמוץ, הפרשות. אם יש רק שטף דם ללא אי נוחות, ללא הפרשות או דמעת קרוב לוודאי שלא נגרם נזק אך כמובן שבלי בדיקה לא אוכל להתחייב על כך.

שלום רב גם בעיית קורונה (גיל 70+),וגם אני נכה לא נייד כרגע ולא יכול להגיע להיבדק ע"י הרופא. אודה על תשובה מפורטת. כבר שנים יש יובש בעיניים . התחלתי להתנהג בהתאם: שטפתי במים פעמיים ,שלוש פנים ,ולא הייתי במזגן ,וכו .וכו רק מה =לא שתיתי מים כמעט בכלל . ורופא עיניים אמר שאם מסתדר בלי טיפות אין בהם צורך. בשנה האחרונה הרגשתי =בבוקר כאילו ריס נכנס לעין שמאל ,מתחבא עמוק בקצה השמאלי , ולפעמים רחוקות בפינת העפעף העליון ,ומפריע במצמוץ. שהעין פתוחה לרווחה אין תחושה כזו . שהתחילה התחושה ,בהמשך היום כמעט לא הורגשה. או נעלמה ליום יומיים. .עכשיו כבר מציק יותר זמן ביום . למרות שמשתדל לשתות לפחות 2 כוסות מים ביום . : בגלגל העין לא רואים כלום , העין לא אדומה,רואה טוב ! 1) האם זה קשור ליובש ?(זה לא מרגיש כמו חול בעין ).איך התחושה בחול?) 2) אם זה ריס יכול להיות כל כך הרבה זמן שלא יוצא?.? או אם קשור ליובש האם אפשר לדחות בגלל המצב בחודשים רבים את הביקור אצל הרופא ? 3)אם זה קשור ליובש , טיפות יעזרו לריפוי ? או רק לשעות המעטות? 4) אם זה קשור ליובש התחושה תהיה כך עד 120 ? 5)האם זה משהו אחר לפי התיאור? תודה מראש לפירוט

שלום דן! התלונות שאתה מתאר בהחלט יכולות להיגרם מיובש בעיניים אבל גם מנוכחות של גוף זר בעין או בעיה אחרת. מומלץ להגיע לרופא עיניים על מנת לוודא שאין בעיה דחופה הדורשת טיפול. עקב המצב קופות החולים התארגנו לפי ההנחיות של משרד הבריאות ולכן אם אתה מגיע לבדיקה ממוגן הסיכון להידבק בקורונה נמוך. בנוגע לשאלותיך האחרות: ביובש בעיניים צריך לטפל. בד"כ מומלץ שילוב של טיפול נוגד דלקת וטיפול בתחליפי דמעות בשלבים הראשונים. טיפול מקומי מתאים ישפר את תחושתך תוך מספר ימים. יובש בעיניים הוא מחלה כרונית אך התמדה בטיפול תפתור את תלונותיך. בהצלחה ורפואה שלמה.