מרווח בין השיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרווח (בין השיניים) כולו שלכם

אנשים רבים סובלים מרווח בין השיניים - בעיקר הקדמיות - הגורם להם מצוקה אסתטית. כיצד נוצר הרווח? וכיצד ניתן לסגור אותו - ולזכות בשיניים אסתטיות? רבים חושבים כי רווח בין השיניים הינו פגם אסתטי. אם החלטתם לטפל בו, כדאי שתתחילו בביצוע אבחנה מדויקת של הגורמים להיווצרותו. למעשה, במרבית המקרים יש לטפל בגורם למרווחים בין השיניים, טרם ניגשים בפועל לסגירת המרווחים. לדוגמא: סגירת מרווחים הנובעים מדלקת חניכיים, ללא טיפול מקדים בדלקת, תגרור היווצרות מחודשת של המרווחים בעתיד.היכן, בדרך כלל, יופיע הרווח בין השיניים?רווח בין השיניים מפריע לנו בעיקר כאשר הוא נמצא בין שתי השיניים החותכות הקדמיות של הלסת העליונה. לרוב, ההתייחסות לרווח בין השיניים היא כאשר מדובר ברווח המצוי בין שיניים קבועות, מפני שלהרבה ילדים יש רווח בין שיני החלב שלהם, רווח אשר נסגר עם צמיחת השיניים הקבועות.מהם הגורמים להיווצרות הרווחים בין השיניים? חוסר התאמה בין גודל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למרווח בין השיניים

ציפוי שיניים - תמונת המחשה
ציפוי שיניים השנים נוקפות והשיניים "נצבעות" בכתמי קפה, קולה ויין אדום? מביטים במראה ומתביישים לחייך?...
נסיגת חניכיים - תמונת המחשה
נסיגת חניכיים נסיגת חניכיים היא תופעה נפוצה, ההופכת לשכיחה יותר ככל שמתבגרים. מרגע שנסיגת החניכיים מת...
ליקויים בשיניים - תמונת המחשה
ליקויים בשיניים השן כואבת, אבל אתם נמנעים מביקור אצל רופא השיניים - בגלל הפחד מ"המזרק המאיים" בפתיחת הט...
שיוף שיניים - תמונת המחשה
שיוף שיניים שיניים צפופות אינן רק מטרד אסתטי, אלא עלולות לגרום לבעיות חניכיים. כיצד מטפלים? ניתן לע...
ללמוד עוד על מרווח בין השיניים
הרווח (בין השיניים) כולו שלכם-תמונה

אנשים רבים סובלים מרווח בין השיניים - בעיקר הקדמיות - הגורם...

מאת: ד"ר אבידן...
09/04/2016
יישור שיניים: מצבים מסובכים-תמונה

לא תמיד זה פשוט: דלקת חניכיים פעילה, עששת, שיניים בגודל...

מאת: מערכת zap...
25/05/2014
פלסטיק-תמונה

על חידושים שונים וטיפולים שונים ברפואה פלסטית ואסתטית, יפים...

מאת:
15/07/2004
אסתטיקה דנטלית - תתחילו לחייך-תמונה

פגמים בשיניים, בחניכיים או במבנה הלסת עלולים לפגום ביופיו...

מאת: ד"ר חגי...
08/12/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למרווח בין השיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מרווח בין השיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב. אני בת 60. חסרה לי שן אחת עליונה טוחנת. אני נמנעת מלעשות שתל כי אני מקבלת את הזריקה פרוליה לאוסטפורוזיס. השאלה שלי- היות ובגלל חוסר בשן נוצר רווח. האם השיניים בגלל הרווח יזוזו ?

לפעמים כן ולפעמים לא. ניתן גם לבצע תותבת זמנית קטנה שנקראת פליפר. לבישה שלה לכמה שעות ביום תמנע תזוזה ובקיעת יתר

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ? ובגלל הבעיה יש דלקות וכאבים בחניכיים שמשתגעת מהם.

נקודת מגע לקויה היא מרווח בין השיניים שגורם לדחיסת מזון בין השיניים ולכן דלקת ואף כאבים. אם מדובר בכתר זמני ניתן לרפד את הכתר ולתקן את נקודת המגע. אם הכתר קבוע יש להסירו ולשלוח לתיקון מעבדתי או לבצע סתימה בשן הסמוכה לתיקון נקודת המגע כמובן רק במידה וקיימת כבר סתימה בשן הסמוכה

לא השן הסמוכה באחת יש שן רגילה ומצד שני יש כתר גם . יכול בגלל זה באמת יש לי דימומים לא כל הזמן אבל כל יום והמקום כואב ורגיש והאם במקרה כי יש לי גם בעיה בכתר מן שקע כנראה משחיקה במצב כזה כדאי יותר שיחליפו כבר לכתר בריא יותר לחניכיים ? ברור שהולכת עוד כמה ימים לבדיקה אבל הכתרים החדדים מזירקוניה יותר בריאים?

החומר ממנו עשוי הכתר לא קובע אם הוא יהיה ״בריא״ יותר או פחות. מה שקובע זה התאמת שולי הכתר

נוצר לי רווח בין השיניים במספר מקומות בעקבות נסיגת חניכיים וגם חשיפה של השורש. הרווחים בין השיניים מפריעים לי מאוד . בקרוב מתחילה לטפל בחניכיים, אך מעוניינת לשמוע על השיטות היעילות ביותר לסגירת הרווחים שנוצרו. בתודה ראש.

ניתן לצמצם את המרווחים באמצעות שילוב בין טיפול אורתודונטי - יישור שיניים, וטיפול קוסמטי בציפויי חרסינה או חומרים מרוכבים.

רציתי לשאול מה שאחליט לסגירת רווחים מה שייעצוצלי ואעשה רק שאלה קטנה כנראה הולכת לעשות גם סד השאלה האם אפשר לעשות את הסד לפני סגירת הרווחים או רק אחרי זה אםשרי כלומר אחרי הסגירה אם נעשה סד הוא לא יתאים? ודבר שני במרפאה כבר רק רופא אורתודנט עושה זאת האם זה נכון הואמיותר מומחה בזה?

הסד יפסיק להתאים במידה ומתבצע טיפול כזה או אחר בלסת(כתר,הזזת שיניים,ועוד), יישור שיניים עדיף שיבוצע על ידי אורתודונט, דר. צביקה רוזנבלום