מחלת קאווסאקי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת קוואסקי או MIS-C? עדויות לדלקות בילדים שהחלימו מקורונה

עשרות ילדים ובני נוער הגיעו לקבלת טיפול בחדרי המיון השונים בארץ, זאת בעקבות דלקת רב מערכתית שהתפתחה זמן מה לאחר החלמתם מקורונה. האם יש קשר לתסמונת קוואסקי או שמה מדובר בתסביך קליני אחר במהלך מגפת הקורונה, רופאים ברחבי העולם נתקלו בדפוס קליני נדיר, אך דומה ומאוד עקבי, בו ילדים נדבקו בנגיף הקורונה ופיתחו תסמינים קלים, או אף לא הציגו כלל תסמינים של הזיהום הנגיפי, אך מספר שבועות לאחר שנראה היה כי הילדים החלימו באופן מלא, הם פיתחו בפתאומיות תסמינים שונים שכללו חום, הקאות, שלשול וכאבי בטן עזים. יש לכם שאלה בנושא קורונה? היכנסו עכשיו לפורום קורונה באתר דוקטורס>> בשלב מוקדם במהלך המגפה פורסמו דיווחים רבים לפיהם ילדים ומתבגרים היו בסיכון נמוך להדבקה בנגיף הקורונה, בהשוואה למבוגרים. יתרה מזאת, מומחים טענו כי כאשר ילדים נדבקו בנגיף, רובם פיתחו מחלה קלה-עד-בינונית. בשלב מאוחר יותר, החלו להופיע דיווחים על תסמונת רב-מערכתית המתפתחת בילדים ומתבגרים מספר שבועות לאחר...
ללמוד עוד על מחלת קאווסאקי
תסמונת קוואסקי או MIS-C? עדויות לדלקות בילדים שהחלימו מקורונה-תמונה

עשרות ילדים ובני נוער הגיעו לקבלת טיפול בחדרי המיון השונים...

מאת: מערכת Zap...
27/10/2020
מחלת קוואסאקי: אבחון מוקדם-תמונה

מחלת קוואסקי נחשבת כגורם מוביל בהתפתחות סיבוכים לבביים בקרב...

מאת: מערכת zap...
12/07/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחלת קאווסאקי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחלת קאווסאקי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לעבודה במדעים שלי אני צריכה לשאול כמה שאלות על מחלה הקוואסקי אשמח אם תענו לי תודה רבה. השאלות לעבודה במדעים: 1. ככל שעובר הזמן מופעים הסיפטומים של המחלה. האם ניתן לאבחן את המחלה לפי סיפטומים אלו באמצעות האבחון המוקדם, ולעצור אותה מהר יותר? 2. האם ניתן להבחין כי קוואסקי יכול להיות מחלה כרונית במקרים מסוימים? 3. האם נדרשת אבחנה מוקדמת לכך? אשמח מאוד אם תענו לי עד יום ראשון ( ה - 28.4.2019 ) תודה רבה :)

עדיף לקרוא בספר מלקבל תשובות שלא יוסיפו לסקרנות ולעבודה נכונה בהצלחה

בתי בת השנתיים פחות חודש אמורה להשתחרר מבית החולים שם קבלה טיפול נגד מחלת קווסקי. היא קבלה מנה אחת של אימונוגלובולינים ואספירין להשלמת התהליך. לפני מתן טיפול לא היו לבתי שום שינויים לבביים כתשובה לאקו לב שבוצע לה. השאלה שלי היא האם תוכל לחזור לגן ותוך כמה זמן? הגן הוא גן רגיל המונה 23 ילדים בגילאים שונים. אני מתלבטת האם להחזיר אותה לגן ואם כן מתי.

אין מניעה מחזרה לגן לאחר קוואסאקי . הטיפול שבו היא מטופלת (אספירין) אינו חושף אותה בסיכון יתר למחלות זיהומיות. תני לה יום יומיים בבית, רק כדי לוודא שלא חוזר החום . ואז אפשר לחזור לגן בברכה ד"ר דן הדס

שלום : הבן שלי בן שנה היה לו חום ל 10 ימים עם פריחה ואודם בעיניים .. תופעות למחלת קווסאקי .. קבל טיפול ivig והחום ירד. אך שמתי לב ומגלגל עיניים ( כאילו הוא עייף ) וזה חזר על עצמו כמה פעמים. הוא בהכרה ובריא בדרך כלל מרגישה רק חולשה בפנים אל בגוף הוא רגיל יושב עומד זוחל הכל כרגיל !!!!!??

שלום, זה בהחלט יכול להיות כחלק מהמחלה. סבלנות והוא יחלים

שלום, אני שואל בשביל אבי, גבר בן 78, חולה סוכרת כבר שנים, מטופל עם תרופות, רמת ההמוגלובין שלו היא 9 שזה מאוד נמוך, הלך להרבה רופאים ולא מוצאים מה הבעיה, רציתי לדעת האם יש משהו שיכול להעלות את הרמה בדם, אפילו תוספי תזונה או אוכל מסויים, תודה רבה ויום נעים :)

קיימים טיפולים שונים לאנמיה אך קודם לכך יש לבצע בירור לגבי סיבת האנמיה ולתת טיפול בהתאם- סיבות שכיחות בגיל זה הן חסר בברזל או בעיה כלייתית. במידה ורופא משפחה אינו מוצא את הסיבה מומלץ לפנות לבירור אצל המטולוג ויוכל להמליץ על טיפול מתאים.

תודה על התשובה, הוא במעקב אצל המטולוג, רמת השתן אצלו היא 77 שזה יחסית גבוה ואולי זה בגלל הכליות, השאלה היא מה ניתן לעשות.

שוב, תלוי בסיבה לאנמיה- לעיתים ניתן לתת זריקות אריתרופואטין להעלאת ההמוגלובין.