שמן מנטה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פסח: ניתן לפסוח על העצירות

חג האביב מביא עמו ארוחות משפחתיות וגם את מכת העצירות. איך להישמר? הקפידו על מצות מקמח מלא, אכלו פירות וירקות, שתו הרבה ובצעו פעילות גופנית חג הפסח מביא עמו פריחה אביבית, תחושת התחדשות, ניקיון - וימים מרגשים של מפגשים משפחתיים. יחד עם זאת, המאכלים המסורתיים וארוחות החג עלולים גם לשבש את שגרת הרגלי האכילה ולגרום לתופעות לא נעימות, כגון עצירות.   מהי עצירות? מדוע רבים סובלים מהתופעה ואיך אפשר לפסוח עליה בימי חג הפסח?עצירות (Constipation) היא הפרעה בתהליך התרוקנות, המאופיינת ביציאות לא סדירות, או בתדירות יציאות מופחתת מהרגיל, צואה קשה והיעדר תחושת התרוקנות מעיים לאחר יציאה. הפרעה זו מלווה בתסמינים כגון: נפיחות, גזים, כאבי בטן, תחושת כבדות ועוד. עד כמה העצירות היא תופעה שכיחה?עצירות הינה תופעה שכיחה בקרב 25% מהאוכלוסייה - ונפוצה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. העצירות נעשית שכיחה יותר בגיל מבוגר. הסיבות לעצירות הן רבות:...
ללמוד עוד על שמן מנטה
סינוסיטיס: לשחרר את הסתימה-תמונה

חסימת דרכי הניקוז של חלל הסינוסים יכולה לגרום לתסמינים לא...

מאת: עומר פורת
11/02/2013
שמש, ים וכוויות גם-תמונה

"להישרף בשמש" - זו לא גזירת גורל ובניגוד למה שחשבו בעבר,...

מאת: ~~ד"ר...
28/06/2005
גזים: סיבות לתופעה ועצות למניעתה-תמונה

אולי לא נעים לדבר על זה, אבל כל אחד מאיתנו - נשים וגברים -...

מאת: ד"ר ישי לכטר
18/08/2008
פסח: ניתן לפסוח על העצירות-תמונה

חג האביב מביא עמו ארוחות משפחתיות וגם את מכת העצירות. איך...

מאת: שרונה גבאי
22/03/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשמן מנטה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שמן מנטה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, רציתי לדעת האם כמוסות שמן מנטה (קולפרמין ודומיו...) בטוחות לשימוש גם לאורך זמן ממושך רצוף? האם יש מגבלה על המינון? האם לאחר זמן מה הגוף מסתגל והכמוסות מאבדות מהאפקטיביות שלהן? תודה

שלום מדובר בתרופה עם סף בטיחות גבוה המינון כמו כל תרופה מוגבל בהתאם להוראות היצרן בדרך כלל אם התרופה מגלה יעילות, משך היעילות ארוך.

שלום לכולם כמובן לא רופאה ולא מאבחנת....מזה כחודשיים סבלתי מכאבי ראש אחוריים עם בחילות וסחרחורות קלות שבדיעבד הובחנו על רקע מתחי. שתיתי משככי כאבים נטלתי כדורי הרגעה וכלום לא עזר. עד שיום אחד חברה ייעצה לי למרוח מעט שמן אתרי מנטה בצוואר ובקו השיער (לכאב ראש אחורי)מדובר בשמן פלא שמרגיעאת כל האזור ומשחרר פלאים כיום אני מרגישה הררה יותר טוב וללא שום תרופות. ממליצה להתחיל בזה לפני שנוטלים משככי כאבים למינהם. ובהזדמנות זאת תודה רבה לד"ר גוריצקי שנותן מענה מהיר ואדיב.

יותר מזל טל מגורם אחר לעתים עוזר לרוב לצערי לא.

שלום, רציתי לדעת האם כמוסות שמן מנטה (קולפרמין ודומיו...) בטוחות לשימוש גם לאורך זמן ממושך רצוף? האם יש מגבלה על המינון? האם לאחר זמן מה הגוף מסתגל והכמוסות מאבדות מהאפקטיביות שלהן? תודה.

מדובר בטיפול בטוח בסה"כ. אין מידע טוב לגבי היעילות לזמן ארוך ובנוסף קיימת תגובה שונה אצל מטופלים שונים

שלום רב אודה לך על תשובתך - האם טיטניום דיאוקסיד יכול להחמיר תופעות של מעי רגיש? יש אותו גם בכמוסות של שמן מנטה. תודה רבה מראש על התשובה.

שלום ממליץ שתפנה לחברת התרופות הרלוונטית עם שאלתך