נגישות
נגישות

הקזת דם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפול בחרדה: הקזת דם וקואצ'ינג יהודי

המתח מתיש אתכם? כדאי להכיר: הקזת דם, שיטת טיפול עם שורשים קדומים ביהדות ובמסורות נוספות. הטיפול נעשה באמצעות מחט עדינה, ללא כאב וסיכון. וגם: אימון (קואצ'ינג) לטיפול במתחים ברוח היהדות הגמרא מספרת על אבא אומנא, שהיה "מקיז דמים". לאורך כל ההיסטוריה, שימשה הקזת דם לצורכי רפואה בתרבויות רבות נוספות ובהן יוון, רומא ומצרים.   מהי הקזת דם? הטיפול באמצעות הקזת דם מבוסס על התיאוריה הרפואית העתיקה, לפיה החוליים השונים נגרמים כתוצאה מרעלים שמצטברים במחזור הדם וכי ישנן בגוף נקודות מסוימות, שכאשר מקיזים בהן את הדם, מתחולל שינוי בגוף כולו. כיום, בעידן הרפואה המודרנית, רק מעטים מאוד בקיאים בתורת הקזת הדם. תורה קדומה זו עוברת בעיקר מדור לדור. השימוש היעיל ביותר של הקזת דם בימינו הוא לצורך טיפול במתחים נפשיים.      במצבי מתח נפשי, הגוף מפריש ריר שמובל לכיוון הלב. צילום: שאטרסטוק כיצד הקזת דם מסייעת בטיפול בחרדות? כאמור, הקזת דם שימשה לצרכים רפואיים רבים. לכל צורך, הוקז...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להקזת דם

רפואה משלימה - תמונת המחשה
רפואה משלימה למה הכישלון בניתוחי גב רק הולך וגדל עם הזמן? מהי הסיבה הראשונה להעדרות מהעבודה? ולמה כד...
ללמוד עוד על הקזת דם
טיפול בחרדה: הקזת דם וקואצ'ינג יהודי-תמונה

המתח מתיש אתכם? כדאי להכיר: הקזת דם, שיטת טיפול עם שורשים...

מאת: אריאל צמחי...
07/05/2019
אתר הכירורגיה - דבר העורך-תמונה

גולשים נכבדים אני גאה להציג בפניכם את אתר הכירורגיה....

מאת:
29/06/2000
המוגלובין גבוה: דם סמיך מדי-תמונה

לעתים, רמות גבוהות מדי של המוגלובין בספירת הדם מצביעות על...

מאת: ד"ר גל...
22/08/2012
רפואה סינית: כל העולם כולו צ'י אחד גדול-תמונה

הרפואה הסינית גורסת כי יש לפתור בעיות מהשורש, להתייחס למקור...

מאת: אלון שריר...
30/08/2017
אולי יענין אותך לדעת...
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם - תמונה
זה אצלנו בדם: הכל על בדיקות דם
בדיקות דם הם האמצעי היעיל ביותר למדידת...

הקזת דם: רופאים מומלצים

אריאל צמחי מרפא

אריאל צמחי מרפא

מומחה רפואה משלימה
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להקזת דם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הקזת דם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בו 71, הובחנו אצלי פוליציטומיה, ואני נמצא במעקב במרפאה המטולוגית וטיפול שאני מקבל - הקזת דם פעם בשלושה חודשים. לפני כמה ימים עקב הצתננות ושיעול חזק רופא משפחה שלח אותי לעשות בדיקות דם.בבדיקה יצא POTASSIUM - 6.7 ו - plt -667' . בבדיקה חוזרת הסימנים לא השתנו , בדיקת ekg תקינה. תרופות שאני מקבל : אנאלאפריל 10מ"ג, פראבאסטאטין 40מ"ג. איך לטפל בפרמטרים גבוהים של אשלגן וטרומבוציטים

בדיקות urea, kreatinin תקינים

עליה אופיינית לפוליצטמיה וורה ויש לעדכן את ההמטולוג. אשלגן גבוה יכול להיות מסוכן ויש לחזור על הבדיקה במהירות על מנת לבדוק אם הממצא אמיתי אן טעות מעבדה.

שלום לרופאה יש לי פולציטמיה עשיתי הקזת דם וכאבי הראש נמשכים שאלתי כמה זמן חולף מיום ההקזה עד שכאבי הראש יחלפו

השאלה היא מה רמת ההמוגלובין לפני ואחרי ההקזה והאם כאבי הראש קשורים לערכי ההמוגלובין או שיד סיבנ אחרת.

שלום ד"ר אדית, אני בן 20 - לא מעשן כלל. המון שנים ערכים גבוהים מבחינת המוגלובין, המוטקריט ותאי דם אדומים. לאור בדיקת מוטצייה jak2 שיצאה שלילית ובדיקת epo שיצאה בגבול הגבוה הוחלט שאין צורך להמשיך בבירור המטולוגי ונקבע שאין מחלת דם. הופסק לי האספירין ולא רצו לעשות לי הקזת דם. בבדיקות הדימות של הבטן לא נראו ממצאים חריגים. רציתי לשאול כדי להיות רגוע, האם זה בסדר לחיות כך? האם יש סכנה בערכים הגבוהים האלו? ומדוע לא מאפשרים לי לעשות הקזת דם? שכן זה יכול לאזן לי את הערכים.. תודה.

בנוסף הפסיקו לי הטיפול באספירין. אין מקום לדאגה שכן הדם סמיך מהרגיל?

לרב כשיש פולצטמיה שאינה פולצטמיה וורה אין הכרח לעשות הקזות דם רק על מנת לאזן את הערכים. לעיתים ממליצים על הקזות כאשר יש תסמינים כמו כאבי ראש או כאשר יש גורמי סיכון למחלות כלי דם כמו יתר לחץ דם וסכרת.

שלום דוקטור, שמי גדי, אני בן 25. פניתי למיון בגלל סחרחורות, חולשה, ותחושת עילפון. במיון לקחו לי בדיקות דם וזו התוצאה שהתקבלה: WBC - 10.59 RBC- 5.52 HGB -17.9 HCT - 53.3 MCV - 91.6 MCH - 30.8 MCHC - 33.6 RDW - 12.9 הרופא במיון רשם לי: פוליציטמיה משנית המשך בירור אצל המטולוג בדיקת epo בקופח במידה ונמוך לשלול jak. לפני שהרופא שחרר אותי לבית הוא ביצע בי הקזת דם. חזרתי לבית ללא הקלה במצב וכשלושה - ארבעה ימים לאחר מכן חזרתי למיון (אתמול). התוצאות במיון: WBC - 11.30 NEUT% - 69.5 LYM% - 21.3 RBC - 5.57 HB - 17.7 MCHC - 35.7 HCT - 49.5 HYPER% - 3.0 pO2 (mmhg) - 27 o2 saturation% - 60.8 סיכום: ללא בעיה וסטיבולרית חריפה , במעבדה ספירת דם הומגלובין 17.7 המטוקריט 49%. גזים בדם תקינים. כימיה רחבה כולל תפקודי מרה וכבד עמילז ותפקודי כליות אלקטרוליטים תקינים. בהתייעצות טלפונית עם כונן המטולוגיה: ככל הנראה מדובר בפוליצטמיה משנית לעישון, אין כעת צורך בהקזה במיוחד שההקזה הקודמת לא עזרה צריך להמליץ על הפסקת עישון להשלמת בירור כולל רמת epo ובדיקת jak2. דוקטור, מה דעתך על התוצאות? (במיוחד ה o2 שנראה מאוד נמוך). והרופא במיון אמר לי שלדעתו 80% שלא מדובר על הפוליצטמיה ראשונית. אשמח לשמוע חוות דעת נוספת על תוצאות הבדיקות, תודה מראש גדי.

לפי הבדיקות יש עליה ברמת המוגלובין והמטוקריט. יש לכך סיבות שונות. העליה יכולה להיות משנית לעישון או מחלת ריאות לדוגמא, או ראשונית בגלל יצור יתר במח העצם. ממליצה להשלים את הבדיקות שהומלצו ולפנות לבירור מסודר אצל להמטולוג.

אריאל צמחי מרפא
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה