נפרולוגיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות מפורום הרטבת לילה לילדים

מרטיב, עדיין מרטיב, בן ארבע ועדיין מרטיב, מה עושים? כל התשובות לכל השאלות השכיחות שאלה: אחי הרטיבו עד גילאים מאוחרים, אני וילדי מעולם לא. האם יש סיבות גנטיות? שיכולות לצוץ אצל נכדי למשל כשיבואו לעולם? תשובה: בהרטבת לילה קיים קשר תורשתי מובהק.מבין כלל המרטיבים בקרב 75% קיים סיפור משפחתי תורשתי.עוד אציין כי:אם שני ההורים הרטיבו - הסיכוי של כל אחד מילדיהם להרטיב הוא 75%אם אחד ההורים הרטיב - הסיכוי של כל אחד מילדיו להרטיב הוא 45%אם אף אחד מן ההורים לא סבל מהרטבת לילה - עדיין לכל אחד מילדיהם קיים סיכוי של 15% להרטיב.כלומר, יעל, ניתן לדעת את הסבירות אך ודאי שלא ניתן לדעת בוודאות.מעבר לכך, גם אם קיימת התופעה יש כיום טיפולים יעילים ובטוחים המאפשרים התמודדות וגמילה.שאלה: בני בן חמש וחצי ואם לא לוקחים אותו בלילה לשרותים הוא מרטיב במיטה. האם עלי להכריח אותו לעשות כן? ...
ללמוד עוד על נפרולוגיה
ילדים: זיהומים חוזרים בדרכי השתן-תמונה

דלקת בדרכי השתן נחשבת תופעה שכיחה בילדות. הורים, שימו לב:...

מאת: פרופ' דניאל...
22/07/2018
שאלות נפוצות מפורום הרטבת לילה לילדים-תמונה

מרטיב, עדיין מרטיב, בן ארבע ועדיין מרטיב, מה עושים? כל...

מאת:
13/08/2018
נוסעים לחו"ל עם דיאליזה-תמונה

חולי אי ספיקת כליות סופנית מחוברים 3-4 פעמים בשבוע...

מאת: שרי גולדהכט
22/07/2018
יתר לחץ דם: הרוצח השקט-תמונה

מהו יתר לחץ דם? מה ההבדל בין לחץ סיסטולי ללחץ דיאסטולי? כל...

מאת: ד"ר שוקי...
06/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפרולוגיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפרולוגיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב ותודה מראש על המענה. בתי בת 8.5 עם זיהומים חוזרים בדרכי השתן (קולי + קלביסאה) מזה 6-7 שנים. מטופלת באנטיביוטיקות שכבר חדלו מלהשפיע ובשתב הבא תאלץ לקבל אנטיביוטיקה בביח. בפעמים הקודמות הדלקות הגיעו למצב שהתלןננה על כאבים בכליות (ולכן ביצענו גם אולטרסאונד ךבדיקת תקינותם) .בין השאר נותנת כמויות לא גדולות של שתן עם שארית שתן לא קטנה שנותרת שרק היא עלולה לגרום לזיהומים החוזרים (נבדק בבדיקות חוזרות). הכליות לפי בדיקות הדם והאולטרסאונדים שנעשו תקינות. בבדיקת ציסטוגרפיה מלפני חצי שנה הודגם ריפלוקס וויסקואורטרלי מימין בדרגה 1 ומשמאל בדרגה 2 (עד אגן וגבעים ללא הרחבה) כל שאר הממתאים בבדיקה היו תקינים . לפי האורולוג ורופא הילדים אין כל צורך בשלב זה לפנות לנפרולוג כי הכליות תקינות. בתחום האורולוגי עד כב ולאחר שנים רבות ותקופות ארוכות של אנטיביוטיקה מניעתית, קדרס ועוד - לא ניתן מענה. האם אני טןעה שלא מתעקשת לקחת אותה גם לנפרולוג?? תודה רבה

נא להפנות את השאלה לפורום נפרולוגיה ילדים

23/06/2018 | 21:59 | מאת: דנה

בסקירת מערכות שבוע 14 נמצאו לעובר שלי כליות שמחוברות לכל האורך שממוקמות באגן- כליות פנקייק, אני לא מוצאת המון חומר בנושא. מכירים?

שאלות בנוגע לעוברים יש להפנות לפורום נפרולוגיה ילדים

שלום! ביתי בת כחצי שנה אובחנה עם הידרונפרוזיס בינוני הרחבה בינונית של המערכת המאספת בצד שמאל. כיליה דיספלסטית. נראה שיפור קל אבל נאמר לנו שהמעקב לוקח זמן כדי לראות שיפור. נוטלת צפורל מניעתי פעם ביום. רציתי לשאול אם מישהו שמע על שימוש בשורש kuzu כמחזק כליות? אמרה לי מישהי שבנה אובחן גם כן - שנתנה לו מינקות ובגיל תשעה חודשים הכל עבר... אשמח לשמוע חוות דעת... - כמובן במקביל לטיפול הקונבנציונלי תודה רבה!!!!

לא מכירה את השורש הזה, בכל מקרה בשאלות הנוגעות לילדים ממליצה לפנות לפורום נפרולוגיה ילדים

בן 6, לאחר ניתוח היפוספדיאס וניתוח מיאטוטומי. כליה שמאלית 9 ס"מ, כליה ימנית 8 ס"מ, פרנכימה ואקוגניות שמורים. ללא עדות לגושים סולידים, הידרונפרוזיס או אבנים. שלפוחית השתן עם דופן סדיר ללא ממצא בתוכה. לא הודגמו אורטרים דיסטליים. לאחר התרוקנות שארית השתן כ4 סמ"ק. קטנה. סיכום: כליות גדולות בהשוואה לבדיקה קודמת (הבדיקה נערכה בגיל חודש). השאלות דלי: 1. מה זה לא הודגמו אורטרים דיסטליים? 2. האם יש משהו לא תקין או עם צורך במעקב בתוצאות? תודה.

האורטרים הדיסטליים לא הודגמו ככל הנראה מסיבה טכנית. גודל הכליות לוי הן בגיל אך הן בגודל הילד. ממליצה להוועץ בפורום נפרולוגיה ילדים.