צנתור בכליה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

יתר לחץ דם: מלחמה במודעות

הוא ידוע בכינוי "הרוצח השקט" וללא מעקב מסודר מתגלה רק כשמאוחר מדי והנזק לגוף כבר נעשה. יתר לחץ דם כך תדאגו להתגונן מפניו. כתבה לרגל יום המודעות יתר לחץ דם, תופעה מסוכנת שזכתה לכינוי "הרוצח השקט", נפוץ מאוד בעולם המערבי. הדרך הטובה ביותר להילחם בתופעה היא באמצעות מניעה הכוללת מעקב אחר לחץ הדם ושמירה על אורח חיים בריא, אולם למרות המודעות לכך לא רבים מקפידים על מדידה קבועה של לחץ הדם שלהם. "כולם יודעים כבר שנים עד כמה לחץ דם גבוה מזיק לבריאות ובכל זאת תשובתם הנפוצה של רבים ממטופלי בגילאי חמישים פלוס לשאלה מתי בדקו לחץ דם היא 'בבקו"ם'". אומר פרופ' יהונתן שרעבי, מנהל המכון ללחץ דם במרכז הרפואי "תל השומר". רבים מהאנשים טועים לחשוב שרק אנשים המצויים בקבוצות סיכון צריכים לעקוב אחר לחץ הדם שלהם, אולם לא כך הדבר. אחרי גיל שלושים כולם צריכים להיבדק לפחות פעם בשנה. גם מי שאיננו מעשן, מבוגר, עם סיפור משפחתי או סובל מעודף משקל חייב...
ללמוד עוד על צנתור בכליה
יתר לחץ דם: מלחמה במודעות-תמונה

הוא ידוע בכינוי "הרוצח השקט" וללא מעקב מסודר מתגלה רק...

מאת: מערכת zap...
20/05/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצנתור בכליה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צנתור בכליה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמי בת 79 , עם מחלות רקע:מחלת לב איסכמית (בעבר עברה ארוע מוחי עקב צינתור), כליות פוליציסטיות, יל"ד ואסטמה. השנה עברה היסטרוסקופיה ובבדיקה היסטולוגית נמצא שיש לה Complex hyperplasia with atypia. האם לאור כל הנתונים יש מקום לבצע היסטרוסטומיה? בתודה מראש על תשובתכם, חתימה טובה ושנה נהדרת.

שלום. בד"כ מקובל בנשים בגיל זה לבצע כריתת רחם לאור התשובה הפתולוגית הזו שאתה מתאר, במיוחד משום שבעד רבע מן המקרים מסתתר סרטן מאחורי אבחנה לכאורה שפירה זו. יש לבצע הערכה טרום ניתוחית של תחלואת הרקע ולשקול יתרונות מול חסרונות. ניתן למנוע תחלואה עתידית וסבל רב במידה שאפשר לבצע הניתוח בגישה וגינלית או לפרוסקופית.

26/01/2009 | 09:57 | מאת: מירים
מתוך פורום נפרולוגיה

במשך שנים אני סובלת מיתר לחץ דם ומטופלת בכמה תרופות כמו: נורמיטן 50x2 נורבסק 10+5 אוקסר 50x2 רציתי לציין שעשיתי פעמיים צינתור כליות ויש לי סטנד בכליה שמאלית. הנפרולוג לאחרונה החליט להחליף לי את הנורמיטן בקרדילוק 10 מג, רופאת המשפחה לא כלכך מסכימה, בנוסף רציתי לציין שבתוכניות הבריאות השונות נאמר שאמנם הנורמיטן כבר לא ניתן כיום אך לחולים ותיקים אפשר שימשיכו להשתמש. רציתי לשמוע את דעתכם. תודתי נתונה לכם מראש.

קרדילוק עדיף על נורמיטן

אני בת 31 ולפני כחצי שנה עברתי צינתור בעורק כליה ימנית עם חסימה של 80%. בוצע פתיחה עם בלון והנחת סטנט. לפני מספר ימים הרופא שלח אותי לבדיקת דופלר ונמצא כי באותו צד הימני, עדיין ישנה היצרות בעורק של כ- 60% וזרימה לא תקינה. מה זה אומר?

צריך לשקול האם להתערב פעם נוספת באמצעות בדיקות של אולטרהסאונד, מיפוי כליות, ולשקול האם היה שיפור בלחץ הדם במידה והיתה בעיה.

צריך לשקול האם להתערב פעם נוספת באמצעות בדיקות של אולטרהסאונד, מיפוי כליות, ולשקול האם היה שיפור בלחץ הדם במידה והיתה בעיה.

אני בת 31 ולפני כחצי שנה עברתי צינתור בעורק הכליה הימנית עם היצרות של 80% . בוצע פתיחה עם בלון והנחת סטנט. לפני כמה ימים הרופא שלח אותי לבדיקת דופלר. נמצא כי עדיין בצד הימני יש לי היצרות של כ-60% וזרימה לא תקינה. מה זה אומר?

אינני מצוי מספיק בתחום בכדי לענות לשאלתך. זה איננו הפורום המתאים. תנסי פורום אורולוגי, כלי דם, או נפרולוגי.