פורום הערכת כשירות נהיגה ושיקום בריפוי בעיסוק

המומחיות בשיקום נהיגה מאפשרת הערכת המיומנויות הנדרשות לנהיגה וטיפול בהן במידת הצורך. התחום כולל התייחסות לנושאים מוטוריים, קוגניטיביים ותחושתיים הרלוונטיים לנהיגה. כל מי שעולה שאלה בנוגע ליכולתו לנהוג בצורה בטיחותית, כגון אנשים לקראת הוצאת רישיון ונהגים הסובלים מליקויי למידה, מחלות כרוניות נירולוגיות, קשישים הסובלים מבעיות שכחה מוזמנים לשאול בפורום באשר לאפשרויות הנהיגה, הסיכונים, והעזרים בהם ניתן להשתמש כדי להמשיך ולנהוג.
4 הודעות
2 תשובות מומחה

מנהל פורום הערכת כשירות נהיגה ושיקום בריפוי בעיסוק

17/11/2019 | 09:16 | מאת: טל

אמי בת ה 72, עברה אירוע מוחי קל לפני מספר חודשים. היא רוצה לשוב לנהוג. יש לה חולשה קלה ביד ורגל ימין. חוץ מזה, היא בסדר גמור. מה נכון לעשות?

12/11/2019 | 10:10 | מאת: דני

שלום, יש לי בן עם הפרעת קשב וריכוז. הוא רוצה להתחיל ללמוד נהיגה. אני קצת חושש...האם יש קשר בין הפרעות קשב ובטיחות בנהיגה? כהורה, איך אני יכול לסייע לו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש אכן קשר בין הפרעות קשב לבטיחות בנהיגה. במחקרים רבים נמצא שלצעירים עם הפרעת קשב, סיכוי של פי 4 להיות מעורב בתאונות. כהורה, הייתי מציעה- אם אפשרי, לדחות את גיל התחלת הלימוד נהיגה. המוח, עדיין ממשיך להבשיל ולהתפתח וככל שמתפתחים מבנים מוחיים, כך גם משתפרים מנגנונים של בשלות ואחראיות הנצרכים כל כך בנהיגה. בנוסף- יש מכון לכוון את הבן להתייעץ עם מרפאה בעיסוק על השלכות הפרעת הקשב על הנהיגה. כיצד לנהל את לימוד הנהיגה, מה חשוב להדגיש, ממה חשוב להימנע. בנוסף- יש לנסות למצוא לבן מורה נהיגה עם ניסיון בהוראת נהיגה לצעירים עם הפרעת קשב. לצד זאת- חשוב לשדר לבן את בטחונך בו! על כך שאתה מאמין שאם הכוונה נכונה, יוכל להיות נהג טוב, עצמאי בעל הרגלי נהיגה טובים.

11/11/2019 | 13:36 | מאת: חיים

אני בן 80. אני נוהג מצוין, אבל רופא המשפחה מבקש שאגיע אליכם לבצע הערכה, לפני שיחתום לי על הטופס שאני לדעתו כשיר לנהוג. מה זה יוסיף לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיים! אנשים מבוגרים רבים מאמינים שהם נוהגים היטב. זה נכון במקרים רבים! יחד עם זאת, בגיל המבוגר יש שינויים, חלקם טבעיים, של ראיה פחות טובה, זמן תגובה יותר איטי, שינויים בזיכרון , בתנועה ועוד. במכון שלנו בבילינסון ובדומיו בארץ, נערכים הערכות כשירות נהיגה הכוללות אבחונים שנמצאו קשורים לכשירות נהיגה ובנוסף, אף נבחנת הנהיגה בפועל! רופאים רבים, בוחרים להמליץ על השירות הזה, בכדי להיות בטוחים בהמלצתם למכון הרפואי, לגבי מצב של בריאות תקינה בגיל המבוגר וסימוכין לכך שאין צורך בדיווח. המלצה חיובית שכזו תחסוך ממך את ההגעה למכון הרפואי המוסמך (המרב״ד), שלעיתים דורש זמן רב ובנוסף, הבדיקה במכוני ריפוי בעיסוק כוללת הערכת הנהיגה עצמה- דבר שלרוב לא נכלל בבדיקות במרב״ד. בהצלחה והמשך נהיגה בטוחה. פנינה

צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום "שיקום רפואי להחזרת רשיון נהיגה". גלישה פורייה, צוות האתר