תופעות לוואי בטיפול מניעתי בן שנה

דיון מתוך פורום  אסתמה ילדים

29/01/2020 | 01:20 | מאת: בני

שלום. בני בן שנה וחודש. מגיל 9 חודשים התחיל היסטוריה של מחלות ריאה (נכנס לגן , התחיל החורף , נפסקה ההנקה) אתחיל בשאלות ואחכ רקע היסטורי. 1. הילד כבר כמעט שלושה שבועות מקבל משאף פליקסוטייד לחיצה 1 פעמיים ביום. בימים האחרונים מורגשת הפרעות שינה חזקות , בעיקר אחרי 4 שעות ראשונות של השנת לילה. בנוסף לשינוי התנהגותי . קראנו שזה מופיע כתופעות לוואי ואנו מפסיקים לאלתר את השימוש ועד שהוא יפגוש מומחה ריאות שוב אנחנו חוששים מההתקף הבא. מה המלצתך? 2. מובן שפליקסוטייד ממיס את התוכן בצינוריות הנשימה. ומובן שהינו רגיש ונוטה לצבור תוכן אך הרפואה טרם התקדמה למצוא מה השורש שגורם לרגישות? 3. זהו ילד ראשון ואנו חסרי ניסיון בכל מה שקשור, ניכר שהבית שלנו מאוד קר (16 מעלות) וגם בדיעבד הרגשנו שלא הלבשנו אותו נכון , ייתכן וזה השורש לכל ההתקפים. ואז אני מכניס לילד סטרואידים לשווא. איך אתה ממליץ לנו לאבחן זאת? 4. לפני התפתחות הרפואה עד כדי סינתוז תרופות היה לרפואה הטבעית מה להציע. אך אנו אובדי עצות, האם תוכל חהמליץ לנו מניסיונך על מה מתאים בגיל שנה כטיפול טבעי מונע? היסטוריה רפואית: התקף ראשון סטרידור (עבר אחרי יום בשימוש בבטנזול ואינהלציה של חמצן ואדרנלין במיון) , שבוע/שבועיים אחכ התחילו סדרה של התקפי ברונכיט למינהם , כל התקף נע בין 5- 10 ימים , החלמה בין שבוע לשבועיים . הטיפול היה במשאפים של ונטולין ופליקסוטייד , וכשלא נצפה שיפור הטיפול תוגבר עם אזניל ואירוונט. פעם 1 כשהלכנו לרופא אחר בזמן התקף חדש , הוצע לנו אינהלציה בודיקןרט וונטולין וההתקף עבר תוך יום. שבועיים אחכ בזיהוי התקף חדש , 2 3 אינהלציות עם ונטולין ובודיקורט מנעו סיבוך. חשוב לציין שבכל הפעמים לילד לא היה חוםמוחוץ משיעול והתעוררות בלילה מהשיעול הוא תפקד אכל טוב והיה חיוני (אפילו כשהיה תסנין עדין בצילום חזה) לפני כשבועיים התחיל לילד וירוס , חום 38-40, ללא שיעול ביומיים הראשונים אך ביום השלישי לחום התחיל שיעול שהתפתח לדלקת ריאות , הילד היה זרוק , לא אוכל ומקיא את מה שכן אכל. הוא טופל במוקסיפן ואינהלציות עם אירונט ובודיקורט ומי מלח , וכל 4 שעות עם ונטולין (ומשאפים בזמן שינה). ב"ה הילד הבריא ואין שיעול. ביקרנו רופא ריאות לאחר הסערה והוא המליץ לנו סינגוליר או לחיצה על משאף פליקסוטייד פעמיים ביום כטיפול מניעתי בעקבות ההיסטוריה הארוכה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ניתן לתת תשובות מבלי שיש לך בסיס להבנת המחלה זכותך כאב להגיע למצב שהילדה שלך תהיה בריאה תקופות ארוכות ללא כל שיעול וכל פעם שהיא מתחילה להשתעל אתה משתלט על השיעול תוך כמה ימים. יש דרכים רבות לטפל באסתמה. אם עדיין לא הגעת לשליטה על המחלה פנה שוב לרופא המומחה או פנה לרופא מומחה אחר, בינתיים ראה את סרט ההדרכה באתר www.Volovitz.co.il בברכה פרופ' ב. וולוביץ

29/01/2020 | 18:24 | מאת: בני

ראיתי את סרטון ההדרכה שלך בקפידה ואף קראתי את מאמרך ואני מניח שאני מבין את המחלה (ברמה של הורה סקרן עם רקע מדעי) אך אני חסר ניסיון בדרכי הטיפול. נתקלנו בשינוי מזג של הילד ביום ובהפרעות שינה שהתחילו בימים האחרונים , לא נעשה לילד שום שינוי למעט מכך שבמקום לקבל שבוע פליקסוטייד הוא כבר כמעט 3 שבועות רצוף. בעלון למשתמש הפרעות שינה והתנהגות הן תופעות לוואי נדירות אך קיימות ! אני מחפש עצה איך למנוע את ההתקף הבא. בצורה יותר שמרנית ממה שיש לעולם הסינתזות להציע.

מנהל פורום אסתמה ילדים