פורום אובאיטיס (מחלות דלקתיות של העין)

אובאיטיס הוא שם כללי למחלה דלקתית המערבת את אחד מחלקי הענביה (אובאה). הענביה הוא החלק הפנימי של העין, המצוי בין הלובן (סקלרה) לרשתית, ומורכב מהקשתית (צבע העין), הגוף הציליארי (שריר מאחורי הקשתית) והדמית (כורואיד), רקמה התומכת ברשתית. מחלת האובאיטיס נחלקת לסוגים שונים על פי מיקום הדלקת בעין: * קדמית: דלקת המערבת את הקשתית +/- הגוף הציליארי. זהו הסוג השכיח ביותר. * אמצעית: דלקת מאחורי הגוף הציליארי המערבת את הזגוגית +/- הקף הרשתית. * אחורית: דלקת המערבת את הרשתית+/- הדמית. * כל חלקי הענביה: דלקת קדמית+אמצעית+אחורית. * סקלריטיס: דלקת המערבת את הלובן הקדמי ו/או האחורי. .
172 הודעות
131 תשובות מומחה

מנהל פורום אובאיטיס (מחלות דלקתיות של העין)

16/06/2019 | 11:55 | מאת: אילת

מזה כשבועיים אני סובלת מאוביאיטיס קדמית בעיניים (התפרצות שניה. הראשונה היתה לפני כעשור וחלפה). במקביל אובחנתי כחולה בקרון בתקופה זו. מטופלת ונמצאת במעקב אצל רופא עיניים. בעין השמאלית כתוצאה מההתפרצות הקודמת האישון דבוק ולא מתרחב. בשבוע האחרון העין מאוד כואבת אדומה דומעת למרות שאני מטפטפת 8 פעמים ביום סטרואידים ושלוש פעמים קולירוקוס ובלילה אפרין. האם יתכן והטיפול לא עוזר? כי האישון כבר פגוע מההתפרצות הקודמת ? איך אפשר להקל על הכאבים בעין ? האם עדיף לא לאמץ את העין (קשה לי לפתוח אותה)

04/06/2019 | 09:24 | מאת: רועי

מצורפות תמונות לשאליתא .הופיע שלשום .בן 10 .תודה על העזרה ,בברכת יום נעים.

04/06/2019 | 09:11 | מאת: רועי

הופיע בעינו השמאלית של בני בן ה10 . מצורפת תמונה. תודה

19/05/2019 | 10:26 | מאת: ענבל

בוקר טוב, לפני כשבוע עיניים אדומות, הפרשות, טשטוש ראייה וגרד. לאחר בדיקת רופא עיניים נאמר לי שיש לי וירוס מאוד מדבק בעיניים וניתנו לי טיפות אנטיביוטיקה ותחליף דמעות. כמו כן בעלת קורטקונוס. ניתנה לי חופשת מחלה של שבוע. שאלתי, עד מתי אני מדבקת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שאלה זו אינה קשורה לנושא פורום זה אבל אענה בקצרה - וירוס אדנו מדבק כחמישה ימים לאחר תחילת הסימנים ועד שבוע

16/05/2019 | 16:57 | מאת: מירה לוי

שלום, לפני שנה וחצי היתה לי היפרדות זגוגית. במשך שנה פרופסור אמר לי שהכל בסדר למרות שהתלוננתי על שהראייה בעין שמאל נפגעת ומידרדרת מפעם לפעם. לאחר שניגשתי לבית חולים לבדיקות, גילו דלקת עם דליפה בכלי הדם. קיבלתי 40 מג' פרדינזון ולאחר חודשיים הורידו מינון והוסיפו מתוטרקסאט. בעין שמאל יש לי כתמים כהים כמו עננים וריצודים המסתובבים ללא הרף בעין ונוצרה לי בצקת על הרישתית, אני מתקשה לראות ולתפקד. המליצו על זריקת אוזורדקס לעין, 8 כדורי מתוטרקסאט והורידו מינון של פרדינזון ח- 20 מג' עקב הפרעות קצב בלב מעומס התרופות. האם הזריקה תעזור? האם יש מרפא וסיכוי להבריא? האם הראייה תשתפר? תודה מראש, מירה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אוזורדקס הינו טיפול יעיל לאובאיטיס בכלל ולבצקת שמרכז הראיה הנגרמת מאובאיטיס. יכול להוסיף ולעתים להחליף את הטיפול בכדורים. לצערי קשה לומר לגבי הסיכוי לשיפור בראיה ללא בדיקה מפורטת ועיון בכל ההדמיות בבוצעו .

22/04/2019 | 18:43 | מאת: עדי

שלום רב דןקטור וחג שמח! אימי בת 54 חולת סכרת מזה שני עשורים. לאחרונה הסכרת כנראה פגעה בעינייה. הרגישה טישטושים בראייה, ובחודש מרץ עשו לה לייזר פעמיים בשתי העיניים. ומאז המצב קצת החמיר. ב16.4 קיבלה זריקת אווסטין בעין שמאל... וביממה האחרונה גם העין השנייה החלה לקבל טישטוש. יש לנו תור לרופא מומחה רק ב30.4 מה אתה ממליץ לעשות כרגע? יש לה רגעים שהיא ממש ממש לא רואה טוב. היא בהיסטריה... הרופא בבית חולים סורןקה אמר שתצטרך לעשות עוד כ3 זריקות . אחת לכל חןדש. האם לאחר מכן המצב ישתפר? כי כרגע המצב מידרדר קצת והיא לא רואה טוב ומרגישה שזה מחמיר . האם זה חלק מתופעות הלוואי? האם כדאי ללכת לבית החולים , למיון? היא קצת נרתעת מזה כיוון שנוגעים לה בעין ומחטטים וזה כואב לה. הייתי רוצה קצת לשפוך אור על המצב . תודה וחג שמח!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שאלתך אינה בתחום של פורום זה אלא בתחום של מחלות רשתית .

10/03/2019 | 19:03 | מאת: גיא

היה לי אוביאיטיס לראשונה לפני שנה. בהתחלה עברתי טיפול וניקוי העין ומאז אני ממשיך עם הטיפות של הסטרודקס. אני במעקב של כל כמה חודשים אצל הרופא. כרגע לטענת הרופא אין לי כלום בעין אך הרופא אמר שכדאי לי להמשיך עם הטיפות של הסטרודקס למניעה, טיפה אחת כל יומיים. כך זה ימנע כמעט בוודאות את חזרת המחלה. רציתי לדעת מהם החסרונות בלקיחת הטיפות למשך זמן לא מוגבל?

לקריאה נוספת והעמקה

הי. כאשר יש ארוע ממושך או חוזר של אובאיטיס מקובל לתת טיפול מונע במינון נמוך של טיפות סטרואידים. מינון שנמוך משתי טיפות ביום נחשב בטוח לשמוש גם לתקופות ארוכות. בכל זאת - חשוב להיות במעקב מסודר כל 3-4 חודשים

היי שירי, אובחן אצלי החודש בבית החולים אובאיטיס בעיניים ( לאחר ביצוע בדיקות OCT,ICG,FA,שדה ראייה), התחלתי אתמול טיפול בסטרואידים פרנדיזון 30 מ"ג לשבוע הקרוב ושבוע לאחר מכן לרדת ל20 מ"ג. פלוס טיפות סטרודקס כל יום במשך שבוע טיפה אחת ביום. יש לי אירוע של בן משפחה עוד יומיים ואני רוצה מאוד להתאפר. השאלה שלי האם האיפור בעיניים יכול לגרום לגירוי או לפגוע בטיפול ? או להחמיר את האובאיטיס? האם מותר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הי קצת באיחור אבל בכל זאת... אין מניעה להתאפר בזמן המחלה או הטיפול .

01/03/2019 | 10:17 | מאת: דורון

בהוראות כתוב ציקלוג ג'יל אבל על הטיפות או חיפוש באינטרנט לא כתוב ציקלוג'יל

לקריאה נוספת והעמקה

ציקלוגיל זה cyclopentolate, kg,ho לעתים קשה להשיג. במידה ולא מוצאים תתיעץ עם הרופא המטפל - לעתים ניתן להחליף במידרמיד או אטרופין שאותם קל יותר להשיג

12/02/2019 | 21:56 | מאת: תומר

היי לאחרונה נוצר לי אודם סביב העין ונפיחות קלה בעפעפים יצא לי גם מין פצע קטן בעפעף העליון זה מאוד מגרד ושורף לעפמים גם נוצר יובש סביב העין מה הטיפול ? מה הבעיה ? והאם זה מסוכן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הסיבה לתופעה זו היא בדרך כללל דלקת עפעפיים. קומפרסם עם מים חמים בדרך כלל מקלים . אפשר להוסיף משחה אנטיביוטית ( צריך מרשם )

09/02/2019 | 10:14 | מאת: כרמלה

אולי החלפתי בין האותיות של השלישי... מתמודדת עם אובאיטיס מסה 15 שנים. עליו נוסף קטראקט בשנתיים האירונות ובבדיקות הכנה לקטארקט התגלה הממצא השלישי rem באותה עין מסכנה שלי. הרופא יודע להבטיח הצלחה בקטארקט שהוא מנתח כמה כאלה היום. בשילוב עם ען התופעות הנוספות הוא לא יודע להבטיח לי דבר. אני חוששת לגשת לניתוח מאחר ואיני מודעת לסיכון שמצטבר לעין, אם בכלל ונשארת במצב צקוע עם ראייה מוגבלת , הפרעות בעין, קושי בנהיגה ובתפקוד בכלל. אשמח לכל חוות דעת ועצה

לקריאה נוספת והעמקה

כרמלה שלום קשה להעריך ולתת עצות במקרה כזה ללא בדיקה. בכל מקרה חשוב שהאובאיטיס תהיה שקטה לפחות מספר חודשים לפני הניתוח ויש לשקול טיפול מונע בטיפות /פרדניזון או הזרקה לפני הניתוח על מנת למנוע חזרה של האובאיטיס וסיבוכים . בהצלחה!

שלום, אתמול בערב הייתי במיול ואובחנתי עם אובאיטיס קדמי. במיון הורחבו האישונים והכאב הוקל משמעותית. קיבלתי מרשם לסטרודקס. הבוקר האישון בעין המודלקת חזר להיות קטן מהשני, חזרו הכאבים והעין מרגישה חמה ונפוחה. הכאבים לא חזקים יותר מאשר לפני הטיפול, אך חזקים מאשר מייד לאחריו. האם פרוש הדבר החמרה המחייבת חזרה דחופה לרופא, או שהרחבת האישונים פשוט הביאה להקלה זמנית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הרחבת האישונים אכן מביאה להקלה זמנית - תלוי בסוג של טפות ההרחבה. במידה ואת חשה בהרעה חשוב להיבדק שוב החלמה מהירה !

כמה זמן אפשר להשתמש בסטרואידים שניתנו לי כדי לטפל בדלקת עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר משתנה בין סוגי דלקות שונים.יש להשתמש לפי הוראות הרופא - לעתים מסםר שבועות ואף יותר. חשוב לבקר אצל רופא העיניים למעקב ומדידת לחץ במהלך הטיפול .

יש לי ניוון רשתית התגלה באו סיטי עשיתי זריקות ועכשיו הטיפול נגמר האם הניוון אמאשך אושי יישאר כמו שהוא

שלום, עקב התקף חמור של אובאיטיס בעיניים טופלתי בפרדניזון במינונים גבוהים. כתוצאה מכך נהיה לי csr במרכז הראיה בעין שמאל, כבר שלושה חודשים. בבדיקת oct התקבלה התוצאה "עין שמאל השטחה של הקונטור הפוביאלי, הרמה סרוטית של הרשתית הסנסורית, עובי מרכזי 521 מיקרון" בעין ימין "erm עדינה נזאלית, ישנו ped מחודד קטן בסמוך למרכז הפוביאה ואחד נוסף עם תוכן היפרפלטיבי הטרוגני מעט סופריורית אליו מעט אינפריורית לארקדה העליונה בקוטב האחורי ישנו אזור חדש של אירגולריות ברמת ה-pr-rpe עם נוזל תת רשתי על פניו, עובי מרכזי 241 מיקרון". יש לי ירידה בראייה, וכתמים שמסתירים לי את הראייה. האם לפי הבדיקות הנ"ל זה הפיך? האם הראייה תשתפר, או שכך זה ישאר? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך CSR משני לסטרואידים הוא בדרך כלל הפיך .קשה לי לדעת מה מההפרעות אותן אתה חווה קשורות ל CSR ומה לאובאיטיס , עבל בשני המקרים רוב ההפרעת הפיכות .

לבתי יש דלקת עיניים.הרופאה אמרה לשים פנימיקסין.שמתי ב2 העיניים ורק אחכ ראיצי שכתבה המרשם עין ימין. האם יש סכנה בזה ששמתי טיםה אחת בעין הבריאה?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין דלקת בעין השניה זה סתם מיותר אבל אין כל סכנה בכך,

3 חודשים אחרונים כשאני מסתכלת במסך הפלאפון הראיה שלי מטשטשת לגמרי עם כאב בראש וממשיכה להיות מטושטשת כל היום. עברתי בדיקת קרקעית העיין והיא יצאה תקינה. אני חולה בפיברומיאלגיה נוירופתיה וחשש לדלקת פרקים. מה יכולה להיות הסיבה שאני לא יכולה להסתכל בפלאפון ולראות מטושטש לאחר מכן לכל היום? תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במידה ובדיקת רופא העיניים היתה תקינה הרי שלא נראה שמדובר במחלה דלקתית בעיניים. נסי לפנות לאןפטומטריסט .

31/10/2018 | 20:52 | מאת: NOT_FOUND

שלום ד"ר שירי אוביאיטיס קדמית בילד בן 7 כרוני כבר מס' חודשים ללא שיפור... 1. מה הנזקים שעלולים להגרם מהמחלה? 2. האם לאחר שהדלקת תעבור, הראיה תחזור להיות תקינה? 3.מה תקופת ההחלמה הממוצעת? תודה רבה אורית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קודם כל צריך להבין למה את קוראת ללא שיפור : האם העובדה שדרוש טיפול מתמשך? אם המחלה שקטה תחת הטיפול זה מצויין ולא אמור להגרם נזק מהמחלה. במידה ויש מחלה פעילה תחת טיפול - מה שפחות סביר - יכול להגרם נזק כגון קטרקט, בצקת ה=במרכז הראיה או קרום על הרשתית - כולם עלולים לגרום לנזק לראיה. בעיקרון מטרת הטיפול הינה לשמר את הראיה על מנת שכשתחלוף הדלקת הראיה תחזור להיות תקינה או כמעט תקינה . לגבי משך ההחלמה - משתנה. לעתים שבועות ספורים אך לעתים המחלה הינה כרונית ודורשת טיפול תרופתי לחודשים רבים ואף שנים על מנת לשמור שלא יגרם נזק לעין. בהצלחה!

27/10/2018 | 00:02 | מאת: אלינור

שלום יומיים שאני מבחינה בתסמינים של גרד בחלק הפנימי של העין, ממש בזווית הפנימית, העין דומעת לסירוגין ויש אדמומיות באזור. מציינת כי העין לא כואבת ואיני מרגישה שינוי בראייה. במה יכול להיות מדובר? וכיצד לטפל?

שלום....מזה כחודשיים סובלת מהרפס זוסטר אופטלמיקוס. הראייה לא נפגעה אין תגובות הובאיטיות כרגע קרנית גם בסדר מטופלת בוולטרקס*1 סטרודקס*2 ליריקה 75 1 היום וקלונקס. בצעתי בדיקת mri ובתוצאה נרשם DVA בטלמוס ימין ( זו העין שנפכעה מהוירוס) כמו כן נרשם " בחלק הדיסטלי הלטרלי של מעטפת העצב הראיה מימין נראה מוקד האדרה פסי קדמי-אחורי באורך 4 ממ. נראה עם אות היפראינטנסי בסדרת flair. יתכן על רקע דלקתי. מעבר לכך בדיקת תקינה דל המוח. מה המשמעות? האם נדרש טיפול ייעודי? אשמח לחו"ד והסבר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גלית שלום איני יודעת מדוע הופנית לביצוע הבדיקה ולכן אני לא יודעת האם יש משמעות לממצאים .פני לנוירולוג שהפנה אותך לביצוע הבדיקה בברכה

שתיים וחצי עם יוביטיס בשתי העיניים מטופלת כמעט באופן רציף בסטרודקס. כעת עברתי לטיפות פרד. שלוש פעמים טיפה בכל עין. מהי ההמלצה )כמות) המקסימלית לטיפול בטיפותלאורך שנים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במרים של אובאיטיס קדמית כרונית הטיפול המקובל הינו שטיפות סטרואידים. עם זאת, במידה ונדרש טיפול ביותר מפעמיים ביום , בדרך כלל מקובל לתת טיפול דרך הפה ( כגון כדורי פרדניזון או תרופות מסוג מתוטרקסט או אמורן) וזאת מאחר ומינון מעל פעמיים ביום ( שלוש פעמים ומעלה) קשור בסיכון לתןפעות לוואי כגון הווצרות קטרקט .

14/07/2018 | 22:35 | מאת: גיא

היה לי אוביאיטיס לראשונה לפני שנה. בהתחלה עברתי טיפול וניקוי העין ומאז אני ממשיך עם הטיפות של הסטרודקס. אני במעקב של כל כמה חודשים אצל הרופא. כרגע אין לי כלום בעין אך הרופא אמר שכדאי לי להמשיך עם הטיפות של הסטרודקס, טיפה אחת כל יומיים. כך זה ימנע כמעט בוודאות את חזרת המחלה. אך מהם החסרונות בלקיחת הטיפות? תודה גיא

04/07/2018 | 20:21 | מאת: יעל

שלום רב, בני בעוד חודשיים בן 4 והתגלתה אצלו דלקת pars planitis בשתי העיניים לפני 7 חודשים. עד עכשיו הוא טופל בדנלון וסטרודקס. הכל השתפר והיה טוב עד שירדנו למינון כמעט 0 (0.5 cc לפעם ביומיים). השבוע בביקורת ראו שהדלקת חוזרת. הרופאה שלנו אמרה שיש אפשרות של שתל אבל עדיף טיפול במטוטרקסט ובינתיים עד שההשפעה שלו תתחיל היא אמרה שצריך להזריק לו סטרואידים סביב גלגל העין. יש לי 2 שאלות- 1. האם יש עוד אפשרויות אחרות שלא כוללת לדכא את מערכת החיסון? 2. מה התהליך של הזרקת הסטרואידים סביב גלגל העין. האם בהרדמה כללית? מתאשפזים? מה קורה אחרי ההזרקה? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום הטיפול באובאיטיס כולל תמיד דיכוי של מערכת החיסון - מקומי ( בעזרת טיפות או הזרקות ליד או בתוך העין) או כללי בעזרת סטרואידים או תרופות כגון מתוטרקסט. ברוב המקרים התוצאות טובות עם שיפור הראיה . הזרקת הסטרואידים היא פעולה קצרה ופשוטה ולמבוגרים נעשית במרפאה. לילדים בגלל שאין שיתוף פעולה אנו מבצעים בהרדמה קצרה. בריאות שלמה !!

09/06/2018 | 16:55 | מאת: נועם

שלום ב .3.5.18 עברתי תיקון בעין שמאל בPRK אני בן 42 ועדיין רואה מטושטש לרחוק ולקרוב בפרט . בבדיקה שנעשתה טופלתי במקסידקס ובקומביגם כי היה לי לחץ תוך עיני לאחר כ10 ימים נבדקתי שוב והלחץ ירד והרופא החליף לי את הטיפות לfml פעמיים ביום ואמר שצריך סבלנות בהחלמה. בנוסף שמתי לבשהאישון בעין המנותחת גדול יותר האם זה יכול להיות מהטיפות שאני שם תופעה זו לא הייתה לי מעולם בבקשה אשמח לתשובה תודה נועם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שאלה זו אינה קשורה לנושא פורום זה. הפנה אותה לפורום קרנית או ניתוחים להסרת משקפיים בברכה ד"ר שולמן

05/06/2018 | 19:46 | מאת: בנצ

יש משקפיים מיוחדים לצפיה מול המחשב איזה עדשות מומלץ צרפתי אמריקאי גרמני זכוכית פלסטיק מה נחשב איכותי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך שאלה זו אינה קשורה לנושא הפורום ( מחלות דלקתיות של העינים) אנא פנה לאופטומטריסט בברכה ד"ר שולמן

30/04/2018 | 21:46 | מאת: חגית

שלום, כל חודש מחדש אני סובלת מדלקת בעיניים. הלכתי לרופאי עיניים נתנו לי טיפות אמרו לי תשתמשי והדלקת לא תחזור אחרי 4 ימים הכל נעלם וחוזר שוב פעם אחרי חודש. אני ככה כבר שנה וחצי לא יודעת מה לעשות. האם יש טיפול, או בדיקה מסוימת שאני יכולה להבין מה גורם הבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

חגית שלום הסיבה לדלקות חוזרות יכולה להיות דלקת עפעפיים,דלקת זיהומית או דלקת אלרגית. לכל אחת מהן יש טיפול אחר.... פני לרופא מומחה למחלות קרנית ( החלק הקדמי של העיניים) כדי לקבל אבחנה מדוייקת וטיפול מתאים

שלום לכולם מישהו עבר ניתוח אצל ד''ר יוליש מיכאל (מנתח עיניים בזיו) בבית חולים זיו או במקום אחר, ויכול לתת חוות דעת על הרופא עצמו, הניתוח, ההחלמה וכל מה שנלווה ? אשמח לקבל את חוות דעתכם, תודה מראש.

אני לא מכירה

10/02/2018 | 23:10 | מאת: רות

שלום. מזה ארבעה חודשים אני סובלת מאובאיטיס (כתוצאה מעירוי אקלסטה) ומטופלת בסטרודקס. הדלקת חלפה ואני ממשיכה עם טיפות סטרודקס פעם ביומיים. לפני שבועיים ביצעתי בדיקת rnfl ובתוצאות הטכנאית ציינה: קושי טכני בביצוע הבדיקה,עכירות קשה. מה פירוש ההערה האם המצב הוא זמני או קבוע והאם יש קשר לאובאיטיס או לסטרודקס ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך העובדה שלטכנאית היה קושי בביצוע הבדיקה אינה מבטאת בהכרח בעיה בעין. בכל מקרה, אובאיטיס פעילה או קיום קטרקט בעין יכולים לגרום לעכירות שמפריעה לביצוע הבדיקה . פני עם תוצאות הבדיקה לרופא העיניים המטפל שלך .

10/02/2018 | 23:23 | מאת: רות

תודה על תגובתך. אין לי כבר דלקת ועברתי ניתוח קטרקט לפני מספר שנים. האם יכולה להיות סיבה אחרת לעכירות? תודה

09/02/2018 | 17:09 | מאת: נצנוץ

שלום ד"ר שולמן, מהו פגם טרנסאילומינציה בקשתית? מה המשמעות שלו והפרוגנוזה להבראה ממנו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

טרנס אילומינציה הינה מעבר אור דרך ריקמה. הקשתית ( החלק הצבעוני בקדמת העין) הינה ריקמה עם פיגמנט ולא אמור לעבור אור דרכה. במקרים של דלקות תוך עיניות ( וביחוד אחרי אובאטיס קשורה להרפס או זוסטר) קיימת הדלדלות של הפיגמנט בקשתית ונוצר פגם דרכו האור עובר. פגם זה אינו מחלים אולם ברוב המקרים אין לו שום משמעות .

09/02/2018 | 14:25 | מאת: שאלה

אובאיטיס קדמי מזה כחודש. עם טיפות במינון הולך ויורד. כרגע 2 טיפות ביום. בביקורת מצא הרופא לחץ תוך עיני 18 (היה 12 לפני חודש) . הומלץ לאור הדלקת על המשך 2 טיפות ביום לעוד חודשיים. סטרודקס. האם זה לא מעלה את הסכנה לעליית הלחץ לדרגה מסוכנת? טיפות אחרות חלשות יותר קיימות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לחץ 18 הוא עדיין בגדר הנורמה. כמו כן, במינון נמוך של שתי טיפות ביום הסיכון לעלית לחץ יותר נמוך . לגבי טיפות חלשות יותר - הן הרבה פחות יעילות לטיפול באובאיטיס. בכל מקרה כדאי לעקוב אחרי הלחץ תוך כדי טיפול . בהצלחה!

היי, אתמול עברתי ניתוח להסרת כלזיון בעין. זכור לי שהרופא אמר להימנע ממגע של מים במקלחת עם העין. זה אומר שאסור לי לשטוף אותה בכלל? או שפשוט להימנע ממגע של מים וסבון? לכמה זמן צריך להימנע?

לקריאה נוספת והעמקה

הי מומלץ להמנע ממגע עם מים 24 שעות . אח"כ אפשר לשטוף רגיל החלמה מהירה!

שלום, אובחנתי עם אובאיטיס לפני יומיים קדמית בשתי העינים. מטופלת בטיפות סטרואידים וטיפות מרחיבות. בעין ימין האישון מוגדל כל הזמן, בעין שמאל מוקטן כל הזמן, ככל הנראה הידבקויות. מה הפרוגנוזה? האם כך ישאר הדבר כל הזמן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם הדלקת מטופלת מהר ובאופן אינטנסיבי יש עדיין סיכוי שההדבקויות תיפתחנה. הקפידי על הטיפול . בהצלחה!!

25/12/2017 | 14:57 | מאת: אילנה

שלום. לפני חודשיים אובחן אצלי אובאיטיס קדמית. אני מטופלת עם טיפות סטרודקס ובביקורת האחרונה לא הייתה דלקת אבל עדין חשתי כאב קל בעין שמאל. הרופא אמר לי להמשיך עם סטרודקס 2 טיפות ביום בשתי העיניים למשך חודשיים ואם תוך שבוע הכאב לא יחלוף לשים בעין שמאל טיפות dicloftil שלוש פעמים ביום למשך חודש. לא ברור לי אם להמשיך לשים גם את הסטרודקס יחד עם הדיקלופטיל כלומר פעמיים סטרודקס ושלוש פעמים דיקלופטיל ביום. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במידה ויש כאבים קחי את הדיקלופתיל בנוסף לסטרודקס החלמה מהירה!!

22/12/2017 | 17:19 | מאת: אורה

שלום רב, אתמול רופאה אבחנה לי דלקת הלחמית. העין כואבת מאוד, אדומה, נפוחה עם הפרשות. היא אמרה שזו דלקת והמצב עלול להחריף בשבוע הקרוב. אמרה שאין טיפול ונתנה לי סטרואידים ל7 טיפה אחת 3 פעמים ביום על מנת שירגיע.כמו כן אמרה שזה יכול גם לקחת חודש וחצי. אשמח לדעת האם אין משהו אחר שיוכל לעזור? חוץ מהסטרואידים ? והאם במהלך כל החודש וחצי הזה אני מדבקת? אשמח לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך! השאלה הזו אינה רלוונטית לפורום זה שעוסק באובאיטיס לכן אענה בקצרה. דלקת לחמית וירלית כמו כל מחלה וירלית חולפת מעצמה. המחלה מדבקת במשך שבוע אולם התסמינים של אודם נפיחות והפרשה יכולים להמשך כשבועיים ולעתים אף יותר. מטרת הטיפול בסטרואידים בשלב זה הוא הקלה בלבד והוא אינו הכרחי. תרגישי טוב!!

22/12/2017 | 17:32 | מאת: אורה

תודה רבה. וסליחה, לא שמתי לב לשם הפורום

שלום רב, אני בת 64, ברקע: אירוע מוחי איסכמי שהתרחש לפני 14 שנה אחרי ניתוח כריתת רחם ושחלות בגלל מיומות. תרופות קבועות: אמלו, טרייטס, נורמלול, טריבמין, מיקרופירין 300 מ"ג ליום, סימבסטטין, בונדורמין. לחץ דם מאוזן - 130/70. קטרקט בשתי העיניים; לחץ תוך עיני גבולי - 20 מ"מ כספית. היום בצהריים גיליתי שעין ימין שלי מאוד אדומה - ללא סימפטומים נוספים. שאלתי: מהן הסיבות האפשריות לתופעה זו? האם זה מסוכן? אציין שלא נפצעתי או נפגעתי בעין. תודה מראש על תשובה מהירה וסליחה על ריבוי הפרטים - זה פשוט משום שאינני יודעת מה רלוונטי ומה לא.

אין צורך לענות, הצלחתי להגיע היום לרופאת עיניים והיא אבחנה פיצוץ של נים-דם בעין ואמרה שזה שכיח, נרפא מעצמו ואין סיבה לדאגה. בברכה, כבר לא דואגת! (-:

שמחה לשמוע. מאד יתכן שקשור לעובדה שאת נוטלת אספירין - יותר מועדת לדימומים. הדימום חולףתוך כשבוע ואינו גורם לנזק תרגישי טוב!!

תודה רבה!

שלום רב, לפני חודשיים וחצי הסתכלתי על אור חזק של מקרן ומאז התחילו לי לכאוב עיניים יש לי הרגשה של לחץ בעין ימין וכאילו יש לי חול בעין, חשבתי זה יעבור . אחרי 10 ימים שלא עבר הלכתי לרופא עיניים הרופא בדק אותי ואמר שיש לי אלרגיה בעיניים ורשם לי זיילא ל3 שבועות ואופטילסט לחודש ימים . כרגע אני מסיימת את זיילט ולא רואה שום שיפור במצב שלי. מה לעשות? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך איני בטוחה שהאלרגיה קשורה לסימפטומים שלך . זיילט בדרך כלל ישפר סימפטומים של עאלרגיה במידה והסימפטומים לא חלפו פני שנית לבדיקה

28/11/2017 | 12:50 | מאת: אושרי

האם חתול יכול להדביק אדם בדלקת עיניים נגיפית?

הי שאלה זו אינה רלוונטית לנושא הפורום כדאי להתייעץ עם וטרינר

18/11/2017 | 11:46 | מאת: יעל

שלום, אני נוטלת כבר חצי שנה טיפה אחת ביום של fml. קראתי באינטרנט על תופעות לוואי של שימוש בחומר משמר המצוי בטיפות bak, שאלתי היא האם מה שכתוב הוא שגוי ולכן רופאת העיניים לא הזהירה אותי מכל התופעות האלה? היא דברה איתי על קטרקט וגלאוקומה אבל לא על מה שנגרם מהחומר משמר The most frequently used preservative, benzalkonium chloride (BAK), has consistently demonstrated its toxic effects in laboratory, experimental, and clinical studies. As a quaternary ammonium, this compound has been shown to cause tear film instability, loss of goblet cells, conjunctival squamous metaplasia and apoptosis, disruption of the corneal epithelium barrier, and damage to deeper ocular tissues

עקב עכירויות בקרנית בעין אחת לאחר דלקת לחמית וירלית-דתאמיצין? הבנתי מהרופא עיניים כי הטיפול המקובל לטיפול בעכירות שגורמת להפרעת ראיה, טשטוש, וזאת לאחר שדלקת בעין טופלה וחלפה, כעת ישלטפל בטיפות סטרואידים? האם כך הדבר?, והאם הטיפת דתאמיצין 3 פעמים ביום טוב? (דעת הרופא). האם יש טיפות טובות יותר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הטיפול המקובל בעכירויות בקרנית לאחר דלקת וירלית ( רק במידה ומפריעות לראיה!!) הינו טיפות סטרואידים כגון דתמיצין , סטרודקס או פרד פורטה. מינון התחלתי של 3 פעמים ביום הינו סביר בהחלט. בדרך כלל יש צורך בירידה איטית והדרגתית במינון תוך מעקב רופא העיניים. בדרך כלל יש צורך בטיפול של מספר שבועות עד מספר חודשים .

04/11/2017 | 18:56 | מאת: אביב

יש לי עכירויות בקרנית sei לאחר. דלקת שהייתה לפני ארבעה חודשים. האם קיומם של העכירויות מעיד על כך שעדיין יש לי דלקת בעין אבל לא בשלב אקוטי או שהעין שלי כלל לא דלקתית ויש רק עכירויות.

טוברקס- מה עושים שגם לאחר תום שימוש,רואים מטושטש? הפסקתי טיפול במשחה טוברקס עקב טשטוש ראייה קבוע ב-2 העיניים. בעין הימנית הראייה חזרה למצב כמעט למצב תקין לאחר יום מהפסקה במשחה, ולכן מה הדרך המהירה ביותר להסיר את המשחה שהיא כמו "גריז"? בעיין שמאל אין שיפור כלל!, כאילו המשחה שם. כאשר ברקע של עין שמאל היה ארוזיה נרחבת על הקרנית השמאלית בעין בקוטר 2 על 3.5 מ"מ , SPAS. ייתכן שהראייה בעין שמאל נפגעה?

לקריאה נוספת והעמקה

לוקח זמן עד שהקרנית מתאוששת והראיה חוזרת לתקנה . סבלנות

אני התחלתי עם דתאמיצין עקב דלקת עיניים -שבוע ללה הטבה לאחר שהופסק, ניתן פרד פורטה , לאחר שבוע ללא הטבה. לאחר שבועיים אלו הממצאים (חלקם) ממצאים: עפעפיים- תגובה פוליקולרית לחמית גרויה ++ קרנית- אי סדירות אפיתל שליש עליון ובמרכזה נמצאה ארוזיה נרחבת על הקרנית השמאלית בעין בקוטר 2 על 3.5 מ"מ , SPAS לחץ ת.ע - 16 SPK מפושט נוטל כעת: משחה מסוג טוברקס * 3 פעמים ביום (לא מאפשר לי לראות, רגישות מאור בחדר ,שמש, לכן לא יוצא מהבית מספר ימים). וטיפות עיניים מסוג ויגהמוקס * 6 פעמים ביום. (אנטיביוטיקה) שאלה: האם אני יכול להוריד את המשחה טוברקס ולהישאר רק עם הטיפות ויגהמוקס, לפחות רק בעין ימין?

לקריאה נוספת והעמקה

אתה יכול להשתמש במשחה משמאל בלבד

ומה הדרך המהירה ביותר לנקות כעת את עין ימין והמשחה (שם אין את השריטה). ניסיתי מקלחת חמה ומים לעין - לא הועיל. ניתן לשטוף בשמפו? אחרת מה הדרך המהירה ביותר, המשחה שהיא כמו "גריז" חומר שומני מאוד מטשטשת את הראייה, אך למרחק קצר ביותר. תודה.

דר' שלום. לפני חודש וחצי נדבקתי בווירוס שתקף באופן חריף.לפני מס' ימים הפסקתי את הטיפול בלוטמקס לפי הוראת רופאה.העיניים עדיין אדומות במיוחד בבוקר, מעט מתבהרות אחרי קומפרס.אלא שבמשך היום מתמלאות בשכבה של נוזל שמטשטש ראייה ומאדימות שוב.קשה לי להניע את העיניים לצדדים כנראה בגלל הקרום שמצוי בצידי העיניים (לא הייתה התיחסות אליו) ברצוני לדעת : מתי תעלם האדמומיות בעיניים אם בכלל?, האם הקרום אמור להתפרק? האם מחלימים מווירוס כזה,או שהוא מסתתר בד.נ.א וישוב לתקוף כרצונו? אודה לך מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ההחלמה מדלקת עיניים וירלית היא די איטית. האדמומיות חולפת לאחר שבועיים בערך. במידה ונוצרים קרומים של ממש שמדביקים את העין בדרך כלל הרופא או הרופאה מפרידים אותם ונותנים משחת סטרואידים כך שאני מאמינה שלא נוצר ממש קרום . לעתים יש המשך תגובה לוירוס המתבטאת בתסנינים על הקרנית שיכולה להמשך חודשים רבים אולם לא תמיד דורשת טיפול. המלצתי : התאזר בסבלנות . מדובר בתהליך איטי . החלמה מהירה!!

שלום רב , אני מצרף מסמך לעיון בו גם מפורט הטיפול שניתן לי מבית החולים , והטיפול שלאחר מכן ע"י רופא עיניים שהחליט דווקא להוריד את ההמלצה לטיפול ב- פרד פורטה 5מ"ל. בשלב זה אין הטבה! - חלפו 3 שבועות מיום שהובחנה דלקת בעין ימין בלבד!. כאבים חדים ודמעות בעין שמאל. ראיה מטושטשת בשתי העיניים. האם הטיפול לעניין הזיהום בעין כעת טוב?. אני לא חש הקלה ,כאבים חזקים!, מה לעשות? כעת הטיפול במשחה מסוג טובקס * 3 פעמים ביום (לא מאפשר לי לראות, רגישות מאור בחדר ,שמש, לכן לא יוצא מהבית מספר ימים). וטיפות עיניים מסוג ויגהמוקס * 6 פעמים ביום. הטיפות עיניים מסוג פרד פורטה הופסקו לדעת רופא העיניים. האם הטיפול הקיים נכון ויש להמשיכו?, אחרת מה המלצתך? לכאבים - קיבלתי מרופא משפחה כדור 5מ"ג * 2 ביום מסוג פרקוסט=אוקסיקודין. תודה. ממתין לתגובתך.

31/10/2017 | 11:05 | מאת: רועי

שלום, הראייה שלי היא טובה אך אני שם לב לתופעה שאולי מצריכה מענה רפואי. כשאני מסתכל על משהו (לדוגמא ספר) אני שם לב שהראייה שלי מטושטשת ואם אני מאמץ את העין אז זה מסתדר. חשדו שיש לי פזילה אך גם אם אני עוצם עין ומסתכל בשנייה - התופעה עדיין קיימת. קשה לי להגדיר את את המאמץ, אני חושב שאני פשוט מפעיל את שרירי האקומודציה(שוב אפילו אם אני עוצם עין). השאלה היא מדוע זה קורה? האם הדבר יכול להצביע על בעייה אחרת? איני מרגיש יובש כלל

לקריאה נוספת והעמקה
01/11/2017 | 15:57 | מאת: רועי

איני מרגיש יובש

הי. קודם כל שאלה זו אינה רלוונטית כלל לפורום זה . בכל מקרה חסרים הרבה פרטים כדי לענות לך - למשל גילך, מספר המשקפיים וכו. בעיקרון יתכן שאתה מאמץ את שרירי האקומודציה זה קורה לפעמים אם מספר המשקפיים הוא מינוס גבוה מדי. כדאי לפנת לבדיקה לרופא עיניים

שלום דר' אני סובלת מדלקת קשה בשתי העיניים,עיניים אדומות ,קפלי רקמה אדומים שהתפתחו מהלחמית ומכסים את כל העין,שקיות תפוחות על העפעף העליון ומתחת לעפעף תחתון,דמעת הפרשה מוגלתית שמדביקה את הריסים,בלוטות לימפה שהתנפחו חום וכאבים.רופאת עיניים נתנה לי:טיפות lotmex,nafloxin שלוש פעמים ופוסיתלמיק רק בלילה.אלא שאין שום הטבה או שיפור נהפוכו מצב העין הימנית החמיר.האם מותר למרוח פוסיתלמיק פעמיים ביום כדי לזרז החלמה?או לטפטף את שאר התרופות 4 פעמים ביום? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת וירלית יכולה לקחת גם יותר משבוע עד שמתחילה להשתפר. התרופות מקלות אולם אינן מרפאות ואינן מזרזות החלמה . במידה ולוקח יותר זמן מזה יתכן שזו רגישות לתרופות עצמן ואז כדאי לעשות הפסקה ולשים קומפרסים קרים ותחליפי דמעות בלבד.

18/09/2017 | 00:01 | מאת: פזית

היי קבלתי מרשם ל משחת עיניים maxitrol oin ואני אשמח לעזרה,האם מותר למרוח את המשחה יחד עם נטילת התרופות הבאות: dex-otic drp moxypen forte 500mg flucanol 150MG תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה להשתהת במשחת מקסיטרול יחד עם התרופות הנ"ל

16/09/2017 | 14:09 | מאת: יסמין

שלום, לאחר ביקורי אצל רופאת עיניים ראיתי שהיא כתבה: עפעף Blepharitis לאחר שבדקתי באינטרנט הבנתי שזו סוג של דלקת עפעפיים. אך המוזר הוא שהרופאה לא אמרה לי כלום על דלקת, הכל היה תקין. מהי האבחנה הזאת Blepharitis?

לקריאה נוספת והעמקה

בלפריטיס הינה ממצא שכיח מאד בבדיקה. מדובר בדלקת בבלוטות החלב שבשולי העפעפיים שיכולה להיות ללא כל סימםטומים ויכולה לגרום לגרד, אודם הפרשה ואי נוחות בעיניים .

03/09/2017 | 16:00 | מאת: יובל

בן 25 עברתי ניתוח לפזילה20/4, אחרי הניתוח חטפתי דלקת עיניים ekcב כעת ארבעה חודשים אחרי יש צלקות מרובות בקרנית ללא השפעה משמעותית על הראייה (רואה 18/20). אין לי מושג אם הצלקות האלה גורמות לעפעף לצנוח, אני לקחתי סטרואידים במשך חודשיים והפסקתי לפני חודש וחצי כי תאכלס זה לא כזה משפיע לי על הראייה. שאלתי היא האם ה sei האלה יכולים לגרום לעפעף קצץ לצנוח. אין לי גם מושג אם יש דלקת שהיא כרונית "על אש נמוכה" שגורמת לצלקות להשאר או שעברה הדלקת ונשארו רק צלקות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הסיבה לצניחת העפעף יכולה להיות הן הניתוח, הן התסנינים בקרנית והן הטיפול הממושך בטיפות סטרואידים. הייתי מציעה להמשיך עם טיפות הרטבה לעיניים ולהמתים מספר חודשים בהצלחה!

23/08/2017 | 18:30 | מאת: שי

שלום, לפני כחודש התחילו לי הפרשות וכאבים בעין ואובחן לי על ידי רופא עיניים דלקת. כבר חודש שאני סובלת מההפרשות והכאבים בשתי העיניים. הראיה שלי בסדר אבל הכאבים איומים. היתי אצל רופא משפחה שלא ידע לתת לי מענה והתור אצל רופא עיניים עוד כשבועיים. אני עובדת עצות וחייבת עזרה, תודה

23/08/2017 | 18:31 | מאת: שי

חשוב לציין שאני שמה אנטיביוטיקה בעיניים גם