הורמונים ואנטומטריוזיס

דיון מתוך פורום  אנדומטריוזיס - כאבי מחזור ואגן כרוניים

22/04/2012 | 09:38 | מאת: אירית

שלום רב, אני בת 35.10 אמא לשני ילדים לידה אחרונה בשנת 2008 לידה רגילה וטבעית. הריון רגיל ללא טיפולים כך גם בהריון הראשון- נקלטתי בחודש הראשון שניסתי. אני מנסה כבר 10 חודשים להיקלט , מכוון שלפני שנתיים עברתי אבצ'ס צמוד לשחלה הימנית בעקבות תוספתן שהתנקב אני סובלת מכאבי בטן אחת לחודש לאחר הווסת כאבים שנמשכים בין 4 ימים לשבוע עד כדי צורך במופרין לוריד. כאשר במהלך התקופה לקחתי גלולות לחודשיים כדי לראות הם יש קשר לכאבים כאשר לקחתי גלולות לא היו כאבים. השבוע ביצעתי בדיקות הורמונים ביום השלישי של הווסת. להלן התוצאות:, LH 46.8 , FSH 9.9, ESTRADIOL E-2 898.59 - הבנתי שהתוצאות לא טובות, מה המשמעות? היתה לי ווסת בתאריך 12/3 כאשר ביום השלישי לקחתי גלולות יאז למשך 3 ימים והפסקתי ואז קיבלתי ווסת 29/3 למשך5 ימים(אולי זה דימום) קיבלתי שוב בתאריך 17/4 ואז ביצעתי את הבדיקות הללו- אציין כי מתאריך 5/4 ועד10/4 שוב לקחתי גלולות ללא קשר לווסת אלא פשוט בגלל התקף של כאבים מתוך מחשבה שאולי זה יעזור. בתאריך 11/4 אושפזתי בגלל כאבים- עשיתי סיטי (תקין)ואז נאמר לי להפסיק עם הגלולות ולחכות לווסת הבאה שהגיעה בתאריך 17/4- לא התחלתי גלולות שוב על מנת לנסות להרות. - האם לבלאגן הקטן שעשיתי יש השפעה על תוצאות בדיקת ההורמונים? - מה פשר התוצאות והאם הם מעידות על בעיה כלשהי? לפני כשנתיים עשיתי לפרוסקופיה אבחנתית לדברי הרופא הרחם רך ויתכן אדנומיוזיס, האם לפי תוצאות בדיקת ההורמנים יש קשר לכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

אירית שלום רב, לפי תוצאות הבדיקות ההורמונליות שלך, לא היית בווסת כאשר הן נלקחו. אם היה דימום באותו זמן הוא כנראה שיבוש עקב הבלבול שעשית בלקיחת הגלולות. כאביך בהחלט מחשידים על אנדומטריוזיס או אדנומיוזיס. אולם מחויבת בדיקה חוזרת והערכה נוספת. לפיה ניתן יהיה להחליט כיצד להתקדם בבירור וטיפול בכדי לשפר את יכולתך להרות. המלצתי לפנות לבדיקה והערכה בברכה דר שינמן 

15/05/2012 | 23:01 | מאת: אהלה

הרבה רופאים מזלזלים בבעיה,טוענים שאין פעילות הורמונאלית לאחר גיל 40,וחושבים שזה פרי דמיון.תהיו רציניים ותערכו מחקר לגבי תרופה נגד שגשוג אנדו במעי,משום שאיכות החיים נפגעת,לא ניתן לטייל או לעבוד במאמץ עקב מגבלות ותופעות במעי.

מנהל פורום אנדומטריוזיס - כאבי מחזור ואגן כרוניים