שאלה בקשר לתוצאה של בדיקה

דיון מתוך פורום  אורולוגיה אונקולוגית

14/03/2019 | 12:50 | מאת: קובי

שלום וברכה בן 37 בריא בדרך כלל יש כאבי גב על רקע ספונדילוזסיז.יש לי לפעמים הרגשה של צריבה ואי נוחות בשתן וקושי להתאפק זה התחיל לפני 3 שנים על הבדיקות שתן והתרביות יצאו תקינות ובדיקה של כל המחלות מין שליליות.לפני שנה עשיתי אולטרא סאונד והכל היה תקין לחלוטין. שבוע שעבר בגלל שהאי נוחות חזרה עשיתי שוב אולטרא סאונד והאבחון היה הכליות במנח ובגודל תקינים. אין עדות לאבנים כיס השתן תקין ללא פתלוגיה.ערמונית במשקל 15 גרם. אך יצא גם מימין לכליה הודגם נגע הידי פוקאלי קורטיקאלי עליון קוטרו 10 מ"מ שיכול להתאים לאנגיומיוליפומה.והתרוקנות עם שארית של 150 סמק. יש לציין ששתיתי לפני הבדיקה ממש הרבה ןממש כאב לי מרוב שהתאפקתי חזק.שאלתי היא האם עליי לחשוש מתוצאת הבדיקה ולעשות בירור נוסף כלשהוא?ואיך יכול שבשנה הממצאים כל כך שונים בין הבדיקות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום קובי. קודם כל צריך לראות את תמונות האולטרהסאונד. אם מדובר באמת באנגיומיוליפומה, הרי שמדובר בגידול שפיר. אצלך הוא גם קטן, כך שאין מה לחשוש ממנו. בבדיקה הקודמת שעשית יכול להיות שהוא יה יותר קטן והטכנאית לא ראתה אותו.

15/03/2019 | 13:31 | מאת: קובי

שלום וברכה תודה על המענה המהיר..האם לדעתך צריך לעשות בירור נוסף על הממצא הזה כמן סיטי או mri?ולגביי הכמות הגדולה של השאריות שתן זה קשור לכמות הנוזלים הגדולה שששיתי לפני?תודה מראש..

לגבי הממצא בכליה - שוב, צריך באמת לראות את התמונות של האולטרהסאונד. אם אכן מדובר במשהו שנראה כמו אנגיומיוליפומה, הייתי ממליץ על US מעקב בעוד חצי שנה. לגבי השארית של 150 מ"ל - מאוד יכול להיות שהתאפקת הרבה ולכן השלפוחית היתה מאוד מלאה כשניסית להתרוקן. במצבים כאלה יכול לקרות שלא מצלחיחם לרוקן לגמרי את השלפוחית. אתה יכול לחזור על הבדיקה, אבל הפעם לא לשתות הרבה ולהתאפק לפני הבדיקה.

מנהל פורום אורולוגיה אונקולוגית