התמכרות למשככי כאבים

דיון מתוך פורום  מיגרנה וכאבי ראש

13/01/2011 | 08:53 | מאת: הילה

ד"ר קוריצקי, שלום רב, אני סטודנטית בת 24 וסובלת ממיגרנות כבר 12 שנים. החל מגיל 18 התחלתי ליטול ציפרלקס בעבור התקפי חרדה שאובחנו ע"י הנוירולוגית שלי דאז כמלווים את המיגרנות. בחודשיים האחרונים החלו המיגרנות שלי להתגבר עקב לחץ בחיים האישיים ולכן התחלתי ליטול את הטריפטנים שלי (זומיג) לעתים קרובות, וכן כדורי רוקסט שמדי פעם היו מצליחים לגדוע את המיגרנה באיבה. לצערי הרב, חודשיים לאחר מכן, אני די בטוחה שהבאתי את עצמי למצב של התמכרות לשני הכדורים, אותם אני נוטלת כעת כמעט מדי יום ביומו. בשלב הראשון הפסקתי לגמרי עם הרוקסט, אך עברו מאז רק מספר ימים. אני חוששת שכאשר ארצה להפסיק לחלוטין עם הזומיג מצבי יחמיר. רציתי לשאול אותך האם כדאי לי להתחיל את הגמילה לבד, או שמה להתייעץ קודם כל עם נוירולוג. אציין כי זו הפעם השנייה שדבר כזה קורה לי, ובפעם הקודמת עשיתי זאת על דעת עצמי ולאחר שבועיים של מיגרנות קשות מצבי השתפר. מהן תופעות הלוואי שעלי לצפות להן, וכמה זמן הן צפויות להימשך? יש לי תור לנוירולוג לחודש הבא והייתי רוצה להגיע אליו "נקייה" על מנת שננסה לבדוק אופציה של טיפול מונע. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

אכן הילה כנראה קיימת התמכרות למשככי כאב ניתן לנסות להגמל בעצמך לרוב די קשה. הנוירולוג יכול לעזור גם בגמילה וגם בהתאמת טיפול מונע.

19/06/2016 | 23:20 | מאת: נתנאל ישר

שלום רב, אמי בחור בן 25, אני סובל ממיגרנות קשות מאוד מאז גיל 15 ונוטל משככי כאבים רבים על בסיס יום יומי(3 רילרט כל יום).לדברי הניורולוג התמכרתי למשככי כאבים בחודשים האחרונים אני מרגיש מעין זרם חשמל שעובר לי מהראש ללמטה כשאני מזיז את העיניים או את הראש, מלווה לזה גם דופק מואץ. עשיתי בדיקת CT ובדיקת eeg שיצאו תקינות. לרוב אחרי הזרמים האלה בא התקף מיגרנה. הזרמים יכולים להמשך יום שלם. אני ממש בלחץ מיזה... אשמח לתשובתכם

מנהל פורום מיגרנה וכאבי ראש