מבקש פענוח בדיקת אנטי ccp וrf חיובי

דיון מתוך פורום  ראומטולוגיה

02/04/2018 | 19:45 | מאת: יואב

היי, אני סובל מכאבים בגב עליון (צוואר, ומרכז הגב), 2 מפרקי ירך, 2 עצם השוק ברגליים, בסיס אגודל כף היד וגב תחתון עצם הזנב (עם בלט קל), הrf בבדיקת דם יצא לי חיובי כאשר הערך הכי גבוה הוא 14, לי יצא 16.1, ואנטי CCP יצא נמוך מ0.5 , אפשר בבקשה הערכה גסה למה יש לי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יואב, התלונות שאתה מתאר אינן אופייניות לדלקת מפרקים שגרונית. ערכי ה RF חורגים ממש במעט מהגבול העליון ואינם ספציפיים וערכי ANTI CCP שליליים. חסרים נתונים רבים לתלונות כגון האם סבלת ממחלה זיהומית לאחרונה,האם הכאב בזמן פעילות או מנוחה, האם יש קשיון בוקר, מהו גילך, מחלות רקע, נפיחות במפרקים וכמובן בדיקה גופנית.

08/04/2018 | 16:20 | מאת: יואב

יש קישיון בוקר בעיקר בידיים וכאב גב קשה מאוד בגב התחתון והעליון, לפני כ4 חודשים היה לי דלקת בגרון טופלתי ע"י אנטיביוטיקה (ראפאפן 500) ולא סיימתי אותה והדלקת חזרה אחרי שבועיים בערך ואז שוב טופלתי באנטיביוטיקה, יכול להיות שהמערכת חיסונית שלי פיתחה תגובת נגד הגוף בגלל שימוש חוזר באנטיביוטיקה בזמן קצר? אין נפיחות במפרקים, אם זה לא דלקת פרקים אז אולי סוג אחר של מחלה כרונית? אם כן מה ההשערה?

08/04/2018 | 16:31 | מאת: יואב

שכחתי לציין, גילי הוא 33, הכאב בגב התחתון בעיקר אחרי ישיבה ממושכת של 20 דק', בעליון אחרי שינה או בזמן הליכה, הצוואר כמעט תמיד כואב, כל הדברים הבאים מחמיר הכאב אחרי פעילות כגון נגינה על תופים (אני מוזיקאי): צוואר מהמאמץ של הידיים, כפות ידיים (בסיס האגודל בשתי הכפות) גב עליון. בזמן הליכה כאבים ועמידה ממושכת כאבים במפרקי הירך בעיקר ימין ובזמן נהיגה/עליה במדרגות או נגינה עם הרגל כאבים בשוקיים כמו שברי מאמץ, בעבר עשיתי ניתוח לשחזור רצועה צולבת ברגל ימין חוצמזה יש לי חיידק הליקובקטר שאובחן עד לא מזמן לאחר סבל של 8 שנים מצרבות... חוצמזה בריא בדר"כ

מנהלי פורום ראומטולוגיה