פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

יותר משליש מהאנשים מעל גיל 60 זקוקים למכשירי שמיעה. מאחר שאנו חיים בעולם שבו תוחלת החיים עולה, נעשה נושא שיקום השמיעה חשוב לתקשורת ולקשרים החברתיים של האדם הבוגר.

כ-12% מהאוכלוסייה מרגישים באופן קבוע צפצופים באוזניים (טיניטוס), אשר חלקם סובלים מכך ואיכות חייהם נפגעת. כמחציתם סובלים מרגישות יתר לרעש ולרובם ליקוי שמיעה.

בעולמנו, להארכת תוחלת החיים נלווית גם הציפייה לאיכות חיים טובה ולתקשורת יעילה. אנו מצפים מהורינו ומעצמנו להמשיך ולתפקד, שואפים ליותר שנות עבודה ותעסוקה, ומנסים ככל יכולתנו לשבח ולשפר את רמת חיינו.

על רקע זה עולות שאלות כיצד לטפל בבעיות הקשורות לשמיעה: איך לתקן את השמיעה ולהביאה למיטבה, איך לטפל ברגישות היתר לרעשי העולם החיצון (היפראקוזיס) או לרעשי העולם הפנימי (הטיניטוס). ובקיצור - איך לשפר את התפקוד ואת איכות החיים.

בפורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס אנסה לענות על שאלות אלה.
864 הודעות
843 תשובות מומחה

מנהל פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

04/11/2019 | 11:45 | מאת: הראל

שלום אתמול במשך כמה שעות והיום היה לי משהו שלא היה לי אף פעם מן רעש באוזניים של צרצרים ועוד סוג של רעש כזה שלא עזב אותי בשתי האוזניים האם זה טינטון ? מה יכול ליהות הסיבה שבשתי האוזניים היה לי מן רעש של זמזום כזה שלא מרפה ? אני בן 33 ללא בעיות רפואיות או משהו כזה מה דעתך ? נניח שזה יחזור מה הטיפול לדבר כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. יתכן שכן. אם כבר והשמיעה תקינה לא צריך ברור. אם יש כאב או הפרעת שמיעה גד לרופא אאג. אם אתה במתח טפל בסיבה :) ואל תיכנס ללחץ. בהצלחה ! www.tinnitus.co.il

02/11/2019 | 14:11 | מאת: גלעד

שלום גיל 49 לפני 10 שנים מאורע של bppv שנמשך כשבוע ועבר לאחר כמה טיפולי אפלי בעקבות ה bppv התחלתי לסבול משני דברים 1. טנטון צפצוף דק וגבוה אבל נסבל. שומע אותו רק כששוכב ולכן שם קצת רדיו 2. תחושת שיוטים ונדנוד. לפעמים לא קיימת לפעמים משמעותית יותר ומפריעה או מפחידה. משתדל להתגבר וללכת עם זה ולהתמודד. לפני 3 שנים נפצעתי בגב ובאגן וסובל מאז מכאב כרוני. משתדל לא לקחת משככי כאב אבל לפעמים חייב. לא לוקח נוגדי דלקת גורמים לכאבים בקיבה. לגבי אקמול בגיל 20 היו כמה שנים שלקחתי הרבה עקב כאבי ראש שחלפו מאז. רציתי לשאול 1. לקחתי בשנתיים האחרונות כמה פעמים אקמול והרגשתי שאחר כך יש קצת יותר תופעות זמניות של פום פום כמו דופק באוזן או יותר שיוטים. 2. עברתי לאוםטלגין. לקחתי בחודש האחרון כמה פעמים אופטלגין ויש עליה משמעותית בעוצמת הטנטון לחזקה יותר ושומע אותה גם כשיש קצת רעש בחדר. זה נמשך רציף כבר כמה שבועות. האם אופטלגין יכול לגרום להחמרת טנטון? האם אקמול יכול לגרום להחמרת בעיות באוזן ובדיווח משקל? ( קראתי שיש מחקרים שאתמול פוגע בגברים בשמיעה ). אני חייב משכך כאב אבל לא רוצה לפגוע יותר באוזן תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. נשמע יותר סטרס מאשר קשר ממשי לתרופה. עצם הכאב יכול להחמיר טנטון. טפל בכאבים הגב ביעילות ותרגיש טוב. שבוע טוב. www.tinnitus.co.il

02/11/2019 | 20:52 | מאת: גלעד

תודה רבה! האם 2-3 אקמול או אופטלגין בשבוע לא סביר שיחמיר טנטון או שיוטים? ראיתי מחקר בהארץ שאקמול בגברים לאורך זמן מעלה סיכון לחרשות... תודה על העזרה

והנייר סובל הכל. בזמנו התארחתי בתכנית של לונדון וקירשנבאום על המחקר הנלעג ההוא. אפילו לא טרחו לבדוק שמיעה. רק שאלונים. ומי שלוקח תרופות כרוניות בכמויות הרי הוא לא בריא..... והרבה בעיות יכולות להשפיע על שמיעה.... בקיצור תרגע.

30/10/2019 | 16:27 | מאת: אנונימית

שלום דר', אודה לך את תשובתך הכנה בגלל כאבים אחרי בדיקה. האם יכול בטעות כמובן, לקרות או קרה בעבר שמבדיקת אוזן עם ספקולום ומיקרוסקופ עור התוף נקרע עקב שהספקולום הוחדר עמוק מדי? או שפצע את תעלת השמע? מקרה כזה יכול לקרות? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא. וכדאי להרגע.

28/10/2019 | 01:43 | מאת: דליה

שלום רב, בתי בת 17 היה לה נוזל באוזן, לאחר תקופה של חודש וחצי עם טיפול של מכשיר איירפופר הרגישה טוב והלכה רק לרופא לביקורת לוודא שהנוזל נעלם. הוא ביקש שתשכב על הצד ועם משפך קטן, לטענתה, הסתכל תחת מיקרוסקופ. כל הלילה כאבה לה האוזן. האם בדיקה כזאת יכולה לגרום לגירוי ולכאבים? תמיד הבדיקה נעשית עם מכשיר כמו אקדח האם הבדיקה הזאת חריגה ובעייתית? ממה נובע לה הכאב שלא היה לה קודם. הרופא אמר שהנוזל נספג. תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא הגיוני שנגרם מהבדיקה. זו בדיקה פשוטה שגרתית. אם ימשיך כאב עליה לחזור לרופא

26/10/2019 | 19:40 | מאת: שני

בזמן נסיעה כאשר עוצרים או עולים על במפר הן נסתמות ובולעת רוק או מפהקת בשביל לפתוח אותן וזה עושה לי כאבי ראש. או כאשר אני יושבת הן גם נסתמות וכואבות..וכואב לי הראש ויש בחילה. מה אפשר לעשות? עשיתי בדיקת שמיעה הכל תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת רופא אאג רצויה. בגדול נשמע כתופעות סבירות עם תגובת סטרס.

22/10/2019 | 16:41 | מאת: אורן

בני בן 21 סובל כחצי שנה באוזן שמאל מטנטון קבוע. ביררתי במכון גל לגבי מכשיר שמיעה. האם זה באמת עוזר לשמוע טוב יותר? אשמח לשמוע חוות דעת מאנשים שרכשו מכשיר במכון גל.האם זה באמת עוזר?והאם יש סיכוי שהשמיעה תחזור להיות כפי שהיתה?( קרה לו בגלל צלילה)

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכולה לדעת בלי לבדוק. אם יש ליקוי שמיעה טוב שיהיה מכשיר. אם רק טנטון ממש לא חייבים. www.tinnitus.co.il שבוע טוב.

שלום רב. אני היופ נחשפתי לרעש מהטלוויזיה בעוצמה גבוהה מאוד לטווח קצר של זמן .4 דקות ו9 שניות. הטלוויזיה הייתה במרחק של כמעט 3 מטר מהאוזניים שלי. אני הייתי במצב שכיבה. האם נגרם נזק לשמיעה שלי ?

לקריאה נוספת והעמקה

תעשה בדיקת שמיעה ותשווה לבדיקות ישנות ואז תדע.

שלום רב, אני סובלת מטינטון מזה 5 חד' בשתי האוזניים וגם בראש, כאשר ישנה החמרה בעוצמה הדרגתית לאורך החודשים. השאלה היא: האם סביר שעוצמת הטינטון הולכת ועולה , במילים אחרות מבחינת רמת הדציבלים , מה המקסימום שהרעש יכול להישמע? שמעתי מאחרים שמגעים לרמות מעל 80 דציבלים , האם יכול להיות הדבר אמיתי. מאוד מוטרדת מכך, אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב העוצמה נשלטת על ידי המוח. היא למעשה חלשה אבל ככל שאת יותר בחרדה כך המוח יכול להגביר את העוצמה. חשוב טיפול TRT - יעוץ והדרכה. בדרך כלל לא צריך שום מכשירים לטיפול אם השמיעה תקינה. חג שמח ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

אמא שלי סבלה מדלקת באוזן למשל שבוע וטופלה באנטיביוטיקה וטיפות אנטיביוטיות. במהלך הטיפול היא החלה לחוש ירידה בשמיעה וכמו קולות פחפוך באוזן. בתום הטיפול הכאב חלף וכך גם האודם באוזן אבל היא טוענת כי הפסיקה לשמוע באוזן. רופא א.א.ג הפנה אותה אתמול בדחיפות לבדיקת שמיעה ורשם שאם אכן יש ירידה בשמיעה אז לנסוע למיון בבית חולים. התור לבדיקה הוא רק ביום רביעי הבא (עוד שבוע). האם כדאי לנסוע למיון כבר היום (ערב יום כיפור)? או להמתין לצאת כיפור, או שבכלל עדיף לחכות עד לבדיקת השמיעה? היא טוענת כי עד שלשום עוד שמעה מעט באוזן וכעת לא שומעת דבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שבת שלום וחג שמח.

07/10/2019 | 09:36 | מאת: עינב

מלווה בסחרחורות וחוסר בשיווי משקל עם בחילות. האם במצב כזה מותר לצום?

לקריאה נוספת והעמקה

מצטערת שהתפספס לי. חגים..... מקווה שהכל בטוב. .בעיקרון מותר אגב. חג שמח !

25/09/2019 | 20:26 | מאת: דפנה

דר' שלום, במשך יותר משלושה חודשים סבלתי מכאבים איומים יום ולילה מנוזל באוזן שהיתה גם סתומה לגמרי, חוסר איזון, חוסר תפקוד טוטאלי. לפני 3 שבועות התחלתי להשתמש באיירפופר השינוי אדיר לא יאומן, אני משתמשת במכשיר פעמיים ביום, כל פעם אחרי השימוש שומעת שוב קליק קטן שבולעת את הרוק שבד"כ נעלם רק אחרי כמה שעות וכאבים מאד המומים באוזניים, גם באוזן הבריאה. המום גם באוזן הבריאה. האוזן לא סתומה בכלל... מבקשת לדעת העם זה זמני חלילה או קבוע ?האם אחרי חודש וחצי כפי שנאמר לי זה ייעלם לגמרי? ועוד שאלה חשובה מאד, האם חלילה המכשיר יכול לעשות חור בעור התוף שזה מפחיד אותי שלא יקרה לי משהו באוזן הבריאה. תודה רבה לך מראש ושנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב לא מזיק, ואוזן מאווררת אחרי כמה שבועות מהצטננות, כך שהמכשיר לא משמעותי. מספיק לקנח..... וסבלנות.

19/09/2019 | 10:37 | מאת: שובל

עקב מכה חזקה באוזן , הבחנו לי חור קטן בעור התוף. אני מרגיש ירידה קלה בשמיעה ואוזן סתומה. אמרו לי לא להרטיב את האוזן. האם זה יעבור לבד?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. לרוב נסגר לבד. נא לא לחטט או להרטיב ולהיות במעקב עד לסגירה. בהצלחה!

16/09/2019 | 02:54 | מאת: טינטון מחמיר מיום ליום

דר שלום הבן שלי סובל כמה שנים מטינוון קשה אני קראתי שטינטון זה לא מהאוזן זה מבעיה של כליות כבד למשל יונה לאור אדריולוגית מאבחנת בגלגל העין אמרה שמשהו הגיע אליה לאיבחון בגלל הטיטנטון ואז גילתה שזה מהכליות האם זה נכון?על אחד אומר משהו אחר וזה מבלבל האם יש לזה פתרון מה את ממליצה לעשות??המצב שלו מחמיר מיום ליום ורוב הסובלים מזה לא מגיבים לדום טיפול

לקריאה נוספת והעמקה

לכי לרופאים אמיתיים. אני ממליצה לא להקשיב לאנשים שלא מבינים ברפואה.

זה אני נתנאל חמיאס שלפני 3 חודשיים בחודש 6 התלוננתי על בעיות באוזניים של לחץ שלא משתחרר הרגשתי שמיעה חלשה שקרה לי פתאומי ובפעם הראשונה הלכתי לרופא אף אוזן גרון בקפלן בדק אותי הכניס לי צינור דרך האף מצלמה ובנוסף בדק עם מצלמות בתוך האוזניים כתב לי בטופס שחרור שיש לי SOM מעט נוזליים ואמר לי לעשות בדיקת שמיעה וגם טימנופטריה עשיתי הכל תקין אין לי את הבדיקת שמיעה עשיתי אחרי 3 שבועות חודש אחרי שהייתי אצלו לא היה שום שינוי הלכתי לרופא אף אוזן גרון שוב בקופת חולים בדק רק את האוזניים החיצוניות אמר תקין ושלוש שבועות חודש אחרי שוב הלכתי לרופא אף אוזן גרון באשקלון בועז פורר סיפרתי לו את הבעיה הכניס לי את המכשיר שבודק את האוזן החיצונית רק את האוזן החיצונית ואת התעלה לא בדק בפניים ואז אחרי כמה זמן התחלתי לשמוע פקים בומים קליקים לבד לא ידעתי מה זה כבר השתגעתי מזה לא יודע אני מפחד שיש לי משהו באוזן התיכוניה או באוזן הפנימית איך זה שהבדיקת שמיעה תקינה וה2 הרופאים אמרו תקין והרופא של קפלן כתב משהו אחר לא יודע מה לעשות ואני עד עכשיו עם הבעיה האוזן לפני ב2016 היה לי נקב קטן בעור התוף הוא נסגר לא שומע טינטונים לא שומע ציפצופים רק שומע בומים ועד עכשיו מרגיש את הלחץ הזה ואת הפקים והקליקים האלו יש מצב שזה הלסת קשורה לבעיה הזאת ואני גם שומע כמו רוח באוזן ימין באוזן אני 3.5 חודשייים ככה לא עלו על הבעיה מה אני אמור לעשות כבר אין לי כוח אבדה לי התקווה אוףףףף ולפני שכל זה התחיל לא היה לי כלום שמעתי נורמלי תקין הייתי לאן אני צריך לפנות ?

לקריאה נוספת והעמקה
15/09/2019 | 19:27 | מאת: עזרה

אוכל לשלוח אותך לרופא מעולה של מכבי אם אתה במכבי או ששווח לך אפילו ללכת אליו פרטי. דר' ציק דניאל בתל אביב סגן מנהל בית חולים איכילוב. הוא מקבל ברחוב שלמה המלך תל אביב.

שלום נתנאל. לך לדבר עם רופא. זו לא שאלה לפורום. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

17/09/2019 | 01:26 | מאת: נתנאל חמיאס

לאומית מיקודם חזרתי ממיון מאצל רופא אף אוזן גרון לא מוצא לי כלום הרעשים שאני שומע והפקים זה מהלסת יכול להיות שהלסת מקרינה לאוזניים כי אני שומע לחץ ולא ברור באוזניים

היי דוקטור, הייתי אצל ד"ר פרטי אא"ג והוא בגלל טיניטוס (שיש לי כבר 3 שנים) ולאחרונה גם נהיה לי צורם באוזן (היפראקוזיס) הוא ראה בדיקות שמיעה תקינות שיצאו לפני 3 שנים בדק לי את האוזניים ואמר לי שזה לא מסוכן מה שיש לי ואינני צריך טיפול TRT ושאני פשוט מאוד מרוכז בעצמי, השאלה שלי האם זה הגיוני שאני לא צריך טיפול TRT למרות שקראתי שזה הפיתרון היעיל ביותר למי שיש טיניטוס והיפראקוזיס? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. אם לא מטריד אותך ואין הפרעה באיכות החיים לא צריך לטפל. מטפלים כזה מציק. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

זה אכן מטריד ומפריע לי לאיכות החיים, הצורם באוזן מאוד מפריע לי ברעשים גבוהים וגם הצפצופים מאוד מטרידים באזור שקט/סגור וזה גורם לי לשקוע בדכאון וחרדות, הוא בכל זאת אמר שTRT לא מתאים לי והוא במקום זה נתן לי להיפגש עם עובדת סוציאלית(שאני לא שולל את זה לעשות טיפול על הנפש, אבל מה לגבי טיפול הפיזי?)

ממש מתאים לטיפול TRT לגבי מכשירים או לא את זה אני מחליטה בפגישה הראשונה. תקרא. www.tinnitus.co.il ד"ר טליה מרק

אשמח לקבל כתובת, לא מצאתי באתר.

06/09/2019 | 22:18 | מאת: נתנאל חמיאס

זה אני נתנאל חמיאס שהיה לי עם הבעיה באוזניים לחץ ואטימות באוזניים בתאריך 13.6 שהתחיל פתאומי ועשיתי כל הבדיקות האפשריות באוזנים בדיקת שמיעה בדיקת טימנופטריה הכל תקיין הייתי אצל 3 4 רופאים של אף אוזן גרון שאמרו לי שהכל תקין ואין לי כלום רציתי לשאול הקליקים והרעשים ששמעתי חשבתי שזה קשור לאוזניים ואז עלייתי על הבעיה שזה המפרקי לסת והפה אין לי כאביים בכלל אבל מרגיש כמו לחץ במוח ומאחורי האפרסכת של האוזניים האם הבעיה שיש לי במפרקי לסת זה מקרין לאוזניים והראש והאם המפרקי לסת קשורים לאוזניים ולאובדן שמיעה זמנית ? רצייתי לשאול בנוסף התחיל לי תופעה של משהו בחייכ גירוי עם רוק מלא שאני ישן כל הכרית שלי רוק מוגבר ושאני אוכל יש לי כמות רוק שהיא יוצאת מהפה ושאני מנענע את הראש באוזן הבריאה יש כמו רוח כזה אין לי טינטנון בכלל לא שומעים רעשים יש לזה קשר ללסת והפה אני חייב לשאול יש לזה פתרון ומה עושים במצב כזה מפחד שזה יהיה מסוכן מה זה התופעה הזאת שיש לי מאוד מפחד חייב עזרה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה
10/09/2019 | 09:33 | מאת: לילך

לפי הבעיות שיש לך, בדיוק אצלי. הפתרון שעוזר זה מכשיר איירפופר. שווה לנסות. אם לא יעזור בטח ובטח לא יגרום שום נזק. העלות שלה אל בשמיים. כנס לגוגל תכתוב את השם ויש שם טלפון לקניה. בהצלחה.

הוא צריך רופא שיסביר לו מה לעשות.

05/09/2019 | 20:53 | מאת: ריקי

לפניי כחודש הפסקתי טיפול בציפראמיל ומאז התחיל רעש בראש מדי פעם כמו רעש של משאבה וגם מעין ניתוקים בראש לשניה.מה זההיכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן קשת לסטרס או לתרופה.

02/09/2019 | 08:57 | מאת: מישהי

האם איירפופר יכול לעזור במצב שיש לי לפי הסיטי. תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא רלוונטי בכלל.

02/09/2019 | 00:04 | מאת: מישהי

דר נכבדה, אודה לך מקרב לב אם תקדישי לי דקה לומר לי מה זה אומר ואם זה לא מסוכן. תודה. להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: מערות פנים סיבת הפניה: סינוסיטיס? נוירינומה אקוסטית? ממצאים: מערות המצח מאווררות היטב. מערה ספנואידלית מאווררת היטב. תאי האטמואידים הקדמיים והאחוריים מאווררים היטב. קיימת סטייה של מחיצת האף לימין. מימין. OMC- עיבוי רירית פוליפואידי מקסילרי ימני עם חסימת ה קונכיות האף מעובות והודגמה היצרות אפית יותר מימין. מבנים גרמיים של עצמות הפנים תקינים. סיכום: סינוסיטיס מקסילרית ימנית. היצרות אפית. סטייה של מחיצת האף לימין. ------------------------------------------------------------------------------------- להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: עצמות טמפורליות הסריקה בוצעה במנח אקסיאלי עם שחזור קורונלי וסגיטלי. סיבת הפניה: סינוסיטיס? נוירינומה אקוסטית? מימין: שמורים. SCUTUM - 1. מרכיבי האוזן החיצונית כולל תעלת השמע החיצונית וה שמורים. ADITUMAD ANTRUM - 2. מרכיבי האוזן התיכונה כולל עצמות השמע ו 3. מרכיבי האוזן הפנימית כולל תעלת השמע הפנימית שמורים. משמאל: מלאות בתאי המסטואיד. עיבוי רטרקטילי של התופית משמאל. מלאות נרחבת בחלל האוזן השמאלית התיכונה. אין לזהות הרס גרמי. סיכום: ללא פתולוגיה מימין. שינוים דלקתיים משמאל. ללא הרס עצם. תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסוכן אבל דורש טיפול. גש לבדיקת רופא אאג עם הדיסק.

שלום רב ד"ר, לפני כ11 חודשים אובחנתי עם ירידה בשמיעה באוזן שמאל (low frequency) שנתגלתה בעקבות דיפלאקוזיס שפקד אותי בוקר אחד. לאחר טיפול סטירואידי ראשון שלא צלח התחיל טנטון חזק ביותר שהיה בא והולך כל כמה שעות ולאחר יום יומיים נעלם וכך הלאה כל שבוע. יש לציין שלא חוויתי סחרחורות. אקצר וארשום את התהליכים הרפואיים שעברתי: MRI ראש - ב.מ.פ 2 זריקות אינטראטימפניות, שלושה טיפולי פרדניזון 60 מ"ג למשך שבוע במינון יורד, 30 טיפולי חמצן היפרברי בתא הלחץ של אסף הרופא ולא מעט קסנאקס. כיום אני מטופל בהמלצת רופא בכיר בבטיסטין 16 מ"ג על אף היעדר סחרחורות, ותוספי תזונה כגון גינקו בילובה, גלוטתיון, ל-ליזין,MSM וכמובן נמנע ממלחים ומשתדל להשאר רגוע ככל האפשר. הטיפול היחידי שהראה שיפור בשמיעה (כעת ליקוי קל בתדרים הנמוכים) היה בתא הלחץ. מאז (כבר שמונה חודשים) לא חשתי טנטון ושמיעתי לא החמירה אך הדיפלאקוזיס ישנו וכן היפראקוזיס לפרקים. (אנקדוטה קטנה שאולי תעזור: אני מתפרנס ממוסיקה, ולפני כל האירועים הנ"ל חוויתי סטרס עוצמתי ביותר עקב טיפול באמי שהינה חולת סרטן ריאה .) מאחר וזו מחלה "אידיופטית" החלטתי לקחת את המושכות לידי לאחר שכמה וכמה רופאים הרימו ידיים בניסיון לעזור לי למצוא פתרון. מקריאה ארוכה ברחבי האינטרנט גילתי כמה דברים שיכול להיות מאוד וגרמו לי לכל הסימפטומים, אשמח אם תאשרי באם יש הגיון בכיווני החקירה שלי: 1. קנדידה אלביקנס שגיליתי לא מזמן (מקריאה מעמיקה הבנתי שהמון מקרים של אנשים [בעיקר נשים] שסובלים מקנדידה לקו בסימפטומים דומים. 2. אבצס חריף בשן בצד שמאל (בצד של האוזן.) 3. סטרס גבוהה (כמובן) 4. היפותירואידיזם (אך לרוב יציב לאחר בדיקת T3 T4 TSH) האם לדעתך ייתכן ואני כעת ברמיסיה? האם יש סיכוי ששמיעתי תחזור לקדמותה גם אחרי שמונה חודשים של ליקוי קל? האם מחייב שאפתח מנייר קלאסי בעתיד? אני מסרב להאמין שאין טיפול למחלה הפרוגרסיבית הזו, אני באמת מאמין שעם אורח חיים נכון אוכל להחזיר את המצב לקדמותו. אשמח אם תוכלי בבקשה לשפוך לי מעט אור על דרכי התמודדות וטיפול, גם אם לא קונבנציונאלים, בסימפטומים הקיימים אצלי. איני רוצה ליפול לצד האפל של הסטטיסטיקה ומבדיקה מעמיקה הוא בהחלט אפל, מה שמחריף יותר את הסטרס וסוגר אותי בלופ מתמיד. בתודה מראש והתנצלות על ריבוי הטקסט והשאלות, דוד

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי מאוד אבל נושא כה מורכב אינו מתאים לדיון או מענה בפורום.אתה צריך רופא פנים אל פנים. בברכה ד"ר מרק.

הי עברתי שלושה ניתוחים באוזן עקב מחלה כולסטאטומה דו צדדית ,אוזן שמאל סגורה לגמרי ולא שומעת בה,הרופא המליץ על מכשיר שמיעה ומצד שני, יש לי כאבים במפרק הלסת עקב שחיקה בשיניים, בתקופה האחרונה אני מרגישה טנטון חריף שעד כדי כך שמפריע לי בשגרת החיים ובתפקוד היום יומי,זה גורם לי להרגיש מיואשת ושאני חייבת להיות רק בסביבה רועשת הרופא שלי אומר שאין פתרון לטנטון ושאני צריכה להסתגל אליו השאלה היא,האם הטנטון נהיה חריף עקב בעיה מפרק הלסת ? אני צריכה את עזרתך,אני פשוט איבדתי תקווה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בלי לבדוק ולראות איני יכולה לעזור ולכוון אותך להתאמת מכשירי שמיעה וליעוץ בנושא הטנטוןע פרק הלסת ובכלל. צר לי על שקיבלת תשובות מדכאות אבל לי יש תשובות אחרות לגמרי ויש מה לעשות. תקראי עוד באתר שלי. אשמח לעזור פנים אל פנים. ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

אהלן, כבר תקופה של שלושה וחצי חודשים סובלת מסחרחורות (מעין תחושת שיוט/ריחוף, אי יציבות וחוסר איזון) מלווה בצלצול באוזניים (יותר מורגש באוזן שמאל). ביצעתי בדיקות דם ובדיקת EEG שהראו שהכל תקין. עוד מעט יש לי בדיקת שמיעה רגילה ובדיקת BERA. המצב גורם לי ללחץ ומתח נפשי עצום, לא יוצאת מהבית אלא אם כן ממש חייבת. איך פותרים את הבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כדאי בינתיים להיות בקשר עם נוירולוג, לבצע בדיקת רופא עיניים ובדיקת ראייה. להעזר בתרגילי יציבות (דרך פיזיותרפיה) ולקחת תרופות כגון סטונרון ביתאהיסטין וכו'. הסתגרות בבית היא לא דרך!! שבוע טוב. ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שלום . אני עובד בדפוס כבר עשרות שנים מקום שיש בו רעש חזק יש לי ירידה בשמיעה באוזן ימין כבר הרבה שנים ויש לי טנטון כבוע יום ולילה שהלך והתגבר בשנתיים האחרונים . עשיתי בדיקת eng ונרשם לי חולשת מבוך ימנית 30% . השאלה שלי האם הטנטון נגרם לי והתגבר כתוצאה מזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בלי לבדוק ולראות איני יכולה לכוון אותך להשלמת ברור רפואי ואם זו מחלת מקצוע או משהו אחר . מה שבטוח הוא שטנטון קשור לליקוי השמיעה. שבת שלום ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

26/08/2019 | 16:06 | מאת: מישהי

דר' שלום ותודה,,,בחמישי זה יש לי סיטי. אני רושמת לך טכניקת הבדיקה,,,להלן מה שכתוב : סינוסים (מערות הפנים) בלי חומר ניגד עצמות טומפורליות בלי חומר ניגוד טכניקות ביצוע הבדיקה: בדיקת של העצמות הטמפורליות HEAD12-TEMPORAL BONE 1. סריקה ספיראלית של העצם הטמפורלית ברזולוציה גבוהה. 2. שחזור של כלל עצמות הטמפורליות במישור הקורונלי. כאמור, הסיבה שבגללה רופאת המשפחה נתנה לי בגלל שהיה לי סינוסיטיס, עדיין אף גדוש שלא נפתח בכלל, נוזלים באוזן, מרגישה רע מאד, חולשה סחרחורת, שומעת דופק מהאוזן ופיצפוצים מהאוזן, כל צד שמאל כואב לי ואוזן סתומה 3 חודשים כמו אחרי טיסה וגם שומעת חלש מאותה אוזן. האם הסיטי הזה יוכל להראות ולשמש במקום אנדוסקופי של האף שאני לא כל כך מעוניינת, אם יש פוליפ חלילה והאם יראה גם את כל אזור האף גם האוזניים והנוזלים שיש מאחורי עור התוף? סליחה ממש על אורך השאלה, ממש מודה לך מראש. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. אפשר לראות דברים רבים בסיטי ועדיין יתכן שיהיה צורך בבדיקת סיב אופטי אחרי. תעשי ותני לרופא שלך להחליט לפי התוצאות.

25/08/2019 | 16:28 | מאת: קרן

שלום רב, בת 40. מזה כשישה שבועות שאני סובלת מסחרחורת בשינויי תנוחה של הראש וכן ישיבה ורכינה קדימה . בעיקר תנועות ראש למעלה ולמטה. פחות בתנועות האופקיות. פחות מורגש בשכיבה. אין בעיה כלל בהליכה ריצה, רגל אחת, עמידה. בנוסף לסחרחורת, היה טנטון בשתי אוזניים ואז באוזן אחת, במשך כחודשיים. כחודשיים כבר שאין טנטון. היום חזר באותה אוזן. שמעתי אותו כמה שניות וזה היה פעמיים. בדיקה נוירולוגית תקינה. בדיקת שמיעה תקינה. בדיקת אאג תקינה, שלח אותי לבדיקות שיווי משקל במכון מיוחד. שאלותיי - 1. אני חוששת מנוירומה אקוסטית - האם בנוירומה חוסר שיווי המשקל בדכ מופיע כל הזמן או שיכול להיות בנוירומה חוסר שיווי משקל רק בשינויי תנוחה? האם בנוירומה הטנטון צריך להיות כל הזמן או שאפשרי גם עם הפסקות? 3. האם יכול להיות שזה BBPV שנמשך כבר כ6 שבועות? אשמח לשמוע מה דעתך הראשונית, האם כדאי לעשות MRI תעלות שמע. כמובן שיש לי תור לנוירולוג כדי להתייעץ איתו וכן לאאג, שואלת בינתיים כי מודאגת. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
25/08/2019 | 16:53 | מאת: קרן

מוסיפה פרט - טנטון שהיה הוא כמו צליל שריקה חלש, לא מפריע במיוחד וקצר עניין של שניות. תודה מראש.

את מדאיגה את עצמך בשאלות מיותרות. תעשי את הבדיקות ואז אפשר לדעת יותר. מאחר והגוף שלנו לא מכונה הרי שטנטון יכיל להיות חלש ומשתנה ו bppv ממושך ואין מה לחפש נקודתית כל שוני ולחשוש. שבת שלום ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שלום רב ותודה, נשלחתי לסיטי סינוסים ומח עקב נוזל באוזן שמאל ואוזן סתומה/מלאה כמה חודשים והרגשת עירפול וסחרחורות בראש. נאמר לי שצריך חומר ניגוד אבל זה לא טוב לי. השאלה אם אעשה ללא חומר ניגוד זה יהיה לגמרי לא מדוייק ולחינם תהיה קרינה? מה דעתך בנושא? תודה רבה ושבוע טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

מבחינת המוח צריך לומר ניגוד. לסינוסים לא... חזרי לרופא שהפנה אותך ותוודאי מה הצרכים וההעדפות שלו. בהצלחה.

22/08/2019 | 12:25 | מאת: טל רוזן

שלום דוקטור, אני בת 30 בריאה בד"כ, לאחר שחיה בבריכה נסתמו לי האוזניים ולא השתחררו במשך שבוע, הייתי אצל רופא אאג ששאב לי משתי האוזניים המון שעווה, חל שיפור קטן אבל לא השתחרר לגמרי, בנוסף יש לי צילצולים בשתי האוזניים וכאב, האם זה קשור לשאיבה? האם עם הזמן האוזניים יחזרו לעצמם/שיש צורך לחזור לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. אם ימשיכו תלונות חזרי לרופא כדי לקבל הפנייה לבדיקת שמיעה. רוב הסיכויים שהכל זמני ויעבור. שבת שלום.

זה אני שוב עם אותו סיפור כבר כמה פעמיים עם האוזניים שלפניי חודשיים ב13/6 התחיל לי תופעה פתאומי לבד של לחץ כמו (אטימות) ללא פקים וקליקים באוזניים ללא כאביים היתיי 3 פעמיים אצל רופא אף אוזן גרון עשו לי בדיקות בדיקת אוזניים אוטוסקופית וגם מצלמת סיב אופטי שהכניסו צינור עם מצלמה אמרו לי שהכל תקין אצלך רק לפני שחודש התחיל לי פקים באוזנייים וקליקים אתמול הייתי אצל רופא אף אוזן גרון מומחה באשקלון הראתי לו כל הבדיקות שעשיתי גם של הבדיקת השמיעה וגם שהייתי אצל רופא אף אוזן גרון אחר בבית חולים קפלן זה שהכניס לי מצלמות לאוזניים אמר זה קורה בתקופת מעבר הוא הסביר לי התעלת השמע שלך לא פתוחה עד הסוף היא נפתחת ונסגרת לא עד הסוף בגלל זה אתה מרגיש קליקים ופקים באוזן השאלה וזה יחלוף לבד חשוב לציין לפני שזה קרה לי הבעיה באוזניים שמעתי תקין פיקס והכי משגע אותי שאין לי כאביים אז מה זה יכול להיות התופעה של קולות מהאוזן כמו פיצפוצים או בועות קליקים איך שלא קוראים לזה והלחץ באוזניים אני מפחד שיהיה לי משהו מסוכן באוזניים ולפעמיים ישלי על הכרית רוק שיוצא לי מהפה זה הרבה קורה לי הרוק הזה מה אני צריך לעשות אני צריך ללכת שוב לרופא אף אוזן גרון ? חיייב עזרה אן יעוץ בזה

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שאין בעיה ושעברתברור נכון. גם רוק על הכרית בבוקר זה נורמלי קורה. אם אתה לא שקט אפשר לחזור לרופא לבדיקה ואם תקין יצא מהלחץ. בהצלחה !

12/08/2019 | 07:15 | מאת: ארבל

ללא שינוי או שיפור במצב מלווה בבחילות. קושי בשכיבה במישור,קשיים בנסיעה ברכב.. עושה הליכה כפי שהפיזיוטרפיסט המליץ. הוא גם נתן לי מספר תרגילים מיקוד ראייה,שיווי משקל. אבל אין הטבה במצב. עשיתי 6 טיפולים . עשיתי גם דיקור סיני שלא עזר. למה ורטיגו נמשך הרבה זמן? האם יש עוד משהו לעשות בנידון שיעביר את זה? מתי יעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. לפי מה שכתבת - צריך בדיקת אא"ג. נוירולוג. רופא עיניים. אם הצואר כואב גם אורתופד. לבצע גם בדיקת שמיעה. בהצלחה !!

10/08/2019 | 16:03 | מאת: מישהי

בהודעה הקודמת כתבתי לך שאתמול בבוקר היה הכדור של 9 ימים אוגמנטין 500 שאני צריכה לקחת כל 8 שעות והפסקתי וענית שזה לא נורא. חשבתי והבוקר לקחתי שוב כדור אחד, בערב אחד אקח ומחר בבוקר לסיים את עשרת הימים. השיפור שלי אמנם קטן לפני מה שהיה בהתחלה (סינוסיטיס ונוזלים באוזן וגם סתומה כבר 3 חודשים) השאלה שלי בבקשה, האם ההפסקה של 25 שעות עושה יותר נזק? האם זה מיותר לדעתך ששוב לוקחת עוד 3 כדורים ודופקת את הגוף שלי? אבל לקחתי. אודה לך על תשובתך ושבת שלום . תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להרגע.

09/08/2019 | 18:35 | מאת: מישהי

הפסקתי היום את האוגמנטין אחרי 9 ימים כי הרגשתי שהגרון שלי גדוש כאילו הכל נפוח קשה לי לבלוע פשוט ולא יכולתי יותר. האם 3 כדורים אחרונים זה קריטי לסינוסיטיס? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

לא אבל התחושה שלך לא נשמעת מתאימה לאבחנה. אם יש קושי של בליעה ונשימה ותחושת חנק חשובה בדיקה דחופה של רופא אאג.

09/08/2019 | 13:06 | מאת: מישהי

שלום דר' האם אוגמנטין זו תרופה אוטוטוקסיות ? האם יש בו מרכיב שיכול לפגוע בשמיעה מכיוון שנאמר לי שישנם סוגי תרופות אוטוטוקסיות (סוגי אנטיביוטיקה לדוגמה נגד זיהומים וחיידקים) הניתנות לחולים במחלות שונות, עלולות לגרום לפגיעה בשמיעה ובתפקוד מערכת שיווי המשקל והיציבה (לתופעות כגון טיניטוס וסחרחורת).. ידוע לי שמוקסיפן זו אותה תרופה אלא שרק באוגמנטין יש עוד דבר של חומצה קלוולאנית האם זה אטקריניק אסיד נמנה על תרופות אוטוטקוסיות? אני שואלת מכיוון שרופאה כללית זיהתה שיש לי סינוסיטיס היום, אני היום ביום התשיעי ומרגישה שהאוזן שלי סתומה לגמרי בקושי שומעת וגם זימזום וחולשה. התרופה ניתנה לעשרה ימים וכנראה אני אפרוש ולא אקח יותר. האם זה כתוצאה מאוגמנטין ? תודה רבה רבה לך על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אין שום קשר לתרופות אבל יש קשר למחלה עצמה. בסינוסיטיס יתכנו נוזלים באוזניים ולכן כל התופעות. בברכה ושבת שלום. ד"ר טליה מרק

01/08/2019 | 20:14 | מאת: אלין

שלום רב , 3 חודשים אני סובלת מאוזן סתומה קשה לי לשמוע מאותה אוזן וכאבים שבאים לפתע ונעלמים מספר פעמים ביום שמשבש לי את החיים לחלוטין. 3 רופא א.א.ג האחרון מלפני חודש וחצי, לא ראו כלום ושלשלום רופאה כללית זיהתה שיש לי סינוסיטיס קיבלתי אוגמנטין לעשרה ימים ואמרה שהכל מחובר וכנראה שהאוזן סתומה בגלל סינוסיטיס. שאלתי האם זה נכון לגבי האוזן שמטרידה אותי יום ולילה שקשה לי לתפקד שזה בגלל הסינוסיטיס או שאין קשר ואני בבעיה אחרת לגמרי. תודה על תשובתך שאדע איך להתנהל ולפנות שוב לא.א.ג או שאין צורך ועם האנטיביוטיקה זה ייעלם. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
01/08/2019 | 21:03 | מאת: אלין

שכחתי להוסיף שיש לי גודש באף, כאבי ראש, שאני נוקשת מעל העיניים כואב לי איפה שהסינוסים ולחץ בכל הפנים כולל אוזניים שהם סתומות. תודה.

תשובה לשתי השאלות: כן בהחלט מתאים סינוסיטיס. אם לא ישתפר בבקשה לעשות בדיקת ש חכה גם. מעבר לכך אני צריכה לבדוק כדי לענות.... שבת שלום.

01/08/2019 | 10:59 | מאת: שירה

נתקע לי צמר גפן באוזן של המקל אוזניים, הלכתי לרופא משפחה היא אמרה שרואה את זה ולא מצליחה להוציא, הפנתה אותי לאאג, הרופא אאג בדק ואומר שאין כלום לא רואה וזה יכול ליפול לבד מהאוזן. ייתכן? כי אני עדיין מרגישה משהו באוזן.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. כן בהחלט זה קורה. תסמכי על הרופא :)

28/07/2019 | 23:26 | מאת: Joni

סובל 3 שנים מטינטון . בדיקות שמיעה תקינות. ממתין ל mri . אלו סיבות יכולות להיות לטנטון , אם אין לי ירידת שמיעה , מתח , וכו

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זה לא כל כך פשטני.... בלי לבדוק אישית איני יכולה לענות.

זה יהיה די ארוך כי זה הסיפור של החיים שלי ואולי כל פרט יכול לעזור, אולי אפשר לעשות משהו אחרי הכל כי יש לי עוד משהו שלא שמעתי שלאחרים יש את התופים האלו במקרים של רעשים גבוהים. אז לפני 3 שנים התחיל לי הטיניטון, אני יושב לי במחשב בכיף ופתאום אני מרגיש תופים בלתי פוסקי בצד ימין של האוזן רעש כזה כמו של דפיקות לב בתוך האוזן וזה דבר אחד המציקים והמטרידים שחוויתי בחיים ושמעתי את זה מתגבר בעיקר כשמישהו מדבר קצת בקול או שאני מדבר או כל דבר אחר שעושה רעש, הלכתי לרופא אמר לי בהתחלה זה רק דלקת נתן לי טיפות וזה, ואז המשיך התופים בלתי פוסקים במשך 2 ימים שלמים! אחרי שזה הפסיק פתאום כשמישהו מדבר בקול או אני מדבר בקול או רעש גבוה כזה של כל דבר שנופל לרצפה וכאלו אני שומע "דפיקת לב" כזאת באוזן רק שאני שומע את הרעש/קול הגבוה וזה דבר שהוא היה די מחרפן, הלכתי שוב לרופא הוא סתם לי את האוזן עם איזה מכשיר הוא אמר שיש שעווה צריך להוציא הלכתי לאף אוזן גרון הוציא לי את השעווה וזה לא עזר, הלכתי עוד פעם לרופא אמר לי זה סינוסיטיס לעשות מים עם מלח באף גם לא עזר, אחרי איזה 3-4 חודש אני יושב לי בסלון פתאום שומע "תווווווו......" באוזן שמאל, רעש שאני מכיר ועובר, אבל פתאום אני שומע שהרעש הזה לא עובר אני מתחיל להלחץ הולך לחדר להיות בשקט וכן אני רואה שהרעש לא עובר התחילה לתפוס אותי חרדה שאף פעם לא הייתה לי, כשהלכתי לישון בלילה, זה היה הלילה הכי קשה בחיים שלי, הרעש היה בלתי נסבל כמו רעש של טלוויזיה דלוקה על מיוט בתוך האוזן שלך וזה הפריע לי לישון קמתי באמצע הלילה וזה ואחרי שקמתי בבוקר גיליתי שזה עדיין שמה והתחלתי לבכות, חשבתי שהלכו לי החיים ושאין מצב שאתמודד עם הסיוט הזה, פשוט שקעתי בדיכאון משהו שלא היה לי בחיים, הייתי קם בבוקר ופשוט מתבאס לקום! הייתי רוצה להמשיך לישון ולא להרגיש את הסיוט הזה כי כשאני יושן אני לא מרגיש כלום. הרעש של הצפצופים אני שומע אותו חזק מאוד בעיקר שאני בחדר סגור לבד ובעיקר בשעות הלילה ושאני הולך לישון. הלכתי לעוד רופא אמר לי לעשות בדיקת שמיעה והכל יצא תקין מבחינת שמיעה, הלכתי להרבה רופאים כמו שאתם רואים עד שבסוף אחד קבע לי שזה טיניטוס ושאין כל כך מה לעשות עם זה אולי רק ניתוח שיכול להחליש את זה ונתן לי כדורים, עשיתי רק חודש ראשון כדורים אחרי זה הפסקתי איתם ולא המשכתי בכלל ואת הניתוח גם לא עשיתי, יצאתי ללמוד להיות עם שיגרה נורמלית מה שלא הייתה לי לפני, עם הזמן התחלתי פשוט לנסות "לחיות עם זה" זה עדיין היה מציק לי מאוד ופשוט המשכתי לחיות עם זה, חשוב לי לציין כשאני בחוץ אני כמעט ולא מודע לצפצופים וגם לתופים, עם הזמן התחלתי להתרגל לצפצופים דבר שלא חשבתי שיכול לקרות, היו פעמים שהצפצופים היו מתגברים קול כפול כזה ממה שיש לי אבל כשהתעוררתי בבוקר זה חזר למצב הקודם הרגיל של הצפצופים, התופים הייתי מרגיש אותם בערך איזה שנה כשיש רעש/קול גבוה, הםתחילו קצת להתחלש לי אחרי בערך איזה שנה וחצי וכמעט לא הייתי שומע תופים ברעש, היה קורה מדי פעם שזה היה בא ממש בקטנה, אבל כמעט ולא הייתי מרגיש את זה. בקיצור התחלתי לחיות כמו אדם רגיל לצאת וזה והבנתי שהדבר היחידי שאפשר לעשות כדי להתמודד עם זה פשוט "לחיות עם זה" זה משפט המפתח, לא להתעלם מזה כי אם תנסה להתעלם אתה תדע שהוא שמה!, אבל גם לא להתמקד בזה, כי זה רק יבאס אותך יותר ויותר, פשוט "לחיות עם זה". היום אחרי 3 שנים, אני התחלתי לשמוע סדרה עם אוזניות כנראה קצת גבוה (הייתי שומע גם במהלך ה3 שנים שהיה לי טיניטוס), אחרי שהורדתי את האוזניות ושמעתי את הסדרה בלי האוזניות הרגשתי את התופים מהרעש של הסדרה משהו גם שלא היה לי והתחלתי להבהל, אחרי זה זה נפסק ושוב פעם אני רואה שחזר לי הרעש של התופים באוזן ימים רק כשאני מדבר/שומע קול/רעש חזק, וזה עכשיו עוד יותר מבאס אותי שזה חזר והתחזק לי עד שהתופים התחלשו... ואני מנסה גם להמשיך "לחיות עם זה", אבל זה כל כך מחרפן אותי כל רעש שקורה אני שומע "טאק" באוזן, אני מנסה לא להתמקד בזה, אבל אני מוצא את עצמי מדבר בקול בכוונה או עושה רעש בכוונה כדי לבדוק אם זה עדיין שמה וזה רק מכניס אותי יותר לבאסה, אני מנסה לא להתעלם מזה וגם לא להתמקד בזה, אבל זה כבר קשה לי להתמודד עם הדבר הזה. התחלתי השבוע לקחת ג'ינקו בילובה ולעשות דיקור סיני (התחלתי טיפול 1 בינתיים) אולי את מכירה את הבעיה של ה"דפיקת לב" הזאת באוזן? שוב חשוב לי לציין שזה קורה לי כרגע רק בקולות די גבוהים במקומות סגורים אני שם לב לזה זה כמו עצם שזזה לי באוזן לשניה וזה מציק כל פעם, אולי אפשר לעשות משהו עם הסיוט הזה? בבקשה העזרה שלך יכול להציל אותי!

לקריאה נוספת והעמקה

נכון זה ארוך. לא שאלה לפורום. נא לגשת לרופא בשר ודם.

לא נפתחות , מה זה אומר ומה ניתן לעשות? מוסיפה שיש לי לי גם סחרחורות

כשמפהקים מרגישים שינוי לחץ באוזניים. לכם כאילו "סתום". אין קשר לסחרחורות. בברכה.

22/07/2019 | 15:44 | מאת: ורד

שלום, מאובחן עם מחלת מנייר מזה מספר שנים. מטופל תרופתית ומאוזן. האם מותר לצנוח צניחה חופשית מגובה 11,000 רגל?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה הצניחה לא תשפיע על המחלה, אבל המחלה יכולה להשפיע על הצניחה והבטיחות בה.... אני לא מאשרת :) בבקשה תתיעץ פנים אל פנים עם רופא תעופתי.

20/07/2019 | 00:12 | מאת: Joni

שלום . יש לי מכתב להרופא לבדיקת mri שבא הוא רשם , mri ראש באופן אמבולטורי לשלול Multiple scelrosis / acoustic neurinoma. כבר נתנו לי בעבר הפניות לא תקינות מקופח , כי לא הבינו נכון את דרישת הרופא. שאלתי , איזה סוג mri זה? ראש, צוואר , מוח וכו , שאדע לוודא ששהפניה שאני מקבל תואמת את דרישת הרופא.

לקריאה נוספת והעמקה
22/07/2019 | 18:12 | מאת: Joni

הביאו לי התחייבות mri מוח ןגזע המוח , האם זה נכון

בהצלחה

בהצלחה

17/07/2019 | 21:29 | מאת: אמנון

יש לי טיניטון כבר עשרים שנים, התרגלתי. יש התחזקות משמעותית בעוצמה כאשר אני חלש בעקבות מחלה או עייפות פיזית משמעותית. האם זה צריך לקרות והאם אפשר למתן את הציפצוף החזק חזק הזה. תודות אמנון

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זה מאוד נורמלי משום שסטרס גורם להתחזקות טנטון. (בעצם כאילו מחליש את מנגנון סינון הטנטון...) קרא כאן. www.tinnitus.co.il בברכה, ד"ר טליה מרק

17/07/2019 | 18:14 | מאת: Joni

אני סובל מטנטון קל מ 2015 ct ראש תקין אתמול עברתי בדיקת שמיעה , יש ירידה קלה באוזן שמאל 250hz . הרופא אאג שלח אותי להדסה היום לאאג שם. עברתי בדיקה שלחו אותי לmri , נתנו לי טיםול 5 ימים בסטרואידים 40 מ"ג. ואגיסרק 3 פעמים ביום לחודש , אני לא מבין למה לקחת את התרופה הזאת שכן אני לא סובל מסחרחורות או ורטיגו . האם זה ניתן כטיפול בטנטון ?

לקריאה נוספת והעמקה

גם לי לא ברור מדוע שהרי אין לך סחרחורות. הכדור לא נועד לטיפול בטנטון. בברכה www.tinnitus.co.il ד"ר טליה מרק

17/07/2019 | 17:03 | מאת: נתנאל חמיאס

הייתי פעמיים אצל רופא א.א.ג בדקו לי את האוזניים אמרו לי שהאוזניים שלי תקינות הראתי להם את התצואות של הבדיקת שמיעה אמרו שהכל תקין איך תקיין אם האוזניים שלי עדיין בלחץ (תחושה של מלאות) לא שומע ברור קרה לי פתאומיי אני סובל ונימאס לי שומע חלקי לסירוגין פתאם ושוב נאטם לא מרגיש כאבים לא מרגיש כלום והתחיל לי תופעה בנוסף ללחץ שיש לי באוזן בזמן בליעה שומע קליק או פצפוץ באוזן ועושה אפצי הרבה מה אפשר לעשות במצב כזה אני סובל מזה וזה מפריע לי מאוד סליחה שאני חופר על זה אבל זה מאוד מפרייע לי איך זה מסביר שבבדיקת שמיעה ובדיקת טימנופטריה שעשיתי יצא תקין ואני שומע לחצים בשני האוזנייים סליחה שאני חופר על זה אבל אני סובל מזה :\

לקריאה נוספת והעמקה

ואתה מתלונן על דברים שהם בעצם נורמלים.

מה הכוונה על דברים נורמלים תסבירי לא מבין

נורמלי להרגיש שינוי לחץ באוזניים. נורמלי להרגיש מידי פעם גודש. מעבר לכך רק פנים אל פנים אצל אאג. בהצלחה.

15/07/2019 | 02:10 | מאת: נתנאל חמיאס

הייתי במכון שמיעה שטייינר באשקלון עברתי בדיקות שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה יצאו תקינות שאני מדבר בטלפון שומעים רגיל שאני צופה בטלוויזיה צריך להגביר כדי לשמוע אני שומע כאילו האוזן שלי בסוג של לחץ אני חודש ככה וזה פעם ראשונה שזה קורה לי התחיל לי מחודש יוני מה13/6 עד עכשיו לפני זה לא היה לי שום בעיות שמעתי ברור הכל היה מצויין ואז פתאם בתאריך שציינתי התחיל לי האטימות לסירוגין או לחץ או איך שלא תקראו לזה פתאומי קרה לי יכול להיות שאני אלרגי ולא יודע כי אני שותה הרבה קר יושן לייד מאורר ועושה אפצי הרבה ומרגיש כאילו לחץ בפנים ובמצח ןבראש ויש לי כמו דקירות באפרכסת של האוזן בעצם ממה זה נובע והאם זה קורה בתקופות מעבר או שזה משהו אחר מהמומחיים פה הייתי היום אצל רופא משפחה סיפרתי לו על הבעיה שלי הוא בדק לי את האוזן במקרה אמר שיש לי דלקת קלה הביא לי טיפות אוזניים דזורן וגם הביא לי הפנייה לרופא א.א.ג מומחה האם הוא יעלה על הבעיה כי זה מוזר לי אני בריא בדרך כלל ושכחתי לציין שיש לי נזלת שקופה כזאת שאני מוציא עדיין מהאף האם זה יכול להיות תעלה שמע חסומה או סיב אופטי וממה זה נובע הבעיה שלי האם אני יכול לבקש מהרופא א.א.ג שיבדוק לי את החצוצרות שמע האם הם חסומות או סיב אופטי הצינורות האיורור חסומות גם כן אני חייב עזרה ממכם בבקשה אני סובל :\ ויש לי פה הפנייה שצילמתי תראו מה הרופא משפחה כתב שם באנגלית חייב עזרה ושכחתי לציין עוד משהו חשוב שאני מכניס אוזניות לאוזן שומע שירים בעוצמה בינונית מרגיש כאילו האוזן שלי לאט לאט נסתמת שוב אני ממש סובל מזה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מאוד לחוץ, מובן, אבל אין לי דרך להרגיע דרך האינטרנט.

13/07/2019 | 19:14 | מאת: נתנאל חמיאס

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה שיצא תקין ומרגיש כמו לחץ באוזניים הקלינאית אמרה לי שהאוזניים שלי תקינות היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג בחזרה ממה זה נובע לחץ באוזן שלא משתחרר לא נכנס לי כלום לאוזן לא משתמש במקלות אוזנים לא כלום והשאלה ממה זה נובע האם זה קשור למזג האוויר אלרגיה פתאומי קרה לי התחיל לי מה13 יוני עד 13/7 לפני זה לא היה לי שום דבר שמעתי ברור פתאומי קרה לי מה אפשר לעשות במצב כזה שיש לחץ באוזניים ושאני בולע מרגיש כאילו באוזן שהיא עושה קליק או פקים כאלו ורציתי לדעת האם זה קשור למזג האויר לתקופת מעבר ולפעמיים קורה לי לחץ בראש במצח אני חייב עזרה/יעווץ מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה
14/07/2019 | 03:13 | מאת: מישהי

בדיוק אחד אחד כבר חודשים מאמצע מאי... רק שתדע שהכל נובע מבדיקות שמכניסים לאוזן את המכשיר אוטוסקופ או ספקולום אוזן לבדיקה וזה פוגע בתעלה ודוחף שעווה צמוד לעור התוף לעיתים קורע את עור התוף גם. אוזן זה מקום מאד מאד עדין ורגיש וכל נגיעה וכל הכנסת מכשיר גורמת לה לטראומה. כנראה נצטרך לחיות ככה תמיד ולסבול לדעתי.

אתה נורמלי. באוזן בריאה מרגישים בזמן בליעה וקינוח את שינוי לחץ האויר באוזן. אל תתעסק עם זה אחרת תהפוך להיות סתם אובססיבי וסובל משום דבר שהוא אמיתי.... ואל תתיחס לתגובה שינתה לך מישהי כי היא ממש לא מבינה ורק תטעה אותך.

את טועה ומטעה אותו. תרגיעי בבקשה.

12/07/2019 | 13:20 | מאת: מיכל

קודם כל תודה מראש, לילה שלם לא ישנתי מכאב אוזן שמאל. כל הזמן שומעת כמו פיצפוצים, אוויר שנכנס ויוצא וקליקים, מטה את הראש לאחור מרגישה אוויר שיוצא וכאבים עזים. האם זה לא תסמין לקרע בעור התוף??? לא יכול בטעות כמובן שהרופא הכניס עמוק מדי וקרע את עור התוף, או בזווית לא נכונה ופצע את התעלה גם אלה תסמינים למה שאני חשה? יש לי בבית אוטודין אפשר לטפטף באוזן אם חלילה יש לי קרע בעור התוף שלא אעשה נזק על נזק??? סליחה על מירב השאלות ושוב תודה רבה לך ושבת מבורכת.

לקריאה נוספת והעמקה

את חוזרת לאותו עניין. אני לא מסוגלת להרגיע אותך דרך האינטרנט.

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה עם אוזניות ובדיקת טימנופטריה סיפרתי לקלניאית תקשורת את הבעיות שיש לי באוזן שיש לי נוזלים יעני SOM היא אמרה לי הכל תקין השמיעה בגדר נורמה היא אמרה לי שאין לך נוזליים היא אמרה שהנוזליים נספגו ויש לך עדיין תחושה של לחץ והיא אמרה שזה יעבור אני חודש ככה היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג היא שלחה לי את התצואות של הבדיקת שמיעה זה תקין לדעתכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. זה תקין.

שלום ותודה, שאלה, האם ישנה אפשרות וקרה בעבר ברפואת א.א.ג שכתוצאה מבדיקת אוטוסקופ או ספקולום עם מיקרוסקופ נקרע עור התוף???? מאז הבדיקה האוזן סתומה, שאני מטה את הראש למטה מרגיש שיוצא אוויר ושמעלה את הראש שוב יוצא אוויר ונסתמת האוזן. קליקים באוזן כמו בועות סבון בזמן שינה בלילה...והאם כתוצאה מבדיקה כזאת אפשרי לדחוס שעווה פנימה? אנא תשובתך הכנה חשוב לי לדעת איך להמשיך הלאה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. הספקטרום מרחיב את הכניסה לתעלה. המרחק לעור התוף הוא עוד 2 ס"מ בעומק לפחות (אצל מבוגר לרוב יותר). תהיי רגועה. וגשי לרופא אאג אם האוזן מציקה. שבת שלום.

07/07/2019 | 16:17 | מאת: A

אני בן 34 היה לי לפני שנים מספר התקפים bppv שנמשכו 3 שבועות ועברו לבד, לפני כ8 חודשים היה התקף bppv שנמשך 3 חודש, הייתי אצל פרופ אאג שממוחה לורטיגו שאבחן bppv תמרון אפלי לא עוזר לי הפרופסור מסר שזה יעבור לאחר כמה חודשים חזרתי לבדיקה לאחר חודשיים והרופא פרופסור אמר שעדיין יש אבל זה בהחלמה והמצב נראה יותר טוב, לאחר 3 חודש הכול עבר והיה מעולה חודש, ואז חזר שוב פעם לשבועיים ועבר לשבועע ואז חזר שוב פעם וככך זה בא וחוזר 10 פעם ב8 חודשים, הייתי עוד הפעם אצל הפרופסור אבל כשהייתי זה עבר לי ולא היה ורטיגו אבל הוא אמר שאם זה ימשיך הוא יוכל לעשות לי תניתוח posterior canal occlusion למרות שזה ניתוח נדיר והוא מסר שבארץ לא יצא לו אף פעם לעשות תניתוח הזה אלה רק בקנדה. אבל לפי מה שהבנתי ממנו זה ניתוח פשוט ולא מורכב . רציתי לדעת מה דעתך ד"ר תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין כל שיפור ויש התקפים מרובים אפשר לשקול. קח בחשבון כ 10% מהמקרים ירידת שמיעה ומספר דומה של סחרחורות קבועות בעתיד... תמיד מומלצים חוות דעת שניה ויעוץ אצל פיזיותרפיסט מומחה לתחום . בברכה ד"ר טליה מרק

14/11/2019 | 21:24 | מאת: A

תודה על התושבה דר,הפרופסור ממוחה לורטיגו מסר שהוא חושב שכדי שהוא יעשה לי תניתוח חסימת תעלה אחורית,הבעיה אצלי היא שבבדיקה דיקס הלפייק הכול תקין,ואני גם יכול להרים תראש להוריד ולעשות כול תנועה הכול תקין,רק כשני שוכב על שמאל אני מרגיש וורטיגו וככך זה כבר שנה,לכן הפרופסור מסר שכדי שיעשה לי ניתוח חסימת תעלה אחורית,הבעיה שאיו ניסיון בניתוח הזה בארץ הפרופסור מסר שזה תיהיה הפעם הראשונה שלו בארץ שהוא עושה ניתוח כזה,אשמח לדעת חוות דעת שלך תודה.

לא נושא לדיון בפורום אלא רק מול מומחה לסחרחורת ומנתח פנים אל פנים.

07/07/2019 | 08:47 | מאת: A

שלום ד"ר אשמח למידע על ניתוח מסוג posterior canal occlusion לטיפול בbppv תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בעבודות גדולות הגיעו לניתוח כאחוז אחד מהחולים עם bppv ונראה לי שזה גם הרבה. לניתוח הצלחה רבה במניעת התקפי bppv. מאידך כ 20% תיתכן פגיעה השמיעה וכ 15% חוסר יציבות בהמשך ... לא בטוחה שהייתי מתלהבת אבל כמובן השאלה עד כמה באמת ה bppv לא פתיר.... בהצלחה !

05/07/2019 | 19:01 | מאת: נתנאל חמיאס

בעייות באוזנייים מרגיש כבר שבועיים וחצי כאילו ירידה בשמיעה לא שומע ברור זה קרה לי פתאומי אוזן סתומה פתאומית ללא כאבים לא מרגיש כאבים שאני בולע אני שומע קליקים באוזן הימנית ושאני שם אוזניות השמיעה יורדת לי לאט לאט והאוזן כאילו נסתמת לבד ולפעמיים קורה אני שומע חלקי כזה עדיין לא ברור ואז אחרי שוב זה חוזר לי האטימות ואז שוב שומע חלקי ולפעמיים ישלי לחץ בראש הלכתי לרופא א.א.ג בדק אותי הכניס לי מצלמות לשתי האוזנים הכניס מין מפוח אוויר עשה לי בשתייהם הייתי אצלו לפחות בין 30 דק לשעה לא מצא לי שום בעייה באוזניים הוא רק כתב לי בהערות למטה אוזנים- ימין- תופית ניאוטימפנום.ספק מעט נוזליים תעלה וארפכסת תקינות אוזן שמאל רטקרציה של התופית בחלקה העליון קולן 512KZ וובר לימין רינה חיובי דוצ סיב אופטי-רקמת אדנאויד מוגדלת מעט במראה תקין אוסטכיאן טיוב פתוח דוצ ואז הוא כתב לי בעמוד הבא לסיכום נראה שמודבר בSOM מימין והיום הייתי אצל רופא המשפחה שלי כדי לקבוע תור לבדיקת שמיעה מקיפה אז הוא ראה את המכתב סיכום את מה שהרופא אף אוזן גרון הביא לי הוא אמר לי שיש לי דלקת כי SOM בצד ימין אז למה רופא אף אוזן גרון אמר לי שאין לי כלום הרי הוא בדק לי את האוזניים למה הוא אומר לי שהכל תקין ורופא משפחה ראה את הסיכום וראה שכתוב SOM בצד ימיין וטוען הרופא משפחה שזה דלקת ורצייתי לדעת שאני עושה את הבדיקת שמיעה מקיפה במכון יכולים למצוא לי את הבעיה שיש לי ואיך הקלינאי תקשורת מוצא לי את הבעיה שיש לי במכון שמיעה ואם ישלי דלקת או כל בעיה אחרת איך המכון יזהה את הבעייה זה חשוב לי כי אני שבועייים וחצי ככה ממה זה נובע ורצייתי לשאול האם בדיקת טימפנומטריה זה תקף לבדיקת שמיעה מקיפה ומה זה בכלל נוזלייים ולפעמיים שומע קולות עמומים מהאוזניים

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לבדוק אישית ולראות בדיקת שמיעה איני יכולה לענות.