אשמח לעזרתך

דיון מתוך פורום  מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

11/03/2021 | 09:08 | מאת: אורטל

היי דר טליה! תודה על תשובותיך פה בפורום. ועכשיו לענייני. אני בת 33 בריאה בדרכ. העניין החל לפני כחודש וחצי, כאבים באוזניים, ותחושה באוזן שמאל של שמיעה עמומה וכמו רעש עמום. רופא אאג טען כי יש שעווה וביצע ניקוי. הדבר עזר לכמה ימים אבל אז הכל החמיר. טינטון חזק בעיקר בשמאלית, לחץ באוזניים כאבים גירודים. ניגשתי לאאג פרטית ששלחה אותי לבדיקת שמיעה. את הבדיקת שמיעה ביצעתי אחרי לילה ללא שינה עקב התסמינים והיה לי נורא קשה להיות עיקבית אני גם סובלת מחרדות כבר כמה שנים וממש במהלך הבדיקה חשתי ברע והפסקנו והמשכנו לאחר כמה דקות אבל הייתי בחוסר ריכוז וכל מה ששמעתי היה את הלב שלי הולם באוזניות, לא יודעת עד כמה תוצאות הבדיקה משקפות,אך התוצאות הם אוזן ימין ירידה הולכתית קלה ושמאל עיצבית קלה. למחרת חזרתי לאותה אאג עם התוצאות היא שלחה אותי לנוירולוג על מנת לבצע אם אר איי. אני ממתינה לתור כרגע. כבר הבנתי שהיא עצמה יכלה להוציא לי הפניה ובדיעבד הבנתי שההתנהלות שלה איתי היתה לא אנושית ואולי גם לא מקצועית שהחמירה את סיבלי. מאז כבר חודש שאני עם טינטון חזק ב2 האוזנים אך עיקר שמאלית, הטינטון לפעמים חזק ולפעמים חלש או שלא קיים. בנוסף התווספו כאב של לחץ, אטימות, ורעשים של פיצפוצים בתוך האוזניים כמו בועוצ מתפוצצות, גם שמקנחת את האף יש תחושה של פתיחה וסגירה פנימית, ומרגיש כאילו משהו מציק לי. אסכם את הכל, השאלות שלי הן: 1. האם יש מצב שתוצאות הבדיקת שמיעה לא משקפות את המצב האמיתי שהרי היה לי קשה להיות עיקבית במהלך הבדיקה נפשית ופיזית? 2. אני רואה מהפורומים שכל מי שחש כמוני קיבל מייד סטרואידים, מדוע אני לא, לדעתך? 3. לפני הרקע שנתתי לך, ממה זה יכול לנבוע? אשמח לתגובתך תודה מקרב לב.

11/03/2021 | 09:31 | מאת: אורטל

שכחתי לציין בבדיקת השמיעה עשו לי גם טימוגרופיה שיצאה תקינה אל הקלינאית אמרה שהיא רואה שהמכשיר יצא רטוב מאוזן שמאל והתחושה באמת של רטיבות עמוק באוזן. בנוסף נחשפתי לצלילי חירום ממעליות וממקומות ציבורים הצלילים היו חזקים והייתי ממש קרובה אליהם אך זה היה למספר שניות וגם חברתי שהיתה איתי אמרה שהיה לה ציפצוף רק לכמה שעות אני לא יודעת אם זה מזה לא זכור לי בוודאות מתי זה החל. בנוסף אימי חלתה במחלה לאחרונה וחודש אחרי זה אני יודעת להגיד שהתחלתי לסבול מזה. אשמח לתגובתך

הרוב לא קשור. המתח כן יכול להיות קשור.

23/03/2021 | 12:52 | מאת: אורטל

היי תודה על המענה אך לא הבנתי את תגובתך.. בכל מקרה אתמול הייתי אצל אאג שאיבחן תעלת אוסטיכאן סתומות ואיזו תזוזה של עור בתוף לדבריו באחת האוזניים כתוצאה מהסתימה והלחץ. נתן לי מרשם לתרסיס סטרואידי. פשוט הבנתי שהתעלות הסתומות עלולות לגרום לירידה בשמיעה כאב וטינטון. האם כך הדבר באמת?

בהצלחה.

23/03/2021 | 19:49 | מאת: אורטל

בהצלחה במה? שאלותיי עומדות באווויר והתגובות שלך לא מובנות לי. לא משנה. חג שמח

מנהל פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס