דקלת\אלרגיה בעפעף העין

דיון מתוך פורום  בריאות העין

12/02/2012 | 16:22 | מאת: קרולין

שלום רב. לפניי כ-5 חודשים התחלתי להשתמש בעדשות מגע חודשיות (-1.5). איני זוכרת מתי בידיוק קרה הדבר אך התחלתי להרגיש עקצוץ בעין ימין, כמו גוף זר שנמצא מתחת לעפעף העליון. לא יחסתי לזה חשיבות גדולה בזמנו מפני שחשבתי שזה נוצר כתוצאה מתהליך ההסתגלות של העין לעדשה. לפניי כמה שבועות נבדקתי אצל רופא העיניים שקבע שיש לי דלקת בעפעף. הוא הורה לי להפסיק את השימוש בעדשות למשך זמן הטיפול (10 ימים). התרופות שהוא הביא לי היו טיפות דתאמיצין ומשחת מקסיטרול. העקצוץ נחלש אך לא נעלם לגמריי לכן פניתי שוב לרופא לאחר 10 ימי טיפול. נאמר לי כי הדלקת עברה אך כעת ישנה אלרגיה ולכן רשם לי טיפות אופטיכרום. השאלה שלי היא איך זה שלאחר דלקת נוצרה פתאום אלרגיה? האם זה נורמלי לאחר טיפול אנטיביוטי של 10 ימים? אני חייבת לציין שהרופא לא ידע להסביר לי ממה הופיעה הדלקת ואף ממה הופיעה האלרגיה - הוא פשוט משך בכתפיו ואמר שצריך להתחיל טיפול חדש ושיכול להיות האלרגיה תעבור, אך יכול להיות שגם לא. לא רק שהמענה לא מקצועי בעליל, הוא גם מטריד לגמריי. כבר שבוע ימים אני משתמשת בטיפות החדשות שרשם לי הרופא ולא רואה שינוי משמעותי במצבי. כמה זמן בערך לוקח טיפול באלרגיה של העפעף? ממה היא נגרמת והאם ניתן להמריץ את תהליך ההחלמה? אני חייבת לציין שחוסר היכולת להשתמש בעדשות חודשיות פוגע באורח חיי והעקצוץ שאומנם נחלש, עדיין מציק לי. בבקשה תעזרו לי. אשמח למענה מהיר ומקצועי.

לקריאה נוספת והעמקה
13/02/2012 | 00:32 | מאת: ד"ר אסף קרץ

שלום קרולין, אני מעדיף שלא להתייחס ספציפית לתיאור ולטיפול שקיבלת. אין מונח הנקרא "אלרגיה של העפעף". במקרה כשלך הייתי מטפל בשילוב של טיפות אנטי-דלקתיות על בסיס סטרואידים יחד עם טיפות אנטיביוטיקה. המקסיטרול שקיבלת (אך בטיפות) היא אופציה סבירה, ויש היום גם טיפות חדשות שנקראות Zylet. אני מעדיף אותן. בברכת בריאות שלמה, ד"ר אסף קרץ i.doctor@walla.co.il

מנהלי פורום בריאות העין