טיפול באלרגיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

11 דרכים להימנע מנזלת אלרגית

למעלה מ-40% מהאוכלוסייה בעולם סובלים מתסמיני נזלת אלרגית בדרגות חומרה שונות. ללא טיפול מתאים, הנזלת האלרגית עלולה לגרום לפגיעה קשה באיכות החיים. מה אפשר לעשות בכדי ולמנוע ולהקל על תסמיני האלרגיה? אם בעבר נהוג היה לחשוב שהנזלת האלרגית מופיעה רק בעונת מעבר, הרי שהיום הקהילה הרפואית יודעת כי התופעה מתאפיינת בכל ימות השנה. על פי הערכות של ארגוני בריאות בעולם, בעוד כ-30 שנה, כל אדם שני בעולם יסבול מהתופעה. נזלת אלרגית אינה פוסחת על אף פלח באוכלוסייה, ובמקרים רבים ילדים קטנים מאובחנים בטעות כסובלים מזיהום ויראלי בדרכי הנשימה ,ולמעשה לא מטופלים בהתאם.   מהי נזלת אלרגית? נזלת אלרגית היא שקופה ומימית ומאופיינת לרוב בתסמינים נוספים, כמו גרד באף, צרידות, דמעת והתעטשויות רבות. לא אחת מי שסובל מהתקף אלרגיה, מתאר גם תחושה של חולי, חוסר אנרגיה וקושי לקום מהמיטה. מדובר במצב בו תאי מערכת החיסון שלנו באף, בריאות, בעור ובעיניים מגיבים בצורה מופרזת לאלרגן מסוים (כמו למשל, לאבקנים ולאבק)...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לטיפול באלרגיה

חיסון לאלרגיה - תמונת המחשה
חיסון לאלרגיה למעלה מ-40% מהאוכלוסייה בעולם סובלים מתסמיני נזלת אלרגית בדרגות חומרה שונות. ללא טיפול...
שיטת naet - תמונת המחשה
שיטת naet תוכנית לחשיפה מוקדמת של סוכרת, מרכז לטיפול בשיטת IPEC, תכשירים לטיפול בעור יבש ועוד - כ...
ללמוד עוד על טיפול באלרגיה
אלרגיה: כלבים וחתולים-תמונה

אנחנו רגילים לחשוב על בעלי חיים כמחוללי אלרגיה, אבל בעלי...

מאת: ד"ר רון רם...
23/10/2014
 סינוסיטיס כרונית: חשוב לאבחן ולטפל-תמונה

האם אתם לא ישנים טוב בלילה וסובלים מקשיי נשימה? מומלץ מאוד...

מאת: פרופ' יניב...
17/07/2018
אלרגיה לאגוזים: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

ט"ו בשבט הגיע ואיתו גם שלל אגוזים, הנמנים על מאכלי החג...

מאת: מיכל הלפרין,...
20/01/2019
11 דרכים להימנע מנזלת אלרגית-תמונה

למעלה מ-40% מהאוכלוסייה בעולם סובלים מתסמיני נזלת אלרגית...

מאת: ד"ר קובי שדה...
02/12/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפול באלרגיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפול באלרגיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בעלי עולה חדש מאנגליה- כבר 7 שנים בארץ.- באנגליה היה בריא כמו שור. מהרגע שהגענו לארץ בעלי חולה לפחות4-5 פעמים בשנה. דלקת ריאות או ברונכיטיס. בנוסף התחיל לו כרוניק סינוסיטיס. לפני 4 שנים עשה סיטי ולא מצאו כלום עשה סיטי וmri לסינוסים וגם יצא תקין. נמצא שהוא אלרגי לקרדית האבק- התחיל זריקות אלרגיה לפני 3 שנים.. גם זה לא עוזר לדלקות (אבל הפחית את הדלקות בסינוסים). עשה בדיקת אסתמה- יצא תקין. למרות זה קיבל משאף רלבר לחצי שנה ניסיון.. גם זה לא עזר... מלבד זה יש לו מלא אוויר בבטן (לא יודעת אם זה קשור אחד לשני) אנחנו מיואשים!! בעלי כבר בדיכאון מהמצב. אנחנו חייבים עזרה!!! אנחנו לא מצליחים להבין למה זה קורה. אשמח לעזרתך.

שלום, כדאי לבדוק את מערכת החיסון. לעשות חיסון דלקת ריאות ושפעת. טיפול נגד אלרגיה והימנעות מחשיפה לאבק. סיטי חזה והערכה במרפאת ריאות.

עשה חיסון שפעת ודלקת ריאות.. 3 שנים מטופל במחלקת אלגיה בזריקות שבוע הבא נעשה HDCT ומטופל במרפאת ריאות... לבינתיים אין שיפור. התחלנו רפואה אלטרנטיבית

נראה מה יהיה בסיטי

שלום, אני בת 16 ויש לי בעיה שמציקה לי הרבה מאוד זמן. כל חורף, כבר הרבה שנים, יש תקופות חוזרות שאני משתעלת- שיעול עם הרבה מאוד ליחה- והשיעול בא חזק ממש מהריאות. בנוסף לשיעול, יש צפצופים בנשימות שבאים והולכים. תקופות כאלו נמשכות בערך 3 שבועות וחוזרות כמה פעמים בשנה. אני לוקחת משאף דואורספ קבוע בוקר וערב עפי הוראת הרופא. חשוב לציין שאני אלרגית לאגוזים, יש לי נזלת אלרגית (קושי לנשום דרך האף). השיעול שדיברתי עליו מתפתח לעיתים מצינון קל, ומציק לי מאוד כיוון שהוא פוגע באיכות החיים. בגלל שציינתי צפצופים, הרופא רצה לבדוק אם יש לי אסטמה, ועשה בדיקת מאמץ נשיפה וראה שהתפקודי ריאות תקינים. הוא אומר שיש פער בין תפקודי הריאות התקינים לבין מה שאני מספרת. הוא גם סדק אותי בתקופה שהייתי בריאה. האם יש דרך להסביר את זה? למנוע את הבעיה החוזרת הזאת?

שלום, אני ממליץ לך לעשות בדיקת תגר מטכולין ולשלב טיפול נגד אלרגיה.

היי,כבר זמן רב סובל מכמה בעיות יחד. לא מרגיש שהרופאים בקופות החולים נותנים פתרונות או שיודעים מה באמת הבעיה. יש לי בעיות של אף סתום תמידית,בלילה בשינה צריך להחליף כל הזמן צד כדי שהאף יפתח(שישנים על אוזן ימין האף נפתח,שישנים על אוזן שמאל האף סתום) בנוסף לזה יש בעיות של צלילים מוזרים באוזניים ולפעמים תחושה כאילו האוזן סתומה,רעשים של רוחות במיוחד שקמים מהשינה ומתמתחים כמו מעין שחרור לחץ של אוויר מהאוזניים,ואף כמו תחושה של אוזן נפתחת נסגרת מעין תחושה מוזרה בעת השמעה של צלילים כמו למשל הצלילים של קודן הרכב שלוחצים על המספרים ולאחרונה נוספה לבעיה בעיית פה יבש,הפה והשפתיים יבשות כל היום ,כל הזמן צריך להרטיב את הפה כדי להרגיש כמו בן אדם. הייתי אצל 3 מומחי א.א.ג אחד אמר שהמחיצה באף עקומה ולכן קשה לנשום מהאף אחד אמר שיש לי אלרגיה קבועה ולכן קשה לנשום מהאף עברתי בדיקות שמיעה,בדיקות אוזניים,ניקוי אוזניים,ואת הבדיקה שמכניסים מצלמה דרך נחיר האף,לא מצאו משהו מיוחד מלבד האלרגיה ומחיצה עקומה,בדיקת השמיעה תקינה לחלוטין כולל טיפטומטריה. כרגע אין פיתרון וסובל מקושי לנשום דרך האף,מרעשים מוזרים באוזניים ורוחות ופה יבש כל הזמן! מה אפשר לעשות?

לפי הסיפור שלך יתכן ויש לך סטיה דל מחיצת האף, יחד עם זה זה לא נוגד האפשרות שיש לך גם אלרגיה, שגם זה יכול להשפיע על מצב אוורור האוזן ולכן תחושת האטימות באוזן . הטיפול בד"כ הינו שמרני ואם אין תועל מהטיפול השמרני אז ניתן לטפל ע"י ניתוח של ישור מחיצה וכריתה חלקית של קונכיות תחתונות משני הצדדים

תודה דוקטור בעיית אוורור יכולה לגרום לרוחות האלה ולתחושת אוזן סתומה? האם טיפול באלרגיה יכול לפתור את הבעיה?

שלום, ביתי בת ה9 נמצאה לאחרונה אלרגית לקרדית האבק. נחשפנו לטיפול במכשיר bio nett המבוסס על קרני אינפרא אדום לאף בעצימות נמכה. האם המכשיר מוכר לך? והאם קיימת סכנה בימוש באינפרא אדום לילדה בת 9?

המכשיר אינו מוכר לי

פורומים בנושא טיפול באלרגיה
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי