נגישות
נגישות

חרדה כללית ותופעות לוואי

דיון מתוך פורום  התמודדות עם מתח, לחץ וחרדה

26/03/2019 | 19:22 | מאת: אבי

שלום, אני מחפש לראות אם יש עוד אנשים שחוו את הבעייה שלי, ולראות כיצד התמודדו. אני סובל בשנים האחרונות מחרדה. התחיל כחרדה חברתית, התגבר וכעת מדובר בחרדה כללית - לחץ תמידי, התקפי חרדה וכו'. בחמש שנים האחרונות ניסיתי שלל תרופות (בין היתר, ציפרלקס, ןיפאקס, איקסל ועוד). כל התרופות, בלי יוצא מהכלל, ומהכדור הראשון או השני, גורמות לתופעת לוואי ברורה - קושי לקיים יחסי מין (קושי להגיע לסיפוק). כנראה שאני מאוד רגיש בנושא. לכן, בזמן האחרון התייאשתי ואני ללא טיפול תרופתי. כמובן שהחרדה לא נעלמה ולהפך, הלחץ רק גובר ולאחרונה אפילו יש פגיעה מהותית בתפקוד המיני (בכיוון ההפוך ממה שהתרופות גורמות). אולי יש משהו שלא חשבתי עליו, אולי מישהו באותו המצב ויוכל לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי כיון שאני פסיכולוג ולא רופא, אני לא יודע מספיק על תופעות הלוואי שציינת. אני מקוה וממליץ שמשתתפי הפורום (בכתיבה, או צפייה), אכן יגיבו לשאלתך. אני כן יודע להגיד לך בביטחה, שטיפול פסיכולוגי מתאים עשוי לייתר את הצורך בטיפול תרופתי וממילא, גם לא צפויות תופעות לואי, מסוג כלשהו. ושוב, אני ממליץ למשתתפי הפורום וצופיו, להגיב לשאלתו של אבי. ד"ר מאיר נעמן > 054-754-9898

29/03/2019 | 10:28 | מאת: אבי85

תודה לך ד"ר נעמן. יש לציין שכמובן שניסיתי שלל טיפולים (CBT, שיחות תרפיה ועוד ועוד) שהצלחתם הייתה מוגבלת אם בכלל. כמו שכתבת, יהיה מאוד נחמד לשמוע אם יש כאן כאלו שהתמודדו עם בעייה דומה. אולי טיפול בקנאביס רפואי יכול להיות מועיל נגד חרדה, וללא תופעות לוואי כפי שציינתי?

מנהל פורום התמודדות עם מתח, לחץ וחרדה