האם מותר לעשות החלקה כימית בהנקה?

דיון מתוך פורום  בטיחות גהות ואיכות

17/03/2019 | 14:58 | מאת: דנה

אני מחפשת בכל מקום שיתנו לי תשובה ואין משהו קונקרטי, האם ניתן להחליק שיער בזמן הנקה? ישנם אדים אך האם זה חודר למחזור הדם? ואם כן צריך לחכות זמן מסויים עד שמניקים אחרי שעושים החלקה? אני מתכוונת להחלקה כימית יפנית . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אשתדל לענות לך בהרחבה, אך התשובה לא קלה. החלקת שער כן או לא היא החלטה שלך בלבד. כמו כל דבר בחים, ההחלטה שלך. לדוגמא נשים שמעשנות סיגריות שמסוכן ביותר במהלך הריון ובמהלך הנקה. עדין יש נשים שלא מפסיקות לעשן ומסכנות מאוד את התינוק ופוגעות בו באופן ודאי בחשיפה ישירה. יש עוד דוגמאות רבות. החשיפה בהחלקת שער עובד קצת אחרת. אך, עדין מסוכן. החלקה ברזילאית נאסרה לגמרי כי כמות החומר המסוכן היתה מאוד גבוהה והיה סיכון משמעותי לכל מי שעבר/ה החלקה. ביפנית גם כן יש חומר מסוכן רק בכמות קטנה יותר. כך שלאדם מבוגר, נגיד את, הסיכון קטן יותר, לא מתבטל אך קטן יותר. תינוק עלול להחשף לאותה הכמות, רק הוא קטן כך שכמות קטנה לנו נחשבת לכמות גדולה לו. ו... החשיפה איננה דרך החלב אלא בנשימה ישירה של החומר מהשער שלך וחפיפות לא ממש יעזרו. בהחלקות האלה החומר נשאר בשער, כך ההחלקה מחזיקה מעמד ולאט לאט משתחרר לסביבה. התינוק שיהיה על הידיים ינשום את החומר. בגיל כזה קטן זה עלול להיות מסוכן. הבעיה העיקרית היא שמאחר שמדובר בכמות קטנה, לא תהיה הרעלה מידית, אך עלול לעלות את הסיכוי שלו לסרטן בהמשך החיים.

28/05/2019 | 21:28 | מאת: אנונימית

היי, בהמשך לשאלה שנשאלה, האם גם החלקה אורגנית בעלת אותו רכיב? ובמידה וכן, אני מבינה שבכללי החלקה היא מסוכנת לתינוק בכל גיל גם לא בהנקה שהרי התינוק נושם זאת דרך השיער עצמו ולא דרך החלב?

17/10/2019 | 14:31 | מאת: שירן

קיבלת תשובה לגבי האורגנית? מצאת חומר במקום אחר?

מנהל פורום בטיחות גהות ואיכות