קושי בחשבון בילדה בת 6

דיון מתוך פורום  לקויות למידה

06/01/2010 | 07:19 | מאת: דני

בתי בת ה-6 לומדדת בכתה א'. באזור בו אני גרה ילדי גו וכתה א' לומדים בחט"צ ולכן זאת השנה השניה שלה בבית הספר. שנה שעברה ביתי עברה שנה לא קלה מבחינה ריגשית היה לה קשה להסתגל גם חברתית וגם לימודית. לקראת אמצע השנה העיניינים הסתדרו והיה נראה שטוב לה יותר. אני רוצה לציין שתמיד הרגשתי שהיא טיפה יותר ילדותית מילדים אחרים בני גילה. הקושי היותר ממוקד החל השנה, מתחילת השנה קשה לה מאוד בחשבון, במקצועי אנימורה לגיל הרך (לכן התיסכול גדול מאוד)ניסיתי את כל השיטות האפשריות היא בסופו של דבר מצליחה במבחנים (במבחן האחרון קיבלה 86)במאמצים רבים מאוד. אני רוצה לציין שבשפה הרבה יותר טוב היא קוראת וכותבת יפה. המורה שלה פנתה אלי ואמרה שבגלל שהפער הוא כל כך גדול בין היכולות המטמתיות שלה לבין היכולות השפתיות נראה שיש איזו שהיא בעיה וכדאי לפנות להוראה מתקנה. חשוב לי לציין שלאחרונה אני מרגישה שוב קושי רגשי- היא לא רוצה ללכת לבית הספר, אומרת שהיא שונאת ללמד, בוכה הרבה ומשהו חדש- לא מוכנה לשבת וללמואיתי בככל בבית. שאלותיי הן: האם אפשר לאבחן דיסקלקוליה בגיל זה? האם הוראה מתקנת יכולה לעזור לביתי? האם ישנם ילדים בעלי קשיי למידה רק בחשבון?למי פונים?

לקריאה נוספת והעמקה
09/01/2010 | 20:57 | מאת: אלמוג בן-שחר נאוה

ערב טוב, מתיאורך בהחלט עולה חשד לליקוי למידה בתחום המתמטיקה. הוראה מתקנת בתחום בהחלט יכולה לסייע. במקביל כדאי לטפל בבעיות הרגשיות אצל איש מקצוע. בברכה אלמוג

11/01/2010 | 23:07 | מאת: איתי

לדברייך יש פערים בין יכולות בתך לבין רמת הכתה בחשבון,לכן מומלץ לבדוק אפשרות למתן הוראה מתקנת. הוראה מתקנת תיתן מענה גם בצמצום הפערים הלימודיים וגם במתן אסטרטגיות למידה חשבוניותאר יסייעו לה במהלך לימודיה כעת ובעתיד.מורים מקצועיים להוראה מתקנת ניתן למצוא ברשת מכוני אותיות בת"א,ראשל"צ,ירושלים ומודיעין.

מנהל פורום לקויות למידה