נגישות
נגישות

הקאות דמיות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כאב בטן: גורמים ודרכי התמודדות

לרוב, כאבי בטן אינם מצריכים התערבות רפואית. הכירו את הגורמים לכאב ואת המצבים שכן מחייבים פנייה לעזרה כאב בטן הוא תופעה שכיחה, אשר גורמת לרבים מאתנו להתכווץ ולהסתער על ארון התרופות בחיפוש אחר כדורים שיקלו על הכאב. הסיבות לכאב בטן הן מרובות, רובן טריוויאליות ואינן דורשות טיפול מיוחד או השגחה רפואית. כדאי להכיר את הסיבות שגורמות לכאב וכן את דרך התגובה הרצויה להתמודדות עמו. בכאבי בטן בתקופת ביוץ הכאבים מתרכזים בבטן התחתונה. צילום: שאטרסטוק   מהם הגורמים האפשריים לכאבי בטן? מחלות ויראליות - מחלות כאלה עלולות להתבטא בכאבי בטן מפושטים או בכאבי בטן עם הקאות ושלשולים. לרוב מדובר בהקאות של תוכן הקיבה ושלשול מימי. בכל מחלה ויראלית מעורבות הבטן חולפת תוך ימים בודדים.בעיות כיב, גירוי הקיבה או הוושט - אלה מתבטאות בדרך כלל בתחושת צריבה או בכאבים שורפים בחלק העליון של הבטן. לרוב, הכאב...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להקאות דמיות

דליות בוושט - תמונת המחשה
דליות בוושט על הגורמים והטיפולים האפשריים בכתבה הבאה.
דלקת בקיבה - תמונת המחשה
דלקת בקיבה כמעט כולנו סובלים לעיתים מבחילה. אולם כשהן לא חולפות מומלץ לפנות לרופא. כתבה חמישית בסד...
רפואה דחופה - תמונת המחשה
רפואה דחופה תקופת המדוזות בשיאה ומדי יום אנו שומעים על עוד ועוד מקרים של צריבות, עקיצות וכוויות ממד...
תסמונת בארט - תמונת המחשה
תסמונת בארט אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר עלול להיגרם מצרבות כרוניות, הפוגעות בקצה התחתון של הוושט...
ניתוח שקדים - תמונת המחשה
ניתוח שקדים תופעת דום נשימה בשינה נפוצה יחסית בקרב פעוטות וילדים, והיא גורמת להם לעייפות כרונית והו...
הקאות - תמונת המחשה
הקאות החופש הגדול עומד להסתיים והילדים חוזרים לשגרה. ריכזנו עבורכם מספר טיפים, לחזרה קלה וברי...
ללמוד עוד על הקאות דמיות
כאב בטן: גורמים ודרכי התמודדות-תמונה

לרוב, כאבי בטן אינם מצריכים התערבות רפואית. הכירו את...

מאת: ד"ר מיכאל...
29/01/2009
דימום במערכת העיכול-תמונה

על הגורמים והטיפולים האפשריים בכתבה הבאה.

מאת:
22/07/2001
כיב פפטי - "אולקוס"-תמונה

מה מסתתר מאחורי הביטוי הנפוץ "אתה עושה לי אולקוס" ומה אפשר...

מאת: האולקוס הינה...
13/09/1999
ריפלוקס: אל תשמרו בבטן-תמונה

החזר קיבתי וישטי עשוי להופיע בכל גיל. בהיעדר טיפול מתאים,...

מאת: ד"ר עקיבא...
28/07/2013
אולי יענין אותך לדעת...
גסטרוסקופיה - תמונה
גסטרוסקופיה
מדריך בדיקות רפואיות: גסטרוסקופיה היא בדיקה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להקאות דמיות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הקאות דמיות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב , לא יודעת אם זה הפורם המתאים ,לכן מנסה ... היום ב- 4 בבוקר קמתי מהשינה עם כאבים בבטן העליונה ואחר כך בכמה דקות היתה לי הקאה דמית , אחרי כחצי שעה עוד פעם , ומאז 5-6 הקאות בצבע חום כהה ... זאת לא הפעם הראשונה , זה קרה גם כן לפני שבוע ( הייתי מאושפזת בכירורגה ) ובמכתב השחרור האבחנה הייתה כך : - bloddy vomiting-hemathemesis - multiple gastric AND duodenal ulcers - Susp. Gastric outlet obstruction אז ... מה אני יכולה לעשות ?! לדעתך , מהו הטיפול במצב כזה ?! והשאלה החשובה האם הקאה דמים ( דם טרי ) מפעם לפעם יכולה לגרום לאנמיה (באישפוז מינימום HB היה 8.6 ) ? תודה והמשך יום נעים

שלום רב, זה אכן הפורום הלא נכון, אבל בהיותי כירורג כללי בנוסף להיותי כירורג קולורקטלי, אני ממליץ לך לפנות בדחיפות לחדר המיון בבית חולים הקרוב למקום מגורייך. העובדה שכבר היית מאושפזת לאחרונה, עם האבחנות איתן שוחררת, הרושם שלי שהבעיה שלך לא באה על פתרונה המלא. כיבים מרובים בקיבה ובתריסריון יכולים להצביע על מחלה קשה בייחוד אם גם היה חשד לחסימת מוצא הקיבה. מהר למיון!

שלום רב, אני בת 40 בריאה. בשלושת החודשים האחרונים היו לי מספר מקרים (3 או 4) של בחילה פתאומית . ניסיתי להקיא ומה שיצא זו ליחה עם חוטי דם. היום בניגוב היה מעט דם בצואה (לפני וסת אולי יש קשר?) אציין שלפני שנה פניתי לא.א.ג עקב כאבי גרון ממושכים והוא אבחן ריפלוקס לרינגגו לאחר בדיקה בסיב אופטי. טופלתי בנקסיום. אני לא לוקחת נקסיום באופן קבוע אלא רק כשיש לי צרבת . אודה מאוד על מענה למספר שאלות: 1. האם הליחה עם חוטי הדם מקורה בגרון, מערכת העיכול או דרכי הנשימה? 2. האם עלי לקחת נקסיום באופן קבוע? 3. התורים לא.א.ג וגסטרואנטרולוג ארוכים מאוד. האם זה בסדר לחכות או מצריך בירור מיידי אולי חלילה מדובר בסרטן?

1. קשה להגיד, יכול להיות שלושת המקורות, סביר יותר לאחר ניסיון הקאה כי ממערכת העיכול. 2. מומלץ אם ישנן תלונות כלשהן ממערכת העיכול העליונה. 3 3. אפשר לחכות, לא מדובר במצב המצריך בירור דחוף.

שואל עבור אימי בת 59, לפני 3 שבועות שפעת/זיהום ויראלי, מאז שיעולים ריפלוקס קוצר נשימה והקאות בעיקר בלילה, התעוררות לפחות פעם בלילה עם התקף קוצר נשימה חריף, היו 3 התקפים עם הקאה חריפה הרופא איבחן ברונכיטיס אקוטי ו GERD, צילום חזה יצא תקין ללא דלקת ריאות רופאת משפחה סירבה להפנות למיון ואחרי ויכוח נתנה כדורים OMEPRADEX ו REKOD, אימי טרם לקחה מחשש לתופעות לוואי מאז עבר שבוע והתסמינים ממשיכים, בהקאה אחרונה הלילה יצא דם האם המצב מסוכן/מחייב פניה למיון? לגבי התרופות חייב לקחת?

שלום, אומפרדקס היא תרופה נגד חומציות ורקוד נגד שיעול. נראה לי שהתרופות יכולות לעזור. אם אין מצב חירום של קושי משמעותי בנשימה או של הקאה דמית לא הייתי פונה למיון. כדאי לעשות בדיקות דם ואם יש סימני דלקת לבקש אנטיביוטיקה.

צירפתי בדיקות מיון מאתמול, בבדיקת דם CRP גבוה אבל לא נתנו אנטיביוטיקה, זה מתחייב? (השפעת החלה מוירוס) כרגע יש חום קל וסימנים קלים של הצטננות כנראה חזרו דרך הדבקה איזה טיפול יותר בטוח האינהלציה או 2 הכדורים? מותר לשלב סירופ לשיעול?

שלום, הטיפולים בטוחים. האינהלציות יותר בשביל קוצר הנשימה והכדורים לשיעול ולליחה. אפשר לשלב סירופ.

לכדור REKOD יש אזהרה של משרד הבריאות שהוא גורם לדיכוי נשימה ומוות: https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/Recall_drugs/DocLib1/codeine.pdf ואומפרדקס שהוא מסרטן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5038653,00.html הסיכון הוא רק בשימוש ממושך (במחלה כרונית)? או גם אם לוקחים לזמן קצר?

יש לי מחלת כבד שנקראת NRH מה זה בדיוק אומר ומה התסמינים של זה והכין אפשר למצוא חומר כתוב בעברית על המחלה

NRH = נודולר רגנרטיב היפרפלזיה מחלה שבה נוצר לחץ דם שערי מוגבר וסיבוכיו

תודה רבה על התשובה איך אני יכול לדעת מתי המחלה מסתבכת ישנם תסמינים כל שהם? והאם יש דרך לטפל במחלה מי שיש לו את המחלה הזו מהם אחוזי הסתבכות המחלה ותוך כמה זמן

ככל מחלה כרונית זאת מחלה שיש צורך בהמשך מעקב תקופתי באם יהיה דימום מדליות - אין ספק תדע זאת שכן מדובר על הקאה דמית משמעותית אם אתה במעקב מסודר אזי יש בדיקות שעושים על מנת לנסות למנוע את הסיבוכים

תודה רבה על ההתייחסות המהירה והמדויקת רציתי לשאול האם המחלה הזו היא נדירה וגם מי שיש לו את המחלה הזו תוך כמה זמן זה לוקח להגיע למצב של דימום בוושט?

אודה לך מאד אם תוכלי לענות לשאלה האחרונה ששאלתי

אשמח מאד לקבל תשובה לשאלתי?