פורום רפואה דחופה

פורום זה יעסוק בכל תחומי הפעילות של הרפואה הדחופה ורפואת החירום, כלומר פעילות רפואית אינטנסיבית שמטרתה מזור מיידי, טיפול מעכב ומונע, מיון ואבחון מהיר ויעיל לטובת ביצוע המשך טיפול. תחומי עניין מרכזיים: עזרה ראשונה בעת חבלה או תאונה, הרעלות מחומרים שונים, אלרגיות ורגישויות, רפואה פנימית דחופה, עקרונות החייאה נכונה, זיהומים לסוגיהם, טיפול בכוויות ודימומים, רפואת משפחה כללית ועוד.
1422 הודעות
1375 תשובות מומחה

מנהלי פורום רפואה דחופה

29/01/2020 | 10:28 | מאת: פיני

שלום, נפלתי על מסמר באתר בנייה. המסמר חדר לתחתית של הנעל והגיע עד רגלי. הקאתי מעט וכרגע יכול ללכת ואני לא מרגיש את המקום רק במקרה שאני ממש לוחץ עליו חזק. ישנו חור עמוק. חיטטתי עם מי חמצן ויוד. התחסנתי נגד טטנוס ממזמן. באיזה מצב עליי לגשת למרפאה? אודה על המענה

יש לגשת למרפאה לבדיקת מצב החיסון להעריך את מצב הרגל ?

26/01/2020 | 02:46 | מאת: עדן דמתי

אני נוטלת סרקאל X-r מינון 50 בערב ולוסטרל בבוקר 50 מינון בטעות לקחתי בערב לוסטרל במקום סרקל מה לכשות. כי יצא שלקחתי 2 לוסטרל ולא לקחתי סרקאל

יש להמשיך בטיפול הקבוע לקיחת 2 כדורים חד פעמית לא משנה את המשך הטיפול .

04/01/2020 | 22:02 | מאת: סיגל סיגלי

מה מותר לאכול יום לפני הבדיקה וביום הבדיקה לפני הצום של 6 שעות? קיבלתי דף הנחיות שאסור פירות וירקות חיים. מוצרי חלב וביצים. אז מה מותר?

מה שלא מותר !

29/12/2019 | 02:08 | מאת: שם

הסימפטומים הם - כאבי ראש, כאבי שרירים, חוסר תיאבון, חולשה, ובזמן האחרון גם חום גבוה ... המצב נמשך כחודש. מה המחלה הזאת, ומה אפשר לעשות כדי להרגיש יותר טוב ??

יש לעבור בירור מקיף במסגרת קופ"ח או לסירוגין הערכה ראשונית בקופה והפנייה לבית חולים באם יש צורך .

אתמול נכנס לי שיפוד בכף היד הוצאתי אותו לא בטוח במאה אחוז שלם אבל השניה ברוך לא היה שבור המקל יצא דם וחיטאתי עם אלכוהול אני עברתי לפני שנה וחצי זריקת טטנוס יש לי כאבים טיפה כול פעם שאני פותח סוגר תכף יד

אם אתה בטוח שיצא בשלמותו זה טוב לטטנוס אצה מחוסן חשוב חיטוי מקומי של האזור במידה ומופיעה נפיחות מקומית \ חום מקומי או שינוי שיחול ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה .

15/12/2019 | 15:37 | מאת: טלי

שתיתי בטעות איזה שני שלוקים של מסיר אבנית יחד עם מים ולימון , כמה זה מסוכן ומה צריך לעשות?

מקווה שאת \ אתה במיטבך כעת .

שלום ד'ר נכבד כמו שציינתי בכותרת, נראה לי שניקלעתי לבעיה לא פשוטה, אני בן 60, יש לי מידיי פעם,אקסטרא סיסטולות, ומזה שנים ידוע על צניחת מסתם מיטרלי,MVP לפני 4 שנים,חויתי אירוע של רפרוף פרוזדורים,שיתכן ונוצר כתוצאה מאשלגן נמוך- 3.2, עקב שימוש במשתן דיזותיאזיד, נרשם לי טיפול ב, טמבוקור 50, אחד ליום, וקרדילוג 1.25 לאחרונה אני נתקל בבעיה חמורה בקשר לתרופה, נאמר לי בבתי המרקחת של הקופה, וכן בפארמים למינהם, שאין להשיג [ משום מה, ולא נותנים הסבר ברור מהי הסיבה למחסור]אין להשיג TAMBOCOR50 מציעים את התרופה הגנרית FELECAINIDE ACET . 29/M TAB 50 MG אותה אני חושש לקחת, מפני שזה אינו הטמבוקור המקורי, ואין לדעת כייצד התרופה הגנרית תשפיע, אני חושש שעלול תחת השינוי הזה להופיע רפרוף נוסף, מצד שני הציעו לי לקחת טמבוקור 100,ולחצות את הכדור לחצי, חד פעמי ,קניתי את המינון 100, אבל אפילו עם חוצה כדורים, החיצוי אינו מדויק, ואני מקבל כדור "שבור", ששני מחציתו אינם שווים בגודל, זה נשבר לחלק קטן יותר, מהשני שיוצא גדול יותר, מה עושים?? לטעמי הבעיה רצינית,שלא ניראית לי משחק ילדים,כי נראה לי ש"משחק בשבירת הכדור " שנותן חצאים לא שווים בגודלם, גם בסוף עלול לעורר רפרוף חוזר??. איך יוצאים מהסיפור הזה??? מה קורה בשוק התרופות בארץ? מדוע המחסור בטמבוקור 50?? האם המינון הזה יחזור לבתי המרקחת??? תודה עבור המענה.

בשלב זה ובאופן זמני לא משווקים TAMBOCOR 50 MG התחליף נטילת : FELECAINIDE ACET 50 mg זה מה שנראה הוגן בשלב זה .

12/12/2019 | 19:43 | מאת: אלי

שלום ד"ר אני מטייל בויטנאם ונשך אותי כלב רחוב היום. נשיכה קטנה לא מלאה.גרם לנפיחות קטנה ואדמומיות מהלחץ של השן. לא היה דם, לא רואה חתך או פתיחה של העור. קניתי מים ושטפתי מיד את הרוק של הכלב, לא היה לי סבון.הלכתי פה לבית החולים השכונתי שנראה דיי מוזנח והרופא לא יודע אנגלית. הוא הסתכל, בדק ונתן לי משחה אנטיביוטית למרוח. לא שאל שאלות איפה ננשכתי או של מי הכלב, כלום. לכן אני טיפה חושש ושובר את הראש מה לעשות, אין לי שום נתונים על האזור הזה וגם אני מטייל לבד ואף אחד כמעט לא דובר אנגלית. האם היית ממליץ לנסוע רחוק לבית חולים גדול ולהתעקש על זריקות נגד כלבת או שאני דואג יותר מדיי לשווא כי הפצע שטחי תודה רבה מראש

אתה חייב לקבל טטנוס במידה ולא קבלתי . לגבי האירוע , בדרך כלל אנחנו מחמירים . אבל אתה חייב לקבל לפחות אישור מלשכת הבריות האזורית בארץ או כל לשכת בריאות שעלולה לעדכן אותך על החיסונים ועל ההמשך .

06/12/2019 | 13:42 | מאת: ח

מותר לאחות להרכיב לי עירוי נוזלים כשהיה ברור שאני לא מעוניינת? (בהתחלה סירבתי כמה פעמים לנוזלים (באתי בשביל משהו אחר).. והיא אמרה שהיא רוצה שאנסה לשתות.. הקאתי.. ביקשה שאשכב כמה דקות.. הכניסה מדחום, חיברה למד לחץ יסטורציה בלי לשאול אותי.. הדופק שלי היה מהיר.. ואז היא פשוט אמרה "אני מחברת אותך לנוזלים, בסדר?" אני לא זוכרת שעניתי.. ובלי לחכות לתשובה היא פשוט הלכה לרופא והביאה הפניה וחיברה אותי.. בלי לדבר הרבה.. לא היה לי כח אפילו להתווכח..).. אני שואלת מסקרנות האם זה לגיטימי לעשות את זה.. שורה תחתונה ובדיעבד העירוי אושש אותי ועזר לי כך שאני לא הולכת להתלונן.. להיפך, הייתי מיובשת ממש ולא קלטתי את זה.. בכל מקרה היא דקרה אותי 5 פעמים פלוס ממש שיחקה עם המחטים עד שמצאה וריד קטן בכף יד.. ועכשיו התחיל להיות לי כחול וזרמים בכף יד (הכחול הגיעה לעצם של הקמיצה).. הגיוני שאחרי שלושה ימים *מתחילה* המטומה וזרמים? מה עושים?

למה מגיעים למחלקה לרפואה דחופה ? בכדי לקבל אבחון וטיפול ! אנחנו שמחים שאת מרגישה טוב יש להמשיך מעקב אצל הרופא המטפל .

20/12/2019 | 08:56 | מאת: ח

לא הגעתי למחלקה לרפואה דחופה... הגעתי לאחות בקופת חולים בשביל משהו אחר.. ולא בגלל שלא הרגשתי טוב.. היא שמה לב שאני נראית מיובשת ובדקה לי מדדים והכניסה לי עירוי בלי שהסכמתי..

04/12/2019 | 06:21 | מאת: יעקב

שלום רב, ילדי בן שנה ותשעה חודשים ומטופל בטיפול מונע לא סמטת תינוקות( משאף פלקוסטייד ובזמן התקף גם וינטולין) בסוף השבוע האחרון היה 3 ימים עם חום גבוה(באזור 40) והתחיל טיפול של מוקסיפן(8מ״ל, פעמיים ביום) מיום ראשון, בעקבות חשד לדלקת אזניים. אתמול בערב, לאחר שהיה שיפור במצב, העלה שוב חום שמלווה בשיעול חזק מאד וחנק, אז בנוסף לאנטיביוטיקה, התחלנו טיפול של התקף אסטמה. מה יכולים להיות הסיבות לעליית חום בזמן הטיפול האנטיביוטי( להזכיר.פ, הוא התחיל לקבל אנטיביוטיקה מיום ראשון למשך 7 ימים). האם יכולה להתפתח דלקת ריאות תוך כדי טיפול אנטיביוטי?

יש להיבדק ע"י רופא ילדים לשלילת דלקת ריאות והחלטה על המשך טיפול אנטביוטי .

29/11/2019 | 03:46 | מאת: גיא

לפני שבוע לאחר הפעלת מאמץ עם חזה ימין על זרוע היד כדי לדחוף משהוא הרגשתי שני קנקים בתוך החזה באיזור המגע עם הזרוע, כנראה בצלעות 6 או 7 שבאמצע בית החזה הימיני. בהמשך הזמן (בשעות הבאות) התחילו כאבים חזקים שמפריעים לבצע נשימות העמוקות, גם כאבים קלים בתנועות מסויימות, וגם רגישות מסויימת באזור הצלע. החשד שלי לצלע (או סחוס) סדוקה או שבורה. לא הלכתי לרופא לבדיקות כיוון שהבנתי שאין מה לעשות במקרה של שבר או סדק וגם בעייה עם תורים. לאחר השבוע עדיין אין הקלה בכאבי הנשימות העמוקות מהחזה, נשימות עמוקות מהבטן יותר קל. מתי אתחיל להרגיש הקלה וזה יעבור? האם בכל זאת יש טעם לגשת לבדיקות וצילום בית חזה? האם סחוס שבור או סדוק גם מתאחה?

יש לבצע בכל זאת צילום חזה + צילום מכוון לצלעות בשלב זה נוגדי כאב .

04/11/2019 | 18:24 | מאת: נעם

שלום לאחר גרד עז כבר תקופה, מתגבר מאוד בלילות. תרבית צואה יצאה תקינה, בהזדמנות אחרת ראיתי על הצואה תולעת חיה זזה. התחלתי לקחת וורמוקס 2 כדורים ביום ל-3 ימים. 1. איך מגיעים תולעי מעיים למבוגר (לא ילדים)? 2. תרבית צואה יכולה לצאת תקינה כשיש תולעים? 3. בצואה אני רואה המון חוטים לבנים, אבל הן לא זזות, רק פעם אחת ראיתי תולעת חיה וזזה, האם מדובר בתולעים (מתות?) או במשהו נורמלי? 4. אתמול התחלתי טיפול ולקחתי 2 כדורים, והלילה עדיין סבלתי מגרד רב, האם זה עדיין לא משפיע? 5. האם זה טיפול חד פעמי של 3 ימים או שיש צורך לחזור עליו שוב לאחר כמה זמן? תודה

יש לפנות לרופא המשפחה בכדי לאבחן ולטפל קיימות בדיקאת מכוונות לתולעים הטיפול הוא לא חד פעמי קיימים במקביל סוגי טיפול שונים

20/10/2019 | 10:30 | מאת: אלמונית

שלום ד״ר. בשבוע 33+5 להריוני. כבר כחודש מופיע לי שיעול טורדני יבש. בדכ הייתי משתעלת אחרי אכילה או שתיה מסוימים כי זה היה מגרה לי את הגרון. עכשיו לעיתים משתעלת גם סתם. במהלך רוב ההריון יש לי דימום קל מהאף בקינוח. קמה בבוקר עם אף מעט סתום. הבנתי שתופעה זו תקינה להריון. היום כשהשתעלתי הרגשתי שיש לי מעט ליחה בגרון אז השתעלתי בכוונה כדי להוציאה. יצאה ליחה עם מעט דם. האם זה תקין השיעול הזה? כדאי לגשת לרופא? אין חום. תוצאות בדיקת מעבדה תקינות. לאחרונה היה לי וירוס אז עשיתי גם בדיקות דם.

20/10/2019 | 15:43 | מאת: אלמונית

נ.ב. אציין כי יש לי מאז השליש השלישי צרבות חזקות ואפילן חזרה של נוזלים לוושט, הרגשה כאילו המיצים של הקיבה עולים לי. ללא הקאה.

יש להתייעץ עם רופא המשפחה ניתן לטפל בסותרי חומצה .

19/10/2019 | 16:53 | מאת: נופר

בעקביות נפילה מהאופנים היה לי חתך בברך ולאחר תפרים האזור נסגר נותרה צלקת, אך עדין קיימת בליטה שלא כואבת באזור הברך. לאחר חודש נפלתי שוב באותו מקום בברך קיבלתי שפשוף קל אבל הברך התנפחה מאוד וקשה לי לכופף אותה שוב. הבליטה שהיתה קודם גדלה אפילו יותר רציתי לדעת איזה רופא מתמחה בפציעות בברך לאחר חתך ותפרים?

הערכה ראשונה זה רופא אורתופד והוא מקבל אחריות ומפנה אותך הלאה לבירור .

17/10/2019 | 16:41 | מאת: מולוקן יעקב

אתמול עשו לי צילום חזה וגילו שיש לי דלקת ריאות , יש לציין שאני לא משתעל. השאלה שלי יש לי שני תינוקות בבית בנות פחות משנתיים אני יכול להדביק אותן או שלו ?

יש להימנע כמה שאפשר להשתעל או להתעטש באופן ישיר בפנים כמקדם בטיחות .

15/10/2019 | 07:50 | מאת: ..

היי, יש לי נקודת חן באיזור הירך מגיל הילדות.. בדקתי בעבר אצל רופא עור שלא אמר עליה משהו מיוחד (כן המליץ להוריד נק חן אחרת שלא הייתה מסוכנת אבל טען שיש לה פוטנציאל) באופן כללי אין לי הרבה נקודות חן על הגוף אבל כן נחשפת לשמש.. לפני כמה ימים שמתי לב שהנקודת שינתה צבע- התבהרה מעט ומסביב נהיה פס עדין אדום.. כמה ימים אחר כך הצבע והצורה שלה ממש השתנו , הצבע החום שלה הפך לאדום ועליו גלד קטן.. יכול להיות שנפצעתי באיזור הנקודה כי איזור סמוך נפצע גם הוא, או ששינתה צבע לאור חשיפה נוספת לשמש.. אני נמצאת כרגע בחו"ל וחוזרת בעוד שלושה שבועות.. האם יש סיבה לדאגה ויש צורך לגשת למרפאה מקומית או שזה יכול לחכות כמה שלושה שבועות בערך עד שאחזור לארץ? תודה

בחזרתך לארץ יש לגשת להערכת רופא עור ושקילת המשך טיפול .

מזה מספר שנים שאני סובל מרגישות לאור וקרינת מחשב. שגורם לי כאבים נוראיים במצח ובראש וכן לחץ כבד בעין ימין. לצורך הקלה הדבר. אני לאחרונה שם מים קרים בקערה. בין 5 ל15 מעלות קור ( אחרי ששם את הקערה במקרר ולעיתים מוסיף קרח) אני שם את הפנים שלי בתוך הקערה למשך 10 שניות וחוזר על כך כמה פעמים. ככה כל יום הדבר עוזר לי עם כאבי ראש שיש לי 1.האם זה יכול לגרום לי נזק טבילת הפנים במים כה קרים? אמא שלי חוששת שיתכן ואני בסןף יגרום נזק לראש או לעיניים. 2. מדוע הטבילה במים קרים כן עוזרת לי לטווח הקצר עם כאבי הראש ?

יש לשים לב שהטמפרטורה לא תהיה יותר מדי נמוכה והמגע עם הפנים הוא מגע קצר . טמפרטורה נמוכה ומגע מתמשך עלול לגרום לכוויות קור ! ההקלה נגרמת ככל הנראה ע"י כיווץ כלי דם שהתרחבו ??? או הרגל והקלה !!!

11/10/2019 | 05:09 | מאת: רמי

ראיתי באחרונה בכמה חדרי מיון שעושים שימוש במכשיר רנטגן נייד בשטח הפתוח של המיון, כשלכל היותר אומרים לאנשים להתרחק קצת (מה שכמובן לא רלוונטי לחולים ששוכבים ליד). כידוע קרינת X מסרטנת עלולה להתפשט ממכשיר הרנטגן דרך המנגנונים של Leakage ו-Scatter, לכן הנבדק מצוייד בצינור ואסור לאיש לשהות בחדר הרנטגן כשהמכשיר עובד. אבל כשמדובר ברנטגן הנייד במיון כל הכללים האלה נזרקים לפח. האם אין כאן חשש ממשי לקרינה מסרטנת למטופלים, למלווים ובמיוחד לאנשי הצוות?

בחלק מהמקרים הקשים , צוות מלר"ד חייב לבצע צילום חזה במכשיר רנטגן נייד במיטת החולה שלא ניתן לניידו בגלל מצבו ! בכל צילום , מכריזים במערכת הכריזה שהמלווים ואנשי הצוות מתבקשים לצאת מהמקום בגלל צילום ! זה מקדם בטיחות גבוה ואנחנו עומדים על זה וזה מתבצע .

27/09/2019 | 13:56 | מאת: אסי

שלום. תמיד כשאני עושה בדיקת דם שגרתית אז האשלגן שלי באזור ה 4-4.4 (רק לפני כמה ימים יצא 4.4) אבל כשעושים לי בדיקת דם במיון שאני מגיע מתוך התקף חרדה ואולח היפר ונטילציה האשלגן שלי 3.5 3.4 לפעמים. ובפעם האחרונה יצר 2.95 ואז נתנו לי לשתות סירופ אשלגן והרמה חזרה ל 3.55 ושחררן אותי עם המלצה לבדוק אשלגן שוב בקופח עוד שבוע. האם יתכן שהתקף חרדה או/ו היפר ונטילציה גורם לירידה רגעית ברמת האשלגן? ממה זה יכול לנבוע? יש לציין שבפעם האחרונה זה היה גם שבוע שלא אכלתי טוב בכלל וגם הזעתי יותר מהרגיל עקב התחלת שימוש בציפרלקס. אשמח להסבר אפשרי

27/09/2019 | 14:08 | מאת: אסי

שכחתי לציין. אני גבר בן 35. בריא בדרך כלל. ללא תרופות פרט לקלונקס בעת הצורך וציפרלקס שהותחל לפני כשבוע. תודה

אשלגן נמוך ללא קשר להתקף חרדה , ניתן להעלותו באמצעות אכילת בננה , אשכולית ......... בדיקה חוזרת ובירור בהתאם באם ממשיך להיות נמוך .

06/09/2019 | 01:05 | מאת: נועם

שלום בשנות הארבעים. במקרה של כולסטרול גבוה (כללי ורע) מעט מעל מעל הנורמה ללא גורמי סיכון נוספים מלבד עודף משקל. כשעולה השאלה האם טיפול תרופתי או משהו אחר. האם מלבד שינוי תזונתי ופעילות גופנית (פעילות אני בכל מקרה עשיתי ועושה), האם יש דרכים נוספות להוריד את רמות הכולסטרול הכללי והרע? מה בקשר לתוספי המזון הללו: 1. פיסטורולים (יש נוסטרול, פיסטרולים קומפלקס של סולגאר ועוד. 2. ניאצין (ללא בעירה) במינון של 200 מ"ג פעמיים ביום. 3. סובין שיבולת שועל 4. שמרי אורז אדום (שלגביו ממה שקראתי יש בו את החומר בפעיל בסטטינים) ובכמה אחוזים זה עשוי להוריד, ותוך כמה זמן? אשמח לחוות דעתכם תודה

מפנה אותך לפורום של דיאטנית וליפידים .

שלום רב. אני, בת 46.5 עברתי קיסרי חתך אורכי לפני שנתיים וחצי. השתחררתי עם המוגלובין 6.9. ואחרי כ9 חודשים גם היה Tsh 20.לקחתי תקופה ברזל ובי 12 ו25. מג יוטירוקס. באפריל פריטין יצא 20. Tsh, 2.88. בבדיקה השבוע יצא פריטין 8 המוגלובין 12 לציין שמרגישה לפע' חולשה בשוקי הרגל וכאב עמום שם. ו כאבי ראש באזור המצח. לעיתים קרובות. וחוסר אנרגיה כללי לעיתים קרובות. ולפעמים איזו הפרעה בדופק פני שבוע ביקשתי להפסיק יוטירוקס.הפסקתי. כדי לדעת אם אפשר להפסיק. (אמר 6 שבועות להפסיק ואז לבדוק) השאלה היא אם חייבת לדעתך לקחת שוב ברזל. והאם יש קשר לבלוטת התריס. או שכדאי לבדוק מדוע האנמיה חוזרת. אני לא צמחונית. תודה מראש. בברכה ותודה.

אם רמת הברזל נמוכה , יש לקחת ברזל דרך הפה לתיקון . יש לעבור בירור לאנמיה מחוסר ברזל ולהשלים את הבירור ע"י בדיקה גניקולוגית .

29/08/2019 | 00:37 | מאת: מנחם

שלום בן 45, עם עודף משקל, לא מעשן, לא מטופל בתרופות. 1.76 , משקל 99. עושה הליכות למשך שעה, מס' פעמים בשבוע. בבדיקת דם: סוכר תקין TRIGLYCERIDES 163.00 MG/DL CHOLESTEROL 217.00 MG/DL HDL-CHOLEST. 42.00 MG/DL LDL-CHOLEST. 142.40 MG/DL NON HDL CHOLEST 175.00 MG/D רמות הכולסטרול מעל הנורמה הרופא רצה לתת לי טיפול תרופתי, אך לבקשתי הוא הסכים לתת בשלב ראשון אופציה של שינוי תזונתי באמצעות דיאטנית ולחזור על הבדיקה בעוד 3 חודשים, ואז להחליט לגבי טיפול תרופתי. 1. האם בערכים כאלו מקובל לתת טיפול תרופתי? (על אף תופעות הלוואי של התרופות הללו) 2. האם שינו תזונתי של 3 חודשים יכול להשפיע בצורה משמעותית על ירידת ערכי הכולסטרול (כמובן חוץ מהכולסטרול הטוב) לערכי הנורמה? 3. האם לעודף משקל יש קשר ישיר לרמות הכולסטרול המוגברות, וכמה צריך לרדת במשקל בכדי לחזור לנורמה? 4. האם יש קשר והשפעה לרעה על התוצאות של רמות הכולסטרול לכך שבלילה שלפני הבדיקה לקחתי את התרופות הבאות: אופטלגין טרמדקס 100 מ"ג בשחרור מושהה אמביאן לשינה וכן שהצום כלל לא רק צום מאכילה אלא גם משתיה (לאחר 15 שעות ללא שתיה)? תודה רבה

מקובל לחזור על בדיקת השומנים והסוכר לאחר 3 חודשים משינוי אורח חיים ופעילות ספורטיטבית . יש להיות בצום מוחלט ( למעט מים ) 12 שעות לפני הבדיקה .

22/08/2019 | 18:32 | מאת: גבריאל

גבריאל בן 23. השקדים כואבים לי בעת בליעה, ואין לי חיידק סטרפטוקוקוס, הרופא משפחה שלי לצערי אפילו לא ידע לעשות את העבודה שלו ולענות לי על השאלות , מסימנים של השקדים הכל נראה תקין , ככה לפחות הרופא משפחה אומר, אבל כבר שבוע כואב לי השקדים בעת בליעה ואני מרגיש נורא חלש לפעמים קשה לי גם לעמוד יציב . אני מתוסכל מזה למה שיגידו שלא רואים כלום אבל כשאני בולע זה באמת כואב לי, אולי גידול סרטני?? אני באמת כבר לא יודע מה לחשוב אני מרגיש מיואש שאף רופא לא מצליח להבין את זה ולתת לי טיפול, ובנוסף נמצא חיובי הדבר הזה : Urea urealyticum per Positive. מה זה אומר בבקשה תנו לי מענה מקצועי שיעזור לי :(

יש לפנות לרופא אאגרון

22/08/2019 | 15:31 | מאת: אור

שלום מקווה שתוכל לסייע לי בשאלתי כאן שתיתי כוס תה חם ונכוויתי בחלל הפה העליון וזה כואב וקשה לאכול או לשתות חם מה עלי לעשות? והאם יש משחה להקלה ולריפוי מהיר? תודה

ניתן להשתמש במשחת אורקורט איי או משחות אחרות לפה . במידה ולא יחול שיפור יש להיבדק ע"י רופא אאגרון

19/08/2019 | 19:37 | מאת: דוד

באילו בתי חולים מבצעים במיון גסטרוסקופיה דחופה 24/7 במקרה הצורך? לאחרונה הגעתי לאחד מהמיונים בבתי החולים הגדולים עם הקאות דמיות ביום חמישי בצהריים, והתברר שעל אף ההנחיות לבצע גסטרוסקופיה דחופה בתוך 24 שעות, השירות הזה לא קיים בבית החולים מיום חמישי בצהריים ועד יום ראשון בבוקר ולכן נאלצתי להמתין קרוב ל-72 שעות עד לגסטרוסקופיה מתחילת הדימום.

העיקר שעברת את הבדיקה ומצבך טוב !

15/08/2019 | 01:19 | מאת: מוטי

שלום בשנות הארבעים, עושה בדיקות דם תקופתיות. בבדיקת דם האחרונה (כולסטרול כללי ורע יצא קצת מעל הטווח העליון של הנורמה, והופניתי לייעוץ תזונתי). רציתי לשאול לגבי אינסולין, פעם ראשונה שבהפניה לבדיקות הדם נכללה הבדיקה הזו (זה רופא חדש). יצא מעל הנורמה, ואלו התוצאות שקשורות לסוכר (בדיקת שתן תקינה, כ"כ יחס מיקרואלבומין קריאטנין, ושאר תפקודי כליות). GLUCOSE 89.00 (הטווח במעבדה 65-100) ALBUMIN/CREATINE RATIO-U 5.40 MG/G HB A1C(%) (לא נבדק השנה, אבל לאורך השנים זה נע סביב ה -5) INSULIN 27.60 UIU/ML (טווח מעבדה בין 2-20) מה המשמעות של הרמה המוגברת של אינסולין? (אציין שיש לי עודף משקל) ובמיוחד לאור זה שרמות גלוקוז בצום בטווח הנורמה, וכן סוכר תלת חודשי תקין לאורך השנים? יש לזה השלכות בריאותיות? והאם יש צורך להוריד את רמת האינסולין בדם? א"כ איך ניתן להוריד? סוכרת בוודאות אין? תודה רבה

מעקב וירידה במשקל באמצעות דיאטה וספורט .

שלום בן 40+ עד כמה (אם בכלל) יש השפעה לכמות וסוג האוכל שאדם אוכל ביממה (או בימים) שלפני בדיקת שומנים בדם? (כמובן שהבדיקה נעשית לאחר 12 שעות של צום בהתאם להנחיות) אם למשל הבדיקה נעשית ביום ראשון, לאחר שבת עם ארוחות שבת עמוסות (בשר דגים ופירות וכו'). האם זה עשוי להשפיע על התוצאות של הכולסטרול (כללי ורע) או שאין כל השפעה ואין הבדל אם הבדיקה תיעשה לפני שבת או באמצע השבוע? תודה

קיימת חשיבות של 12 שעות צום .

שלום רב, במשך 10 ימים, פרט ליומיים הפסקה קצרה, הנני סובל מחום גבוה שנע בין 39-39.5בעיקר בערב ולפנות בוקר. החום מלווה בצמרמורות וקור עד הזעה וירידתו. פרט לחולשה פיזית וכאבי שרירים לכל אורך היום לא קיימים שום סימפטומים אחרים. ביקרתי אצל רופא לפני 3 ימים ולאחר בדיקה של 10 שניות אמר שזה וירוס. אשמח לחוות דעתכם.. האם להמתין? כמו מה זה נשמע. תודה רבה!

לא ברור גילך ? האם אתה סובל ממחלות רקע ? יש לבצע בדיקות דם כלליות צילום חזה באם החום יימשך סונר בטן במידה וזה מתמשך כמובן יש לפנות למיון הקרוב להשלמת הבירור וטיפול בהתאם .

03/08/2019 | 11:52 | מאת: אלמונית

ד״ר שלום, בשבוע 22.נבריאה בד״כ. לשם התמונה המלאה והזהירות אציין כי, התחלתי לפני כ3 שבועות טיפול בלוסטרל בשל חרדות בהריון. לאחרונה מדי פעם חווה התקף של כאב מתחת לחזה בצד ימין (ממש קצת מתחת לשד ימין), לעיתים גם מרגיש כאילו מקרין לגב. היום הכאב היה ממש חד וכואב באפיזודות, כולל בשכיבה. עם זאת, בשכיבה ברגע שעברתי משכיבה על צד שמאל לשכיבה על הגב, הכאב עבר. אני חושבת שהכאב מחמיר עם עמידה בעיקר, האפיזודה הכואבת התרחשה בזמן הליכה בסופר. מתלבטת האם הכאב יכול להיות קשור להריון או לא ולמי כדאי לפנות ואילו בדיקות לעשות.

מקום ראשון יש לפנות לרופא המשפחה ובמקביל לרופא נשים .

18/08/2019 | 14:53 | מאת: אלמונית

פניתי בשבוע שעבר לרופא משפחה שטען שהמקור הוא שרירי, בשל אופי הכאבים. הייתי בסקירת מערכות של העובר לפני כן והכל תקין לגמרי מבחינת ההריון. היום מאחר והכאבים עדיין לא חלפו, וחלפו כמעט שבועיים מאז תחילת הכאבים אחזור שוב לרופא המשפחה.

02/08/2019 | 17:13 | מאת: מיכאל

שלום רב ילדה בת שנתיים בלעה כדרים מתנפחים במים כאשר כבר כמעט התנפחו ולעסה ובלעה, השאלה אם זה דחוף לבדוק מה קורה עם זה כי אנו שומרים שבת. [והאם ניתן להמתין לשעה שש, שאז טרם נפתח ונעשה צילום]

בריאותכם בסדר הילדה במצב טוב ללא תלונות מכוונות !

21/07/2019 | 06:40 | מאת: תמר

שלום רב אכלתי תערובת של גרעינים קטניות חמוציות ואגוזיםבערך שתי כפות.היה לזה טעם של עובש.האם חשיפה להפרשת מיקוטוקסינים מטבוליטים שניונים כך קראתי באינטרנט עלולה לחשוף אותי לסרטן,פגיעות נוירולוגיות,כשל לבבי וכו? תודה רבה על המענה.

בטווח הקצר ייתכן שתחוש בכאבי בטן . ברוב המקרים לא קורה דבר ויש לעקוב .

18/07/2019 | 01:01 | מאת: Yosi

בזמן האחרון שאני כמו מכון כושר בערך אחרי 20 דקות נרדמים הרגלים וגם קצת הידים מה ניתן לעשות אני ללא סכרת רק תרום סכרת

הערכה ראשונית ע"י רופא המשפחה וביצוע בדיקות דם כלליות . ניתן לבקש בדיקת נוירולוג .

שלום רב. האם מוכרים בדוכני מזון מהיר (כגון פלאפל, סביח וכד') אשר מכינים את האוכל לאחר, במהלך ותוך כדי שהם לוקחים כסף מזומן מלקוחות, מסכנים על ידי כך את בריאותם של הלקוחות אשר אוכלים את האוכל "הנגוע" הזה לאחר מכן?

יש הרבה דברים לשפר להעלות את המודעות להיגיינה והסכנות הכרוכות בכך .

אגב , בקניונים לא מקפידים לעבוד עם כפפות, ואיפה משרד הבריאות בתמונה ? מה עם בקורי פתע ? זה לוקה בחסר. רצוי להימנע מלאכול במקומות האלה. ומה עם הניידים שכל שנייה הם מתעסקים בנייד שמלא חיידקים?

06/07/2019 | 23:24 | מאת: מיה

שלום רב אני בת 27 ،،מזה 12 ימים יש לי קפיצות שרירים בכל הגוף ירכיים רגליים ידיים בטן גב וכו .. בנוסף אני מרגישה שרגל שמאל יותר כבדה מרגל ימין זה בא לידי ביטוי כאשר אני מרימה את רגל שמאל אחורה אני מרגישה צורך להוריד אותה יותר מהר מרגל ימין שיכולה להיות מורמת יותר זמן . רופא המשפחה בדק אותי בדק לחיצות וכוח התנגדות וטען שאינו רואה דבר חריג ויש כוח התנגדות טוב . ושהקפיצות הם עניין נפשי . בקשר לכבדות ברגל שמאל אציין שאני גננת ומרימה את הילדים רק בצד שמאל (אם זה קשור) . מלבד זאת אני מאובחנת בחרדה מזה 9 שנים אך לא מטופלת . אני מאוד לחוצה האם הקפיצות מעידות על ניוון שרירים ? האם בדיקת כוח על ידי רופא המשפחה יכולה להרגיע ?

ניתן להתייעץ עם נוירולוג ניתן לבצע בדיקות דם יותר מורחבות כולל קלציום ומגנזיום .

06/07/2019 | 11:49 | מאת: ימית

שלום ,אני בת 55 ומזה כחודשיים אני סובלת מנפיחות בבטן , בטן עליונה,קרסוליים,צוואר קידמי, מתחת לבית השחי צד ימני. ביצעתי את כל הבדיקות אולטרסאונד , שלפוחית , בטן, לא מצאו כלום , מלבד כבד שומני מוגדל. איך ייתכן שאני סובלת זמן רב מהנפיחות ולא עולים על הבעיה. אשמח לדעת מה עליי לעשות.

מעקב ובירור אצל רופא המשפחה ויועצים שונים במידת הצורך .

19/07/2019 | 07:31 | מאת: ימית

כשמתייעצים באתר ורוצים לדעת תשובה על בעיה שקיימת מצפים לתשובה של מה זה יכול להיות. ותשובה של גשי לרופא זה ברור. אבל לתת קצת רקע לבעיה ,לא בשביל זה קיים האתר ?

03/07/2019 | 22:02 | מאת: אורלי

אימי בת 76 אכלה בטעות נקניק עם הציפוי שמה לב רק אחרי שהרגישה שזה תקוע לה בגרון לבסוף הצליחה לבלוע את זה האם מסוכן ? צריך ללכת לבית חולים ?

אם התחושה שנבלע ולא קיימת הרגשה שזה בגרון זה סימן טוב . אם אין כאבי בטן או הקאה סימן שהציפוי יעבור בסוף את מערכת העיכול . בכל שינוי במצבה ( כאבי בטן , הקאה ) או כל תסמין אחר יש להגיע למיון הקרוב להערכה והמשך בירור וטיפול .

29/06/2019 | 03:48 | מאת: ילדה בת 7 שבוע עם חום גבוהה מאד

שבוע ימים שהחום מגיע ל 39/40 לוקחים אקמול כל כמה שעות ומקלחת לפי בדיקת הרופאה אין חיידק מה לעשות

המשך מתן נורופין ואקמול כמקובל שתייה מרובה ביקורת רופא הילדים להערכת מצב כללי ושקילת ביצוע בירור ??

27/06/2019 | 17:54 | מאת: שירן

אני וחבר שלי רבנו הוא דפק לי כסא בראש בראש זה פגע לי במצח רכה קידמי כזה צד ימין ותוך כמה שניות התפתח לי לבלוטה גדולה הדבקתי קרח לראש וזה לאט לאט ירד העול הנפיחות ירדה כמעט לגמרי אבל האיזור כואב לי גם נפתח לי מין סימן בראש שירד לי דם כמו שיפשוף כזה וגם שמתי אלכוכוהל חיטאתי עם גזה אני ממש מפחדת שחלילה לא נהיה לי שטף דם בראש או דימים פנימי איך אני אמורה להרגע? אם הנפיחות ירדה לי עדיין כואב לי איך אני אמורה לדעת שהגל בסדר ולא קרה לי כלופ? תוך כמה זמן אפשר להגיד שהכל בסדר? מודאגת מאוד ומרגישה קצת נפיחות במצח כזה

יש לפנות לרופא המטפל \ נוירולוג להערכת המצב והחלטה על המשך בירור ??

יש לי דלקת ריאות 5 ימים קשה מאוד עד כמה זה מסוכן

תלוי בגיל , מחלות רקע ........... בדרך כלל בגיל צעיר וללא מחלות רקע הרבה פחות מסוכן .

23/06/2019 | 21:39 | מאת: אבי

שלום בחור בן 45, נוטל קומדין באופן קבוע מזה שנים עקב החלפת מסתם אאורטלי. האם יש מניעה מלהשתמש בגראס רגיל ו/או בגראס רפואי? זה משפיע על משהו? תודה

גראס יכול להשפיע על פעילות הקומדין ולהאריך את בדיקת ה - INR בכמה מנגנוני פעולה . תוארו מקרים בודדים שתומכים באמירה זו .

13/06/2019 | 13:12 | מאת: מיה

שלום רב דר אני עובדת בגן ילדים היום בחצר לאחד הילדים היה חום אז באה אחות ובדקה לו במדד חום במצח ואז סתם ביקשתי שתבדוק אותי ונדהמתי לגלות שהחום שלי 37.8 האם זה נחשב חום ??! יש לציין שאני מרגישה בסדר ללא שום דבר חריג יש לי מעט נזלת מהמזגן אבל ממש בקטנה אני ממש לחוצה האם 37.8 נחשב חום ?? יש לציין שמדד החום שהשתמשתי בו הוא מדד חום שמודד במצח לא יודעת כמה הוא מדויק ... האם כדאי ללכת להיבדק ? בת 27

ניתן לבדוק במד חום רגיל בכל מקרה , נזלת יכולה לגרום לעלית חום מתונה !

13/06/2019 | 09:15 | מאת: מאיה

אני חושבת שעשיתי טעות נוראית.. יש לי פצע פתוח כבר חמישה חודשים וחיברו אותי לוואק לפני שבועיים. נכנסתי לבריכה ציבורית אתמול לעשר דקות לא יותר.. החבישה היתה עליי והיא אמורה להיות אטומה והקפדתי שלא ייכנס מים לצינור שמחובר לפצע ולמרות זאת כנראה נכנס כי כשהתחברתי למכשיר שוב המכשיר צפצף. אחרי זה האזור התחיל לשרוף לי.. הורדתי את החבישה אתמול בערב כי הרגשתי נורא וכל הלילה שריפה וגרד.. איך אפשר להקל? לא ידעתי שאסור אחר כך קראתי שזה יכול לגרום לזיהומים. אין סיכוי שאני אומרת לאחות או לרופא שעשיתי את הטעות הטיפשית הזו... הם לא יאהבו את זה. עשיתי תרבית לפצע לפני שבוע. הפצע לא מזוהם אך צמחו בו 4 חיידקים שונים.

יש לפנות לרופא המטפל לרופא שעוקב אחרי הפצע

10/06/2019 | 21:15 | מאת: משה

לאחרונה התחילה אצלי תכיפות ודחיפות במתן שתן. הרופא הפנה אותי לבצע בדיקת שתן כדי לבדוק האם יש זיהום. אך ההנחיות שלו לבדיקה היו מבלבלות ולא הבנתי אותם. לכן ברצוני לשאול: האם צריך להטיל את הטיפות הראשונות של השתן לתוך האסלה ואת שאר השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף. או דווקא להפך- את הטיפות הראשונות של השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף ואת היתר לאסלה? ומדוע אי אפשר פשוט להטיל את כל השתן לתוך מבחנת האיסוף?

לצורך ביצוע תרבית שתן : חיטוי מקומי טוב יש להטיל את הטיפות הראשונות של השתן לתוך האסלה ואת שאר השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף.

02/06/2019 | 18:31 | מאת: קלרה

שלום סובלת מלחץ מוגבר לושט העליונה אחרי כל אכילה או שתיה יש לי כאב בגב עליון ולפעמים ברום הבטן יש לי גם דיספפסיה פונקציונלית שום סותר חומצה לא עוזר וגם מעי רגיז פעם עצירות פעם שלשול קבלתי פיסורה צניחת רקטום בינונית מורחת עזרקאין 5% הרבה פעמים על העור למטה האם זה מזיק? גם לוקחת חצי מירו לשינה וחצי לוריבן ובבוקר חצי ציפרלקס שלא עוזר לחרדה נהיתה לי הליכה לא יציבה קשה לי ללכת אולי אחת התרופות גורמת לכך? כמו כן מה אקח לכאב הגב? טראמאדקס חונק אותי אופטלגין עושה לי רע ואקמול לא עוזר מה לקחת שלא יסמם אותי ולא יגרום לעצירות תודה

תשלובת של תרופות יש להיבדק ע"י רופא המשפחה בכדי להחליט איזה טיפול יש לקחת ! נטילת התרופות חייבת להיות מבוקרת בכדי למנע תופעות הלוואי של תרופות אלה .

15/05/2019 | 13:29 | מאת: שיר

היי,אני מטיילת לבד בחול ועברתי תאונת אופנוע, נדבקתי בבית חולים ואצל רופא, יש לי כמה שפשופים חריפים שהרופא אמר לי להשאיר אותם פתוחים בלי תחבושת ושם לי עליהם משחה של ויטמין, אחרי כמה שעות שהמשחה נספגה זה נהיה קצת צהוב כאילו העור מפריש משהו..מה הדרך הכי טובה להמשיך מפה? לשטוף במים? לשים משחה של כוויות עור, האם אפשר לסגור בתחבושת בלילה? תודה רבה מראש!

שטיפות עם מים וסבון לאחר החיטוי ניתן לשים את המשחה להיבדק שוב בכדי להחליט על מתן כיסוי אנטביוטי במידת הצורך סוג משפחה וחבישה יקבע ע"י רופא המשפחה לפי סוג הפציעה !

10/05/2019 | 09:19 | מאת: לילך

שלום, לאחרונה יש לי כאב בעת נשימה עמוקה בכתף ימין. אציין, כי לפני מספר חודשים נפלתי על מכשיר כבד, וקבלתי מכה מאוד חזקה גם ברגל וגם באזור הבטן. ברגל יכולתי לראות שהיה לי שטף דם מאוד משמעותי וגדול, שעבר אחרי הרבה מאוד זמן. מה יכול להיות הכיוון, ואיזה בדיקות עלי לעבור? תודה מראש על תשובתך.

יש להיבדק ע"י רופא המשפחה להעריך את המצב הכללי ולהחליט איזה בדיקות יש לבצע . בשלב זה נוגדי כאב

09/05/2019 | 09:32 | מאת: דוד

שלום לפני כמה ימים, יש לי חשש שנתתי מוצץ לבן שלי בן השלוש שבועות פלוס, כשהיה עליו משחת פנטן פלוס שהיה ליד, אני ממש לא זוכר אם נתתי או לא נתתי לו תמוצץ ואם בלע או לא, ואם הולכים על התרחיש שבלע מה עושים? , לא ראיתי שינויים באותו רגע אצל התינוק, ולא יודע מה עליי לעשות כרגע

מעקב בלבד

05/05/2019 | 08:44 | מאת: אלין צפרני

היי דוקטור לפני יומיים נכנס לי מסמר לרגל אני הולכת לעשות זריקה לאחר שהמליצו לי רציתי לדעת איזו אנטיביוטיקה אני צריכה לקחת בנוסף ולכמה ימים אני בת 35 לא יצא דם אבל ממש כואב לדרוך תודה מראש והאם צריך לחטא בנוסף כי זה לא נראה לי מקום פתוח הייתי אמורה לטוס לחול ביום רביעי השאלה אם לבטל את הטיסה...

חיסון לטטנוס כמקובל כיסוי אנטביוטי באם יהיה צורך מעקב רופא מטפל

29/04/2019 | 03:35 | מאת: אנונימית שואלת

מקודם לקחתי שני אקמול צינון אחד אחרי השני ,הכדור השני שבעלתי נתקע לי שתיתי מים לא עזר אכלתי פרוסת לחם לא עזר ניסיתי להקיא את הכדור לא עזר מה אני יכולה לעשות?? התחושה לא עוברת אני צריכה רפואה דחופה ?

מצב כזה מחייב בדיקה דחופה אבל בדרך כלל יותר ההרגשה המקומית והלחץ מסביב.

21/04/2019 | 10:37 | מאת: דורית

בוקר טוב הקאתי לפני כחצי שעה בערך אולי בגלל החרדה כי פחדתי שבלעתי חתיכה של ניילון כשקרעתי את האריזה של הנייר טואלט (קשור לזה שעברתי תקיפה מינית ואובחנתי כסובלת מפוסט טראומה וocd,לפעמים בגלל התקיפה עוברת לי בראש מחשבה אני מפחדת שנכנסים לי "דברים" לפה) שבוע לא לקחתי את התרופות נוגדות החרדה (לוסטרל 100 מג ואנפרניל 75 מג) יכול להיות שההקאה קשורה לכך שלא לקחתי את הנוגדי חרדה שבוע?יכול להיות שההרגשה הלא נוחה בגרון היא בגלל ליחה שעדיין קיימת(לא מעשנת) או מלחץ? אודה על תשובתכם חג שמח!

יש לקחת את התרופות באופן סדיר