נגישות
נגישות

פורום רפואה דחופה

פורום זה יעסוק בכל תחומי הפעילות של הרפואה הדחופה ורפואת החירום, כלומר פעילות רפואית אינטנסיבית שמטרתה מזור מיידי, טיפול מעכב ומונע, מיון ואבחון מהיר ויעיל לטובת ביצוע המשך טיפול. תחומי עניין מרכזיים: עזרה ראשונה בעת חבלה או תאונה, הרעלות מחומרים שונים, אלרגיות ורגישויות, רפואה פנימית דחופה, עקרונות החייאה נכונה, זיהומים לסוגיהם, טיפול בכוויות ודימומים, רפואת משפחה כללית ועוד.
1423 הודעות
1340 תשובות מומחה

מנהלי פורום רפואה דחופה

שלום רב. האם מוכרים בדוכני מזון מהיר (כגון פלאפל, סביח וכד') אשר מכינים את האוכל לאחר, במהלך ותוך כדי שהם לוקחים כסף מזומן מלקוחות, מסכנים על ידי כך את בריאותם של הלקוחות אשר אוכלים את האוכל "הנגוע" הזה לאחר מכן?

שלום רב אני בת 27 ،،מזה 12 ימים יש לי קפיצות שרירים בכל הגוף ירכיים רגליים ידיים בטן גב וכו .. בנוסף אני מרגישה שרגל שמאל יותר כבדה מרגל ימין זה בא לידי ביטוי כאשר אני מרימה את רגל שמאל אחורה אני מרגישה צורך להוריד אותה יותר מהר מרגל ימין שיכולה להיות מורמת יותר זמן . רופא המשפחה בדק אותי בדק לחיצות וכוח התנגדות וטען שאינו רואה דבר חריג ויש כוח התנגדות טוב . ושהקפיצות הם עניין נפשי . בקשר לכבדות ברגל שמאל אציין שאני גננת ומרימה את הילדים רק בצד שמאל (אם זה קשור) . מלבד זאת אני מאובחנת בחרדה מזה 9 שנים אך לא מטופלת . אני מאוד לחוצה האם הקפיצות מעידות על ניוון שרירים ? האם בדיקת כוח על ידי רופא המשפחה יכולה להרגיע ?

06/07/2019 | 11:49 | מאת: ימית

שלום ,אני בת 55 ומזה כחודשיים אני סובלת מנפיחות בבטן , בטן עליונה,קרסוליים,צוואר קידמי, מתחת לבית השחי צד ימני. ביצעתי את כל הבדיקות אולטרסאונד , שלפוחית , בטן, לא מצאו כלום , מלבד כבד שומני מוגדל. איך ייתכן שאני סובלת זמן רב מהנפיחות ולא עולים על הבעיה. אשמח לדעת מה עליי לעשות.

03/07/2019 | 22:02 | מאת: אורלי

אימי בת 76 אכלה בטעות נקניק עם הציפוי שמה לב רק אחרי שהרגישה שזה תקוע לה בגרון לבסוף הצליחה לבלוע את זה האם מסוכן ? צריך ללכת לבית חולים ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם התחושה שנבלע ולא קיימת הרגשה שזה בגרון זה סימן טוב . אם אין כאבי בטן או הקאה סימן שהציפוי יעבור בסוף את מערכת העיכול . בכל שינוי במצבה ( כאבי בטן , הקאה ) או כל תסמין אחר יש להגיע למיון הקרוב להערכה והמשך בירור וטיפול .

29/06/2019 | 03:48 | מאת: ילדה בת 7 שבוע עם חום גבוהה מאד

שבוע ימים שהחום מגיע ל 39/40 לוקחים אקמול כל כמה שעות ומקלחת לפי בדיקת הרופאה אין חיידק מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

המשך מתן נורופין ואקמול כמקובל שתייה מרובה ביקורת רופא הילדים להערכת מצב כללי ושקילת ביצוע בירור ??

27/06/2019 | 17:54 | מאת: שירן

אני וחבר שלי רבנו הוא דפק לי כסא בראש בראש זה פגע לי במצח רכה קידמי כזה צד ימין ותוך כמה שניות התפתח לי לבלוטה גדולה הדבקתי קרח לראש וזה לאט לאט ירד העול הנפיחות ירדה כמעט לגמרי אבל האיזור כואב לי גם נפתח לי מין סימן בראש שירד לי דם כמו שיפשוף כזה וגם שמתי אלכוכוהל חיטאתי עם גזה אני ממש מפחדת שחלילה לא נהיה לי שטף דם בראש או דימים פנימי איך אני אמורה להרגע? אם הנפיחות ירדה לי עדיין כואב לי איך אני אמורה לדעת שהגל בסדר ולא קרה לי כלופ? תוך כמה זמן אפשר להגיד שהכל בסדר? מודאגת מאוד ומרגישה קצת נפיחות במצח כזה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא המטפל \ נוירולוג להערכת המצב והחלטה על המשך בירור ??

יש לי דלקת ריאות 5 ימים קשה מאוד עד כמה זה מסוכן

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בגיל , מחלות רקע ........... בדרך כלל בגיל צעיר וללא מחלות רקע הרבה פחות מסוכן .

23/06/2019 | 21:39 | מאת: אבי

שלום בחור בן 45, נוטל קומדין באופן קבוע מזה שנים עקב החלפת מסתם אאורטלי. האם יש מניעה מלהשתמש בגראס רגיל ו/או בגראס רפואי? זה משפיע על משהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גראס יכול להשפיע על פעילות הקומדין ולהאריך את בדיקת ה - INR בכמה מנגנוני פעולה . תוארו מקרים בודדים שתומכים באמירה זו .

13/06/2019 | 13:12 | מאת: מיה

שלום רב דר אני עובדת בגן ילדים היום בחצר לאחד הילדים היה חום אז באה אחות ובדקה לו במדד חום במצח ואז סתם ביקשתי שתבדוק אותי ונדהמתי לגלות שהחום שלי 37.8 האם זה נחשב חום ??! יש לציין שאני מרגישה בסדר ללא שום דבר חריג יש לי מעט נזלת מהמזגן אבל ממש בקטנה אני ממש לחוצה האם 37.8 נחשב חום ?? יש לציין שמדד החום שהשתמשתי בו הוא מדד חום שמודד במצח לא יודעת כמה הוא מדויק ... האם כדאי ללכת להיבדק ? בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבדוק במד חום רגיל בכל מקרה , נזלת יכולה לגרום לעלית חום מתונה !

13/06/2019 | 09:15 | מאת: מאיה

אני חושבת שעשיתי טעות נוראית.. יש לי פצע פתוח כבר חמישה חודשים וחיברו אותי לוואק לפני שבועיים. נכנסתי לבריכה ציבורית אתמול לעשר דקות לא יותר.. החבישה היתה עליי והיא אמורה להיות אטומה והקפדתי שלא ייכנס מים לצינור שמחובר לפצע ולמרות זאת כנראה נכנס כי כשהתחברתי למכשיר שוב המכשיר צפצף. אחרי זה האזור התחיל לשרוף לי.. הורדתי את החבישה אתמול בערב כי הרגשתי נורא וכל הלילה שריפה וגרד.. איך אפשר להקל? לא ידעתי שאסור אחר כך קראתי שזה יכול לגרום לזיהומים. אין סיכוי שאני אומרת לאחות או לרופא שעשיתי את הטעות הטיפשית הזו... הם לא יאהבו את זה. עשיתי תרבית לפצע לפני שבוע. הפצע לא מזוהם אך צמחו בו 4 חיידקים שונים.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא המטפל לרופא שעוקב אחרי הפצע

10/06/2019 | 21:15 | מאת: משה

לאחרונה התחילה אצלי תכיפות ודחיפות במתן שתן. הרופא הפנה אותי לבצע בדיקת שתן כדי לבדוק האם יש זיהום. אך ההנחיות שלו לבדיקה היו מבלבלות ולא הבנתי אותם. לכן ברצוני לשאול: האם צריך להטיל את הטיפות הראשונות של השתן לתוך האסלה ואת שאר השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף. או דווקא להפך- את הטיפות הראשונות של השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף ואת היתר לאסלה? ומדוע אי אפשר פשוט להטיל את כל השתן לתוך מבחנת האיסוף?

לקריאה נוספת והעמקה

לצורך ביצוע תרבית שתן : חיטוי מקומי טוב יש להטיל את הטיפות הראשונות של השתן לתוך האסלה ואת שאר השתן להטיל לתוך מבחנת האיסוף.

02/06/2019 | 18:31 | מאת: קלרה

שלום סובלת מלחץ מוגבר לושט העליונה אחרי כל אכילה או שתיה יש לי כאב בגב עליון ולפעמים ברום הבטן יש לי גם דיספפסיה פונקציונלית שום סותר חומצה לא עוזר וגם מעי רגיז פעם עצירות פעם שלשול קבלתי פיסורה צניחת רקטום בינונית מורחת עזרקאין 5% הרבה פעמים על העור למטה האם זה מזיק? גם לוקחת חצי מירו לשינה וחצי לוריבן ובבוקר חצי ציפרלקס שלא עוזר לחרדה נהיתה לי הליכה לא יציבה קשה לי ללכת אולי אחת התרופות גורמת לכך? כמו כן מה אקח לכאב הגב? טראמאדקס חונק אותי אופטלגין עושה לי רע ואקמול לא עוזר מה לקחת שלא יסמם אותי ולא יגרום לעצירות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תשלובת של תרופות יש להיבדק ע"י רופא המשפחה בכדי להחליט איזה טיפול יש לקחת ! נטילת התרופות חייבת להיות מבוקרת בכדי למנע תופעות הלוואי של תרופות אלה .

15/05/2019 | 13:29 | מאת: שיר

היי,אני מטיילת לבד בחול ועברתי תאונת אופנוע, נדבקתי בבית חולים ואצל רופא, יש לי כמה שפשופים חריפים שהרופא אמר לי להשאיר אותם פתוחים בלי תחבושת ושם לי עליהם משחה של ויטמין, אחרי כמה שעות שהמשחה נספגה זה נהיה קצת צהוב כאילו העור מפריש משהו..מה הדרך הכי טובה להמשיך מפה? לשטוף במים? לשים משחה של כוויות עור, האם אפשר לסגור בתחבושת בלילה? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שטיפות עם מים וסבון לאחר החיטוי ניתן לשים את המשחה להיבדק שוב בכדי להחליט על מתן כיסוי אנטביוטי במידת הצורך סוג משפחה וחבישה יקבע ע"י רופא המשפחה לפי סוג הפציעה !

10/05/2019 | 09:19 | מאת: לילך

שלום, לאחרונה יש לי כאב בעת נשימה עמוקה בכתף ימין. אציין, כי לפני מספר חודשים נפלתי על מכשיר כבד, וקבלתי מכה מאוד חזקה גם ברגל וגם באזור הבטן. ברגל יכולתי לראות שהיה לי שטף דם מאוד משמעותי וגדול, שעבר אחרי הרבה מאוד זמן. מה יכול להיות הכיוון, ואיזה בדיקות עלי לעבור? תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ע"י רופא המשפחה להעריך את המצב הכללי ולהחליט איזה בדיקות יש לבצע . בשלב זה נוגדי כאב

09/05/2019 | 09:32 | מאת: דוד

שלום לפני כמה ימים, יש לי חשש שנתתי מוצץ לבן שלי בן השלוש שבועות פלוס, כשהיה עליו משחת פנטן פלוס שהיה ליד, אני ממש לא זוכר אם נתתי או לא נתתי לו תמוצץ ואם בלע או לא, ואם הולכים על התרחיש שבלע מה עושים? , לא ראיתי שינויים באותו רגע אצל התינוק, ולא יודע מה עליי לעשות כרגע

לקריאה נוספת והעמקה

מעקב בלבד

05/05/2019 | 08:44 | מאת: אלין צפרני

היי דוקטור לפני יומיים נכנס לי מסמר לרגל אני הולכת לעשות זריקה לאחר שהמליצו לי רציתי לדעת איזו אנטיביוטיקה אני צריכה לקחת בנוסף ולכמה ימים אני בת 35 לא יצא דם אבל ממש כואב לדרוך תודה מראש והאם צריך לחטא בנוסף כי זה לא נראה לי מקום פתוח הייתי אמורה לטוס לחול ביום רביעי השאלה אם לבטל את הטיסה...

לקריאה נוספת והעמקה

חיסון לטטנוס כמקובל כיסוי אנטביוטי באם יהיה צורך מעקב רופא מטפל

29/04/2019 | 03:35 | מאת: אנונימית שואלת

מקודם לקחתי שני אקמול צינון אחד אחרי השני ,הכדור השני שבעלתי נתקע לי שתיתי מים לא עזר אכלתי פרוסת לחם לא עזר ניסיתי להקיא את הכדור לא עזר מה אני יכולה לעשות?? התחושה לא עוברת אני צריכה רפואה דחופה ?

לקריאה נוספת והעמקה

מצב כזה מחייב בדיקה דחופה אבל בדרך כלל יותר ההרגשה המקומית והלחץ מסביב.

21/04/2019 | 10:37 | מאת: דורית

בוקר טוב הקאתי לפני כחצי שעה בערך אולי בגלל החרדה כי פחדתי שבלעתי חתיכה של ניילון כשקרעתי את האריזה של הנייר טואלט (קשור לזה שעברתי תקיפה מינית ואובחנתי כסובלת מפוסט טראומה וocd,לפעמים בגלל התקיפה עוברת לי בראש מחשבה אני מפחדת שנכנסים לי "דברים" לפה) שבוע לא לקחתי את התרופות נוגדות החרדה (לוסטרל 100 מג ואנפרניל 75 מג) יכול להיות שההקאה קשורה לכך שלא לקחתי את הנוגדי חרדה שבוע?יכול להיות שההרגשה הלא נוחה בגרון היא בגלל ליחה שעדיין קיימת(לא מעשנת) או מלחץ? אודה על תשובתכם חג שמח!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לקחת את התרופות באופן סדיר

19/04/2019 | 14:44 | מאת: צ

יש לי פצע ניתוח שלא מחלים בעצם הזנב. הרבה מוגלה. רופא מומחה לפצעים אמר לי לעשות כל יום חבישה אצל אחות עם חומר מסוים ותחבושת מיוחדת. היום הייתי אצל אחות במיון כירורגי והיא ניקתה את המוגלה עם מי חמצן, פולידין ועוד חומר.. ועכשיו המקום ממש שורף לי.. יותר מימים קודמים... הפצע ארבעה חודשים מוגלתי. זה תקין? כואב מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לכירורג המנתח בכדי לעמוד מקרוב על מה שקורה !

11/04/2019 | 07:33 | מאת: יעל

שלום, לקחתי 2 כדורי מוקסיפן ביחד עפי הנחיית הרופא שינים, את הכדור הבא לקחתי אחרי 9 שעות, זה בסדר? מה לעשןת אם לא?

לקריאה נוספת והעמקה

לקחתי לפי ההמלצה

11/04/2019 | 00:20 | מאת: אדר

שלום רב, אני חווה בזמן האחרון כאבי ראש המתקיימים בתצורת גלים בעת ביצוע פעילות גופנית, גלים אלו באים והולכים ואינם נשארים, לאחר תום גל הכאב הכל חוזר להרגלו ללא בעיות. אינני סובלת מבעיות ראייה או מכאבי ראש באופן כללי, אך ורק מגלי כאב ראש בעת ביצוע כושר גופני דוגמת יוגה, פילאטיס או ריקוד. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בכל מקרה יש להיבדק ע"י רופא נוירולוג להערכה כללית .

בוקר טוב בנות אחרי לילה חסר שינה אולי מישי פה תכוון אותנו קצת אתמול בצהריים אחותי עשתה בדיקת lp / ניקור מותני טראומטי מידיי הוא הכניס מחט דקה יותר שהתקפלה לו בפנים והוציא אז אחותי הרגישה מעין זץ כזה שעבר מהגב דרך הבטן עד הרגל הרגל קפצה אחכ הכניס מחט עבה יותר אבל הכניס אותה קצת יותר עמוק משצריך אחותי הרגישה דקירה בבטן ויצא לו הרבה דם עד שיצא נוזל שקוף כמו שאמורים באמת לקחת בבדיקה הזו הרגישה כמו אויר בבטן לאחר הבדיקה אחותי הרגישה תרגל רדומה עם כאבי ראש וגב עזים מעין הרגשת דקירות כאב בבטן ובגב הרגשת כאב הירדמות חוסר תחושה ברגל שמאל בה הורגש הזץ בזמן הבדיקה לחץ באיזור העיניים כאב או הירדמות ביד שמאל תחושה שקשה לה לנשום כמו מתעלפת רועדת מקור ומכאב בחילות כאילו עומדת להקיא דקירות חזקות בבטן ובגב קושי נשימה דקירות כאלו בבטן וגב לחץ בראש עשתה lp לפני 3 חודש ועבר יותר קל ישר יצא החומר השקוף ולא דם בוצעה דקירה אחת לא יותר מישי חוותה כאב רגליים?בטן?קור?עיניים?לאחר הבדיקה זץ כזה שהרגל קפצה בזמן הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

בקר טוב תגובה שעלולה להתפתח לאחר ניקור מותני .

16/03/2019 | 21:20 | מאת: הדר

שלום רב, לעיתים אני חווה תחושת כאב בגב התחתון בצדדים שלו (ימין ושמאל),לא כאבים במותן אלא יותר ממש בגב עצמו,אילו כאבים חדים שמפריעים לי לנשום ואחרי 30 שניות זה עובר. מה יכולה להיות הבעיה והאם יש צורך ללכת לרופא? יכול להיות שזה קשור לזה שאני לא שותה מספיק מים לפעמים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ע"י רופא ולהחליט איך להתקדם בבירור .

16/03/2019 | 18:09 | מאת: אוהד

שלום, רציתי לדעת מה מסוכן יותר לגוף - אלכוהול או כדורים פסיכיאטריים. אלכוהול- וודקה, בירה, וויסקי 4-5 פעמים בשבוע כדורים פסיכיאטריים- ציפרלקס / לוסטרל / למיקטל / סרקוול , באופן קבוע .. וכדור שינה כל לילה (בונדרומין / סטילנוקס ). ברור לי ששתי האופציות מסוכנות לגוף (כבד, לב, מוח, כליות וכו׳..) השאלה שלי- מה מבין 2 האופציות (אלכוהול/כדורים) מהווה סכנה יותר גדולה לגוף תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לקחת את הדברים בפרופורציה . כדורים מלת ברירה באם חייבים לקחת . אלכוהול היא בחירת אדם !

15/03/2019 | 01:53 | מאת: מיה

שלום דר אני עובדת כמדריכה לחוגי חיות היום באמצע פעילות עם חולדות מעבדה קטנות נשכה אותי חולדה בבוהן וירד מעט דם כמובן ששטפתי מיד את האצבע וסמתי פלסטר , הלכתי לרופא משפחה שאמר לי לפנות ללשכת הבריאות שהיתה כבר סגורה אז אמרתי שאחכה למחרת , פתאום בחצות התחלתי לקרוא דברים על נשיכת חולדות קיבלתי התקף חרדה ורצתי למוקד כשאני ממש סובלת מפחדים איומים הרופא שם הרגיע אותי שהסיכוי שחולדת מעבדה תהיה נשאית לכלבת הוא קלוש שאלך ללשכת הבריאות לקבל טטנוס ושם הם כבר יטפלו בכל . הפצע ממש קטן מין דקירת מחט בבוהן הפצע כואב מעט אך אינו נפוח או מוגלתי . המעסיק שלי אמר שהחולדות לא מחוסנות כי זה לא כלכך נהוג לחסן אותם אבל הם בפיקוח של וטרינר והן חולדות שכל הזמן בהחזקתו במשרד והוא מאכיל אותן . כמובן שבבוקר אני רצה למשרד הבריאות האם יש סיכוי לכלבת או כל וירוס אחר שהחולדה העבירה לי ??? האם המצב הפיך ?? אני לא מצליחה לישון בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

הכתובת זו לשכת הבריאות . על לשכת הבריאות להחליט באם קיים צורך לחיסון לכלבת טטנוס יינתן במסגרת קופ"ח . חיטוי מקומי טוב בזמן אמת !!!

מה הסיכוי להחלים מחבלה קשה בראש , לאחר 3 ניתוחי מוח , בצקת במוח ודימום מוחי ? הכל יחזור להיות רגיל ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להפנות את השאלה לנוירוכירוג \ נוירולוג שמכיר את מצבך בכדי לדיין יחד אתך על המצב . בריאות שלמה

06/02/2019 | 12:29 | מאת: נתי

שלום, בשבוע האחרון אני סובל מחום לא גבוה במיוחד בסביבות 37.8 ולעיתים רחוקות עובר במעט את ה 38. בלילה אני סובל מהזעה מרובה . החום מלווה בשיעול יבש. בימים הראשונים היה לי לחץ החזה מצד שמאל בזמן השיעול שפסק. בדרך כלל אני בריא. למעט בעיית AVN בברך שהתגלתה לפני כחודשיים. בדרך כלל כשאני קם בבוקר החום שלי נמוך מאד היום היה 35.4 שמתגבר ככל שחולף היום. אנא הערכתם לביבות האפשריות

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ע"י רופא המשפחה ולבצע בירור .

שלום בן 44 לאחר יומיים של תחושת מלאות וסתימה באוזן ימין, מלווה ברעש כלשהו, וכן רגישות לרעשים מסויימים, פניתי לרופא א.א.ג שלא מצא ממצא פיזי, והפנה אותי מיידית למכון שמיעה, בבדיקת שמיעה היה ירידה קלה בשמיעה עצבית של אוזן זו. הרופא הנחה אותי בטלפון לקחת טיפול בפרדינזון (וליטל גם אומפרדקס). 4 ימים - 20 מ"ג כפול שלוש ליום 4 ימים - 20 מ"ג - פעמיים ביום 4 ימים - 20 - פעם ביום 4 ימים - 10 מ"ג (חצי כדור פעם ביום. 1. האם 60 מ"ג זה המינון המקסימלי? 2. האם זה פרוטקול מקובל? 3. האם ירידה מ 60 מ"ג ביום ל- 40 מ"ג ביום , וכן מ - 40 מ"ג ל - 20 מ"ג, זו לא ירידה מהירה מדי? 4. האם תקופת טיפול של 16 יום עשויה להשפיע בצורה כלשהי מבחינת תופעות לוואי וכדו'? 5 . היום הראשון של הטיפול החל בשעות הצהרים המאוחרות, אז בעצם לקחתי ביום הראשון רק 2 כדורים. האם זה נחשב כחלק מהארבעה ימים הראשונים? 6. האם התופעות + תוצאות בדיקת השמיעה יכולים להיות תוצאה של אירוע מוחי קל/חולף ולא בעיה ספציפית באוזן? איך מתייחסים לזה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק שטיפול בפרידניסון משפר את השמיעה המינון יקבע ע"י הרופא . יש להמשיך נעקה רופא אאגרון ורופא משפחה .

שלום דוקטור היום עברתי את הבדיקה עכב דימום בצואה ובניגוב שנמשך 3 שבועות .. ויציאות רבות בין 10 ל14 ביום בבדיקה הרופא רשם ככה דלקת קשה מרקטום עד לצקום .דלקת קשה אף יותר עד כפף הטחול .אליאום סופי עם מספר אפטות .נלקחו דגימות מהאיליואם סופי ומהקולון ... הבחנה : m/p ulcerative colitis (556) רני מבין שהמצב לא מי יודע מה אבל כמה אני במצב מסוכן לדעתך דוקטור הוא אמר שעוד שבועיים יהיה תשובות כדי לדעת אם זה קוליטיס בטוח .. השאלה שלי כמה אני במצב מסוכן ? האם יכול להיות שסרטן גם חלק מהבדיקה ששלחו בעצם.. כמה לדעתך המצב שלי הנוכחי קשה ואחרי שיתחיל טיפול אולי מתי יעבוק הריבוי יציאות ודימום ושלשול מניסיונך המקצועי ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להתאזר בסבלנות ולהמתין לתשובת הביופסיה . אחרי האבחנה ניתן לתת טיפול להקלה וריפוי יש להישאר בקשר עם רופא המשפחה .

16/01/2019 | 08:07 | מאת: זואי

אתמול בלילה חשיעקצוץ בחיבור השפיים,חשבתי שמדובר בהרפס שבדרכו החוצה, מרחתי זובירקס והבוקר קמתי עם שפה נפוחה מאוד, ללא תחושה בחלק הפנימי של השפתיים , ועקצוץ קל..הפצע שהיה חשוד כהרפס איננו. מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן שמדובר בתופעה אלרגית מאותו זובירקס . או עקיצה ! או תופעה אלרגית לדברים אחרים . יש להיבדק ע"י רופא מטפל בכדי לאבחן ולטפל בהתאם .

14/01/2019 | 00:09 | מאת: סיוון

אני כבר חצי שבוע מקוררת, זה התחיל בכאבי גרון עבר לאף סתום ועכשיו כאבי ראש, נזלת שלא מפסיקה והיום גם דם מהאף וחום גוף של 34.9 .. אני צריכה להתחיל לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון מדובר בזיהום בדרכי הנשימה העליונות . ברוב המקרים זה משהו וירלי . הטיפול נוגדי כאב , הורדת חום , שתייה מרובה ומנוחה . על כל ספק , ניתן להיבדק ולהתייעץ ע"י רופא המשפחה

היי התחלתי לקחת ראוקטון התאים אפשר לקחת באותו הזמן גם אנטיביוטיקה עקב דלקת בגרון

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להרחיק זמן נטילת התרופות בזמן מינימלי של חצי שעה . יש לקחת בחשבון שחלק מהתרופות נלקחות על קיבה ריקה וחלקן לאחר אוכל !!!

מה נדרש לעשות ? הנחש הוא שלי והוא בן שלושה חודשים נמצא אצלי בבית בזמן האכלה שגרתית אחת לשבוע . בטעות נשך אותי האגודל יורד דם . ואני יודע שהוא לא ארסי מה עלול לקרות עכשיו ומה נדרש לעשות . כדי להימנע מזיהום לתופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

חיטוי מקומי כמקובל לבדוק לגבי חיסון טטנוס . מעקב רופא מטפל

06/12/2018 | 02:57 | מאת: דני

שלום, בן 57 אחרי שני צינטורים ו 3 סטנטים, בריא. אחרי ערב חנוכה רווי סופגניות ולביבות התעוררתי עם בחילה, שילשול, צרבת וזיעה קרה ובהמשך להקאה. ללא כאבים בחזה, האם יתכן ארוע לבבי?

לקריאה נוספת והעמקה

היות וקיים רקע לבבי התמונה חשודה יש לשלול אירוע לבבי חריף למרות שאין כאבי חזה .

שלום רב אני בת 27 בריאה בדרך כלל אבל בתקופה האחרונה אני סובלת מאי נוחות בבטן גם גזים במערכת העיכול אם זה נכון ככה אני מרגישה ..ביומים האחרונים היו לי יציאות ריריות דמיות 5 פעמים ביום בערך בכמויות מאד מאד קטנות עם אי נחות והתכווציות בזמן היציאות לאחר מכן הלכתי לרופא פרטי נתן לי תרופה בשם "רקמיד" לטיפול בשלשול חריף אמר לי שזה יעזור לי ,עליי לקחת שני כדרוים ביום ולאחר כל יצאיה גם כדור אחד זה באותו יום בעצם אחרי שלקחתי התרופה הייתה לי יציאה אחת שהיא גם הייתה דמית ורק אחרי שלקחתי את התרופה שמתי לב שכתוב  בעלון המידע של התרופה שאסור לקחת את התרופה אם היצאיה רירית דמית אני לקחתי את זה ומאז שלושלה ימים כבר זה היום השלישי אני סובלת מעצירות האם זה קשור לתרופה ?האם זה בסדר ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לעבור בירור מקיף ולבקר שוב אצל הרופא שהמליץ .

10/11/2018 | 00:08 | מאת: רואן

שלום רופא מכמעט 5 חודשים ואני מרגישה נפיחות בבטן במחיוד בבטן עליונה התכוציות כל הזמן בבטן עליונב ותחתונה הרשגה של תזוזות ואי נוחות בבטן שופק חזק חזק בבטן עליונה הרגשה של כמו כדור אן גד שפועם ומסצובב לי בבטן הדופק מרגישה אותו חזק חזק כשאני לוחצת עליו מרגישה כמו משהו מתנגד לי בלילה לא מצליחה להירדם בכלל במיוחד על הבטן מרגישה דופק חזק ותזוזות בבטן בדיקות דם תקינות לחץ דם ודופק תקין במנחוה מגיע בדופק עד 95 אולטרסאונד בטן עליונה תקין אגג תקין אקו לב תקין דופלר אאורטה תקין סיטי ללא חומר ניגוד עברתי בחודש8 הכל תקין חוץ מ: שלפוחית שתן מכווצת תוכן רב בקולון עכירות השומן הפריטוניאלי לגבי ״עכירות השומן הפריטוניאלי״ המליצו חעבור עוד סיטי עם חומר ניגוד התור הקרוב היה ב5/11 ביום שני עברתי סיטי בטן ואגן אני ממש לחוצה ומדאגת מתי אני מקבלת את התוצאה האם עכירות שומן פריטוניאלי ממצאא מסכן אם יש מצב מסוכן מחכים שבועיים עד שישלחו תשובה או לא?!

לקריאה נוספת והעמקה

יש להמתין לתוצאות הסי טי בטן ואגן שבוצע עם חומר ניגודי .

19/11/2018 | 12:30 | מאת: רואן

שלום רופא קבלתי את התוצאה של סיטי בטן ואגן עם חומר ניגוד הכל תקין מעבר חזה-בטן תקין כבד: גודל צורה מרקם תקין דרי המרה: אינם מורחבים כיס מרה: ללא ממצא חולני טחול: בגודל צורה וסמיכות תקינה לבלב: בגודל וצורה תקינים אדרנלים: ללא ממצא חולני כליה שמלית וימנית תקנים כלי הדם הגדולים : אאורטה, ווריד חלול תחתון וענפיהם הראשיים בגדר הנורמה מעיים: ברוחב ומיקום תקינים אגן: ללא פתולוגיה באסרי האגן מפשעות: ללא ממצא פתולוגי לסיכום: בדיקת בטן ואגן תקינה אם הכל תקין מה זה יכול להיות הדופק והתזוזות שאני מרגישה בבטן אם יש עוד משהו שלא רואים בסיטי רואים בבדיקה אחרת מרגישה משהו זז כמו תנועות עובר כמו דג או תולעת האם כדאי לעבור בדיקת גסטרו או מה

אוקיי זה קרא לי אתמול אני לא הרגשתי טוב והלכנו לרופא הרופא נתן לנו כול מיני תרופות ומתוכם גם את הנורופן שאלנו את הרופא אם זה בסדר לקחת את התרופה הזאת כי שמענו כול מיני מקרים אחד עם הראיות יכול מיני בקיצור שהגענו לבית שתיתי את זה ולא קרה כלום אחרי קצת זמן הלכתי למראה סתם ופתאום ראיתי שנהיה לי קצת כול מיני נפחוית קטנות בעין שמאל ובשפתיים בהתחלה זה היה קטן אחר כך גדל וגדל בהתחלה זה לא על כול השפתיים כעבור זמן זה התפשת על כול השפתיים בעיקר בחלק העליון בחלק התחתון זה ירד אמא שלי אמרה לי שאני הולכת לישון מחר זה יעבור ואני יוכל ללכת לבית הספר אבל לא זה נשאר מאוד נפוח וגם קשה לי קצת לדבר אמא שלי חשבה שזה בטח תגובה אלרגית לתרופה נורופן מה אני עושה במקרה כזה??

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיבדק ע"י רופא ולהיעזר במוקד רפואי \ מיון לצורך החלטה טיפולית .

19/10/2018 | 02:59 | מאת: יערה

היי, אני נמצאת בטורונטו, קנדה. לפני כמה שעות ננשכתי קלות על ידי סנאי בפארק, אך יש לציין שהנשיכה הייתה קלה ולא חדרה עמוק לעור, ללא דם, נראית כמו חתך. האם צריך לעשות משהו בנדון? הכאב הקל עבר מיד, אין שום התנפחות או תגובות אלרגיות. תודה, יערה.

לקריאה נוספת והעמקה

חיטוי מקומי טוב של איזור הנשיכה בירור לגבי חיסון לטיטנוס בירור אל מול לשכת הבריאות לגבי חיסונים לכלבת באם צריך .

16/10/2018 | 15:55 | מאת: בתיה

שמעתי שמישחת שיניים עוזקת להסרת חצקונים וזה מה שעשיתי השארתי ללילה שלם ובבוקר שטפתי פנים נישארו לי כתמים אדומים והעור יבש כזה כמו כוויה מה עוזר שהכתמים יעלמו בלי צלקות? והעור יחזור להיות חלק?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לשים משחה מקומית כמו היקומיצין ובמקביל שרופא מטפל ייתן את חוות דעתו .

שלום רב אני שומע לא מעט על המרכיבים הרעילים שיש בחיסון נגד שפעת: כספית,פורמלין,אנטיביוטיקה,מונוסדיום גלוטמט,מיצבים,חומרי משמרים, חלבון ביצים. ישראל היא מהמדינות היחידות שעדיין משווקות את החיסון משום שחברות התרופות מעונינות לעשות רווח כלכלי. האם יש אמת בדבר? אשמח לתשובה נייטרלית וכנה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לגורמים הרלוונטיים לשאלה זו .

לפני כ 5 חודשים עברתי ניתוח לב פתוח - תיקון מסתם מיטרלי בלב.מייד אחרי הניתוח הצטברו נוזלים בריאה הימנית בכמות גדולה שלא נספגו עד היום , למרות שעברתי דיקור והוציאו כליטר נוזל. שאלות : 1 מה עושים לספיגה והיעלמות הנוזלים מהריאות . 2 האם אני יכול לקחת חיסון נגד שפעת.

לקריאה נוספת והעמקה

מבחינת הצטברות הנוזל , ייתכן שיופיע אחחרי ניתוח פתיחת חזה . אחרי ניקור ישנם אופציות טיפוליות שונות שתקבל אותן מהקרדיולוג \ רופא המשפחה . לא צריכה להיות התווית נגד לחיסון שפעת .

28/09/2018 | 13:31 | מאת: ג

שלום, שנתיים שיש לי סינוס פילונידלי בעצם הזנב. נטיה כל חודש לדלקת... לפני שלושה חודשים נבדקתי לראשונה אצל כירורג שאימת את זה והמליץ על ניתוח שטרם עשיתי. שלשום שוב התחילה דלקת, פניתי לרופא המשפחה כדי לקבל אנטיביוטיקה. הוא הפנה אותי למיון לניקוז והביא לי אמוקסיקלב. לא פניתי למיון כי האנטיביוטיקה הפחיתה אצ הכאבים. מאז שאני עם האנטיביוטיקה אני חשה חולשה, עייפות, רק רוצה לישון, שלשולים. אני מרגישה ממש "חולה". יש תחושה שחם לי אבל אין חום. האם זה תופעות לוואי של האנטיביוטיקה? יש מה לדאוג? אני מתביישת לפנות למיון ולטפל בבעיה... זה במקום מאוד אינטימי... גם ההפניה למיון שקיבלתי לא בתוקף...

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לכירורג באופן מסודר . הפנייה דרכו לניתוח או למרפטות חוץ בבית חולים לצורך ניתוח סופי ולא זמני נקודתי .

שלום בן 45, נוטל קומדין בגלל מסתם מלאכותי. בגלל כאבי גב חזקים מקבל פרקוסט ועוד משככי כאבים חזקים כבר תקופה. ברצוני לברר לגבי אפשרות לקבל זריקה אפידורלית בכדי לרדת במינון התרופות. הבנתי שיש בעיה עם הזרקה בזמן נטילת קומדין. מה האופציות שיש לבעלי מסתם מלאכותי שרוצים לקבל זריקות לכאבי הגב? האם יש טיפול חליפי בטוח (לא פחות מקומדין) שיאפשר לקבל במקביל גם את הזריקות או שיש בעיה עם כל סוגי מדללי הדם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לקבל זריקות קליקסאן בתקופה שמפסיקים ליטול קומדין .

21/09/2018 | 17:59 | מאת: יאיר

שלום בחור בשנות הארבעים הייתי אצל רופא עור בגלל גרד בשק האשכים, היכן שיש לי (לא משהו חדש) מה שנקרא "אנגיוקרטומה" (אולי לאחרונה זה חלקם קצת גדולים יותר). רופא העור נתן לי מרשם למשחת הידרואגיסטן. וכן הפניה לכירורג פלסטי לצורך ביופסיה: מזה מספר שנים גושים כהים על שק האשכים, לאחרונה גרד רב. הגושים כהים נראים אנגיוקרטומה. אבחנות: ANGIOMA. at the level of scrotum החולה מופנה לשם: ממליץ על ביופסיה של אחד הגושים הכהים מעל הסקרוטום לצורך אבחון מדויק. 1. האם העובדה שמדובר בגושים כהים יכולה להעיד על משהו או שזה הצבע הטבעי של אנגיוקרטומה? 2. מה הסיבה להפניה לביופסיה? 3. איך מתבצעת ביופסיה כזו? 4. קראתי לאחרונה שלפעמים יש קשר בין אנגיוקרטומה למחלת פברי. באיזה מקרים יש מקום לחשד למחלת פברי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ביופסיה נותנת את האבחון הסופי ללא היסוס .

שלום .השבוע התגלה אצלי יתר פעילות בהלוטת התריס אני נמצאת בתחילת הברור וטרם מטופלת. ערכי t3 t4 גבוהים . אני חלשה מאוד לעיתים מלווה ברעד ודופק מהיר ובנוסף סובלת ממיגרות מאוד קשות .מה עלי לעשות לגבי צום כיפור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מקווה שהיה לך צום קל !

17/09/2018 | 17:45 | מאת: מישהי

שלום עשיתי בדיקת אולטרסאונד ולהלן הממצאים ששלחו לי,אשמח לתשובה מה זה אומר לגביי ומה אני אמורה לעשות. להלן הממצאים: בדיקה עלקולית של בלוטת התריס בצילומים הודגמה בלוטת התריס מעט מוגדלת עם מרקם תקין. באונה ימנית הודגמה קשרית ציסטית לא אחידה בגודל 28 מ"מ וקשרית איזואקוגנית בגודל 12 מ"מ.

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים מחייבים התייחסות של אנדוקרינולוג .

ביתי בת 34 סובלת מדלקות גרון בתדירות גבוהה.טופלה באנטיביוטיקה ואף סטרואידים.היום בביקור אצל הרופא אמר לה לאחר התייעצות עם רופאה אחרת אובחנה כסובלת מפאפא.מה המלצתך ואם יש טיפול אלטרנטיבי.

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש אבחנה של שני רופאים לאחר בדיקה אז היא תקיפה .......................

שלום בת 69. סובלת מלח"ד, וכן סוכרת גבולית/קלה. מטופלת בתרופות ללח"ד ולסכרת. בשנים האחרונות ערכי ההמוגלובין מתחת לנורמה. 10.90-11.40 (כשהנורמה היא 12-16) כ"כ ההמטוקריט גם מעט מתחת לנורמה לאורך כמה שנים. ברזל - 73 פריטין - 177 אלו סיבות יכולות להיות להמוגלובין והמטוקריט נמוכים כשרמת הברזל והפריטין תקין? האם זו בעיה המטולוגית או דימום סמוי כלשהו? (לא נעשה בדיקת קולנוסקופיה אף פעם) , או שיכול להיות שאין כל בעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא המשפחה בכדי לבצע בירור כולל מערכת העיכול .

שלום רב יש לי עודף פעילות של בלוטת התריס, לוקחת מרקפיטזול האם יש מניעה לצום ביום כיפור?

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון לא יש להקפיד ולהמשיך לקחת תרופות כמובן .