דליפת שתן חמורה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דליפת שתן חמורה: רופאים מומלצים

ד"ר שירה חתומי - מומחית בכירורגיה אורולוגית

ד"ר שירה חתומי - מומחית בכירורגיה אורולוגית

רופאה מנתחת אורולוגית ,מומחית לכירורגיה אורולוגית
אורולוגית בכירה בקופות החולים כללית ומכבי
Icon star empty color ד"ר שירה חתומי - מומחית בכירורגיה אורולוגית בחרה לא להציג חוות דעת
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדליפת שתן חמורה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דליפת שתן חמורה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום התחיל לי בריחת שתן בשבוע 17 מחליפה תחתונים בקצב. מה זה אומר? עשיתי בדיקת שתן ותרבית יצא הכל בסדר. האם זה קשור לשלית פתח ? כמו כן האם ניתן לעסוק בפילאטיס לנשים הרות אפילו שלא עסקתי בכך טרם הכניסה להריון?

שלום לבנה בריחת שתן תיתכן בהריון מומלץ לבצע הערכה של אורוגינקולוג למרות שאופציות הטיפול מוגבלות בהריון לגבי פילאטיס ניתן לבצע אך להתחיל בהדרגה במיוחד אם את לא רגילה לספורט לפני בהצלחה

לד"ר גינת שלום אני בת 74 וסובלת מדליפת שתן שהולכת ומחמירה מזה שש שנים. נבדקתי אצל אורוגניקולוג ואצל גניקולוג ואף עשיתי בדיקת אורודינמיקה ואולטרסאונד של שלפוחית השתן. כל הממצאים הראו, שאני לא מקרה מתאים לניתוח. גם הפיזיותרפיסטית שאצלה טופלתי בביו פידבק אישרה את הממצא הזה. נטלתי תרופות במשך למעלה משנה כמו: ספזמקס, ווסיקייר ודטרוסיטול, בתחילת הנטילה היה תמיד שיפור קל ולאחר מכן חזר המצב לקדמותו. לאחרונה כשלושת רבעי שנה, מוצאים אצלי בתרביות השתן חיידק קולי. אני מטופלת באנטיביוטיקה ולאחר זמן מה, החיידק חוזר. שאלתי היא, איך אני מתמודדת בהמשך עם המצב הזה, א. דליפת השתן, וב. הדברת החיידק. למותר לציין את ההשלכות השונות של הבעיה הזאת. בתודה על תשובתך אביבה

אביבה שלום. כמובן שכדי לענות לך ספצפית על בעייתך האישית יש צורך לבדוק אותך ולהעריך היטב את הברור והבדיקות שעברת. כעיקרון: 1. השלבים הבאים בטיפול בשלפוחית רגיזה שטיפולים שעברת אינם עוזרים הם: הזרקת בוטוקס לדפנות השלפוחית. פעולה פשוטה הנעשית במסגרת אישפוז יום, או לחלופין נאורומודולציה ע"י השתלת קוצב. שתי הפעולות עדיין לרא נכנסו לסל ויש צורך בדמי השתתפות. דברי על כך עם האורוגינקולוג המטפל. 2. בקשר לזיהומים חוזרים בדרכי השתן את צריכה להמשיך בטיפול קבוע באנטיביוטיקה מניעתית כדוגמת מקרודנטין 100 מ"ג פעם ביום לתקופה ארוכה של מס' חודשים וכן להשתמש בתכשיר ןגינלי (קרם או טבליות) של הורמון אסטרוגני.

שלום רב, אני בת 38 הריון שלישי בשבוע ה-28. מזה כ4 ימים רצופים אני סובלת מהתקררות ומשיעול טורדני ומציק. הגורם לי בכול פעם לירידת שתן בצורה רבה מאוד ( פד ספוג מאוד) ולפעמים בין 3 עד 4 פעמים בשעה. בדקתי את הענין זוהי כמובן אינה לשמחתי ירידת מים. איך איך זה שיורדת כמות שתן כה גדולה במרווחי זמן קצרים? מה עליי לעשות כדי אולי לווסת את רמת ירידת השתן כי השיעול כמו שזה נירא לא עוזב אותי בקלות. נא תשובתך. תודה!

תלונה כזו יכולה להיות נורמלית בהריון והיא תעבור לאחר הלידה. יש לשלול אפשרות של דלקת בדרכי השתן ע"י תרבית שתן.

עברתי ניתוח כריתת ערמונית רדיקלית לפני כ-3 שנים אך עדיין אין לי כמעט שיפור בדליפת השתן שהיא מאד חזקה כ-5 חתולים ביום. הוצע לי לבצע ניתוח השתלת ספינקטר. שאלתי האם זה יועיל והכי חשוב אם יש סיכונים ומה הם? תודה מראש

התשובה העקרונית היא שכאשר יש דליפת שתן חמורה (כמו אצלך) לאחר כריתת עמרונית רדיקלית ועברה יותר משנה מאז הניתוח ללא שיפור - הפיתרון הוא השתלת ספינקטר = סוגר מלאכותי. זהו ניתוח יעיל המאפשר למנותח להשתחרר מהחיתולים ולחזור למעגל העבודה ולחברה אך הוא אינו נטול סיכונים. בין היתר קיימת סכנה של זיהום בשתל, ושל פגיעה ביעילות פעילותו כעבור מספר שנים העלולה להצריך ניתוח נוסף (זה די נדיר).

ד"ר שירה חתומי - מומחית בכירורגיה אורולוגית
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה