אקזמה בידיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אקזמה: מפריכים את המיתוסים

האם אקזמה נגרמת מחוסר היגיינה? האם היא מדבקת? האם זה נכון שהסטרואידים הם התרופה היחידה ושהם מסוכנים לבריאות? כל מה שחשוב לדעת כפות הידיים הן אחד מהאיברים הפעילים והחשובים לתפקודינו. עם זאת, רבים מאיתנו אינם מודעים לאופן הטיפול הרצוי בהן, וכתוצאה מכך סובלים מבעיות שונות, החל בזיהומים פטרייתיים ואחרים ועד מחלות ודלקות עור שונות. עבור ישראלים רבים הסובלים מאקזמה מתמשכת בכף היד וממחלות עור אחרות, המגע בידיים מלווה בגרד, בכאב, בסבל רב ובהופעתם של סדקים וגלדים לא אסתטיים. מעבר למגבלה הפיזית ואי הנוחות, אותם אנשים סובלים מבעיה קשה לא פחות: תחושת הבושה הנלווית למראה ולמגע ידיהם. תחושה זו גורמת לרבים מהם להמעיט ביציאות מביתם ולהסתיר את ידיהם באופן אובססיבי כל אימת שהם נאלצים לצאת. בכתבה זו נסקור את הטענות המקובלות על אקזמה, שלחלקן אין קשר למציאות: צילום: שאטרסטוק   1. אקזמה נגרמת כתוצאה מחוסר היגיינהלא נכון:...
ללמוד עוד על אקזמה בידיים
אקזמה: מפריכים את המיתוסים-תמונה

האם אקזמה נגרמת מחוסר היגיינה? האם היא מדבקת? האם זה נכון...

מאת: ד"ר להבית...
29/02/2012
אקזמה כרונית של הידיים-תמונה

אקזמה כרונית של הידיים היא מחלה שכיחה, בעיקר בנשים, שפוגעת...

מאת: פרופ' אינגבר...
07/02/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקזמה בידיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקזמה בידיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום השתמשתי במשחת בטקורטן עד לפני כשנה, בהמלצת רופא עברתי להשתמש ב אוטופיק 0.1, בהתחלה עזר עכשיו כבר לא.האם משחת אפיסרם יכולה לעזור?

שלום, ממליצה לשלב עם משחה סטרואידלית כגון אלוקום ( עם פרוטופיק) מספר ימים ולאחר מכן להמשיך עם פרוטופיק בלבד וליחוח כגון אפיקרם, לפיקאר, אדרמה ועוד בהצלחה!

שלום אחרי הלידה הופיע לי אקזמה בידיים ניסיתי הרבה משחות כמו בטאקורטן,דרמובט ורק מחמיר עשיתי תבחין מטלית מדבקות על הגב של דברים כללים ,גומי וקוסמטיקה לבדיקת אלרגיה ונמצא ניקל. הרופאים בבית חולים איכילוב בספק שזה מזה . פניתי לרפואה משלימה שמבחינתם חוויתי סטרס בלידה ולכן הופיע ,ניסיתי טיפול בצמחים ודיקור סיני ולא עזר מה עוד יכולה להיות הסיבה ואיך לטפל בכך?

לא ניתן לתת טיפול וירטואלי ממליץ להבדק ע"י רופא עור ולקבל הדרכה כיצד לטפל ומה הצפי לריפוי

אם למישהו יש גרד למשל, אז כל עוד הוא צורך או נוגע במרכיב שגורם לו אלרגיה - הוא יסבול 24/7 ? ואם כן, אז איך אנשים כאלו חיים, נרדמים בלילה וכו' ? איך המצב מחמיר בדר"כ ? מה הנזקים של אלרגיות ממושכות ? והאם אלרגיה יכולה להתבטא כגרד אוזניים בלבד או אקזמה בידיים בלבד ?

ניתן לטפל באלרגיה ובגרד עיי איבחון והמנעות ועיי טיפול תרופתי יעיל

26/09/2016 | 17:20 | מאת: אני יכולה להמנע
מתוך פורום אלרגיה ואסתמה

אוקיי, אז אני יכולה להמנע, אך מה קורה למשל עם מצב כמו של אחי ? מדובר באוטיסט לא מאובחן ולא מטופל, עם הרבה מחלות מעבר לכך, אז נניח והוא אלרגי למוצר שאליו הוא נחשף או אוכל - כל יום. האם במצב כזה הגוף מגיב 24/7 בגרד בלתי פוסק או פריחה/מה שלא יהיה ? אין הפוגות ? זה סבל נצחי במקרה כמו שלו, כי הוא לא ישנה הרגלים ויקשור בין החומר לתופעות.

שלום, מזה כמה חודשים אני סובל מאדמומיות באזור המצח והפנים שמופיע לאחר מקלחת חמה, האדמומיות לרוב מלווה בתחושת צריבה ותחושת עור מטוח. בנוסף לכך מופיע פצעונים קטנים על גבי העור שכעבור שעה מסיום המקלחת נעלימים ביחד עם האדמומיות והסימפטומים. לאחרונה התחיל להופיע לי הרבה קשקשים( שום תכשיר נגד לא עזר) בשיער ובנוסף מופיע לי עור יבש (שלא נעלם) על הפנים. כיום המצב הולך ומחמיר מיום ליום שכול מקלחת הופכת לסיוט. אני לא יודע אם זה קשור אך ראוי לציין שיש לי אקזמה בידיים. אני מתחנן שמשהו סופסוף יגיד לי מה יש לי ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב. חשוב לציין שקיבלתי מרופא עור שמפו מיוחד נגד אקזמה של חברת טבע אך התכשיר רק החמיר את המצב וגרם לי לכוויות על כול הפנים. תודה אעלן

אשמח לנסות ולסייע לאחר בדיקה ואבחון דר אכי פרידמן מומחה ברפואת עור ומין דרמו-אסתטיקה www.dr-acky.com