טקיאסו ארטריטיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטקיאסו ארטריטיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טקיאסו ארטריטיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום , אני אבא לילדה שגילו אצלה לפני 4 חודשים מחלת טקיאסו , והיא מקבלת תרופות , פירנדזון מטוטרקסט וביולוגי אקטמרה 3 חודשים חודשיים ראשונים קיבלה כל חודש 720 מ״ל וחודש השלישי העלו את זה ל800 מ״ל , השאלה היא , הילדה שלי שבועיים עם כאבי ראש חזקים מצד שמאל מעל האוזן ואפילו תרופות חזקות בקושי מעלמים את הכאב ,, לפני יומיים התעקם אצלה הפה לצד שמאל , עשו סיטי אנגיו ואי מר איי והנירולוג שלל בעיה ניורולוגית ושלל אירוע מוחי ובדקו אותה שני רופאים בכירים אף אוזן גרון גם הם ששלו בעיה ששייכת להם , , אז מזה יכול להיות , אשמח אם תתני לי תשובה או לכוון אותי לאן לפנות על מנת לדעת ממה נגרם לה .

שלום אנא פנה בדחיפות לראומטולוג המטפל

האם המחלה היא כרונית והאם אפשר לקבל כמה שיותר מידע עליה

שלום, מחלת הטקייאסו היא סוג של דלקת בכלי דם גדולים (וסקוליטיס), אשר לרוב מופיע בנשים צעירות. ממליצה לפנות בהקדם לראומטולוג ילדים.

שלום רב אני חולה במחלת טקיאסו מטופלת על ידי סטרואידים בלבד,הוחלט על ידי הרופא המטפל על טיפול באקטמרה ,השאלה היא כזאת : האם הטיפול מוכר מומלץ? האם כדאי?

כן מוכר ומומלץ . לא סביר לטפל בטקישו עי סטרואידים בלבד ותרופה זו יכולה לעזור להפחית במינון של פרדניזון

אשמח לשוחח עם משהו שחווה במחלה טקיאסו .. גם אצלי משהו ממשפחה חולה ודיי חדש לנו

היי, אישתי גם חלתה במחלה הזו ואשמח גם לשתף ולשמוע איך מתפתח הטיפול

גם אני חולה בטקיאסו. אני אשמח לשוחח אישית, לחלוק מידע ובכלל.את מוזמנת לשלוח לי מייל אם גם את מעוניינת habite.shel.yael@gmail.com

שלום רב האפ ניתן לאבחן מחלת טקיאסו על סמך עיבוי בעורקי הצוואר ,נרשם כח הזרימה שמורה וכלי דם פתוחים בסיטי אנגיו?,והאם יש עוד מחלות שיכולות לגרום לעיבוי עורקי צוואר,אציין כי אני בת 30 ללא בעיות כולסטרול תודה

טאקאיאשו פוגעת בנשים צעירות בעיקר בעורקי הצוואר אך לא רק. קיימת תקופה שקטה ותקופה סוערת. האיבחון בעיקר על ידי אולטראסאונד שקיעת דם מוחשת או על ידי צינטור עורקי הצוואר כמובן ביופסיה מעורק נגוע באם ניתן.