זיהום בדרכי השתן בהיריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיתוסים בנוגע לדלקת בדרכי השתן

דלקת בדרכי השתן, השכיחה בעיקר בתקופת ההריון, היא תופעה המכילה מיתוסים רבים. כל האמת, בכתבה שלפניכם עוד בנושא: גיל הריון, הריון חודש ראשוןדלקת בדרכי השתן היא תופעה המתאפיינת בתחושה של צריבה, תכיפות ודחיפות במתן שתן, תחושת אי נוחות וכאבים עמומים בבטן התחתונה. התופעה עלולה להופיע אצל נשים הרות בצורה שכיחה, בשל לחץ של הרחם הגדל על דרכי השתן (השופכנים), היוצר האטה בזרימת השתן מהשופכנים לשלפוחית, הרחבת אגני הכליות ובאופן ספציפי בצד הימני של הכליה. בנוסף, קיימת בזמן ההריון שכיחות גבוהה של asymptomatic bacteriuria - נוכחות חיידקים בדרכי השתן ללא הסתמנות קלינית (אין סימפטומים של דלקת בשלפוחית השתן כגון צריבה וכיוב'). הסיבה להיווצרות דלקת דווקא בזמן ההריון קשורה למצב של סטזיס, כלומר שהייה ארוכה של שתן במקום אחד, המהווה קרקע נוחה להתרבות חיידקים, בכליה או בשלפוחית השתן. ...
ללמוד עוד על זיהום בדרכי השתן בהיריון
מיתוסים בנוגע לדלקת בדרכי השתן-תמונה

דלקת בדרכי השתן, השכיחה בעיקר בתקופת ההריון, היא תופעה...

מאת: ד"ר רונן...
18/09/2007
חומצה פולית  לכל אשה פוריה-תמונה

משרד הבריאות מנחה נשים בגיל הפוריות, ולא רק נשים המתכננות...

מאת: מערכת zap...
20/12/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזיהום בדרכי השתן בהיריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זיהום בדרכי השתן בהיריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. אני בשבוע 28 וראו בתרבית שתן כי יש לי חיידק אי קולי בדרכי השתן. אני לוקחת אנטיביוטיקה בשם: פורולין 100mg. האם היא בטוחה לעובר? והאם אפשר לטפל בחיידק ללא התערבות של אנטיביוטיקה מכיוון שכל בדיקה שאני עושה יוצר לי אי קולי חיובי . עד כה טיפלתי טבעי אבל מפחדת לפגוע בעובר אם לא אקח את האנטיביוטיקה. אשמח לקצת תשובות מרגיעות תודה .

שלום חן, 1. התרופה 'ניטרופוראנטואין' נחשבת כבטוחה למדי בהריון (קטגוריה B לפי החלוקה האמריקאית), למעט סמוך ללידה (שאז היא לא מומלצת). 2. יש דלקות חיידקיות של דרכי השתן שמתרפאות ללא טיפול אנטיביוטי, ויש דלקות שללא טיפול מתאים עלולות להסתיים בסיבוכים ואף במוות. הרבה בריאות אפי

תודה רבה !!!

שלום, ביתי בת שנה ועשר. בעקבות חום ושתן מסריח פנינו למין. שם לאחר הכנסת קטטר מצאו שיש לה דלקת בדרכי השתן. יש לציין שזו פעם ראשונה שיש לה דלקת בדרכי השתן. בהריון נעשו כל הבדיקות והסקירות ללא ממצאים מיוחדים .מקבלת עכשיו אנטיביוטיקה. מס שאלות: 1. האם אני צריכה לחשוש מנזק לכלייה? במיון ששחררו מלבד אנטיביוטיקה לא נתנו הנחיות להמשך 2. באופן כללי- אם יש דלקת בדרכי השתן, בספירת דם ה wbc לא אמור להיות גבוהה?

מולץ לוודא שמגיבה לטיפול האנטיביוטי שמקבלת- ז"א שהחום יורד ומרגישה טוב, לא צריך לחזור על בדיקת השתן עבור זה- ולהשלים טיפול אנטיביוטי ל 7-10 ימים סה,F . להיות במעקב רופא הילדים ולבקש הפניה לאולרטאסאונד כליות ושלפוחית וגם לבדיקת דם לתפקודי כליה ולהגיע עם כל התוצאות לנפרולוג ילדים. רצוי לחזור על שתן כללית ותרבית במידה ויש שוב חום או אי נוחות או ירידה במצב הכללי של הילדה. בכל מקרה לא רצוי לתת רדביל או נורופן לחום אלא רק אקמולי או נובימול או דקסמול

תודה רבה על התשובה המפורטת. נתנו לנ אנטיביוטיקה צפורל ל 5 ימים. החום ירד מיד לאחר המנה הראשונה. איך היתכן שנתנו רק ל 5 ימים ? מעבר לזה- לא אמרו לנו כלום על נורפון. במכתב השחרור הנחו פשוט להשתמש במשכחי כאבים. האם יתכן שעשינו לה נזק???

בנוסף - האם יעול להיות מצב שדלקת כזו עוברת לאחר כמה ימיל ללא טיפול?

שלום דוקטור, אני סובלת מזה שנים מדלקות שתן חוזרות לאחר יחסי מין. כעת אני בשבוע 12 להריון. לפני מספר שבועות הרגשתי תסמיני דלקת (אי נוחות קיצונית וצריכה במתן שתן). הרופא רשם אנטיביוטיקה ובמקביל שלח תרבית שתן לבדיקה, שחזרה שלילית. אותו הסיפור חזר על עצמו שבוע אחר כך - תסמינים מציקים ממש אבל תרבית שלילית עם ספירת חיידקים מאוד מאוד נמוכה. הרופא אמר שבמצב כזה אין טעם להמשיך טיפול אנטיביוטי. מה יכולה להיות הסיבה לתסמינים אם אין נוכחות חיידקים בשתן?

אכן אין מקום לטיפול אנטיביוטי אם תרבית עקרה. אולי זה פטריה.

שלום, אני בהריון שבוע 25 עשיתי בדיקת שתן ותרבית וקיבלתי את התוצאה הזאת Urine cult. dipslide 30,000 b/cc (-)צמחו גרם מה זה אומר שיש לי דלקת בדרכי השתן? והאם אני חייבת לקחת אנטיביוטיקה למרות שאני בהריון?

כדאי לחזור על הבדיקה. אם שוב חיובית - יש לקחת טיפול אנטיביוטי למרות ודווקא בגלל ההיריון. דלקת בדרכי השתן בהיריון יכולה להתפתח לדלקת בכליות שעלולה להביא לצירים מוקדמים.