דלקת ריאות אצל תינוקות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דלקת ריאות בילדים: כל מה שחשוב לדעת

הילד משתעל? כיצד תוכלו לדעת אם מדובר בצינון, בשפעת או בדלקת ריאות? מה ההבדל בין דלקת ריאות חיידקית לנגיפית וכיצד מאבחנים ומטפלים? מדריך מקיף דלקת ריאות היא למעשה תהליך דלקתי שמתפתח ברקמת הריאות והיא מהווה את אחד הזיהומים המשמעותיים השכיחים בגיל ילדות. הדלקת נגרמת בדרך כלל על ידי נגיף (וירוס) או חיידק. כאשר מאובחנת ומטופלת בהתאם ההחלמה מדלקת ריאות בקרב ילדים היא לרוב מלאה.   דלקת ריאות מאווה את אחד הזיהומים המשמעותיים השכיחים בגיל ילדות. צילום: שאטרסטוק   ממה נגרמת דלקת ריאות? כאמור, התהליך הדלקתי עלול להיגרם על ידי נגיף (וירוס) או חיידק, ותיתכן גם דלקת הנגרמת משילוב של נגיף וחיידק. בהתאם, נהוג לחלק את דלקות הריאות לשני סוגים: דלקת ריאות נגיפית (ויראלית) ודלקת ריאות חיידקית. דלקת ריאות נגיפית (ויראלית) הנגרמת על ידי נגיף. סוג זה של דלקת ריאות הוא לרוב קל יותר וחולף עצמונית, ללא צורך בטיפול תרופתי. עם זאת, ייתכנו מצבים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדלקת ריאות אצל תינוקות

ליסטריוזיס - תמונת המחשה
ליסטריוזיס בהריון חשוב להקפיד על תזונה נכונה, אך יש גם להימנע מאכילת מזון המכיל מחוללי מחלה. בעזרת...
דלקת ריאות - תמונת המחשה
דלקת ריאות הנגיף החדש שהתגלה לראשונה בעיר ווהאן שבדרום סין ומכונה "הנגיף הסיני", מעורר חרדה בקרב מ...
כאבים בחזה - תמונת המחשה
כאבים בחזה איך נדבקים בשפעת? מהם תסמיני המחלה שצריכים להדליק נורה אדומה? האם אפשר לחלות פעמיים בשפ...
אבצס בריאות - תמונת המחשה
אבצס בריאות דלקת ריאות עלולה לגרום לסיבוכים קשים בקרב אוכלוסיות פגיעות. מהם התסמינים? כיצד מאבחנים?...
צילום חזה - תמונת המחשה
צילום חזה הילד משתעל? כיצד תוכלו לדעת אם מדובר בצינון, בשפעת או בדלקת ריאות? מה ההבדל בין דלקת רי...
חום גבוה - תמונת המחשה
חום גבוה החום של הילד זינק? לפני שתרוצו למיון - תקראו ותרגעו: מתי לתת תרופה להורדת חום? באילו מצ...
ללמוד עוד על דלקת ריאות אצל תינוקות
עלייה במקרי דלקת ריאות כתוצאה משפעת עונתית-תמונה

במשרד הבריאות מודאגים מהעלייה במקרי דלקת ריאות כתוצאה...

מאת: מערכת zap...
04/12/2018
חורף 2019: השפעת שוברת שיאים-תמונה

מהודעה שפרסם משרד הבריאות עולה כי השנה נרשמה תחלואה חריגה...

מאת: מערכת zap...
23/01/2019
דלקת ריאות בילדים: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

הילד משתעל? כיצד תוכלו לדעת אם מדובר בצינון, בשפעת או בדלקת...

מאת: ד"ר לביא מורן
30/12/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת ריאות אצל תינוקות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת ריאות אצל תינוקות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב! הייתי מעוניינת לקבל מידע על דלקת ריאות והדרכים למניעתה. יש לנו ילד קטן בן 8 חודשים. זו הפעם השלישית ברציפות (תוך שלושה חודשים) שהוא סובל מדלקת ריאות ובלית ברירה, בהוראת רופא הילדים, נאלצנו לתת לו אנטיביוטיקה (אוגמנטין 250). האנטיביוטיקה עוזרת - כך לפחות זה נראה כלפי חוץ, אבל הבעיה ממשיכה... יש לו שיעולים עם ליחה שלא עוברים לו. במקביל לאנטיביוטיקה אנחנו עושים לו אינהלציה, וגם זה נראה כאילו עוזר. השיעולים פוחתים, אך עם זאת הוא ממשיך להשתעל מדי פעם שיעולים "מכל הלב"... במיוחד בשכיבה (בשינה) לפעמים גם במשך היום. הליחה הזאת שלא יוצאת לו כנראה גורמת לו להמשיך להיות חולה שוב ושוב - כשבוע-שבועיים אחרי טיפול אנטיביוטי של 10 ימים חוזר הסיפור על עצמו: מופיע חום גבוה פתאומי (מעל 38 מעלות), אקמול כל 4 שעות שלא מוריד לו את החום, ביקור דחוף אצל רופא הילדים, שקובע כי יש לו דלקת ריאות, אנטיביוטיקה 10 ימים... הילד מסכן וחלש בימים הראשונים, אבל אח"כ יש תחושת אשליה כאילו הכל מתרפא - ושוב דלקת ריאות... אנחנו די מפחדם מההשפעות של האנטיביוטיקה, כי לטווח הרחוק כי משפיעה מאוד רעה על מערכת החיסון ועל מערכת העיכול... היא הורסת חיידקים טובים השומרים על חיסון ואיזון המערכות בגוף. מכאן - גלגל "קסם" שאין ממנו יציאה... הילד הופך להיות חולה בלי הפסקה ובמהלך הזמן הגף עלול "להתחסן" גם מפני האנטיביוטיקה... הוא יכול להיות חסין נגדה ואז גם היא לא תוכל לעזור באופן נקודתי... מה עושים?! עם רופא הילדים שלנו אין מה לדבר (ואולי נשקול לעבור לרופא אחר...) הוא רופא בעל שם וותק של שנים רבות בתחום רפואת הילדים, אבל קשה מאוד לדבר איתו ולקבל עידוד או מידע איך לחסן את הילד שלא יהיה חולה ולא כל הזמן "לכבות שריפות"... אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לנו, כי אנחנו ממש עובדי עצות... אגב, היינו גם בייעוץ אצל רופא ריאות, והוא לא רואה בעיה אקוטית עם הריאות... וגם הוא בעל שם וותק (רופא ממחלקת ריאות בתל השומר)... למי להאמין ובמי להתייעץ?!

שלום, אכן נראה שאתם די מיואשים. לעיתים יש זיהומים חוזרים שמקשים על החיים של ההורים והתינוק ולא קל להפתר מהם. הוא נבדק כאמור ע"י רופאים מנוסים ולא נמצאה בעיה מיוחדת וזה טוב. למרות זאת , ניתן לשקם את מערכת החיסון שלו ע"י מתן פרוביוטיקה, וכן ניתן לפנות לרפואה משלימה כדי לשפר את התפקוד של מערכת החיסון. נסו את האופציה הזאת ואל תתיאשו,יש עוד ילדים באותו מצב וכולם עוברים זאת ומחלימים.