מוניטור עוברי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון: בדיקות שחשוב לבצע

איזה בדיקות יש לבצע עוד טרם הכניסה להריון? מה חשוב לדעת על הסקירה המוקדמת והמאוחרת? ומתי באמת נדרש לבצע בדיקת מי שפיר? מדריך בדיקות מיוחד עוד בנושא: הריון, לידה והגיל הרךלקראת כניסה להריון רצוי לבצע בדיקות גנטיות מקדימות. בדיקות אלה מוצעות לשני בני הזוג, על פי מוצאם העדתי - בהתאם להמלצות איגוד הגנטיקאים בארץ. רשימת הבדיקות מתעדכנת מעת לעת, בהתאם לגילוי גנים חדשים. לכן חשוב שנשים המתכננות הריון, אבל ביצעו בדיקות גנטיות עבור הריונות קודמים, יתעדכנו לגבי חידושים בבדיקות לפני כל הריון חדש.מה בודקות הבדיקות הגנטיות טרם ההריון?הבדיקה הגנטית מיועדת לזיהוי נשאות למחלות תורשתיות. לרוב, מדובר במחלות קשות, חשוכות מרפא, אשר לא באות לידי ביטוי במעקב הריון שגרתי, אלא רק אחר לידה; אלה מחלות שניתנות לזיהוי בבדיקת דם פשוטה.איזה עוד בדיקות נדרש לבצע טרם הכניסה להריון?יש חשיבות רבה לבדיקת מצב החסינות למחלות שעלולות להיות מסוכנות בזמן...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למוניטור עוברי

צירים - תמונת המחשה
צירים מתלבטות באיזו בדיקה לבחור? כל מה שחשוב לדעת על שתי הבדיקות הבולטות לאיתור בעיות כרומוזו...
קצב לב מהיר - תמונת המחשה
קצב לב מהיר חבלה לבבית, או פגיעה בשריר הלב, תתכן במקרים של פגיעה ישירה לבית החזה, כמו לאחר תאונת דר...
ירידת מים - תמונת המחשה
ירידת מים נמצאת בהריון מתקדם וחוששת להגיע לחדר הלידה בבית החולים? אל דאגה: חדרי הלידה פועלים עתה...
ללמוד עוד על מוניטור עוברי
הריון: כל הבדיקות שיש לבצע-תמונה

נכנסת להריון? מזל טוב! מהן הבדיקות שיש לבצע, בדרך ללידה...

מאת: פרופ' שמחן...
26/11/2017
סטריפינג: מה יילד יום?-תמונה

זירוז לידה (השראת לידה) מבוצע כאשר היולדת עברה את השבוע...

מאת: ד"ר אלינה...
24/04/2017
חום - הגנת הגוף מפני מחלות-תמונה

רמת החום של הילד אינה בהכרח מדד לקביעת חומרת מחלתו. הספר...

מאת: מערכת zap...
24/06/2010
הריון: בדיקות שחשוב לבצע-תמונה

איזה בדיקות יש לבצע עוד טרם הכניסה להריון? מה חשוב לדעת על...

מאת: ד"ר דוד סגל
23/04/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למוניטור עוברי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מוניטור עוברי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ בת 39, שבוע 35 עם סכרת הריון מאוזנת בעזרת תזונה נכונה. היום הלכתי לביקורת אצל רופא בבית חולים, כאשר לפניה עשו לי מוניטור עוברי והדופק של העובר היה מאוד גבוה ולקח לו אולי חצי שעה להתאזן, זה נע בין 170 ל 195 ולעיתים ירד ל 165. חשוב לי לציין שהיה לי מאוד מאוד חם בזמן המוניטור והדופק שלי היה גם גבוה 120, לא היה לי חום כאשר ערכו לי בדיקה במהלך המוניטור וגם לא לפני כן. הרופא הרגיע אותי לאחר שהתאזן הדופק של העובר שהכל בסדר ואין לי מה לדאוג במיוחד שהבחין בירידה והאצה בדופק והדופק לא היה סטטי. העובר זז בזמן המוניטור אבל לא משהו שונה מהרגיל. האם יש לי מה לדאוג?

אני לא ראיתי את הניטור בעצמי אבל נשמע שעברת הערכה טובה ולפעמים יש האצה ממושכת ולכן הדופק מהיר. מניחה שאם את סכרתית תעשי ניטור בעוד יומיים שוב ויוכלו להשוות.

פרופ משיח שלום שאלתי אותך במידה והתינוקת שלי היתה ללא מי שפיר 36 שעות בחדר לידה אך ניטור עוברי היה תקין וקיבלתי עירויי ואפגר שלה היה 9 ולאחר מכן 10 . האם אתה חושב שהיא יצאה בריאה וללא נזק מוחי מהלידה בעקבות ציון אפגר? שיחררו אותה לאחר יומיים ולא היתה בפגייה.

לפי כל הנתונים היא יצאה בריאה

שלום, היום עשיתי מוניטור במרכז בריאות האשה שבוע 35+5 האחיות הסתכלו על המוניטור הפחידו אותי שאין האצה ושיש האטות והשאירו אותי כשעה במוניטור במקום 20 דקות . והרופא מצידו אמר לי שהכל בסדר. אבל נותרתי בעיקר מבולבלת ומפחדת כי לא יודעת למי להקשיב. מצרפת פה צילום של המוניטור.

צילום של המוניטור

אין לי יכולת לפתוח תמונות . מצטערת. אבל מניחה שאם שוחררת כנראה היה מרגיע ולבטח אמרו לך להגיע שוב לביקורת.

שלום ד"ר אני בשבוע 34, לאחר שמשבוע 33 אושפזתי עם צירים מוקדמים וקיבלתי טיפול. היום נבדקתי כי הרגשתי לחצים בבטן תחתונה ונרתיק ומעין דקירות ולא נצפו צירים במוניטור אך יש פתיחה 1 סמ ומחיקה 50 אחוז. האם במצב כזה אפשר למשוך עוד כמה שבועות? למה הכוונה מחיקה? האורך של הצוואר 30. ממה יכול לנבוע הדקירות שהרגשתי בנרתיק מעין הרגשה שצורב. אין לי דלקת בשתן. תודה מראש

שלום טליה, נשים רבות חוות צירים מוקדמים, ורובן הגדול יולדות לבסוף במועד. קשה להעריך מי מהנשים אכן תלד מוקדם ומי לא. בהתייחס לשאלותייך- 1. על פי תיאורך, בהחלט יש מקום לאופטימיות שההריון יוכל להמשיך עוד מספר שבועות, במיוחד אם אין תיעוד של צירים בניטור ובהנחה שאין דינמיקה מבחינת צוואר הרחם. 2. מחיקה הינו מונח המתאר את מידת התקצרות צוואר הרחם. 3. תחושת דקירות בנרתיק יכולה להופיע משלל סיבות.. לא תמיד ניתן למצוא גורם וודאי. יש נשים שחוות זאת מעצם ההריון המתקדם והלחץ של הרחם, יש שחשות כך משנית לבדיקות נרתיקיות או לאחר קיום יחסי מין וכו'. בכל מקרה, משנשללו צירים, אין דינמיקה של צוואר הרחם ונשלל תהליך זיהומי- איני רואה מקום לחרדה. בהצלחה!