נגישות
נגישות

מוניטור עוברי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סטריפינג: מה יילד יום?

זירוז לידה (השראת לידה) מבוצע כאשר היולדת עברה את השבוע ה-41 להריון - וטרם ילדה. מהי שיטת סטריפינג להשראת לידה? מי מוסמך לבצע אותה? במהלך ההריון, צוואר הרחם צריך להיות ארוך, שלם וסגור - על מנת לשמור כי שק ההריון (ובתוכו העובר, מי השפיר והשלייה - שגדלים במהלך ההריון) - יישארו ברחם. לקראת הלידה, הגוף מתחיל לייצר חומרים, דוגמת פרוסטגלנדינים ופיטוצין, אשר גורמים לצוואר הרחם לעבור שינויים כימיים ופיזיקליים. שינויים אלה מתבטאים בריכוך ובגמישות של צוואר הרחם. בלידה עצמה, צוואר הרחם עובר קיצור ופתיחה.ניתן להעריך את ה"מוכנות" של צוואר הרחם ללידה על ידי מדד בישופ, שלוקח בחשבון פתיחה (בס"מ), מחיקה (באחוזים), מיקום הראש של העובר ביחס לאגן, מרקם צוואר הרחם ומיקום הצוואר. מכאן, ככל שהציון שצוואר הרחם מקבל גבוה יותר - כך ההסתברות ללידה גבוהה יותר.במקרים מסוימים, יש צורך בהשראת לידה. קיימות שיטות שונות להשראת לידה, אך תמיד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למוניטור עוברי

פיגור גדילה תוך רחמי - תמונת המחשה
פיגור גדילה תוך רחמי פרק זה דן באופן ראשוני בקהילה של קומה נמוכה ו/או של גדילה אטית של ילדים מגיל שנתיים ועד...
ללמוד עוד על מוניטור עוברי
הריון: כל הבדיקות שיש לבצע-תמונה

נכנסת להריון? מזל טוב! מהן הבדיקות שיש לבצע, בדרך ללידה...

מאת: פרופ' שמחן...
26/11/2017
סטריפינג: מה יילד יום?-תמונה

זירוז לידה (השראת לידה) מבוצע כאשר היולדת עברה את השבוע...

מאת: ד"ר אלינה...
24/04/2017
הריון: בדיקות שחשוב לבצע-תמונה

איזה בדיקות יש לבצע עוד טרם הכניסה להריון? מה חשוב לדעת על...

מאת: ד"ר דוד סגל
23/04/2016
לידת עכוז: טבעי ואפשרי-תמונה

בעבר לידת עכוז נחשבה לטבעית. מחקרים, שהציגו מידע על הסיכון...

מאת: ד"ר הנדלר...
30/08/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למוניטור עוברי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מוניטור עוברי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

פרופ משיח שלום שאלתי אותך במידה והתינוקת שלי היתה ללא מי שפיר 36 שעות בחדר לידה אך ניטור עוברי היה תקין וקיבלתי עירויי ואפגר שלה היה 9 ולאחר מכן 10 . האם אתה חושב שהיא יצאה בריאה וללא נזק מוחי מהלידה בעקבות ציון אפגר? שיחררו אותה לאחר יומיים ולא היתה בפגייה.

לפי כל הנתונים היא יצאה בריאה

פרופ משיח שלום ברשותך 3 שאלות: בת 42.5 שבוע לאחר לידה, הריון טבעי. הריון ראשון היה בקיסרי עקב שליית פתח מדממת. ניסיתי ללדת טבעי הייתי 36 שעות בחדר לידה עם ציריעם חזקים ועם פתיחה 8 אך לבסוף התינוקת לא הצליחה לעבור את התעלה ונאלצתי ללכת לקיסריכי גם הצלקת הקודמת עמדה להיקרע 1. מה הסיבה שהתינוקת לא הצליחה לעבור את התעלה? 2.האם במצב כזה לא היה סיכויי ללדת בלידה רגילה באף בית חולים אחר? 3. הייתי עם ירידת מים ו-36 שעות התינוקת היתה תחת ניטור עוברי והכל היה בסדר וקיבלתי עירויי. האם יכול להיות נזק לעובר כי הייתי ללא מי שפיר כל הזמן הזה למרות ניטור עוברי תקין?

החלטה נכונה עשו הרופאים שהחליטו על ניתוח קיסרי. את בת 42.5, זה עלול להיות הריון אחרון שלך. אחרי ניתוח קיסרי כשאת ״תקועה״ בפתיחה גדולה ללא התקדמות; במצב זה הסיכון חקרע של הרחם גדול מאד.׳-קרע שיסכן את חייל וחיי העובר. אינני חושב שיש חדר לידה שהיה מתמהמה עוד.

שבוע 38+2 הריון ראשון.. הכל תקין ..עובר במצג ראש.. מזה שבועיים קוצר נשימה התגבר ..מופיע גם במנוחה .נמשך דקה או שתיים וחולף.. הדופק סדיר סביב 100-110. לציין שאין צירים וצוואר הרחם סגור. מוניטור עוברי תקין. משקל העובר כ 3200 האם זה מצב שכיח ?

מצב של קוצר נשימה משצעותי אינו שכיח בהריון ומחייב בדיקה יסודית על ידי רופא פנימי ואולי גם קרדיולוג. ראשית תפני לרופא המשפחה כדי שיבדוק אותך בדיקה ראשונית וייבצע את הדיקות המעבדה הדרושות.

שבוע 38+2 הריון ראשון.. הכל תקין ..עובר במצג ראש.. מזה שבועיים קוצר נשימה התגבר ..מופיע גם במנוחה .נמשך דקה או שתיים וחולף.. הדופק סדיר סביב 100-110. לציין שאין צירים וצוואר הרחם סגור. מוניטור עוברי תקין. משקל העובר כ 3200 האם זה מצב שכיח ?

בהחלט שכיח, לאור הלחץ של הרחם הגדל על הסרעפת.