הריון לא תקין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפסקת הריון תרופתית

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל שכן כשהוא רצוי) - איך זה נעשה? עוד בנושא: הפלה מלאכותית, הריון בגיל 43הריון, לא תקין או לא רצויהריון יכול להיות תקופה מרגשת ומאושרת,ף הריון יכול להיות גם סיבה למצוקות ופחדים, הריון יכול גם להיות לא תקין, והכאב גדול, לכל אלו יש פיתרונות הכוללים הפסקת ההריון, עד כמה שזה עלול לכאוב.בעבר הדרך היחידה לסיים הריון צעיר היה בעזרת ריקון כירורגי של הרחם, ניתוח המוכר בשם "גרידה". התהליך כולל הרחבה של צוואר הרחם ושאיבה של תוכן הרחם, ומבוצע בד"כ תחת הרדמה כללית. למרות שמדובר בטיפול יעיל ובטוח, הוא לא נעדר סכנות כמו ניקוב של דופן הרחם, היווצרות הידבקויות בחלל הרחם עקב זיהום, אי ספיקה של צוואר הרחם בהריונות הבאים וסיבוכים שקשורים להרדמה הכללית. בשנת 1999 אישר לראשונה משרד הבריאות בישראל טיפול תרופתי שמאפשר סיום יעיל ובטוח של...
ללמוד עוד על הריון לא תקין
שאלות נפוצות מפורום פיריון והפרייה חוץ גופית-תמונה

לא נכנסים להריון? עוברים טיפולים קשים? כל התשובות לכל...

מאת:
21/06/2004
בחילות הריון: יש מה לעשות-תמונה

מומלץ להימנע ממאכלים מטוגנים, שומניים ומעובדים, לשים בצד את...

מאת: דפי קומרינר
07/10/2013
הפסקת הריון תרופתית-תמונה

הפסקת הריון היא תהליך קשה ועצוב (גם כשההריון לא רצוי, לא כל...

מאת: פרופ'...
16/02/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון לא תקין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון לא תקין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום היה לי לא מזמן הריון לא תקין ללא עובר האם זה נחשב הפלה מה זה אומר שאומרים הפלה הכוונה לזה שהריון לא מתפתח טוב או מתכוונים לעובר שמתפתח ונופל?

שני המצבים מכונים הפלה: כאשר יש הריון ללא עובר חי זה נקרא הפלה נדחית.

היי עשיתי בדיקת הריון ביתי 7 ימים לפני מועד הוספתי ויצא לי פס נוסף בהיר מאוד. 4 ימים לפני מועד הוסת עשיתי בדיקת דם ויצא בטא 33. (יש לציין שאני 3 חודשים אחרי לידה). מה זה אומר ? האם מדובר בהריון כימי או לא תקין ? אשמח לעזרה.

נשמע כמו הריון. חכי שבוע וחיזרי על זה. בהצלחה

היי 4 ימים אחרי הבטא עלתה ל 70. פניתי לרופא נשים שמטפל בי והוא טוען שזה לא אומר כלום ולא מעיד על הריון לא תקין. שלפי הביוץ הבטא מתאימה לשבוע 4 בו אני נמצאת וביקש שאעשה בדיקה חוזרת בעוד שבוע (שני הבא). האם זה תקין ? או מעיד על הריון חוץ ריחמי אן כימי חלילה? אשמח לתשובה. תודה.

היי שואלת שוב קצת בלחץ מהעניין הזה.אשמח לתשובה 🙏🏻

שלום בבדיקת האולטרסאונד שק הריון עגול 7 ממ" בלבד עם שק חלמון ללא הד עוברי האם שק בגודל כזה עם בטא 9.000 צריך להראות כבר עובר?

בכל חמש השאלות האחרונות אתן שואלות בערך אותן שאלות ואני עונה אותן תשןבות לאמור: יש לקבוע במדויק את גיל ההריון ואם הוא 7 ויותר, חובה לראות דופק עוברי. אם לא ניראה דופק עוברי, ההריון לא תקין אפילו אם הבטא דבוהה. יש להדגיש שלא רצוי להשאיר הריון שאינו מתפתח-ברחם, כי זה עלול להביא להתדבקויות תוך רחמיות.

שלום, עשיתי בדיקת בטא ביום ראשון והתוצאה הייתה 58, ביום שלישי חזרתי על הבדיקה ויצא 143. לפי החישוב שלי הסיכוי שההריון צעיר לא גבוה והבדיקה שעשיתי בראשון הייתה ביום האיחור או יומיים אחרי האיחור. האם ערכי בטא נמוכים בשלב הזה מרמזים על הריון לא תקין (למרות ההכפלה)? תודה רבה!

ההכפלה תקינה ואכן בטא 48 ביום האיחור זה נמוך אבל לפעמים יש השרשה מאוחרת כך שהחישובלא לגמרי מדויק. מציעה להמתין ולראות. חבל על הספקולציות.