חומצה קוג'ית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פיגמנטציה: נקודות למחשבה

מהם הגורמים לכתמי הפיגמנטציה המופיעים על עורנו? האם יש בהם סכנה? מתי חובה לטפל בהם והאם אפשר להעלימם? הופעה של פיגמנטים (צ?ב?ע?נ?ים בעברית), המכונים "מלנין", על פני העור יוצרת כתמים כהים בצורות שונות ונקראת פיגמנטציה. הפיגמנטציה עשויה להופיע בגלל נטייה גנטית, כתגובה לחשיפה לקרינה אולטרה סגולה של השמש, כגירוי הורמונאלי כמו זה הנוצר בתקופת ההריון או כתוצאה מטראומה של העור. חומצת האמינו טירוזין הנמצאת בתא הופכת למלנין בהתרחש גירוי חיצוני המשפיע על העור, ורדיקלים חופשיים מאיצים את היווצרותו. בדרך כלל נשים סובלות יותר מהיווצרות כתמים, ולא רק מאלו הנוצרים בתקופת ההריון. ככל הנראה הם נגרמים בשל המרכיב ההורמונאלי בגופן המעודד פיגמנטציה. אף כי פיגמנטציה כשלעצמה אינה מסוכנת ומדובר רק בבעיה אסתטית, יש לגשת לאבחון כדי לשלול מלנומה: כשנקודת חן קיימת משנה את צבעה או גודלה, או כשמופיעה על העור...
ללמוד עוד על חומצה קוג'ית
כתמי עור: שיחת הבהרה עם תכשירים-תמונה

מה ההבדל בין כתמי שמש לכתמי היריון ומה גורם לכתמים בעור?...

מאת:~~ ד"ר...
13/12/2012
כתמי פיגמנטציה: מה עושים להסרת כתמים מהפנים?-תמונה

שינויים בגווני העור והופעת כתמים חומים כהים או בהירים,...

מאת: פרופ' ראובני...
08/11/2015
פיגמנטציה: נקודות למחשבה-תמונה

מהם הגורמים לכתמי הפיגמנטציה המופיעים על עורנו? האם יש בהם...

מאת: ד"ר מיכאל...
22/02/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחומצה קוג'ית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חומצה קוג'ית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד״ר ורנר אני עכשיו מסיימת חודש של טיפול בהידרוכינון 3% ודי מרוצה מהתוצאות; מתכוונת לסיים את הבקבוקון ולהמשיך עם קרם הבהרה פחות אגרסיבי המכיל חומצה קוגית ארבוטין חומצה לקטית וניאצינמיד. השאלה שלי האם כל אלה יכולים לתחזק את התוצאה שהושגה ( יש לציין שאני לא יוצאת מהבית ללא הגנה spf50 ) או שעדיף לא להפסיק הידרוכינון שאלה נוספת היא האם טבעת nuvaring יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה הרי היא מקומית והבנתי שאין לה כל כך ספיגה סיסטמטית אשמח לתשובתך בברכה ויקי

שלום רב טבעת nuvaring יכולה לגרום להיפרפיגמנטציה (למלזמה) וכך כל טבעת שמפרישה הורמונים. את יכולה לשמר תוצאות עם הקרם שקיבלת המכיל חומצה קוגית ארבוטין חומצה לקטית וניאצינמיד וכמובן להגן כראוי משמש. אם תופיעה שוב מלזמה תחזרי לשמוש בהידרוקינון.

תודה רבה! 1) אז הקרמים שאינם מכילים הידרוקינון אלא חומרים שציינתי הם כל יעילים ולא סתם טריק? 2) הידרוקינון לא באמת עד כדי כך מסוכן וכן אפשר לחזור אליו מדי פעם נגיד פעם בשנה ( מה הסיכוי לאוכרונוזיס) אני בעלת עור סוג2-3

יש חומרים שונים בעלי פעילות כנגד יצור פיגמנט. נראה שבינתיים הידרוקינון (הנמצא בקליגמן ) הינו היעיל ביותר. כדי לקבל אוכרונוזיס צריך שמוש ממושך ובדרך כלל ברכוזים גבוהים של הידרוקינון.

שלום, התחלתי טיפול בתכשיר עם חומצה קוג'ית, פיטית, לקטית, גליקולית, ויטמין C, חומצה היאלרונית. רציתי להבין האם עיכוב המלנין כשלעצמו לא פוגע בי כיוון שהתפקיד שלו למנוע פגיעה מקרני השמש. מציינת שאני יוצאת לשמש עם מסנן קרינה. האם זה מחליף את המלנין? תודה

הטפול בתכשירים אלו מקטין יצור מלנין, לא מהוה חסימה מלאה. אם את גם מגינה משמש אינני חושב שקימת בעיה .

אני בת 48,כבר מספר שנים יש לי פיגמנטציה בלחיים,השתמשתי המון בהידרוקינון 4%.ובחצי שנה האחרונה רופא העור רקח לי הידרוקינון 6%וכמובן התוספות הנילוות-חומצה קוג'ית,רטינול,חומצה אסקרובונית,הידרו קורטיזון. הכתמים התבהרו במעט ושם זה נעצר ושומר על הקיים. שאלתי היא-כעת לקראת הקיץ אני אפסיק את השימוש(בהמלצת הרופא)-האם הםיגמנטציה תחמיר? אפשרי בקיץ בינתיים להשתמש בתכשירים טיבעיים ושמנים אתריים?או בעצם לשלב בין שניהים? אשמח לתשובתכם. תודה מראש.

מה היתה האבחנה של רופא העור שלך? האם המדובר במלזמה (כתמים המופיעים בהריונות או בעת נטילת גלולות). הטפול העיקרי הינו התערובת של קליגמן (אותה קיבלת). ניתן להמשיך טפול גם בקיץ. חשובה ביותר הגנה טובה משמש (לפחות פעמיים ביום). אם אין הטבה מספקת ניתן להעלות רכוז של הידרוקינון (תוך בקורת רופא העור שלך).

שלום לך. רופא עור נתן לי Ret-Avit 0.025% לטיפול בפיגמנטציה בפנים למשך חודשיים והנחה אותי למרוח פעם ביום (בלילה) ולהיזהר מחשיפה לשמש בעת הטיפול. אשמח לדעת תוך כמה זמן אני יכולה להתחיל לראות שיפור במראה הכתמים כדי לדעת אם זה עובד או לבקש מהרופא משהו אחר. בנוסף, אשמח לדעת אם יש הנחיות נוספות לשימוש. תודה מראש.

שלום, רטין A בלבד אינו מספיק לטיפול בפיגמנטציה. לרוב יש צורך בשימוש בתכשירי הבהרה. תכשירי הבהרה- מבוססים על "נוסחת גליקמן" , נוסחה זו מבוססת על חומרים המדכאים את ייצור המלנין כגון: הידרוקינון, חומצה קוג'ית, חומצה אזלאית בשילוב עם חומרי מקלפים ונגזרות שונות וחזקות של ויטמין אי. בנוסף ישנו מרכיב אנטי דלקתי כדי למנוע גירוי יתר. חשוב לציין כי תכשיר ההבהרה מותאם אישית למטופל על פי גוון העור ורמת הפיגמנטציה לתקופה של כשלושה חודשים. רקיחה זו מגבירה את הרגישות לשמש, לכן מומלץ למרוח בלילה ולהקפיד על שימוש במסנן קרינה. בנוסף, קיים היום מגוון רחב של תכשירים קוסמטיים של חברות טיפוח שונות. הללו מבוססים על חומצות עדינות, ויטמין אי, ויטמין סי וחומצה אזלאית, ויעילים במקרים קלים של פיגמנטציה. בהצלחה!