אתלטיקה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פציעות ספורט? בי קיור לייזר

המכשיר שעושה מהפכה בטיפול בפציעות ספורט, לספורטאים מקצועיים וחובבים. הוכחה הפחתה דרסטית בת מעל ל-90% ברמת הכאב, תוך 14 ימי טיפול. צרכנות רפואית עוסק בספורט כבילוי לשעות הפנאי וכאמצעי לשמירה על גוף בריא ומראה מחוטב? כל הרופאים יתמכו בך על כך ויעודדו אותך להתמיד בכך. עם זאת, במקרים רבים, הפעילות הספורטיבית האינטנסיבית והמהנה עלולה לגרום לכאבי ברכיים, כאבי גב, פציעות בקרסול, ואף לקריעה או מתיחה של גידים, שרירים ורצועות. מהו האפקט הטיפולי של מכשיר בי-קיור לייזר SPORT החדשני?בי-קיור לייזר SPORT החדשני מטפל ביעילות בפציעות אקוטיות וכרוניות, אשר אופייניות לעוסקים בספורט חובבני או מקצועני. מדובר בפציעות כגון: מתיחת שרירים בכתפיים, כאבים בצוואר, כאבי גב עליון וגב תחתון, פגיעה ברצועות הירכיים, כאבי ברכיים, כאבים לאורך רכס השוק, מפרקי הידיים, דלקות בגידים, כאבי מרפק טניס, קרעים בגידים ועוד. בנוסף לטיפול בכאב, השימוש במכשיר מאפשר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאתלטיקה

קפיצה לגובה - תמונת המחשה
קפיצה לגובה הפערים ביכולת הגופנית ובסגנון המשחק בין ילדים לילדות לא בהכרח מולדים. מחקרים מראים שהם...
ריצה - תמונת המחשה
ריצה מתקשים להיכנס לרכב ולצאת ממנו? לא מצליחים לקשור שרוכים ללא כאב? ייתכן שאתם סובלים מבעיה...
ללמוד עוד על אתלטיקה
פציעות ספורט? בי קיור לייזר-תמונה

המכשיר שעושה מהפכה בטיפול בפציעות ספורט, לספורטאים מקצועיים...

מאת: מערכת zap...
09/02/2016
שמנים? תפסיקו עם התירוצים-תמונה

רוצים להפחית במשקל ולא מצליחים? אפשר להאשים את בלוטת התריס,...

מאת: ד"ר איתי...
30/09/2015
ילדים והשמנה: קדימה צעד!-תמונה

לפי רשויות הבריאות בארה"ב הסוד למניעת השמנה בילדים טמון...

מאת: ד"ר איתי...
30/10/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאתלטיקה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אתלטיקה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, בן 22, כבר לא יודע לאן לפנות אני עתיד להתחיל טיפול פסיכולוגי בימים הקרובים אבל אין לי סבלנות והגעתי למצב של ספקות מטורפים לגבי המשיכה שלי. מאז ומעולם נמשכתי רגשית לבנות, מעולם לא התנסיתי עם גבר, והחוויה המינית הכי עוצמתית שלי קרתה לאחרונה עם בת הזוג שלי כאשר דחפתי לה אצבעות ונגעתי לה בחזה ותוך כדי מאונן וגמרתי. יש לציין שכל פעם שאני איתה, עומד לי בלי הפסקה, משהו בנוכחות שלה פשוט עושה את זה. הבעיה שלי, היא שכמעט אף פעם לא נמשכתי לשדיים/ איבר מין נשי. וכמובן שאף פעם לא עניין אותי איבר מין גברי. מה שכן מושך אותי מאוד זה אתלטיקה, גוף אתלטי, שרירי(לא מדי), גם אצל נשים, וגם אצל גברים. אני כל פעם מוצא את עצמי מאונן על סרטונים כאלה, וגם על פורנו נשי רגיל אבל לא על פורנו גברי, אף פעם לא. משהו בקוביות, ידיים אתלטיות, מאוד מושך אותי מינית. הבנתי שיש פטיש כזה אבל אני רוצה להיפטר ממנו וזה מתסכל אותי למה אני לא נמשך לאיברים מין נורמלים של אישה. תחת למשל של אישה כן יכול לעשות לי את זה, נשיקה איתה כן מעמידה לי בטירוף, כל מגע מיני איתה מלווה בטיפות שיוצאות לי מהפין קצת, לא של גבר. מבחינה רגשית, תמיד נמשכתי רק לנשים, אבל כן יצא לי לדמיין פעמים של נישואים או זוגיות עם גבר, לא במובן המיני נשיקות יחסים וכאלה אלא במובן של ניהול חיים כאלה. אציין שאני מאובחן בocd לא פשוט כבר שנים. מה שמתסכל אותי באמת זה הפטיש הנוראים הזה לכל דבר שכולל שרירי ידיים, קוביות, כושר, יותר מגרה אותי שחברה שלי תעשי כושר תוך כדי שאני אשכב איתה מאשר לחשוב נניח על לרדת לה או לשים את הראש בין החזה שלה(דברים נורמלים של גברים נורמלים) אני מתעסק בזה הרבה ונכנס לדיכאון והדבר היחיד שאיכשהו מנחם אותי זה שהמשיכה היא כבר לא שחור ולבן ובכל אחד יש גם קצת משיכה לאותו מין אבל אני כבר באמת מתחיל לחשוב שאני נהיה א-מיני כי סקס מעולם לא עניין אותי אלא רק מה שציינתי מעלה. המחשבות הטורדניות לא מרפות ואני מפחד שלא אוכל לנהל חיי מין תקינים וחיים תקינים בכלל. כיצד אפשר להיפטר מפטיש ולהימשך בלעדית לאיברים הנשיים בעלי הקונוטציה המינית? אני אציין גם שגדלתי עם שתי אחיות בגילי(שלישייה) וכבן היחיד, קיבלתי יחס מועדף ולכן פיתחתי חוסר ביטחון מהחיים ואני רוצה להיות גברי יותר ופחות רגיש, פחדן, פגיע, רוצה לאהוב מה שגברים אוהבים ולא להתחרמן מכוחניות של אישה/גבר, אתלתטיקה, פיתוח גוף... אני אשמח לקבל מענה. תודה..

להיות בחור רגיש לא עושה אותך אוטומטית לא עושה אותך הומו. יתכן שהמשיכה המינית באה ממקומות אחרים. אני מקוה שהטיפול הפסיכולוגי שאתה אמור להתחיל יעסוק גם בנושאים האלה.

היי, בן 22, כבר לא יודע לאן לפנות אני עתיד להתחיל טיפול פסיכולוגי בימים הקרובים אבל אין לי סבלנות והגעתי למצב של ספקות מטורפים לגבי המשיכה שלי. מאז ומעולם נמשכתי רגשית לבנות, מעולם לא התנסיתי עם גבר, והחוויה המינית הכי עוצמתית שלי קרתה לאחרונה עם בת הזוג שלי כאשר דחפתי לה אצבעות ונגעתי לה בחזה ותוך כדי מאונן וגמרתי. יש לציין שכל פעם שאני איתה, עומד לי בלי הפסקה, משהו בנוכחות שלה פשוט עושה את זה. הבעיה שלי, היא שכמעט אף פעם לא נמשכתי לשדיים/ איבר מין נשי. וכמובן שאף פעם לא עניין אותי איבר מין גברי. מה שכן מושך אותי מאוד זה אתלטיקה, גוף אתלטי, שרירי(לא מדי), גם אצל נשים, וגם אצל גברים. אני כל פעם מוצא את עצמי מאונן על סרטונים כאלה, וגם על פורנו נשי רגיל אבל לא על פורנו גברי, אף פעם לא. משהו בקוביות, ידיים אתלטיות, מאוד מושך אותי מינית. הבנתי שיש פטיש כזה אבל אני רוצה להיפטר ממנו וזה מתסכל אותי למה אני לא נמשך לאיברים מין נורמלים של אישה. תחת למשל של אישה כן יכול לעשות לי את זה, לא של גבר. מבחינה רגשית, תמיד נמשכתי רק לנשים, אבל כן יצא לי לדמיין פעמים של נישואים או זוגיות עם גבר, לא במובן המיני נשיקות יחסים וכאלה אלא במובן של ניהול חיים כאלה. אציין שאני מאובחן בocd לא פשוט כבר שנים. מה שמתסכל אותי באמת זה הפטיש הנוראים הזה לכל דבר שכולל שרירי ידיים, קוביות, כושר, יותר מגרה אותי שחברה שלי תעשי כושר תוך כדי שאני אשכב איתה מאשר לחשוב נניח על לרדת לה או לשים את הראש בין החזה שלה(דברים נורמלים של גברים נורמלים) אני מתעסק בזה הרבה ונכנס לדיכאון והדבר היחיד שאיכשהו מנחם אותי זה שהמשיכה היא כבר לא שחור ולבן ובכל אחד יש גם קצת משיכה לאותו מין אבל אני כבר באמת מתחיל לחשוב שאני נהיה א-מיני כי סקס מעולם לא עניין אותי אלא רק מה שציינתי מעלה. אני אשמח לקבל מענה. תודה..

שלום לך אני שומעת מדבריך המון בלבול. גם לגבי הדברים אליהם אתה נמשך, גברים , נשים, פטישים.שזה משהו שהוא אף פעם לא חד משמעי לאף כיוון. מצד שני אני שומעת שיש גם או סי די ברקע. אני שומעת גם הרבה חרדות מהנושא ואולי הכנסת את כל הבלבול והחרדה מהבדיקה העצמית של נטייתך המינית למקום של או סידי, למקום שהעיסוק בו גורם לך לא רק בלבול אלא גם חרדה עצומה. בעיני נכון שתיגש לטיפול מקצועי אצל מטפל מיני מוסמך. נשמע שנכון שתעשה קצת סדר בדברים , תבין את עצמך יותר, תדע מה לשייך למה ואז תהיה שלם יותר ורגוע יותר. אשמח לסייע: efrat_manor@yahoo.com בברכה אפרת מנור מטפלת מינית מוסמכת www.efratmanor.com

היי אני בן 16 וחצי מתאמן קרוב לשנתיים שוקל 80 קילוגרם מתאמן בחדר הכושר של ית הספר (מצוייד היטב) , שאני בחדר הכושר אני עובד באימונים בעצימות גבוהה לבניית מסת השריר בחודש הראשון של החופש חודש יוני התאמנתי כמו שהתאמנתי כל השנה 4 אימונים בשבוע , השבוע חזרתי מחופשה של חצי חודש שבה התאמנתי רק אימוני משקל גוף הבעייה שלי היא שחדר הכושר בבית ספר סגור בתקופה זו והמדריך שלי המליץ לי לקחת הפוגה אחרי שנה של עבודה ולתת לגוף פגרה ולעשות אימוני משקל גוף, בבית יש לי משקלים שאיתם אני יכול לעשות אימוני סיבולת כדי לשמר את המסה , האם המסה נפגעה בתקופה הזאת של 15 ימים והאם אימוני סיבולת ישמרו אותה ויעזרו לחיטוב לקראת התחרויות של שנה הבאה ???

חיים שלום, על אילו תחרויות מדובר? אתלטיקה, משחקי כדור, בודי בילדינג? פרט ואשמח לחזור אליך. ללא קשר יכולה להיות פחיתה במסת השריר אבל לא מאד משמעותי ודי מהר תחזיר זאת. בהצלחה אורי

שמתי לב לירידה של שני סנטימטר בהיקף החזה כעת עומד על 108, אני משער כי ירידה זו היא עקב תהליך החיטוב שעברתי בו השלתי 3 קילוגרמים , בכל מקרה אני חוזר להתאמן שנחזור ללימודים עד עכשיו אני עובד בשיטות אימון איטי ביותר כדי לכווץ את השריר בכיווץ חזק גם עם משקל נמוך, כנ''ל על כל שרירי הגוף ובמידה שאכן תהיה קיימת ירידה פחותה במסה האם היא תעלה שוב ובאיזו מהירות ?(חשוב לציין כי אני מקפיד על אכילה נכונה , כמות חלבון מספקת, וזמן שינה אופטימלי)

צהריים טובים , לפני כשבועיים בתאריך 24.11 באימון אתלטיקה נחתתי על הרגל בצורה לא טובה , הפנו אותי לרפואה דחופה ושם הרופא כתב בדו"ח: שיש בברך נפיחות באספקט חיצוני ,ללא תפליט תוך פרקי . רגישות למשוש מעל LCL . בנתיים נחתי שבועיים כמו שאמרו לי ובתאריך 4.12 הייתי אצל אורטופד והוא אמר לי שיש עדיין רגישות ללחץ באחיזה של LCL בברך שמאל , מקמורי שלישי וVALGUS STRESS גורם לכאבים ברצועה .(המליץ לנוח כעוד שבועיים לפחות עד חודש ) . רציתי לשאול שתי שאלות : 1.לא שאלתי את האורטופד לכן אני שואל אותך , האם כדאי לחזק בנתיים את המקום או רק מנוחה ? ואם כן איזה תרגילים יש ? 2.הלכתי מעט מהר כי הייתי חייב להגיע למקום / אפילו ריצה ממש ממש קלה , ופשוט אחרי זה הרגשתי שהרגל שמאל די רופפת ... האם יש קשר ? או יש מקום לדאגה ? תודה ,מתן .

מתן שלום, נקע ברצועה החיצונית בברך אכן מערער את יציבותה. זו תגובה נורמלית לפגיעה ברצועה שמייצבת את הברך. בתקופה זו מומלץ להתחיל בחיזוק מדורג של השרירים ברגל והאגן ולשיפור שליטת עצב-שריר. ממליץ שתפנה לפיזיותרפיסט באזור מגוריך על מנת לקבל הנחיות ממליץ שתתיעץ איתו בנוגע לאימון אירובי חליפי לריצה כגון- רכיבה על אופניים נייחות, או אופני ידיים על מנת לשמר את היכולת האירובית ולא לאבד מהיכולת באופן משמעותי בתקופת ההחלמה. בהצלחה!