פורום חלומות, סיוטים וחוויות מיוחדות בחלימה

חלומות מהווים חלק מחיינו; לעתים החלומות מלווים בחרדות או קונפליקטים מטרידים. לעתים החלימה מלווה גם בתופעות מיוחדות, כמו הליכה מתוך שינה, או התנהגות לילית שמלווה את החלום. הפורום שלנו יענה על בעיות בתחום החוויות הליליות המטרידות, וכן החלומות והחלימה. הפורום לא מיועד לתת פירוש לחלומות, שכן הדבר אפשרי רק במפגש אישי. אולם, נתייחס לחלומות בכלל, תוך נתינת הכוונה כללית, במידת הצורך.
375 הודעות
299 תשובות מומחה

מנהלי פורום חלומות, סיוטים וחוויות מיוחדות בחלימה

היי, חלמתי אמש חלום מאוד מוזר שכל פעם חוזר על עצמו עם דמויות שונות ועלילה טיפה אחרת. בחלום רואים שרודפים אחרי מספר גברים שמנסים לגעת בי באופן מיני בניגוד לרצוני. ולאחר שאני מנסה לברוח מספר פעמים למקום שיש בו קהל של אנשים הם ממשיכים לרדוף אחרי ואף אחד מהאנשים "בקהל" שרואים את זה לא מיתערב ולא מנסה לעזור לי למרות שאני צועקת וזועקת לעזרה. אותם גברים מנסים לקחת אותי אליהם בכוח ואני ממשיכה להתנגד וליברוח. ולאחר זמן שהצלחתי לברוח ולינעול את עצמי בשרותים של אחד הברים המוכרים פה בעיר ניסיתי לעשות פיפי ומתוך החלום ראיתי שהשתן נימשך זמן ארוך מהרגיל. (כתוצאה מכך קמתי באמצע הלילה מיספר פעמים כי עשיתי פיפי במיטה מתוך לחץ) ואז כשיצאתי מהבר בכדי ליראות עם הכל בסדר ראיתי ניידת משטרה ופשוט ביקשתי עזרה מיאוש

שלום, לפני כמה ימים חלמתי חלום מאוד מוזר ומפחיד קצת: חלמתי שאני ואמא של בעלי הולכים לבית קברות, היא רצתה לבקר מישהו. הגענו לבית קברות וזה בית קברות שהוא בים ורואים את כל הגופות צפות בים, רואים רק ראשים. אמא של בעלי נכנסה לים כדי לבקר את מי שרצתה ואני חיכיתי לה ליד הים הזה. בינתיים ראיתי אישה אחרת שחיבקה קרוב משפחה שלה במים ופתאום הבן אדם הזה קם לתחיה ויוצא מהים. מה החלום הזה יכול להגיד? קצת מלחיץ..

23/06/2018 | מאת: נועה

היי, אשמח לפירוש החלומות הבאים: חלמתי שאני פותחת את הארוו בגדים בחדר ומוצאת תינוקת עטופה בשמיכה שחורה. זכור לי שהבנתי בחלום שזאת הבת של אחותי ( יש לה 2 בנות והתינוקת בחלום היא השלישית שנולדה). הוצאתי אותה מהארון ושמתי על המיטה. אני זוכרת שממש נקשרתי אליה וכל הזמן באתי לבדוק אם היא בסדר. פתאום ראיתי לשון על המיטה! הלשון שלה ואמרתי לאמא שליי שענתה לי ״מה אני יכולה לעשות״ אני זוכרת שאמרתי לה אמא זה מסוכן היא תיחנק ונכנסתי להיסטריה התינוקת התחילה להיחנק ואני התחרפנתי איך אמא שלי לא מגיבה למצב ורק נשארת לשבת ולעשן סיגריה. צעקתי לה שוב שתעשה משהו ולא הגיבה, אחריזה כבר לקחה אותה לידיים אבל היה נראה שכבר אין מה לעשות ופתאום קמתי! חלום נוסף הוא שהאקס שלי שאנחנו פרודים כבר שנה וחצי פשוט הופך אותי עם הראש למטה ומתחיל לשרוף אותי מלמטה. מה המשמעות של החלומות הנוראיים האלה?

שלום נועה,
האם את נועה שחלמה את "החלום החוזר על רצח" לפני כשבוע?
נתנאל

לא, זו פעם ראשונה שאני מגיבה בפורום

כפי שכבר נאמר כאן בעבר, חלומות עוסקים לא פעם בניסיון לעבד רגשות מורכבים שלא הצלחנו להטמיע אותם מספיק בנפשנו. נראה לי שהחלום הראשון שתיארת עוסק במערכת היחסים המשולשת וכנראה טעונה בינך לבין אמך ובין אחותך. השפה של החלום הינה סימבולית והדימויים שמופיעים בה מייצגים את המורכבות הזו שלעתים אינה מודעת, ועוזרת להוציא אותם לאור (כאילו מוציאים מן הארון לאוורור). כך למשל הלשון של בת אחותך המנותקת ממנה בחלום ובשל כך היא נחנקת, יכולה לסמל את הקושי לבטא במילים את הכעסים המודחקים שיש ביחסים בין שלשתכן ושהקושי לבטא אותם עלול לעורר תחושה של חנק. לדעתי, בחלום את נותנת ביטוי חלקי לכעסים אלו ויתכן שהוא מסמן לך לנסות ולבטא במילים תחושות אלו. בדומה לכך גם בחלום על האקס שלך קיימים להערכתי רגשות שליליים שלא עובדו עדיין ושגורמים לך תחושות שכאילו זה הופך את עולמך ו"שורף" אותך מלמטה.
נתנאל

אני חולם וסובל מסיוטים מתמשכים בלילה לא מצליח כמעט אף פעם לישון לילה שלם ברצף תמיד מתעורר בצעקות ופחד - אני חולם אותו חלומות והמשותף להם זה המוות שלי או שאני נמצא באמבטיה מלאה בדם מת או שאני שוכב במיטה בלילה ושומע קול לא מזוהה אומר לי לבוא איתו ושיש לו סכין מוצמד אליי לא לעשות שום רעש ולהתלוות עליו החוצה , אחרי הליכה ממושכת אני עוצר ושואל את האיש מה הוא הולך לעשות לי , הוא מפחיד נורא זקן ארוך בגדים רופפים ריח נורא מהפה בן אדם נורא מלחיץ , שאלתי אותו אם הוא הולך להרוג אותי והוא בתגובה עונה *עוד* לא אחרכ עוצרים בשדה ושם הוא חונק אותי למוות - כל החלומות קשורים במוות ופחד מה זה אומר ? האם יש פירוש לחלומות אלו ? מה אפשר לעשות בכדי לעצור חלומות אלו ? אשמח לתשובה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

האם יש חשיבות למין החולם בן או בת ? אם כן אשמח לקבל את הפירוש גם לבת - חשוב לציין שמעולם לא חוויתי טראומה או משהו כזה

מענה לשאלה על החלום.החלום שהוצג כאן מייצג לדעתי קשיים רבים המורכבים גם במצב אחרות בחיים. התייחסות לחלום זה בפורום זה אינה מספקת ואינה יעילה. אבל טוב שהייתה פנייה לאנשי מקצוע. מציע לפונה לפנות בהקדם האפשרי לבעל מקצוע מתחום בריאות הנפש עדיף פסיכיאטר .

חלומות בעלי תוכן מפחיד או מערער מאד אשר גורמים ליקיצות מתוך השינה תוך המשך חשיבה על התכנים המפחידים נקראים סיוטי לילה. סיוטים הינם תופעה מאד נפוצה ואין כמעט אדם שלא חווה בחייו סיוט לילי. עם זאת, כאשר הסיוטים הינם תכופים וגורמים להפרעה מתמשכת בשינה תוך ירידה באיכות השינה אשר משפיעה גם על איכות החיים בעירות, מדובר כבר על הפרעה בשינה (הפרעת סיוטי לילה). להפרעת סיוטי לילה קיימים טיפולים יעילים גם כאשר מקורם בחוויות טראומטיות וגם כאשר האדם לא חווה אירועים טראומטיים בעברו. רצוי להתייעץ על כך עם איש מקצוע בתחום.

אני כבר כמה ימים חולם את אותו חולום, אני נימצא עם דוד שלי אחרי כמה זמן הירח נופל ומתנגש בכדור הארץ מוחק הכל אבל לפני שזה מוחק אותי אני חוזר בזמן ומנסה להזהיר את האנשים הראשיים בעולם שהירח בקרוב נופל.

חלמתי שאני נוסעת עם הוריי בעלי והוריו לחגוג משהו מחוץ לעיר .. וכולם נוסעים ברכב שלי באיזשהו שלב נכנסנו למועדון לילה .. כשיצאנו ממנו גיליתי שהרכב שלי נגנב .. ואין לנו איך לחזור הביתה .. חמי ישר אמר עם טון קצת מאוכזב שלא בא ברכבו הפרטי .. נחזור עם 2 מוניות חזרה הביתה .. ואני שמצד אחד לא רציתי לעכב אותם .. רציתי בכל זאת למצוא את הרכב .. אבי עזר לי לתשאל אנשים במועדון ושהיה לפני שוויתרנו .. מצאתי את הגנבת .. הפצרתי בה לומר לי איפה הרכב .. והבנתי שהמפתחות נזרקו במגרש מכוניות הרוסות והרכב במקום אחר .. מצאנו בסוף את המפתחות כשכולם בטוחים שאין סיכוי שנמצא .. והתעוררתי עוד לפני שמצאנו בסוף את הרכב .. חלום מוזר !! מה משמעותו??

סיגל שלום, חלומות עוסקים לא אחת בעיבוד תכנים ומצבים קונפליקטואלים בחיינו בעבר ובהווה. זה יכול להיות חיפוש, אובדן, צורך בשינוי וכו. מכיוון שאין רקע עליך ולאור מה שנמסר בחלום, ייתכן שהחלום עוסק בחיפוש מפתח לסיטואציה כלשהי איתה את מתמודדת כיום או התמודדת בעבר. המפתח בחלום יכול לרמוז על צורך בסגירה של משהו ישן או פתיחה של משהו חדש . בברכה, אורית

תודה על התגובה המהירה .. האם יש משמעות לכך שאבי עזר לי .. ובעלי כלל לא היה מורגש בחלום ? יש לציין כי בדרך כלל בעלי הוא הבן אדם הראשון שאני פונה אליו בעצה ובקונפליקט ..

לצערי לא אוכל לענות לשאלתך במסגרת זו. אוכל לאמר שהדמויות בחלום הן לא בהכרח האנשים האמיתיים בחיים אלא מה שהם מייצגים עבורנו

אוסיף גם שחלומות מסוג זה נפוצים מאד. היות והתלות שלנו במכוניות גברה והיות ותעבורה היא הכרחית היא הפכה לנושא בחלומות של רבים. כולל המוטיב של אובדן גניבת מפתח. החלום מלא פתרונות תנועה .את מציינת שהתעוררת לפני שמצאו את הרכב כלומר הייתה ציפיה לכך. חלומות הם דרך לארגן אותנו לקראת חוויות של חוסר אונים קשיים ומעצורים בחיים. הם כנאה ביטוי ליום שקדם לחלום אבל גם הכנה ליום שאחריו. יש לציין שיש נושא של מועדון לילה שיתכן שמסמן סוג של בילוי שאולי מעורר סוג של תהיות ולכן סופו מסתיים בבעייה.זו ספוקלציה.אלי אבידר פסיכולוג ממנהלי הפורום[פחות פעיל לאחרונה]

שלום רב, בחלום סבא שלי מצד אמא שמר על הגבול של הארץ ואחי ישב ליידו וסבא שלי התחיל לספר לנו סיפורים. מישהו מבגדד לא רחוק משם (אויב) שמע אותנו ושמע שסבא אמר שזו נקודה מצוינת להם וגם שיש דרך של רק חצי קילומטר משם עד לישראל. אחרי שנגמר הכל וחזרנו, הבן אדם בסוף הגיע לארץ, סבא שלי הרג אותו עם חרב ושמח. אני ואח שלי פצענו את בת הדודה מעט בשביל הסימן עם חרב (כדי לייחד את הרגע ולזכור אותו) כי היא ביקשה מאוד ורצתה ואז את עצמנו כל אחד ב-4 נקודות בעלות מרחק שווה ברגליים. כולנו עשינו זאת בשמחה וצחקנו ולא הרגשנו כאב. בסוף סבתא שלי מהצד השני כיבסה לנו את הבגדים המכוסים בדם, ולאחר מכן נכנסו לבריכה. אמא שלי שמעה על זה רק מאוחר יותר והכל היה נראה טבעי. אבא יצא לבית הכנסת. (כבר כשבוע חלומות משונים שכאלו מופיעים בעקבות 2 פטירות לפני זמן קצר של אנשים מאוד קרובים.. לדוגמה בלילה לפני חלמתי על שדה ענק עם המון עורבים מתים. לפני כן, שאבא נלחם בנמר לבן ועוד המון חלומות מוזרים).

שלום בר,
זהו חלום מורכב ועמוס משמעויות שכדי להבינו מן הראוי לברר אסוציאציות אישיות ותרבותיות הקשורות אלייך בנוסף לרקע האישי שלך. עם זאת, כפי שאת מציינת, החלום התעורר על רקע פטירה של אנשים הקרובים אלייך (השייכים למשפחתך?) ונועד כנראה גם לעבד את הרגשות והחרדות שעולים בסיטואציה הזו. מוטיב בולט שמתגלה בחלום הוא הקשר המשפחתי. מופיעים בו הסבא מצד האם, אחיך, בת הדודה, הסבתא מצד האב ו וגם אמך. בחלום גם מתקיים טקס של פציעה בחרב הקשור לציון האירוע והמסמל ברית דמים וקשרי דם משפחתיים. נראה שהסב השומר על גבולות המשפחה המורחבת (שומר בגבול) הורג בחרב, אדם זר (אויב) שמאיים כנראה על האיחוד והמסורת של הדורות והחיבור המשפחתי. יתכן והצורך לשמור בדבקות על האיחוד המשפחתי הוא פיצוי לתחושה הפגיעה שהתעוררה בעקבות מותם של הקרובים אלייך.
נתנאל פרי

18/05/2018 | מאת: חלום על בעל שמבקש לשכב עם אחרת

פעמיים אותו חלום בלילה אחד. חלמתי שאני ובעלי יצאנו בערב למועדון ושם ראה מישהי וביקש ממני אישור ללכת לשכב איתה ואני מאוד נפגעתי ולא הסכמתי אך הוא הלך איתה בכל מקרה לקחתי את זה מאוד קשה ונפגעתי. התעוררתי מהחלום בשעה 01:38. חזרתי לישון והתעוררתי שוב בשעה 7 בבוקר עם תחושה של בגידה וחלמתי שוב חלום המשך על בעלי שאנחנו בבית והוא מסתמס עם אותה אחת שהכיר בפאב וקובע איתה לבוא לשכב איתה אצלנו בבית ומבקש שאפנה לו את הדירה לכמה שעות וארד עם הילדים . קמתי פשוט בהרגשה שהוא בגד בי והוא אלא אוהב אותי.. מזה ההחלומות אלו ברצף?

שלום רב. כמו בעירות, גם בשינה כאשר אנו מוטרדים מנושא מסויים הוא חוזר במוחינו שוב ושוב, ולכן זה כלל אינו מפתיע שלמרות שהתעוררת (וכנראה המשכת לחשוב על החלום גם בעירות) המשכת לחלום על הנושא הזה. החשש להיות נבגד/ת קיים אצל רבים והיות ולעיתים התחושה היא שלא ניתן לשוחח על כך בזמן עירות כדי לא להתפס "רכושני" או ילדותי מדיי, החשש נשאר ומופיע בחשיבה בשינה. לעיתים יש קשר בין החששות לבין אירועים במציאות אך בהחלט לא חייב להיות כזה, וייתכן ולחששות שלך אין בסיס מציאותי. צריך לזכור כי אנו חוששים מאירועים רבים אשר מאד לא סביר שיתרחשו ובכל זאת איננו מצליחים שלא לדאוג מהם. במידה והנושא הזה לא ממשיך להעסיק אותך, ראי בזה עיסוק מקרי בחשש שלא צריך להטריד אותך יותר מדיי, אך במידה והנושא ממשיך ומעסיק אותך, בין אם בשינה או עירות, מומלץ לבחון עם איש מקצוע מדוע את ממשיכה לחשוש מכך. יש לזכור כי רבות מדאגותינו קשורות לאירועים בעבר או לדברים אשר היו במשפחתינו בילדותינו והתבגרותינו, ולא בהכרח לאנשים ולמצבים בהם אנו נמצאים היום.

17/05/2018 | מאת: חלום על הבן שלי שנלחם בגלים בים

התעוררתי מחלום בלהות.. חלמתי שאני הולכת עם הבו הבכור שלי ועוד ילד שאיני זוכרת מיהו ,הולכים בסוג של דרך מפותלת עם מדרגות ושבילים מוזרים. פתאום מגיעים לסוג של עיקול ובסיבוב יש גל ענק של מים של ים ממש ים גדול אבל הקצה של הגל צמוד למדרכה והוא ענק וסוחף. הבן שלי מתקרב לגל הזה ואני אומרת לו לא להכנס למים הוא לא מקשיב נוגע במים ונכנס . ופתאום אני רואה אותו מתערבל במערבולת עולה לאויר לוקח נשימות עם פה פתוח ענק ושוב נכנס למערבולת של המים ולאט לאט מתעייף אני בדיוק רצה להיכנס לתוך הגל המערבל הזה והתעוררתי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, אכן חלום בלהות. את לא מציינת את גילו של הבן ולכן אתייחס בעיקר לתחושות העולות מן החלום, החלום משמש כמעבדה שבה ניתן לעבד פחדים עמוקים וחרדות סביב קרובים לנו . בחלום בולטת תחושת סכנה ואיום לחייו של הבן וחוסר האונים שלך מכך שאינו מקשיב. אלו הן חרדות שכיחות ומקובלות אצל הורים ובכל זאת הייתי בודקת אם משהו בחייך בהווה קשור לחלום.
אורית

20/05/2018 | מאת: חלום על הבן שלי שנלחם בגלים בים

היי הבן שלי בן 7 מה כוונתך בלבדוק אם משהו בחלום קשור למשהו בהווה בחיי?

20/05/2018 | מאת: חלום על הבן שלי שנלחם בגלים בים

היי בני בן 7 מה כוונתך במשהו שקשור בהווה בחיי?

11/05/2018 | מאת: ענבל

חלמתי על לחמניה טרייה וטעימה ושאני פוצעת אותה אני רואה דמות של עובר תינוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענבל,
לא מסרת פרטים על מצבך האישי ואינני יודע האם את עסוקה באפשרות של להיכנס להיריון ולהיות אם. לפיכך אפשר רק לנסות ולהתייחס לסמלים שבחלום על פי המשמעות והסמליות הקולקטיבית שלהם ותצטרכי לבחון אם זה מתאים עבורך.
לחמנייה עשויה מקמח והיא תוצר שמופק מן האדמה, המסמלת את האימהות הקולקטיבית. יתכן שהלחמנייה הטרייה יכולה להיות הדימוי של האישה הצעירה שעומדת להיות אם, וחווית האימהות שלה כרוכה בפציעה, כמו שנאמר בתנ"ך: "בעצב תלדי בנים". מתוך כך, אפשר שהחלום מסמן את ההתלבטות אצלך לגבי הכניסה להריון ואת החשש שהגוף או הנפש עלולים "להיפצע" בעקבות ההיריון והלידה.
נתנאל פרי

07/05/2018 | מאת: אודיה

חלמתי שהכלב שלי עומד למות ואף אחד לא מוכן לעזור לי כולם עיתלמו .. והיה אפשר להציל אותו .. שבועים לאחר מי כאן הוא ניפטר מי סרטן לפני שהוא ניפטר היתה לי הרגשה מוזרה וביקשתי מאבא שלי שיבדוק אותו (את הכלב) הוא אמר שזה כלום והתעלם .. כשהתכילו ליראות גידולים אבא שלי שלך אותו לוטרינר ואמרו שזה סרטן והוא ניפטר .. עבר דיי הרבה זמן אבל אני מרגישה שזה עדיין רודף אותי

לקריאה נוספת והעמקה

אודיה שלום, בסיפור החלום את חוזרת פעמיים על המילה "התעלמו"...חוויה לא פשוטה לנוכח המצוקה והבקשה לעזרה. רציתי לשאול אותך האם יש משהו שממנו את מתעלמת?אובדן הכלב הוא וודאי לא קל , והחלום עוסק בחוויית האבל סביב האובדן. יחד עם זאת ממליצה לבדוק האם יש משהו בחייך עכשיו או בעבר שאת מתעלמת ממנו. כמובן ניתן לעשות זאת במסגרת טיפולית.
בהצלחה, אורית

לפני שבוע חלמתי שאני בהריון, ושאני ממש מתרגשת מזה ומחזיקה את הבטן בלי סוף. השבוע חלמתי שיש לי תינוק בידיים ואני יודעת שהוא שלי, אבל בסוף החלום אני מספרת שהוא מאומץ. התחתנתי לפני חודשיים ואין איזשהו לחץ להביא ילד. חייבת לציין שיש לי פחד ללדת ואני חושבת על זה כל הזמן. אני רוצה להבין מה הפירוש של כל אחד מהחלומות והאם יש קשר בינהם.. תודה.

שלום ספיר,
להערכתי שני החלומות עוסקים בחוויה האמביוולנטית שקיימת אצלך לגבי האפשרות להיות בהריון ולהפוך לאם, והחלומות הללו נועדו לעבד את החרדות והחששות שיש לך בקשר לכך. בחלום הראשון את מתרגשת מהיותך בהריון ונראה שאת מחזיקה את בטנך הן מתוך האהבה והרצון להגן על העובר שבתוכך, אבל אולי גם מתוך תחושת הכאב והחשש מן הלידה שאמורה להתרחש. בחלום השני, את מעדיפה לספר על התינוק שילדת כאילו הוא מאומץ ונראה שכך את מנסה למנוע מעצמך כביכול את הפחד מן הלידה, ועדיין להיות אם. ההחלטה לגבי העיתוי והרצון ללדת, בהתחשב בפחדים הטבעיים הקשורים בכך, הינה החלטה אישית מאד. יתכן שהחלומות הללו מסמנים שאת זקוקה עדיין לזמן כדי לעבד את החששות שלך בנושא וכדי להיות שלמה יותר עם עצמך לגבי תהליך הלידה.
נתנאל

07/04/2018 | מאת: סרין

שלום חלמתי חלום שאני בבית של סבתא שלי , אבל זה לא באמת הבית שלה במציאות... ועומדת במדרגות אישה שאני מכירה אותה גם במציאות והיא עושה לי פרצוף רע , ואני מנקה מול הדלת של הבית והבן שלי בן ה 2 משחק על ידי כעבור כמה דקות היא מנסה לחטוף לי את הילד ואני יורדת בצדרגות ומתחילה להרביץ לה חוטפת לה צידיים אך הילד וגם סבתא שלי מתערבת והילד מתעלף לי בידיים ובעין שלו מתמלא דם בעין שמאל.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סרין,
כל חלום כמובן נבחן בקונטקסט רחב של החשיבה בעירות ומהלך החיים. בחלום קיימות דמויות נשיות שככל הנראה מבוגרות ממך ונראה כי מנסות "לגזול" ממך את בנך. את בחלום נלחמת על כך שיוחזר לך גם ובמהלך התהליך הוא נפגע. החלום מעלה שאלה האם את מתמודדת עם מחשבות או חששות שבנות משפחה מבוגרות יותר יאפילו עלייך בגידול בנך ויתערבו בגידולו ללא רצונך ואת תצטרכי לעמוד בכוח על מקומך בחינוכו וגידולו?

רועי

19/03/2018 | מאת: ארבל

אני עושה סיור ורואה יולדות צועקות. ואחת היולדות צועקת בא לי למות כואב לי תקחו אותו ממני כבר... אני מציינת, שאני ובעלי נמצאים כבר למעלה משנה בטיפולי פוריות .

לקריאה נוספת והעמקה

ארבל שלום, כפי שדובר כאן לא אחת, אחד התפקידים של החלום הוא ארגון ועיבוד של חומרים נפשיים הקשורים לארועי חיים אותם אנו פוגשים. במקרה שלך, חלומך יכול לשקף עמדה אמביוולנטית כלפי הריון ולידה. מצד אחד השקעה ומאמץ להרות, ומצד שני, באופן טבעי לגמרי, חרדה גדולה מפני לידה ומפני השינוי בהפיכתך לאם. שני החלקים הללו ראויים למקום ולקבלה בחוויה הנפשית שלך. אורית

11/03/2018 | מאת: שלמה מזרחי

1. שאני נפלתי וקיבלתי מכה בברך. ובער לי באזור המכה. כאשר התעוררתי, בער לי קצת אותו מקום שבו קיבלתי מכה בחלום. ועבר לי מהר. 2. שבוס שלי לשעבר שכב במיטה בבית שלי, ורופא שאחותי קראה לו קוסם, טיפל בו, וגער בו במשהו, והבוס החזיר לו בצעקות משלו. במציאות אותו בוס הוא טיפוס עצבני. אחרי זה קראו לי שאני אל בן דוד שלי, ובחלום הוא גר קרוב לבית שלי. ולמרות זאת הלכתי, והסתבכתי בדרך. וראיתי עוברים ושבים, ושאלתי מישהו מהם איפה זה רחוב כורזין, ששם זה רחוב שקרוב לבית שלי. והלכתי לפי ההוראות של זה שהסביר לי, והגעתי לרחוב שהוא לא מיושב, והכל זה רק חולות, והם עקבו אחרי. בסוף הגעתי לאיזה קניון מפואר, ויצאתי מהצד השני שהקניון מדלת שכנראה היתה ממול, ושוב מצאתי את עצמי במקום, לא מוכר. מה דעתך על כל חלום.?

חלמתי שאני בטיול עם חברים טובים בחו"ל זכור לי המילה ארגנטינה אולי זה המיקום ואנחנו מטיילים ברחובות ואז פתאום שמענו פיצוצים אחד אחרי השני ממש בומים הבנו שמשהו קרה הסתובבתי וראיתי מלא אנשים מתים זרוקים צעירים וזה נראה כאילו בתוך מסעדה כי היו גם כסאות ושולחנות הפוכים וממש זכור לי תמונה שהכל הרוס כמו אחרי פיגוע

לבר, שלום
התיאור של החלום שלך מתאר שינוי מאד מהיר וחד בין מצב מהנה (טיול בחו"ל עם חברים) למצב מזוויע (פיגוע המוני). לעיתים רבות הדימויים והתמונות המוצגים בחדשות "נתפסים" בזכרון באופן שיכול להופיע בחלימה, ובמקרה שלך ייתכן והחלום מתאר את החשש מהתפרקות ברגע אחד של כל המסגרת הבטוחה של חייך. יש מקום לחשוב על האם את/ה חש/ה איום על מסלול חייך.

רועי

28/02/2018 | מאת: אגם פ.

אני ובעלי מנסים להכנס להיריון שנתיים וחצי ואנחנו מוגדרים במצב של אי פיריון לא מוסבר. אני בלילה חלמתי חלום שלא עוזב לי את הראש ורציתי לדעת אם תוכלו לעזור לי.. חלמתי שאני מסדרת את הבית ומדברת תוך כדי עם בעלי ואז הוא מסתכל עליי ואומר בצחוק :"מאמי יש לך ירידת מים למה המכנסיים רטובים" אני עניתי לו :" מה פתאום .." והלכתי לשירותים הרגשתי צורך להתרוקן. פתאום אני מרגישה לחץ חזק בבטן ומתוכי יוצא תינוק לבן עיניים סגורות ושפתיים אדומות בולטות. התקשרתי לכולם במשפחה ונורא שמחתי ואמרתי שהלוואי כל הלידות יהיו קלות כאלה ומהירות. מעניין אותי לדעת מה פירוש החלום?

שלום אגם,
המוטיב של לידה פילאית המופיע בחלומך, הוא מוטיב שחוזר במיתוסים עתיקים ובמקורות שלנו. כך למשל לידתם של יצחק, שמואל ושמשון היתה לידה פילאית לאמותיהם שהיו עקרות. נראה שבמקרה שלך החלום הוא ביטוי של משאלת לב ופיצוי על הקושי להכנס להריון ועל הסבל הכרוך בכך. מאחל לך שהחלום יהיה עבורך לא רק ביטוי למשאלה אלא גם אות וסימן למימושה במציאות.

25/02/2018 | מאת: מריאור

שאני ובעלי וכל הילדים הלכנו לים ועל החוף היו נחשים שעוקצים ונושכים את כל האנשים שנמצאים על החוף..ועבר זקן עם עגלה שרצה להכנס לים.. הוא ביקש שאני אעזור לו ואמרתי לבעלי שיעזור לו שאני עם הילדים וזה בעייתי.. ומכאן כבר לא זוכרת יותר.

מריאור שלום, שני מוטיבים בולטים בחלומך. האחד קשור בסכנות , נחשים עוקצים ונושכים. המוטיב השני קשור בצורך בעזרה. במסגרת הנוכחית קשה לאמר משהו על הקשר בין שני המוטיבים, אך אולי את תוכלי לאמר איך זה קשור אליך...
אורית

..

שלום לין,
טוב לדעת שלא עברת במציאות חוויות דומות!
היות והחלימה נועדה גם כדי לאפשר לנפש עיבוד של חוויות האפשריות במציאות, יתכן שהוא משמש כחלום אזהרה והכנה נפשית למצבים כגון אלו, שלצערנו אנחנו שומעים עליהם,לא פעם.
בכל מקרה, כדי להבין את המשמעות הכוללת של החלום שסיפרת, נדרש לערוך בדיקה מעמיקה יותר של האסוציאציות והרקע הקשורים לחלימה שלו, מה שלצערנו לא ניתן במסגרת זו.
נתנאל

חלמתי שאני הולכת ברחוב ואז מרגישה שמישהו עוקב אחרי מסתכלת אחורה ורואה משהו מציץ מאחורי קיר ומחייך.. המשכתי ללכת ומהר יותר... ואז הרגשתי שהוא מתקרב ואמרתי לו שיעזוב אותי מה הוא רוצה ממני.. וניסתי לברוח ואז הוא תפס אותי בכוח וחיבק אותי .. ולא ממש דיבר ואני צעקתי הצילו .. והוא הכאיב לי ממש.. ורק צעקתי .. זה היה אור יום ואף אחד לא עזר לי..

שלום לין,
יתכן שתחושת הנרדפות שאת מתארת בחלום, מייצגת חוויה דומה שאת חשה במציאות ביחסייך עם גברים. נראה שאת מתמודדת עם התחושה הזו בתוכך לבד ואינך יכולה משום מה להיעזר באחרים. האם עברת פגיעה טראומטית ביחסייך עם גבר? או אולי הצטברו חוויות שליליות ביחסייך עם העולם הגברי? אם כך, היה כדאי שתוכלי לשוחח על כך עם איש/ת מקצוע.
נתנאל

חלמתי שאני ובעלי נוסעים על כביש מהיר בדרך לת"א ואז ראינו אמבולנס ומשטרות ומכבי אש .. והבנו שמשהו קרה.. התקדמנו עוד ר קצת עם האוטו כי היה פקק וראינו מלא גופות על הכביש .. ובמיוחד זכור לי זוג שהאישה מלאת דם ויש גבר לידה ששכב צמוד

ליה שלום, את מתארת בחלומך נסיעה על כביש מהיר ומשהו שמשתבש בה. הייתי בודקת למה קשור השיבוש במהלך התנועה הרציפה, האם חל שיבוש כלשהו בזוגיות או אצל מי מבני הזוג? אני שומעת סוג של קריאה לעזרה והשאלה מי קורא או זקוק לעזרה...
בברכה, אורית

זה חלום שחלמתי כבר בפעם השלישית. בחלום אני ישנה במיטה ופתאום משום מקום אני מתעוררת ורואה למרות שבכלל חושך אני מצליחה לראות עכביש ענק הולך על הקיר, אני בעצם באותו הרגע לא מודעת לעובדה שזה חלום ואני מזנקת מהמיטה וממש מאמינה שיש עכביש על הקיר ורצה מהחדר בבהלה. כל החלק הזה של הזינוק מהמיטה והריצה זה כבר קורה במציאות! לוקח לי המון זמן להשתכנע שבכלל חלמתי ואין שום עכביש ענק בחדר. בפעם הראשונה שזה קרה לפני שנה בערך הלב שלי דפק כל כך מהר והייתי זקוקה ממש להירגע ולשתות מים. שבועיים אחרי זה שוב קרה והפעם אחרי דקה בערך מהזינוק והריצה הבנתי שזה שוב חלום. מאז עברה כמעט שנה, שכחתי מהחלומות האלה והנה שוב נכנסתי לישון.. ישנתי בערך שעה עד ששוב פתאום בלי שום קשר אני בכאילו מתעוררת מהחלום, רואה עכביש ענק על הקיר (למרות שחשוך בחדר) מזנקת מהמיטה ורצה הכי רחוק שאפשר, הבנתי הפעם שזה חלום, זה אבל היה מפתיע ונבהלתי נורא, לקח לי כמה דקות להירגע ולהסדיר את קצב הלב. רציתי לשאול מה זה הדבר הזה?? למה זה קורה לי.. זה מפחיד אותי

לדנה שלום,
הרבה פעמים אנחנו מתעוררים משינה עם מחשבות או תחושות מתוך תכנים שעליהם חלמנו בעת היקיצה, לעיתים אנו מתעוררים משינה עדיין עם המראות והקולות שנותרו מתוך החשיבה בשינה (חלום), מצב זה נקרא הזיות היפנופומפיות. כאשר חוויות חושיות בזמן ההירדמות נקראות הזיות היפנוגוגיות. למרות השם "הזיות" אין מדובר במצב פסיכוטי אלא בתופעה רגילה שאינה מעידה על בעיה או מחלה אלא חלק מהספקטרום של מצבי הביניים בין שינה ועירות. לרב, ההזיות ההיפנופומפיות, קשורות לתחושות של חוסר יכולת לזוז (אשר זהו אכן מאפיין של שנת REM תקינה) ולתכנים מפחידים של ישות שנמצאת בחדר או חרקים בחדר בדומה לתיאור שלך. למרות שהתחושה מבהילה ביותר, אין לך סיבה לחשוש מכך שמדובר בבעיה גופנית או רגשית. במידה והתופעה הזו מתרחשת לעיתים קרובות ומאד מפריעה לך, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ברפואת שינה. לרב, החשש מחזרה של המצב גורמת ליותר מצוקה מהמצב עצמו, ועל כן, אם תוכלי לראות במצב הזה כאירוע חולף, גם אם תהיה לך שוב חוויה דומה, היא כבר לא תגרום למצוקה כה גדולה.

רועי

08/02/2018 | מאת: בת28

קצת רקע לפני- אבא שלי נפטר מסרטן לפני חצי שנה אחרי שנה של טיפולים. חלמתי בלילה שאני מקבלת ארון קבורה שאבא שלי נמצא בו ואני צריכה לקבור אותו. אני מכניסה את הארון למכונית שלי ונוסעת לאיזשהו מקום עם חנייה גדולה בה אני חונה. אני גוררת את הארון מהמכונית ואחרי כמה דקות הארון נשבר והגופה של אבא שלי נופלת, רק שזה לא באמת הוא אלא מין מומיה אדומה עם פה קצת פתוח (כשנפרדתי מאבא שלי אחרי שהוא נפטר הוא היה עם פה קצת פתוח). התעוררתי בתחושה מאוד קשה, אשמח לפירוש.

שלום לך,
כפי שנאמר כאן בעבר, החלימה עוזרת לנו לעבד חוויות קשות שעברנו בחיינו. נראה שהחלום הזה מנסה לעבד את המוות של אביך, שהתרחש לפני כחצי שנה. בשונה מן המציאות, בחלום את עורכת את הקבורה של אביך באופן אישי ולא בעזרת המשפחה והקרובים. הדבר מדגיש שמדובר בתהליך הפרידה האישית שלך ממנו והקושי הכרוך בכך, מבחינתך. אין לנו מידע על מערכת היחסים שלך עם אביך במהלך חייך, אבל נראה שהחלום בוחן כיצד את אמורה לזכור אותו לאחר לכתו. המצרים הקדמונים היו חונטים את מלכיהם בדמות מומיה לאחר מותם, כדי להפוך אותם לנצחיים. ואולם המפגש עם אביך בדמות מומיה בחלום מותיר אותך בתחושה קשה. יתכן שמחלתו של אביך בסרטן הותירה בך רישום של זיכרון מכאיב ממנו כאילו איבד בגלל המחלה את המראה שהיה לו והדבר מקשה להיזכר בו כאדם החיוני עם נשמה ונוכחות, כפי שהיה בעבר. יתכנו כמובן גם הסברים נוספים אבל נראה שבשנת האבל על מותו את מנסה להבין את המשמעות של מותו ואיך הדבר ישפיע עלייך בהמשך דרכך.
נתנאל

היי נתנאל, תודה על הפירוש, הוא בהחלט מסתדר לי.

יש לי חלומות ממש מבעיטים כמעט כל לילה אותו סגנון של חלום;או שאני חולמת שרוצחים אותי (גברים)או שגברים רוצים לחטוף אותי.ותמיד אני מתעוררת מבועטת מייד בסוף החלום ומנסה להבין אם זה אמיתי...בחלום אחד היה גבר שרצח אותי כי לא נתתי לו להתחיל איתי...מה פשר החלומות האלה?

התכוונתי מבעיתים (ת' ולא ט')

לשירי שלום
חלומות אשר מלווים בתחושת אימה אשר מביאים ליקיצה כתוצאה מהם נקראים סיוטי לילה. רב אנשים חווים מדי פעם סיוט ליילי, אך במידה והסיוטים הינם תדירים ומפריעים מאד למהלך החיים התקין, מומלץ מאד לפנות לעזרה של איש מקצוע בתחום רפואת השינה. במידה ובחייך עברת אירוע טראומטי (אירוע אשר בו היית חשופה לסכנה לבריאותך או חייך) ייתכן והסיוטים החוזרים הינם שחזור של החוויה הטראומטית. במידה ולא עברת בחייך אירוע טראומטי, ייתכן והדמויות הגבריות הרצחניות והמאיימות בחלום מתארות את החשש שלך מאינטראקציה עם גברים.

רועי

19/01/2018 | מאת: ענבל

שכחתי אצלה ארנק בבית והיא באה אלינו והחזירה לי אני מסתכלת בתוך הארנק ורואה שחסר 50₪ אמרתי לבעלי שזה הכסף שאבא שלי נתן לי הוא צעק עליה ואמר לה שתחזיר היא אמרה מי שמוצא מוצא אין מה לעשות .. כולה 50₪ .

שלום ענבל,
החלום הוא יצירה של העולם הפנימי ולכן הוא יכול לשקף בנאמנות דפוסי יחסים ומאפייני אישיות של החולם.
בולט בחלום הזה שאת זוכה ליחס של הגנה ועזרה מצד דמויות גבריות (אביך נותן לך כסף ובעלך מגונן עלייך מפני גיסתך) מול דמות נשית (מתחרה) שאת נתונה עמה בקונפליקט והיא רוצה ליטול ממך את מה ששייך לך.
החלום מעורר שאלות מדוע את זקוקה להגנה כזו? האם קיימת נטייה לתלות בקשר אבהי או זוגי מגונן? איך הדבר קשור לדפוסי היחסים בין דמויות גבריות ונשיות במשפחתך?
נראה לי שהחלום מכוון אותך להיות יותר עצמאית בשמירה על הזהות האישית שלך ועל הצרכים שלך במצבי קונפליקט, ולפתח צדדים יותר אסרטיביים הן מול נשים והן מול גברים.
נתנאל

חלמתי שאני ובעלי יושבים באוטו ופתאום אני מסתכלת לצד על החלון שלידי ורואה משהו מוזר חשבתי בהתחלה שזה קקי של יונה אמרתי לבעלי חרבנה יונה על החלון אחרי שניקתי את האוטו. ואז בדקתי וראיתי שזה נראה מוזר כזה חי. וזה איבר מין גברי. בעלי לקח את זה והיינו בהלם. זרקנו את זה בתוך שקית ולא זוכרת עוד.

שלום לך,
כל חלום, כמו כל סוג אחר של חשיבה, קשור לתכנים המעסיקים אותנו בחיים. בחלום, את ובעלך יחד כאשר לחלום פולש באופן לא צפוי דימוי מיני של אבר מין גברי. התגובה שלכם בחלום היא רתיעה מכך, מה שיכול לכוון אותך לחשוב האם המיניות מהווה מבחינתך גורם לרתיעה ואיך היא באה לידי ביטוי בחייך. החלום אולי פותח צוהר לחשיבה על היחסים בינך ובין בעלך. בברכה, רועי.

שלום, אני בת 36 רווקה להורים גרושים(אחרי טיפול של כמה שנים ולפתור עניין הזוגיות,חוויות קשות בין ההורים עד לפני כמה שנים..) אני בדרך כלל לא זוכרת חלומות! בחלום ראיתי את (נורא קשה לי לכתוב זאת)שני ההורים שלי ערומים שניה אחרי שסיימו קיום יחסי המין ..יחסים בכפיה ורואים שאמא מתנגדת וקשה לה ולא רוצה ..רואים שזה אונס !! ואני עומדת ורואים אותי אבל לא יכולה לעזור לאמא בכלום!מחזה כואב ודוחה וקשה . לא חשבתי לעולם שאראה אותם בסיטואציה כזו!אמא חייתה עם אבא מחוסר ברירה כי הכריחו אותי להתחתן !והביאה לעלולם 5 ילדים נפלאים .. רוצה להבין מה המסר כאן ולמה אני ראיתי אותם ככה ?? אשמח לתשובה תודה !

שלום לך, החלום שאת מתארת אכן קשה לעיכול, ברם, במקרה שלך, הוא נוגע בחרדה עמוקה מיחסים עם בני המין השני ,מתפיסת הגבר כתוקפן ואת האישה כחסרת אונים מול תוקפנותו. החלום מאפשר עיבוד של תחושות סביב זוגיות ומעניין לשאול את עצמך לאילו בני זוג את נמשכת? איזו מערכות יחסים מאפיינות את הקשרים הזוגיים שלך. בברכה, אורית

תודה רבה ! יכולה לייעץ לי על איך להמשיך מפה?בעובדה שהייתי קרוב ל5 שנים בטיפול פסיכותרפי בנסיון לעבד ולאפשר לחוויות האלו להפשיר..ולנסות כל פעם מחדש להכיר בלי שום תוצאה..!ובאותו הרגע הרצון העז להיות נשואה באושר!

דינה שלום,
לשאלתך איך ממשיכים הייתי אומרת להמשיך בטיפול, אולי לשנות מטפל, כנראה שיש על מה לעבוד והעיקר אל תאבדי תקווה לזוגיות טובה ומאושרת כי מגיעה לך אחת כזו!
בהצלחה, אורית

04/01/2018 | מאת: מורן

חלמתי שאני באה לכיוון הרכב שלי בחניה אני לוחצת על השלט של האוטו שומעת את הקליק של הפתיחה של הרכב ואני מתקדמת ולא מוצאת את הרכב..ושוב לוחצת על השלט שומעת את הצפצוף של הפתיחה ולא מוצאת את הרכב..ככה עד סוף החניה..ואז הבנתי שהוא באיסור אבל גנבו לי אותו.. רצתי לתחנת דלק שהייתה שם ואמרתי בכרוז שאני מתחננת שיחזירו לי את האוטו.. לא ידעתי איך אני מספרת לבעלי שנגנב הרכב.. התחלתי לחפש אותו עם עוד 2 אנשים טובים שהצטרפו אלי ובמקרה ראיתי אותו זיהיתי אותו לפי הכיסא תינוק ששם.. שינו לו לוח רישוי הורידו את העץ ריח אבל זיהיתי שהאוטו שלי.. היו שם אנשים.. בספסל האחורי היה איש שחיבק את חברה שלו.. מה אומר החלום? אשמח למענה

שלום מורן,
מכונית יכולה לייצג בחלום יסוד משמעותי בזהות האישית של החולם שקשור לתנועה, דינמיות ואקטיביות. לפיכך גניבה של המכונית מבטאת מידה של ניתוק מן היסוד הזה שחשוב לך כמובן למצוא ולהתחבר אליו בשנית. את מציינת בדברייך את הקושי לספר לבעלך על גניבת הרכב וייתכן שהדבר מייצג עד כמה הניתוק מן היסוד הזה עלול לפגוע ביחסים הזוגיים שלכם. כשאת מוצאת את הרכב את מגלה שהזהות החיצונית שלו השתנתה (המספר הוחלף ועץ הריח הורד) אבל כיסא התינוק מאפשר לך לזהות אותו. כמו כן נמצא שם זוג, גבר ואישה שקיים ביניהם חיבור בסמוך לכיסא התינוק. יתכן, אם כן, שהחלום מבטא את הצורך לשוב ולמצוא את האהבה (המשיכה?) בזוגיות שלכם שאוליי נפגמה והוזנחה בעקבות היותכם להורים. החלק החיובי של החלום מסמן שעם מעט עזרה ועבודה עצמית, אפשר לשוב ולמצוא את האנרגיות והליבידו ביחסים ביניכם, גם לאחר שהפכתם להיות הורים.

20/12/2017 | מאת: חלום שאני בהיריון

חלמתי שאי בהיריון מערבי ואני רוצה לעשות הפלה והתינוק מקולקל, ראיתי את התינוק תוך כדי ההפלה והוא נראה זוועה מקולקל. מה פירוש החלום?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
לאף חלום אין פירוש אחד ויחיד, אך החלום שלך מתאר הרבה מאד תחושת זרות וניכור, ההרגשה בו היא של משהו זר שאת/ה דוחה אותו ורוצה להפטר ממנו מוקדם ככל האפשר. עליך לשאול את עצמך האם זו תחושה שאת/ה חש/ה גם בזמן חשיבה בעירות והאם משהו מרגיש לך זר או לא מתאים/לא נכון לך בחיים.

רועי

חלום על הפות שלי, חלמתי שבחורה ממש סקסית עם לק אדום וציפורניים ארוכות מענגת אותי ואז כמעט תולשת לי את הדגדגן וכשהיא עומדת לעשות את זה החלום נגמר, מה זה אומר עליי?.

שלום לך,
2 כיוונים אפשריים להבנת החלום: (וייתכנו עוד כיוונים, שכן חסרים הקשרים (אסוציאציות) ופרטים לגבייך ולגבי החלום)
1. יתכן שקיימת אמביוולנטיות קוטבית לגבי הנטייה המינית והמשיכה לנשים. (התענגות לעומת חשש מתוקפנות לא צפויה) אפשר שיסוד פנימי שיפוטי שבך ("הסופראגו") מעורר בך פחדי סירוס מפני משיכה לדמות נשית.
2. יתכן שהאיום מפני פגיעה פיזית באבר המין שמתעורר בחלום, מסמל חשש מקרבה רגשית לדמות נשית ופחד מפני פגיעה באזור רגיש, כתוצאה מהתקרבות כזו.

נתנאל

שאני עומדת והריצפה מתחתיי זזה בעוצמה חזקה כמו רעידת אדמה אבל רק הריצפה זזה.

שלום חן,
בחלימה קיים מרכיב משמעותי לא רק של ראיה ושמיעה אלא גם תחושה גופנית כולל תחושת שיווי משקל, לעיתים עקב שינויים בטונוס השרירים (כמו בהרגשה הנפוצה של נפילה בעת ההירדמות) ולעיתים כחלק מתוכן החשיבה (חלום) ממש.
כדי לנסות להבין האם לתחושת רעידת האדמה קיימת משמעות, מעבר לתחושה גופנית אקראית, עלייך לבחון את יתר הזכרונות שלך מהחשיבה בעירות ובשינה.
תחושה בחלום של "האדמה רועדת" יכולה להיות קשורה לתחושה בעירות שמשהו בחיים מרגיש לא יציב, או שהבחירות שנלקחו בחיים מרגישות מסוכנות ולא בטוחות.

רועי

הי, אני בת 30, קורה לי הרבה (הרבה!!) שאני חולמת חלומות סיוטיים ואני מרגישה פחד - חרדה ענקית ומתחילה לצעוק מתוך חלום, עד שבעלי מעיר אותי ואני מתעוררת שטופת זיעה עם דםיקות לב ענקיות, ולוקח לי זמן להירגע. אם אני נרדמת מייד אחרי זה, אז זה יכול לחזור שוב - ושוב לחלום כזה סוג חלום - ואז אני שוב צועקת והוא מעיר אותי. רק אם אני יוצאת לסלון, מתעסקת במשהו אחר, "מעבירה דיסק", זה עוזר. יש כל מיני חלומות, הם די דומים בסגנון שלהם. מה שחלמתי הלילה: אני נכנסת למקום מבודד בסגנון של קומת מחסנים די חשוכה, נמצאת שם לבד. פתאום מגיח אדם ענק ומפחיד שרוצה להרע לי. הוא מפחיד נורא נורא נורא, ובבת אחת אני נכנסת לחרדה עצומה ומתחילה לשאוג הצילו וכו', עד שבעלי מעיר אותי... זה בערך סגנון החלומות, כל פעם בסיטואציה אחרת אבל כאילו אני לבד - במקום מפחיד, ואז באה דמות מפחידה נורא שרוצה להרע לי. לא זכור לי על איזה טראומה בסגנון הזה שחוויתי.. מה יכול להיות הגורמים, ואיך פותרים את הבעיה הלא נעימה הזו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חיה,
חלומות מסוג זה חשוב שישותפו במסגרת טיפול אישי ותומך כיוון שישנן הרבה שאלות שצריך לבחון כדי להבין את המקור של החוויה המפחידה הזו. המפגש עם הדמות המאיימת מתרחש בחלום בקומת מחסנים חשוכה וזה כנראה מסמל שהחוויה הזו נמצאת בתחום ה"לא מודע" ושאולי הודחקה לשם בעבר וכעת היא מתעוררת. מקווה שתמצאי לך מסגרת בה תוכלי לעבד את החלום המפחיד שחוזר על עצמו ואינו מרפה.
נתנאל

מיידי לילה אני מתעורר אחרי 3 שעות מחלום על ויכוח או משהו בסגנון... לא משהו מלחיץ אבל הבעיה היא שאחרי שאני מתעורר אני לא מצליח לחזור לישון. כאילו עירני מידי כדי לחזור לישון אבל אז בבוקר אני עייף מלתפקד. מה זה אומר? מה ניתן לעשות?

שלום משה,
מוטיב שחוזר על עצמו בחלום מידי לילה, מייצג להערכתי קונפליקט פנימי לא פתור בתוכך ("ויכוח או משהו בסגנון"). אתה מתייחס בתיאור למה שאינך מרגיש ("חלום בלי פחד", "משהו לא מלחיץ") אבל אינך מתאר מה אתה כן מרגיש בו ואינך מספר את תוכנו. נראה שכדי שתוכל לעבד את המסר של החלום כדאי יהיה להיות קשוב יותר לתכניו ולזכור אותם וכך לנסות ולתת להם מענה. בהצלחה.
נתנאל

שלום,חלמתי על כך שאני מאחרת ליום הראשון שלי בבית ספר חדש(אני כבר חיילת משוחררת היום)אני מסתבכת בדרך ויש גברים שעוזרים לי ואני מגיעה בסוף לכיתה מתיישבת ואין אף פרצוף מוכר,כל החברות שלי נמצאות בקבוצה השנייה,מסתכלת על הלוח והכול מלא בסמלים ומספרים ואני לא מבינה כלום,מישהי אומרת לי שאני מוכרת לה ואני לא יודעת על מה היא מדברת,אני פורצת בבכי והמורה בשלבי סיום של השיעור לא מפסיקה להיפרד בברכות ואני מחכה שתתייחס אליי ואין יחס,וככה גם קמתי בוכה

שלום נטע,
החלום מתייחס לכך שאת מתחילה תקופה חדשה בחייך (יום ראשון בבית ספר חדש) שכנראה יש לך קושי להתחיל אותה( את מאחרת ליום הראשון ומסתבכת בדרך) יתכן ותקופה זו שלאחר השירות הצבאי (?) אינה קלה בשל כך שאין לך מסגרת מוגדרת וצריך לחפש בה את הדרך באופן עצמאי. הכל נראה שונה ולא ברור (הלוח מלא בסמלים לא ברורים) וגם עדיין יש קושי להיפרד מהתקופה הקודמת. החוויה היא של זרות רבה, חוסר שייכות ועצב על הפרידה. בכל זאת יש גברים שעוזרים לך ומשהי שמכירה אותך. להערכתי, זה מסמן שאת צריכה לתת לעצמך את הזמן כדי להסתגל, להכיר מחדש וגם לעבד את תחושת העצב והפרידה מן האנשים שכנראה נפרדת מהם.
נתנאל

2 חלומות ראשון: מה שזכור לי ובחיים לא היו לי חלומות כאלה גם לא קראו אחרי החלום בלהות הכי מפחיד נירא לי שהיה כל חיי.. שבאים עליי 6 לפי זכרוני בערך שדים ומתנפלים עליי ותורפים אותי מאוד מפחידים מציאותיים למידי וזהים אם לא טועה למראהם..כשתורפים אותי כבר לגמריי הכאב כל כך ניהיה חזק כמו במציאות עד לכאב נוראי שמעייר אותי למציאות הרגילה.. חשוב לי לציין שבתקופה ההיא כמישהי כיום, לא היו לי מחשבות מתרידות או יותר מידי שליליות ההפך חשבתי על דברים חיובים שאני יעשה עם החיים שלי.. אבל מה שכן קראו דברים רעים בחיי מאחורי גבי מבלי שעוד ידעתי שקורה משהו אז כשחלמתי את החלום לפני כמה שנים.. החלום השני קרה כמה חודשים אחריי: שאני נמצאת בעולם קסום שלא ניתן לתאר במילים בכלל טבע או יער שאין כזה במציאות שכל האדמה שלו בעצם כמו ממש אגמונים קטנים שמתחברים בינים עם אדמה ובכל אגמון עולם אחר.. העולם הזה שנימצאתי בו שכלל את כל העולמות ניקרא לזה כך.. היה מלא שלווה ושלום... וכשצפיתי לתוך אחד האגמונים לרגע היה נירא מדהים אבל פתאום ראיתי בתוכו עולם כל שהו שלא זכור לי.. משום מה לא רציתי ליקפוץלתוך אגמון מראה לא יודעת אפילו איך לתאר את זה סוג של מעבר של זמן... לא רציתי להכנס לתוכו אלא להשאר בעולם הקסום השלוו .. משם לא זוכרת אם התעורתי או חלמתי המשך.... היום החיים שלי מרוסקים כבר כמה שנים...

סנדרה שלום, בשני החלומות מתוארים שני מצבים, אחד של פחד ואימה מכיליון, והשני קיום בעולם קסום ושליו. לאור מצבך כיום, אני ממליצה מאוד למצוא מסגרת מתאימה לקבלת עזרה נפשית , זה ממש חשוב, שכן אני מאמינה שיש בתוכך את המקום שכמהה ורוצה לפגוש את המקומות של השלווה והרוגע. בהצלחה, אורית

חלמתי חלום מוזר בו יש לי בבית ערימות בגדים שמתוכם יוצאים מלא פרפרים גדולים ואפורים שגורמים לי תחושת בהלה ואבא שלי בכיסא גלגלים מתעורר משינה ואני לוקחת אותו לאמר שלום לשכנות שלי שמנקות את הבית עם שואב אבק ושואלת אותו אם הוא יודע מי הן . אציין שאבי חולה מאוד ומצבו מדרדר

רינת שלום,
אינני יודעת לאמר במדוייק מה אומר החלום שלך, זאת רק את יודעת, אולם מתוך קריאה והבנה של המתרחש, נראה לי שחלומך עוסק בעיבוד החרדה ממצבו המתדרדר של אביך ואולי אף מסופו המתקרב. ערימת הבגדים, הפרפרים, והשכנות ששואבות אבק מעבירות תחושה של לכתו המתקרב, חוויה לא פשוטה בכלל. אורית

כבר חלום שני בזמן האחרון עם מוטיב חוזר על המוות של אחותי,נסיבות שונות אך דברים חופפים כמו זה שאני אומרת שנשארתי לבד ואני ילדה יחידה ואני שייכת למשפחות השכול ודבר נוסף זה אמא שלי שלא מתעניינת או עושה סיפור מהמוות..יש לי אחות אחת וכל פעם אני קמה עם דמעות בעיניים

שלום נטע,
חלק מן הפונקציות של החלום הינן לעבד חוויות שעברנו ושלא "עיכלנו" אותן מספיק. מעבר לניסיון של החלום לעבד את היחסים בינך לבין אחותך ואמך, נראה לי שהוא עוסק גם בחווית הבדידות שלך והחשש מאובדן שכנראה את חווה בתקופה זו ומתבטאת בחלום בהרגשה שנשארת לבדך. אפשר שהחלום מנסה לעבד את חווית האבל שקשורה לתחושות אלו. החלום מסמן שאובדן שאת חשה שמתרחש במשפחה שלך (מות אחותך) משייך אותך למשפחה רחבה יותר( משפחת השכול), כדי לא להרגיש נטושה.

היי, חלמתי בלילה על אח שלי. החלום התחיל בזה שאמא שלי התקשרה לספר לי שאחי הקטן (חייל בן 21) נכנס למעלית יחד עם ילד קטן ונתפסו לו האצבעות בדלת המעלית ונכרתו, אמא שלי התקשרה בסערה ובצעקות של בכי ויחד איתה התחלתי לבכות בשיחה, לאחר מכן הגעתי לביתם וראיתי את אחי יושב עצוב ופשוט לא הפסקתי לבכות כמה דקות מולו מכאב לב שאין לו אצבעות יותר. מה הפירוש לחלום הזה??

לקריאה נוספת והעמקה

שיר שלום, נראה שחלומך עוסק בעיבוד חרדה הקשורה בך או בבן משפחה אחר. פחד מפני פגיעה או אובדן שלך או של משהו מהקרובים לך
אורית

28/10/2017 | מאת: ליאל

חלמתי שאני ודודה שלי עובדות במשרד ביחד היא המזכירה של המנהל ואני עובדת חדשה. והיא כל הזמן חלקה לי פקודות ואמרה לי מה לעשות וכשלא הבנתי דברים הייתה כועסת עליי..

לפני כמה ימים חלמתי שאני עומדת בין קבוצת נשים הרוב מן העבר .. ילדות שהיו איתי בבית הספר והן אמהות וכו'.. ואני פשוט עומדת ובוהה בהן שרות לתינוקות שלהן רוקדות איתן ואני לבד לא זזה ובוכה. מציינת שאני בת 28 נשואה שלוש שנים אני ובעלי מנסים להכנס להיריון אך לא מצליחים. אנחנו מהזוגות שהובחנו שלא ברורה סיבת האי פריון. מנסים כל הזמן ומאד רוצים. אשמח לדעת מה פירוש החלום? תודה!

שלום שחר,
נראה לי שהחלום נועד לעבד את תחושת הכאב הרב שאת סובלת מכך שאינך מצליחה להרות מזה 3 שנים. התמונה שבחלום מבטאת בצורה מכאיבה את העצב שלך, כמו רחל אמנו שרואה את אחותה לאה יולדת ילדים ליעקב והיא נותרת ערירית. כך את משווה את עצמך לבנות גילך מן העבר ("אחיותייך")וכואבת את גורלך.
את אינך רוקדת כמו חברותייך, אלא עומדת קפואה, ובמקום לשיר את בוכה. יתכן שהסיטואציה שמתרחשת בחלום מדגישה את חווית הכאב שלך, כדי לאפשר לך לבכות ולחמול על עצמך - כי לבכי יש גם חלק מרפא ומנחם, שפורק את הכאב.
נתנאל

יש לי אחיין בן שנה וחצי והוא הולך ומדבר אבל לא רצוף ממלמל כל מיני מילים אבל אפשר להבין. ובחלום הוא אמר לי שהוא רוצה שאקנה לו גלידה. הוא הלך מהר נתן לי יד אמר את זה.

שלום רב
חלום יכול לבטא משאלה וגם לערב דמויות או לשנות את גילם.
בחלומך את מקדמת את האחיין שלך בזמן ואולי גם במציאות את מבינה אותו טוב למדי.

25/10/2017 | מאת: שקד

אני נשואה כבר שנתיים.. אני ובעלי מנסים להכנס להיריון. כבר פעמיים שגיסתי חלמה שאני בהיריון מה זה אומר?

הי שקד, שאלתך לא ממש ברורה. זהו חלום של גיסתך כפי שאת מציינת. מה זה אומר עליך? אולי לגיסתך חוש נבואי ואולי החלום מבטא משאלה ותקווה לגביך...קשה לאמר. תמשיכו לנסות ולהאמין שההריון אכן יגיע. בהצלחה! אורית

25/10/2017 | מאת: אלין

במציאות יש לי שן בינה עם חור שאני צריכה לעקור. חלמתי שהייתי אצל רופאת שיניים וחתינה מהשן נפלה והיא אמרה זהו הבעיה נפטרה אין מה לעשות יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

אלין שלום, נראה כי בחלום באה לידי ביטוי החרדה מעקירת השן ומשאלה שהבעיה תיפתר מעצמה, בלי לעבור את העקירה...
בהצלחה, אורית

21/10/2017 | מאת: שרון בכר

בוקר טוב. חלמתי חלום הכי מוזר שהיה לי וקצת לא נעים לי אך מאוד סקרנית. אני בת 21 חלמתי שיש לי איבר מין זכרי ושאישה מבצעת עליי מין אנאלי ולבסוף גם יצא לי זרע. נכון שזה הזוי? סליחה על הבוטות ומאוד אשמח לתשובה! תודה:)

שרון שלום,
חלומך אינו הזוי. הלא מודע שלנו מכיל תכנים מיניים מוקדמים , למשל, קינאה בפין שהיא נורמלית אצל ילדה בסביבות גיל שלוש. בחלום את מתארת מילוי משאלה, מה שבחיי הערות לא מתאפשר. את יכולה להיות רגועה.
אורית

כבר כמה שנים ולעיתים קרובות אני חולמת שאני מקיימת יחסי מין עם אבא ונהנית מכך. יאמר שאין לי שום תשוקה לכך, ממש לא. ולהפך היחסים בינינו ממש רעועים, יש לי סלידה רצינית ממגע ממנו. אנחנו רבים מלא. ויש לי תזכורות עבר לא נעימות ממנו הכוללות אלימות. אני חוששת והחלומות מתחילים להציק לי.

שלום לך,
ברור עד כמה חלום של קיום יחסים מיניים עם אביך, יכול להיות מאיים ומפחיד. ועם זאת עלינו לזכור ששפת החלומות היא שפה של סמלים. קיום של יחסי מין בחלום אינו מייצג בהכרח תשוקה מינית קונקרטית אלא אולי צורך בקרבה רגשית או רוחנית. (אנו לומדים על כך גם ב"קבלה" שבה הזיווג בין הקב"ה לבין השכינה מייצג בעצם חיבור רוחני ביניהם)
אני מתאר לעצמי שכמו שאת מתארת את היחסים בינך לבין אביך, קיימת רתיעה ממנו גם בהיבטים של קרבה רגשית, וזאת על רקע הזיכרונות הלא נעימים והאלימים שנותרו לך ממנו . ואולם, יתכן שהחלומות החוזרים הללו נועדו לסמן את החסך הרגשי והכמיהה שיש לך לדמות אב ככלל - דמות שמסוגלת לחזק, לגונן, לטפח ולהוות מורה דרך בחייך (ולאו דווקא לדמותו של אביך האישי).
נתנאל

היי הלילה חלמתי בפעם השנייה על בדיקת הריון חיובית(סוג של ההמשך של החלום הראשון)..

14/10/2017 | מאת: חלמתי תאונה

חלמתי שאני ןבן הזוג שלי ברכב כשאמא שלי ואחי הגדול יושבים מאחור יחד עם הבת שלי שהייתה ישנה לפני שהתחלתי נסיעה אמרתי לאחי תעצןר אבא רוצה לבוא איתנו אז הוא אמר לי את נוהגת תעצרי ואז מהבהלההה הגז ננעל והאוטו האיץ ברמה מטורפת שעפנו לתהום בן הזוג שלי צעק אמאא דרך אגב הצעקה עדיין מהדהדת לי באוזן ואני ישר ניסתי להצלי תילדה שלי שהתעוררה מהבהלה והתעוררתי

שלום לך,
לעיתים קרובות החלום הוא משל או מטאפורה המייצגת את דפוסי החיים שלנו. יתכן שהחלום הזה מסמל היבטים בדפוסי הקשר שלך עם המשפחה כאשר הנהיגה ברכב מסמלת את ההתנהלות ביחסים שלך עם בני משפחתך. מוטיב בולט שמופיע בחלום הינו ההתעוררות, או ההתוודעות. את אומרת לאחיך לעצור את הרכב והוא משקף לך שאת נוהגת - כלומר את היא זו שצריכה ליטול אחריות.נראה מתוך החלום שהמודעת לכך שאת אחראית לאופן ההתנהלות שלך מעוררת בך בהלה ובלבול כאילו אין את מורגלת בכך- עד כדי אובדן שליטה. אולי קיימת בך נטיה במציאות לתת את האחריות לאביך (שאת רוצה לצרף לנסיעה) או לאחיך הגדול שאליו את פונה בחלום, אבל, לדעתי, החלום קורא לך להתעורר ולהיות עצמאית יותר. כך, בסוף החלום את מעירה את ביתך הקטנה, שמייצגת גם חלק ילדי שבך, שאמור להתעורר ממצב של שינה או התמסרות וליטול בצורה מודעת אחריות למצבו. עליי להדגיש שזהו פירוש אפשרי אחד לחלום, ומאחר ולא ניתן בפורום להעמיק באסוציאציות לגבי המרכיבים של החלום, את היא זו שאמורה להחליט (וליטול את האחריות) האם הוא מתאים עבורך:)
נתנאל

שלום רב, כבר שתי לילות רצוף אני אני חולמת על קרובי משפחה שנפטרו. שלשום חלמתי על בן דוד רחוק ודוד רחוק שניהם כבר לא בחיים. בחלום דיברתי איתם ולא זוכרת על מה. והלילה חלמתי על סבא שלי שנפטר לפני הרבה שנים ולא חלמתי עליו לפני כן. בחלום אני חוזרת מהטיול מהעבודה, בדרך התקשרתי לאבי שיפגוש אותי כי אני עם תיק כבד אך במקומו מגיע סבא שלי זל יחד עם הבת שלי הקטנה. אנחנו הולכים לבית של ההורים שלי ובדרך אני רוצה לתת להחזיק את התיק שלי אך הוא פתאום אומר שלא מרגיש את ידו ולא יכול לקחת. אני מתקשרת לאבא ומבקשת ממנו לצאת דחוף כי סבא לא מרגיש טוב אך בכל זאת אנחנו מגיעים לבית של ההורים שלי בעצמנו, אני מתחילה להוציא את המתנות מהתיק לאמא שלי ואבא אומר שבגלל סבא צריך לבטל את ההגעה שלנו לאיזשהו אירוע שהוזמננו. זה החלום. אני ממש בלחץ, למה כבר יומיים רצוף אני חולמת על האנשים שלא חלמתי לפני. וכולם נפטרו. ממה שרושמים בפירושי חלומות, הכל נראה כל כך מפחיד. אני אשמח אם תוכלו לתת לי איזשהו קצה למה שעובר עלי. אני בת 34 נשואה אמא ל2 ילדים. לפני חודש התפטרתי ממקום העבודה וכרגע אפשר להגיד מחפשת את עצמי. החלומות האלה הלחיצו אותי מאוד. ועוד יותר מלחיץ הפירושים באינטרנט. תודה רבה, אירה

אירה שלום, קודם כל חשוב לי להרגיע אותך, החלום אומנם עוסק בקרובים שנפטרו , אך אין בהכרח סימן לאסון כלשהו... נהפוך הוא. הרבה פעמים החלום משמש לעיבוד תכנים נפשיים, למשל תכנים שקשורים באובדן. זה מתקשר לי לעובדה שהתפטרת לאחרונה מהעבודה ואת "מחפשת את עצמך", ואולי מה שעולה בחלום קשור לתחושות של היותך אבודה, עדיין לא מצאת את הדבר הבא. זהו תהליך שיכול לצאת ממנו רק טוב
בהצלחה, אורית

חלמתי שאני נמצאת בבית של ראש עיר לא מוכר יחד עם חברה שלי, פתאום היא הולכת ואני נשארת שם לבד איתו. אחרי כמה דקות אחות של חברה שלי נכנסת עם תינוקת שרק נולדה ונותנת לי להחזיק אותה. התינוקת הכניסה משחק בד די גדול לפה וקיפלה אותו קטן קטן ונחנקה, כמה שניסיתי לשלוף את זה מהגרון שלה זה רק נכנס יותר ויותר עד שהיא פשוט לא נשמה והיה לה דופק מאוד חלש. ניסיתי לגרום לה להקיא את זה ולא הצלחתי והיא פשוט מתה לי בידיים. לאחר מכן אמא של התינוקת חזרה ושאלה איפה התינוקת שלה ופשוט מישהו שיקר לה שהיא הלכה עם אמא שלה. פה כבר התעוררתי בתחושה של עצב ופחד שיקרה משהו רע עם החלום הזה. אשמח לפירוש של החלום

לקריאה נוספת והעמקה

היי. כמו מרבית החלומות [ובניגוד לסברה שמטרתם מילוי משאלה נעימה] מרביתם בעלי תוכן לא נעים. החלום מכיל בתוכו תכנים לא נעימים בעליל אשמה מוות נורא של תנקת [בחלום זה באשמתה] שקרים התחמקות מאחריות ושכול. את מוטרדת ובצדק מחלום זה. אם זאת זהו רק חלום.ניתן אולי להשתמש בו לתועלתך כדי שתביני איך לנהל את חייך מחוץ לשינה.אני מניח שאת עסוקה אולי בתקופה האחרונה בתכנים של אחריות אמהית [כלפייך או שלך] או יתמות שכול או אשמה או חרדות מוות .זו כמובן רק השערה.מציע שתבררי תכנים לא נעימים אלו בשיחה עם איש מקצע מומחה מורשה[רצוי מומלץ או במסגרת של בריאות הנפש] מתחום הפסיכולוגיה הטיפולית ו/או פסיכותרפיה רצוי מאד לא לפנות לייעוץ לא מוסמך. הפורום הנכחי לא יכול במגבלותיו ובגבלותיו [אי הכרה שלך ואי צפייה בתגובותייך] -לספק לך מענה מספק. צר לנו. ממנהלי הפורום וממני שלוחה לך ברכת חג שמח.אלי אבידר פסיכולוג ופסיכותרפיסט

שלום לך, אני מסכימה עם דבריו והצעותיו של אלי בקשר לחלום. נראה שהחלום עוסק בעיבוד של חרדה מפני מוות, אשמה וחוסר אונים כלפי ייצור קטן וחלש-התינוקת. רק אוסיף שייתכן, וזו כמובן השערה בלבד, שזה עשוי לשקף דרמה פנימית של החולמת בקשר לחלק מושתק או חנוק בתוכה. אורית

הי, אני מקווה שזה הפורום המתאים.. אם לא, אשמח שתפנו אותי למקום המתאים. אז ככה, אני בן 17, בריא לחלוטין נפשית ופיזית. כרגע בחופש בבית ומחכה לתחילת לימודים במסלול עתודה. בחודש האחרון היו לי שלוש הרטבות במיטה. הפעם הראשונה הייתה לפני שלושה שבועות בערך, השנייה לפני שבוע והשלישית לפני יומיים. בפעם הראשונה התייחסתי לזה כאל טעות ושייכתי את זה לעובדה ששתיתי הרבה מים לפני השינה.. אבל זה קרה כבר פעמיים נוספות וזה ממש מטריד אותי (וגם מסובך להסתיר את זה לוגיסטית). ההרטבה הכי מאוחרת שאני זוכר חוץ מההרטבות היא באיזור כתה ו' (לפני כ6 שנים). הרטבה חד פעמית וגם אז הפתיעה אותי מאוד. חשוב לי לציין שלא היו מאורעות חריגים בתקופה האחרונה בכלל, אלא דווקא להפך. החיים שלי הרבה יותר רגועים ומספקים מאשר לפני כמה חודשים כשהייתי בשיא הלחץ של הבגרויות. אני לא כל כך מקפיד על שעות שינה קבועות, זה קשור לזה? בכל אופן, אני מאוד חושש שזה יקרה שוב. אתם יודעים ממה זה נובע? איך למנוע מקרים כאלה להבא?

היי. אולי זה לפורום המתאים אבל די קרוב. התופעה שציינת לא בהכרח מבטאת בעייה נפשית. גם לא בעייה בכלל.עם זאת ייתכן שמדובר בקושי נאורלוגי כלשהו.גם יתכן שמדובר בסמפטום של בעייה בריאותית לא ידועה. מציע שתפנה לרופא נאורולוג או רופא כללי.אם לא יהיה ממצא- פנה לפסיכולוג או לפורום זה לברר כיוון פסיכולוגי.כל טוב.אלי אבידר