ואזודילטורים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בריאות הלב: 10 מיתוסים

האם אפשר להרגיש לחץ דם גבוה? האם גברים לוקים יותר בליבם? האם אסור לשתות קפה? וגם - מומלץ לשתות יין אדום? בריאות הלב: מיתוס ומציאות. פרויקט מיוחד הלב הוא איבר שנתפס כקשור לרגשות; ולכן, גם מיוחסים לו הכי הרבה דימויים - ויש לגביו הכי הרבה מיתוסים. החלטנו לבחון את אמיתות כמה מהמיתוסים הנפוצים ביותר... האם "לב שבור" הוא רק ביטוי, או באמת תופעה פיזית? לב האדם: מיתוסים - ומציאות, במאמר שלפניכם.   לב שבור - יש דבר כזה. אילוסטרציה: שאטרסטוק   לב שבור הוא רק ביטוי לאהבה נכזבת: לא בהכרח! בעגה הרפואית, ישמש המונח "לב שבור" לתיאור לב חולה כמו לאחר אוטם בשריר הלב ("התקף לב"). בעיני רבים "לב שבור" מבטא עצבות ומועקה משנית למצוקה נפשית. כך או כך ייתכנו תסמינים לבביים מובהקים - ובכללם דפיקות לב ואי נוחות בחזה, הנגרמים כאשר אדם סובל מלב חולה. בשל כך, יש חשיבות רבה לאבחנה הנכונה ("דיאגנוזה"). ניתן להרגיש כשיש לחץ דם גבוה: לא נכון! לחץ דם...
ללמוד עוד על ואזודילטורים
אבעבועות קור - גם כשהחורף חם-תמונה

דווקא בחורף הישראלי המתון רבים סובלים מפגיעות קור. המעבר...

מאת: ד"ר נינה...
21/02/2010
אי ספיקת לב: אבחון וטיפול-תמונה

לב האדם הוא כמו ה"מנוע" של הגוף: כאשר הלב לא "סוחב" את...

מאת: ד"ר רוברט...
08/06/2017
סוד האנרגיה של האינדיאנים-תמונה

מאקה, צמח משונה דמוי לפת שגדל רק על פסגות האנדים, יכול...

מאת: מגר' אילן...
08/03/2007
בריאות הלב: 10 מיתוסים-תמונה

האם אפשר להרגיש לחץ דם גבוה? האם גברים לוקים יותר בליבם?...

מאת: פרופ' ארד...
27/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לואזודילטורים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ואזודילטורים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאחר כחודשיים של שימוש במכשיר ה"אנדרו פינס" (מכשיר ליישור והגדלת הפין) בעקרון המכשיר מרחיב את כלי דם בפין ע"י מתיחת האיבר באופן יומיומי. התחלתי להרגיש כאבים במפשעה השמאלית ובבטן התחתונה מיד עם הכאבים הפסקתי את השימוש במכשיר כיום יש לי כאבים חמורים יותר ואני מרגיש שהמצב הולך ומחמיר יש לי כאבים במפשעה השמאלית, בבטן התחתונה ,בבטן העליונה,דקירות בלב, לחץ בחזה ובלב שלא פוסק, דופק מהיר באמצע הלילה שמפריע לישון, הרדמות יד ורגל שמאל, כאבים בפין עצמו, שלשולים ועצירות לסירוגין, כאבים באשך שמאל כולל נפיחות.. ועוד אני מרגיש החמרה מיום ליום בקשר ללב בדיקות דם תקינות בדיקות א.ק.ק תקינות אבל לא עשיתי בדיקות יותר מעמיקות כי אני לא מקבל שום הפנייה לבדיקת כלי דם או יותר מזה וגם הרופאים לא עושים מזה כזה עניין כי הם לא יודעים איך להתמודד איתי ועם המכשיר אני צריך לדעת מה הקשר בין הפין ללב. מהו הטיפול הדרוש ? איזה בדיקות אני צריך לעבור ? ומה חומרת המצב ?

המכשיר אינו מרחיב כלי דם הוא בסך הכל מותח את הפין והיעילות שלו מוטלת מאוד בספק. לא מכיר קשר בין השימוש במכשיר (עליו איני ממליץ) לבין הלב. לגבי הבדיקות השלם הבירור על ידי מבחן מאמץ ומעבר לזה אין צורך בבירור.

הפסקתי שימוש באנדרו פינס לפני 7 חודשים וככל שעובר הזמן המצב הולך ונעשה יותר גרוע. קצה הפין קיבל צבע אדום(לדעתי כתוצאה מחוסר אספקת דם) כמו כן העור שמתחת לעטרה סדוק ונראה לא טוב. השאלה שלי אם יש טיפול שאני יכול לבצע בעצמי בזמן הקרוב? (לפני שאני ייגש להתייעץ עם אורולוג)

לפני שלוש שנים ההיתי אצלך בבדיקה הפנתה אותי לבדיקת דופלר בבדיקה נמצא דלף ורידי משתמש לפי הצורך בסיאליס 5 מיל שאלתי 1 האם יש היום טיפול לדלף ורידי ניתוח הוא משהו כזה ברץ או בחול שיכול לפתור את הבעיה 2 האם סיאליס 5 מיל מאבד מההפקט שלו בגלל שהוא בעצם מרחיב כלי דם שזה אומר שככול שהכדור יותר גדול ככה אם הזמן הבעיה תהיה יותר גדולה בן 45 ללא מחלות בריא אשמח אם תפנה או שתיתן לי אינפורמציה על טיפול אפקטבי אפילו בחול תודה רבה

1. אין ניתוח לדלף ורידי. 2. לא. אלא אם כן יש מחלות רקע נוספות, אשר מתקדמות.

שלום, מקבל באופן קבוע 1 גרם פנטסה (כדור), ו 3.5 גרם סלזופירין. לאחרונה התחלתי גם אומפרדקס 20 מ''ג ואספירין (קרטיה 100 מ''ג)- שניהם פעם ביומיים. האם מותר לי גם להשתמש מדי פעם בקרם אנטרולין, ובפרוקטוגליבנול קרם? בעיקר אני שואל לגבי שילוב האספירין יחד עם האנטרולין, כי ידוע לי שאנטרולין מרחיב כלי דם. תודה.

שלום, אין מניעה וניתן לקחת ביחד. בריאות שלמה,

שלום ד"ר בן 24, ללא מחלות רקע, לא מעשן ולא שותה. במהלך השנים עברתי אינספור בדיקות לב, כולל לאחרונה שזה מלפני פחות מ 5 חודשים MRI לב עם חומר ניגוד. לא נמצא שום סממן לבבי, שום בעיה לבבית. אך כן יש מידי פעם פעימות מוקדמות. אבל למה לפעמים בזמן אימון, במיוחד אם הדופק יחסית ממש גבוה יש לי כמו כאב לוחץ בחזה, כמו תעוקה כזו, שלא קשורה לתנוחה, פשוט מרגיש כובד בחזה באמצע החזה .. התופעה קורית מידיי פעם לא תמיד, ועוברת אחרי בערך 5 דקות . זה מתחיל באותו חוזק ונשאר ככה וגם נעלם כלא היה. רק מציין שלא עובר אם אני ממשיך באימון, רק אם אני מפסיק בד"כ. כל פעם אני בלחץ שזה התקף לב, אבל למה שאקבל התקף לב? ואם הבדיקות תקינות למה בכלל כואב לי בחזה ?? תודה רבה והמשך שבוע מצויין!

שלום, יש אנשים שסובלים מכאבים בחזה וכל הבדיקות שלנו חוזרות תקינות. אנחנו חושבים שזו בעיה בעורקיקים הקטנים (microvascular angina ). אם אין גורמי סיכון, מנסים תרופות להרחבת כלי דם. ממליץ לפנות לקרדיולוג לצורך התייעצות