לבונורגסטרל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולת היום שאחרי: כל מה שחשוב לדעת

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין ניתן ליטול את גלולת היום שאחרי? האם הגלולה מסוכנת לבריאות? האם יש הגבלה למספר הפעמים שמותר להשתמש בה? כל התשובות לשאלות הנפוצות ביותר אודות גלולות היום שאחרי בשבוע שעבר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי משרד הביטחון יאפשר מעתה לחיילות המשרתות בצה"ל לקבל את הגלולה של היום שאחרי ללא עלות, באמצעות קבלת מרשם למייל. בד בבד החליט לפני כשבועיים משרד הבריאות לאשר לילדות מגיל 14 לרכוש, ללא מרשם, את גלולת "היום שאחרי". לצד ההבנה ההולכת וגדלה של הרשויות לחשיבות זמינותן של גלולות היום שאחרי כדי למנוע הריונות לא רצויים והפלות בגיל צעיר, עולות לא מעט שאלות ותהיות לגבי השימוש בגלולות אלה, יעילותן והסכנות שבשימוש בהן. כדי לעשות קצת סדר ולהגביר את המודעות לנושא, קבלו מדריך מקיף עם כל המידע שחשוב לדעת.   מהי גלולת היום שאחרי? "גלולת היום שאחרי" היא גלולה אותה נוטלים כאמצעי מניעה "בדיעבד", לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, במטרה למנוע הריון. בעבר, לפני שיווקה, כדי...
ללמוד עוד על לבונורגסטרל
גלולת היום שאחרי: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

כמה זמן לאחר קיום יחסי מין ניתן ליטול את גלולת היום שאחרי?...

מאת: ד"ר הר - טוב...
25/02/2019
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
הדור החדש של הגלולות-תמונה

את מניקה? צריכה להקפיד על צריכת האסטרוגן שלך? למדע יש...

מאת: פרופ'...
13/02/2005
יחסי מין: מדריך למתחילים-תמונה

בני נוער מקיימים יחסים בגיל מוקדם מאשר בעבר, אלא שבגרותם...

מאת: ליאת עיני,...
15/12/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללבונורגסטרל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לבונורגסטרל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום! ילדתי לפני 4 שבועות בדיוק, אינני מניקה . קימנו יחסים בלתי מוגנים היום, ואנו חוששים להריון. טרם ניבדקתי אצל רופאת נשים לאחר הלידה. האם אני יכולה ליטול את כדור הפוסטינור? במידה ולא אקח פוסטינור, מה הסיכויים להריון? מתי מתרחש ביוץ לאחר לידה?(ללא הנקה)

שלום לך מאד מומלץ שתקחי פוסטינור היות והביוץ יכול להופיע כבר שבועיים לאחר הלידה בהצלחה ד"ר אריה לידור מרפאת נשים "LAC" WWW.LIDORMD.CO.IL לזימון תור 24 שעות ביממה: 057-9955340

לקחת נורלבו (פשוט עולה חצי מחיר זה הכל) ולדאוג לאמצעי מניעה קבוע כמו התקן או גלולות. הרופא הסביר לי שהגוף של האישה מאוד פורה אחרי לידה/הפלה ומאוד קל להקלט שוב.

שלום אישתי 3 שבועות אחריי לידה העם היא יכולה להסים מדבקות אוורה?

5.12 נטלת גלולה מספר ימים לאחר מכן היה דימום לכמה ימים שהופסק, אך היו כתמים שנמשכו.לקראת סוף ינואר החל דימום מאסיבי לערך שבועיים ופסק.בתחילת דצמבר שוב החל דימום רציני.ללא קרישה רק דם נקי בכמויות שנמשך עד היום (כשבועיים). מעבר לדימומים החזקים בשבוע האחרון החלתי לקבל התקפים קשים של קור עז, קשיי נשימה, חולשה תחושת עילפון ורעידות בגוף. הגעתי לרופא המשפחה במצב נורא קשה של התסמינים בבקשה להתפנות למיון הוא סרב והמליץ על כדורים פסיכיאטרים מהסוג המובים סרוטונין וטען שזה על בסיס נפשי.יש לציין כי אני עם ptsd כרוני כבר שנים ומכירה את תופעות ההתקפים הנפשיים, אבל נראה כי התופעות קשורות לפוסטינור ולחוסר איזון הורמונלי. בבדיקות דם המוגלובין תקין ובדיקת נשים תקינה. אני כבר שבוע במיטה עם תופעות קשות של קשיי נשימה , חולשה,רעד וקור ואני נוטלת קלונקס קבוע. המצב כבר נורא מלחיץ .האם ההורמונים המוגברים בכדור הפוסטינור יכול לגרום לתופעות החמורות הללו ורק אחרי חודשיים מנטילטן? ואיך ניתן למזער אותן או להעלימן? כמה זמן ההורמונים נשארים בגוף ואיך אפשר לאזן אותם? אני זקוקה לעזרה מיידית.

הפוסטינור מכיל פרוגסטרון במינון לא חריג וכמעט נעדר סיכונים ותופעות לוואי. לכן השימוש בתרופה גם אינו מחייב מרשם רופא. תופעות הלוואי שאת מתארת נשמעות באמת כקשורות לחרדה אבל לא לפוסטינור, שלכל היותר מקדים או מאחר מעט את מועד הווסת.

שלום, התחלתי לסבול מכאבי ראש כבר 4 חודשים. הנוירולוג טוען שזו כנראה מגרנה. מעבר לזה לפני מחזור ב-7 שנים האחרונות שמתי לב שיש לי גם לפעמים מגרנה. האם ניתן לקחת גלולות מסוימות שאז לא יהיה מגרנה? אני לא נוטלת גלולות כרגע. אשמח אם את מכירה סוג מסויים שיכול למנוע?

כדי להמנע מהתקפי מיגרנה עם גלולות הגלולות המומלצות הן אלו שמכילות רק פרוגסטרון ולוקחים אותן ברצף כמו מיקרולוט או סרזט