אקסדרין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנה: לא רק נשים

גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת בטעות כמחלה נשית. מה גורם למיגרנה? וכיצד מטפלים בה? ישנן לא מעט תפיסות מוטעות לגבי מיגרנות - ואחת הנפוצות היא זו הגורסת כי כמעט רק נשים סובלות ממיגרנה. נכון שישנן יותר נשים הסובלות ממיגרנה, יחסית לגברים, אך הפערים בהיקף התחלואה בין המינים איננו כה משמעותי - ואיננו הופך את המיגרנה למחלה של "נשים בלבד".ובכן, מיגרנה איננה מחלה של "נשים בלבד"?בהחלט לא. זהו אחד המיתוסים הנפוצים לגבי מיגרנה, שניתן להפריך בקלות. נשים סובלות ממיגרנה - וגם גברים סובלים ממיגרנה.ממה נובע מיתוס זה?ללא ספק, מיתוס זה נובע מהעובדה שנשים סובלות ממיגרנות בצורה משמעותית יותר מאשר גברים, אך אין זה מכניס אותה לקטגוריה של מחלה נשית. יש לא מעט גברים שסובלים ממיגרנות - ויש להכיר בכך.מה היחס בין הגברים לנשים בהקשר של מחלת המיגרנה?כאמור, מחלת המיגרנה שכיחה יותר בקרב נשים....
ללמוד עוד על אקסדרין
מיגרנה: לא רק נשים-תמונה

גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת...

מאת: ד"ר אריה...
05/07/2015
מיגרנות: נשים סובלות יותר-תמונה

מיגרנה היא מחלה גנטית המושפעת משינויים הורמונליים ועלולה...

מאת: ד"ר אריה...
27/05/2015
מי מהן סובלת ממיגרנה?-תמונה

ענו על השאלה מי מהן סובלת ממיגרנה ותוכלו לזכות ב שני שוברי...

מאת:
09/11/2015
'אקסדרין' למיגרנה הורדה מהמדפים-תמונה

משרד הבריאות וחברת נוברטיס הודיעו על הורדת הכדור מהמדפים,...

מאת: מערכת zap...
12/01/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקסדרין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקסדרין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, עקב קריש דם ברגל התחלתי טיפול באליקוויס, אני סובלת ממיגרנות וראיתי שאסור לשלב כדור זה עם הכדורים שאני לוקחת (נורופן קוויק, אדוויל, אקסדרין). אשמח לדעת אילו כדורים נגד מיגרנות ניתן לקחת ביחד עם אליקוויס.. תודה מראש, זהר.

שלום, זה בדיוק נכון מה שציינת. כלומר ניתן לקחת ביחד אבל צריך להיזהר מעלייה בסיכון לדמם תחת השילוב ויש לעקוב אחרי סימני דמם. ניתן לשקול תחליף אחר ממשפחת הטריפטאן - תרופה בשם Sumaptriptan שיש לה פעילות אנטימגרינוטית טובה. לכן, ניתן להמשיך עם השילוב אבל תוך כדי מעקב, או לעבור לתרופה החדשה.

בחורה צעירה,סובלת מהחרפה של מיגרנה שמגיל קבלת הווסת עד לפני שנה הייתה קלילה ונסבלת ביותר (2-3 בחודש סביב ווסת) ואילו לפני שנה החמירה והפכה ל10 התקפים בממוצע בחודש! לפעמים יותר מגיע ל15-17 . מיותר לציין שהסבל הוא נוראי וקשה ומתיש ביותר,כמו כולם רוצה לעבוד ליהנות לחיות והכאב כלכך מגביל בכל תחומי עניין החיים. כטיפול נוטלת כרגע רק רילרט בהתקפים (יוצא לי לקחת 8-9 בחודש) ובשאר הימים לפעמים לוקחת שני אקסדרין/אקמול פוקוס כדי לא לחרוג יותר מדי מההיתר של הרילרט המסוכן. כמו כן במעקב נוירולוגי,מרפאות כאבי ראש-איכילוב דר אמנון מוסק ולניאדו דר דניאל עובד שהמליצו על טיפול תרופתי מונע- עד כה ניסיתי אלטרול/ט,סלואו דרלין,דפלפט כרונו,קורס פרדניזון,וטופמקס. לצערי הרב מאוד כל הטיפולים הללו היו כישלון של ממש. לא רק שלא הייתה הטבה אלא בחלק מהם אפילו החמרה או חוסר שינוי בתוספת תחושת עילפון וזומבי. המלצה אחרונה של דר אמנון מוסק היא אספירין יומיומי בתוספת איקפרס(לא זוכרת מינונים),מאחר והתרופות לא עזרו סקפטית לגבי האיקפרס והאספירין במיוחד שההמלצה היא ליטול יום-יום מה שנשמע לי קצת מסוכן בהקשר לאספירין כטיפול מונע. כלכך מיואשת מתה להיפטר מהכאבים האלה,מוכנה לנסות הכל-החל מזריקות ניתוחים טיפולים משלימים כל דבר שרק יכול לעזור. רוצה לנסות כירופרקטיקה וזריקות בוטוקס אך סקפטית גם לגביהם,לא שיש מה להספיד. בגלל הערכתי אלייך כנוירולוג מומחה לפי סיפורים ששמעתי אני יותר מאשמי לשמוע את דעתך והמלצתך להמשך הטיפול!!! ממתינה לתשובה!

שלום אלמונית, אכן נשמע מורכב, את מטופלת אצל שני מומחים לכאבי ראש ועל כן לא ניתן לתת עצות "מהשרוול" כנראה אצטרך לראות אותך, ניתן לקבוע תור ב03-5114540 או להשאיר לי הודעה ב 09-7714319 נחשוב יחד.

08/09/2016 | 18:57 | מאת: אנונימית
מתוך פורום מיגרנה וכאבי ראש

דוקטור תודה רבה על תשובתך ,קבעתי תור אלייך לנובמבר,תגיד לי האם תוכל לבצע הזרקות לידוקאין לשיכוך הכאב? לא מסוגלת לתפקד מתעוררת כל בוקר עם מיגרנה דו צדדית או חד צדדית פועמת קשה נורא לא מצליחה לעשות כלום כל הנוירולוגים שביקרתי מציעים רק כדורי מניעה שום דבר לא עוזר!

בס"ד ד"ר שלום רב. אני סטודנט שנה רביעית ובחצי שנה האחרונה אני מוצא עצמי שם אטמי אוזניים כמעט במשך כל שעות היום והלילה. הדבר התחיל עקב חוסר ריכוז בזמן הלימודים כתוצאה מהפרעת הסובבים אותי דבר שגרם לאי סבילת רעשים שגרר לשימוש באטמי אוזנים גם בזמן השינה. בחודש האחרון התחלתי להרגיש כאבי ראש בצד ימין של הראש. ההתקפות של כאבי הראש מתרחשות כמעט על בסיס יומיומי, אשר גורמות לחוסר ריכוז ורצון לישכב ולנוח ללא יכולת ללמוד כלל. מנסיונך רציתי לשאול אם יש קשר לשימוש באטמי האוזנייים? אשמח שתתיעצי עם נוירולוג באם יש חפיפה סימפתומית. בלית ברירה הלכתי לרוקח שהביא לי כדורי "אקסדרין". ללא קשר אני מרגיש שהרצון לריכוז בזמן הלימודים שהוביל לשימוש באטמי אוזניים גרם לי לסבול מקולות מציקים כגון לעיסות ורעשים מיותרים. אשמח לחוות דעתך בנושא, והמלצות לטיפול. תודה רבה ויום טוב! נ.ב. ראוי לציין שאין לי מחסור בנוזלים ובשינה.

שלום רב אני לא רואה יכולת לעזור לך דרך האינטרנט אלא אתה צריך רופא אאג פנים אל פנים קודם כל כדי לבדוק את הכאב, שיתכן מפרק לסת, וכן להתיעץ עם נוירולוג. גלשת לטיפול בכדורים ממכרים שאני ממש לא ממליצה עליהם. לגבי הרגישות לרעש, TRT הוא הטיפול המומלץ, לעיתים בשילוב עם טיפול פסיכולוגי - בהתאם למידת הסטרס של המטופל. בברכה ד"ר טליה מרק

שלום, אני אשה בת 38 בריאה בד"כ, לפני שבוע חזרתי מחו"ל ובאותו היום החלו לי כאבי ראש, כל פעם במקום אחר בראש, לעיתים כמו "קסדה", לעיתים הכאבים מתגברים ולעיתים נחלשים. אני סובלת ממיגרנות אבל הפעם מדובר בכאב ראש, נוטלת אקסדרין או אקמול אך זה רק מוריד את הכאב. אינני לחוצה או במתח נפשי, ישנה בסך הכול טוב, לא נוטלת כדורים באופן קבוע ו\או גלולות. מודאגת, מעולם לא חוויתי כאבי ראש במשך שבוע עד מתי לחכות שהכאב יעבוד וממה יכולים להיות הכאבים? האם מומלץ CT או MRI?

שלום ד מקווה שכבר חלפו הכאבים,יתכן מעין מצב של מיגרנה מאורכת או כאב ראש תעוקתי, נסי משככי כאב במשך שבוע באם לא יחלוף פני לרופא המשפחה.

פורומים בנושא אקסדרין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי