תרופות לאסטמה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אסטמה בילדים: מתכוננים לחורף

שיעור הילדים הסובלים מאסטמה כמעט כפול משיעור המבוגרים. בתקופות מעבר ושינויי טמפרטורה, ההתקפים מתגברים. בואו ללמוד איך מתמודדים עם המחלה אסטמה היא מחלה דלקתית בדרכי הנשימה המקשה על החולים בה לנשום כראוי ולתפקד בחיי היומיום", מסביר חתאם עמשה, רוקח ראשי ומנהל תחום בית המרקחת של רשת ניו-פארם. אסטמה היא מחלה כרונית/עונתית המתבטאת בהתקפים שבאים והולכים ועלולים להתגבר בשל גורמים רבים. מהי אסטמה? אסתמה היא מחלה המבטאת תנגודת של הגוף. גורמים שונים מעוררים את מערכת החיסון, שמפרישה ליחה וריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה. הליחה והריר חוסמות את דרכי הנשימה ומקשות על הנשימה. הגורמים למחלת האסטמה תורשתיים גנטיים וסביבתיים. לדברי עמשה, האלרגנים הרבים שבסביבה, וכן עישון, זיהום אוויר ודחק נפשי, מגבירים את תכיפות ההתקפים ואת חומרתם.   כ-12% מהילדים בעולם סובלים ממחלת האסטמה. צילום: שאטרסטוק   מהם תסמיני המחלה?  חולי אסטמה...
ללמוד עוד על תרופות לאסטמה
אסטמה: חוזרים לנשום לרווחה-תמונה

סובלים מאסטמה? חשוב לשמור על המחלה בשליטה ולהקפיד לטפל בה,...

מאת: מערכת zap...
07/05/2019
אסתמה קשה: 8 עובדות שחשוב להכיר-תמונה

אסתמה היא מחלה עם בעיית תדמית גדולה ביותר. רבים חושבים...

מאת: ד"ר בר שי...
06/11/2019
אסטמה: טיפול מונע מאפשר שליטה במחלה-תמונה

חייהם של חולי אסטמה רבים מוכתבים למרבה הצער על פי התקפי...

מאת: ד"ר שוורץ...
31/07/2019
האם האסתמה שלך בשליטה?-תמונה

חולי אסתמה רבים נמצאים במצב של חוסר שליטה במחלה, העשוי אף...

מאת: מערכת zap...
07/05/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרופות לאסטמה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרופות לאסטמה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, אני בת 50 פלוס, מעל 20 שנים חיה על משאפים, כרגע רלבר. מידי פעם מטופלת בפרדניזון. מעוניינת לשאול אם יש קשר בין אסטמה קשה, תרופות לטיפול באסטמה וסרטן הריאות. תודה.

שלום, יש שכיחות גבוהה יותר של סרטן ריאה בחולי אסתמה. כמובן שלא מדובר בתוספת סיכון משמעותי כומו עישון.

והאם ידוע לך על התרופה נגד אוסתופורוזיס שנחקרה מ 2015 כטיפול יעיל לאסתמה? האם המחקר השיג תוצאות טובות? כי מצאתי על זה כתבה מ 2105 ואמרו שמתחילים ניסויים בבני אדם ב 2017 ואם צריך בדיבור לקחת לא קצת שאיפות ולעצור האם זה מעיד על אסתמה לא מאוזנת? תודה מראש

שלום, לא מכיר את התרופה הנ"ל. לא בהכרח, מומלץ להשלים בדיקת תפקודי ריאות ובדיקה פיזיקלית לראות אם יש ממצאים שקשורים לאסתמה.

שלום דר". "חבר" ריסס לי לעין בצחוק עם משאף של אסטמה איזהשהיא תרופה לאסטמה לפני 5 שנים. יש לי כרגע דלקת באחת העיניים. יכול להיות קשור? יש סיכוי שנגרם איזהשהוא נזק מאותו אירוע?

אם הארוע הוא לפני 5 שנים לא סביר שיש קשר.

טעיתי.. לפני 3 שנים.. ולא היה כאבים בעין שטפתי עם מים.. יש מצב שהעין נפגעה מזה בלי קשר לדלקת? כאילו נזק אחר?

גם לאחר שלוש שנים לא סביר שיהיו סמנים היום.

אני לוקח גלקומין 2×2. קרדיולוג 2.5 בוקר וערב. ואקספורג. יש לי אסתמה ואני עושה 3 פעמים ביום אנילציות שזה כולל וינטולין. בודיקורט. ואירובנט.וסרטייד 500. עם ספירבה. שאלתי היא. בכול כמה חודשים אני חוטף התקף אסתמה ורופא נתן לי אזניל וגם פרניזון.. פעמיים ביום20 מ"ג .שאלתי ההם שילוב של התרופות הללו חיים בשלום. ושאלה נוספת ההם הטיפול שאני מקבל נכון.

שלום, אם תדירות ההתקפים עולה, זה מעיד על יציאה מאיזון המחלה ויש צורך להגביר את הטיפול במחלה בעיקר ע"י סטרואידים בשאיפה בשילוב עם מרחיבי סימפונות נוספים. לדעתי יש לפנות לרופא מומחה ריאות (פולמונולוג) לחוות דעת נוספת.