פוליפ בגרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפוליפ בגרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פוליפ בגרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בני בן ה 4.5 עבר השבוע ניתוח להקטנת שקדים והסרת פוליפים. בגרון באיזור השקדים מופיעים גושים לבנים שלהבנתנו, ומבדיקה של אף אוזן גרון לאחר הניתוח, זה תקין. שאלתי היא כמה זמן סביר שזה יהיה ככה ומתי צריך להיבדק שוב (האם יש איזשהי נורה אדומה אחיה צריך לשים לב פרט לעליית חום )? תודה רבה.

שלום זה בהחלט תקין ויחלוף. בדיקה חוזרת בהתאם להמלצת המנתח. ב"כ נעשה לאחר 3-4 שבועות שזה כבר בתום ההחלמה דר גורדין

לפני כחודש גילו אצל בעלי פוליפים בגרון. הוא עבר ניתוח להסרה . לאחר הניתוח הרופא קרא לי ואמר שיתכן ויש גידול סרטני. לפני שלושה ימים בביקורת לאחר ניתוח הרופא החליט לשלוח את בעלי למומחה בבלינסון להקרנות.! אני כבר כמה ימים לא ישנה ורק חושבת על הגרוע ביותר.האם אפשר למות מזה?? ממש מיואשתתת

שלום רב, גידול במיתרי הקול ניתן לריפוי באחוז גבוה ביותר של המקרים. ממליץ להיפגש עם האונקולוג המטפל ולפי דירוג הגידול לקבל פרטים מעוגכנים על מצבו. בברכה, ד'ר אבי חפץ, א.א.ג. מנהל היחידה לכירורגיה ואונקולוגיה של ראש צוואר באסותא א.ר.ם.- המרכז לרפואת א.א.ג. וניתוחי ראש צוואר באסותא-http://www.aram-ent.co.il 03-7645464 http://www.aram-ent.co.il

דר אבי חפץ.עשית אותי כלכך מאושרת בתגובתך אבן נגולה מעל ליבי וכבר יש לי הרגשה טובה ומחשבות חיוביות בזכותך. הייתי כל כך פסימית בגלל חוסר הוודאות שלי.. בראשון הבא יש פגישה עם האונקולוג .אודיע לך מה נאמר. אפשרי?

שלום, יש לי ילדה בת 4. לאחרונה אנישמה לב שהיא לא שומעת אותי. היא שואלת המון פעמים מה? וכן כאשר אנחנו קוראים לה בקול נמוך היא לא זזה ורואים שהיא כלל לא שמעה. לקחתי אותה לרופא משפחה כדי לקבל חוות דעת רפואית ראשונה. הרופא בדק אותה וגם הדגיש לנו שהקול שלה צרוד וחשש לפוליפים בגרון. הוא שאל אם היא ישנה עם פה פתוח ונושמת בקול וזה אכן נכון. השאלה שלי היא- מה הקשר בין פוליפים בגרון לבין השמיעה

שלום, לא רואה קשר. בתך כנראה זקוקה לבדיקת שמיעה וכן לבדיקת מיתרי הקול וכן האף והלוע האפי עם סיב אופטי. מומלץ לפנות למומחה אף אוזן גרון לבדיקה.

תודה על התשובה. מה יכולה להיות אם כן מקור לבעית השמיעה? האם זה משהו שאינו סובל דיחוי?

23/03/2014 | 11:34 | מאת: פאיה ספקטור
מתוך פורום מחלות אף אוזן גרון

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152319247697700&set=o.188344064644417&type=1

התגלה לי פוליפ בגרון (לא על מיתרי הקול) ולאחר סדרת בדיקות בבי"ח הוחלט על ניתוח לשם הסרה וביופסיה. הרופא אמר שהדבר נובע במקרה שלי כפי הנראה מרפלוקסוס (חומציות שעולה לגרון) וקבלתי גם תרופה לשם כך. שאלתי האם ניתוח הוא הכרחי או שכדאי לבדוק אופציות אחרות אם ישנן? האם הסרתו מבטיחה שלא יחזור?

הי אתי, ניתן להוריד פוליפ בגרון גם על ידי צמחי מרפא. אבל את צריכה לפתור את מקור הבעיה שזאת החומציות שעולה. וזאת ניתן לפתור על ידי שינוי תזונה. כלומר להוריד מטוגנים, מזון מעובד, בשר בקר ועוד.בקיצור לפני שאת הולכת לעשות ניתוח בהחלט כדאי לבדוק אופציות אחרות. בהצלחה :)