סחרחורת בזמן עמידה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלת פרקינסון: מחקרים חדשים

גם צעירים חולים בפרקינסון, לדוגמה מוחמד עלי. ניתן להקל על התסמינים באמצעות טיפול ובשנים הקרובות צפויה פריצת דרך בתרופות המאטות את קצב התפתחותה מחלת פרקינסון היא מחלה של מערכת העצבים המרכזית, בעיקר המוח - ושייכת לקבוצה גדולה של מחלות מוח ניווניות, שבהן סוג מסוים של תאים (או אזורים מסוימים) מתים בקצב מהיר מהקצב הכרוך בהזדקנות רגילה - וגורמים לליקויים תפקודיים. הגיל הממוצע להתפרצות המחלה הוא 60, אבל המחלה יכולה להתפרץ גם אצל אנשים צעירים מאוד (לפני גיל 40) וגם בגיל זקנה. היא שכיחה יותר בקרב גברים, אך מאפיינת בהחלט את שני המינים, את כל העדות ואת כל העמים. כיצד מתפתחת מחלת פרקינסון? בבסיס המחלה הינו תהליך שקיעה של חלבון (אלפא סינוקלאין), היוצר מעין גושים קטנים, שככל הנראה מפריעים לתפקוד תאי המוח (נוירונים) - ומביאים למוות של התא. שקיעת החלבון נגרמת מסיבות כשל פירוק ותהליכים שונים, הגורמים לו להיות בלתי מסיס, כמו מוטציה בגן של...
ללמוד עוד על סחרחורת בזמן עמידה
מחלת פרקינסון: מחקרים חדשים-תמונה

גם צעירים חולים בפרקינסון, לדוגמה מוחמד עלי. ניתן להקל על...

מאת: פרופ' חסין...
15/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסחרחורת בזמן עמידה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סחרחורת בזמן עמידה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

כבר שבוע יש לי סחרחורת בעמידה (לא בהליכה ולא בישיבה ושכיבה)ך בדיקות דם שעשיתי הראו המוגלובין 10.5 ברזל 10.6 פריטין 41 בדיקות CT מוח ועורכי צוואר תקינות ורופא א.א.ג שלל ורטיגוץ האם יש מצב שהסיבה לסחרחורות זה המחסור בברזל?

כיוון שפריטין בטווח תקין אין רושם למחסור בברזל, אך המוגלובין מעט נמוך. בדרך כלל סימפטומים של אנמיה כמו סחרחורת מופיעים כאשר המוגלובין פחות מ10, לכן לא ניתן ליחס בבירור את הסחרחורת לאנמיה. בכל מקרה כדאי לפנות לרופא המשפחה לבירור סיבת האנמיה.

סליחה ! החלפתי בין נתוני הברזל :- המוגלובין 10.5 פריטין 10.6 ברזל 41 האם זה משנה את התמונה?

פריטין של 10 מעיד על חסר ברזל, לא ברור אם מסביר סחרחורת. ניתן לקחת טיפול בברזל למספר חודשים ולראות אם עוזר.

אני בת 23 ובריאה, לא נוטלת תרופה כלשהי. בערך לפני חצי שנה היה לי רגע של סחרחורת קשה וכמעט עילפון כשקמתי. הלכתי לרופאה, שמדדה את לחץ הדם שלי שהיה תקין. ואמרה שכנראה קמתי מהר מדי. מאז בערך פעם ביום כשאני קמה משכיבה, יש לי סחרחורת ואני רואה שחור בעיניים, אני צריכה לאחוז במשהו כדי להישאר על הרגליים. האם יש מה לעשות?

רוב הסיכוים שלא מדובר בבעית לב. עם זאת רצוי לבצעה הערכה פורמלית אצל קרדיולוג ומבקביל אצל רופא נוירולוג ואאג. יש לבדוק באם לא מדובר בירידה חדה של לחץ דם בעת שינוי תנוחה לעמידה. בנוסף יש לוודא שלא מדובר בחסר דם, ברזל - אנמיה. בברכה, דר דדשב

אבא שלי בן 89. לפני שנה וחצי בדופלר עורקי צוואר היו חסימות של 75%. לאחרונה החל לקבל סחרחורות בעמידה ממושכת, ואף התעלף פעם. בדיקת דופלר עורק צוואר חוזרת העלתה שהחסימות עלו ל- 85%. לאיזה מומחה להגיע איתו עם התוצאות? כלי דם? קרדיולוג? נוירולוג? מה רמת הדחיפות והאם מדובר בניתוח שמבוצע בגילאים כאלה. תודה רבה.

רינת שלום, סחרחורת והתעלפות הם בדרך כלל אינם תסמינים של היצרות בעורק התרדמה. כדאי להתיעץ עם כירורג כלי דם או קרדיולוג/רדיולוג המתמחים בצנתור עורקי התרדמה כדי להעריך את התועלת הצפויה אל מול הסיכונים בהתערבות פולשנית בגיל זה. תודה על פנייתך לפורום

לפני 10 ימים עברתי ניתוח בעין ימין עקב הפרדות רשתית בעין ימין.כמו כן הבנתי שעשו חיגור ע"י סיליקון וכן כריתת זגוגית. אני בבית שוכב במיטה עם הראש כלפי מעלה על פי הוראת רופא מנתחת.עד שבועיים לאחר ניתוח. לא רואה טוב בעין ימין.מטושטש עדיין. יש לי כמו סחרחורת בזמן עמידה והליכה. 1.תוך כמה זמן אתחיל לראות בעין המנותחת? 2.האם הסחרחורת היא כתוצאה מהניתוח או תופעת לוואי ומתי תעבור?3.מתי אוכל לחזור לפעילוות מלאה כולל נהיגה וחזרה לעבודה .אציין שאני עובד בתור מפעיל מכונה במפעל תרופות שנחשף לכימיכליים ועבודה מאומצת.4.האם יש סכנה כי הפרדת רשתית תחזור שוב? אציין שעין מנותחת היא עין עצלה מילדות וגם עברתי ניתוח קטרקט לפני שנה וחצי. אשמח אם תענה לי על שאלותי הרבות .כי רק בשבוע הבא אני אלך לביקורת בבית חולים שם נותחתי. ( בית חולים כרמל בחיפה ).

יואב שלום, שלום ברור כי כל תשובה כאן תהיה משוערת. מאד תלוי בהרבה גורמים. רק את חלקם אפשר להעריך בבדיקה של העין, וחלקם כלל לא. אנסה לענות: 1. עד שייספג הגז יעברו מס שבועות. עד שתחלים הרשתית יכולים לעבור אף מספר חודשים. 2. ייתכן ויש סחרחורת מההרדמה או ממנח הראש הייחודי. 3. בתור נהג ומפעיל מכונה אתה צריך לראות מצויין. כאמור זה יכול לקחת זמן.... 4. לצערנו, למי שהיתה כבר הפרדות רשתית יש סיכון מוגדל להפרדות בעתיד. תצטרך להיות במעקב שיגרתי. בברכה, ד"ר נדב בלפר

1.מתי אוכל לחזור לעבודה עם מאמץ פיזי? 2.בעין שמאל ראייתי 6/6.5 עקב ירוד מתחיל האם יש סכנה לעין ומה אפשר לעשות כדי שבעין שמאל לא תהיה התדרדרות כמו בעין ימין? 3.האם יש אפשרות לתבוע את ביטוח לאומי או את קרן הפנסיה לנכות זמנית עקב אי השתכרות בזמן ההחלמה? אני בן 45 נשוי +3 ילדים מתחת לגיל 18. אשמח אם תענה לי על שאלותיי. שבת שלום.