פורום ניתוחי עמוד שדרה אנדוסקופים, פריצות דיסק

הפורום עוסק בבעיות עמוד שדרה צווארי ובבעיות גב תחתון המתבטאות בפריצות דיסק ו/או היצרות של תעלת עמוד השדרה (ספיינל סטנוזיס) - העשויים לגרום לכאב מקרין לגפיים, לצוואר ולעמוד השדרה התחתון וכן לחולשה בגפיים.
3016 הודעות
2793 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחי עמוד שדרה אנדוסקופים, פריצות דיסק

קבצים / תמונות מצורפות בשאלות הנשאלות בפורום לא יענו
22/10/2019 | 20:01 | מאת: קרוליין

אני מיואשת אני לא יודעת איך מתמודדים עם מצב כזה לפני שנתיים התגלתה הבעיה הזאת בלט בקע דיסק שהשליך לי לשתי הרגליים לא יכלתי ללכת במשך שלושה חודשיים הייתי מרותקת למיטה עברתי כול מיני טיפולים שלא עזרו לי בסוף עברתי טיפולי פיזיותרפיה במשך חודשיים והחלמתי וחזרתי לתפקד הכול היה בסדר במשך שנתיים ואז הבעיה התחילה לפני חצי שנה הבעייתעצב הזאת חזרה לפני חצי שנה והשלכה לרגל ימין עברתי טיפולי פיזיותרפיה לא קלים אבל הייתה לי החלמה אחרי שלושה חודשיים והייתי אצל רופא בקהילה שנתן לי וטמינים בריכמין למשך חודש והיה שיפור אדיר בכול גם ירדו הקביים והכול בסדר עד חודש יוני ובסוף יוני חטפתי עוד פעם התקף קשה שלקח לי להחלים ממנו במשך חודש ולקראת חודש אוגוסט כבר הייתה הטבה הייתי אצל אותו רופא אורטופד שבדק לי את הרגל ואמר שאני בהחלמה ונתן וטמינים עוד פעם ל- 20 ימים שלושה שבועות גם הייתי בלי קביים כבר חזרתי ללכת למקומות שלא יכלתי ללכת בכלל למשל לאוטובוס הכול התנהל בסדר עד שלפני שלושה שבועות חטפתי עוד פעם התקף בגלל סידור מיטה טיפשי שעלה לי בהחלמה כל כך ארוכה ולא קלה ועכשיו עוד פעם אני במצב הזה קביים בבית לא יכולה לצאת לאף מקום אני עושה טיפולי פיזיותרפיה אני כבר ככה שלושה שבועות ועכשיו אני נכנסת לשבוע הרביעי אני שואלת את עצמי מתי יגמר המצב הזה ואני יכל לחזר לתפקד לצאת מהבית ללכת קצת למטה כלום אני ממש מיואשת כמה זמן המצב הזה ימשך ?

22/10/2019 | 09:29 | מאת: תמרה

בוקר אור, בת 37, בריאה בדרך כלל, 3 ילדים, עקב כאבים בפרנאום במשך כשלושה חודשים, הרגשה של כאב מושך, מחמיר בישיבה, שריפה אחרי פיפי ללא דלקות בשתן, ללא כאבי גב, עשיתי בדיקת MRI יצא L5 S1 היפרטרופיה של פצטים ובליטה דיפוזית קלה של הדיסק אשר גורמים להיצרויות קלות של הפורמינות.. יכול להיות שהכאבים באים מזה?

17/10/2019 | 20:51 | מאת: רות

בת 37, מזה כשנתיים סובלת מכאבים חזקים באזור הצוואר והשכמות, לעיתים מקרינים לידיים. הופניתי לבדיקת mri ולפי ממצאי הבדיקה קיים בקע אחורי קל עם לחץ על השק במרווח c4-c5 ,וכן בלט קל במרווח c5-c6 עם לחץ על השק הדורלי. האם הממצאים האלה יכולים להסביר את הכאבים שאני חווה? מה הטיפול המומלץ? אציין כי ברקע סובלת ממחלת רקמת חיבור תסמונת אהלרס דנלוס שמתבטאת בין היתר בהיפרמוביליות ואי יציבות מפרקים... מצרפת את הפענוח סיבת הבדיקה: כאבי צוואר ונימול בידיים. מבנה החוליות והאותות הנובעים מהם בגדר הנורמה. המעבר הגולגולתי צווארי בגדר הנורמה. מרווח C2 / C1 :בגדר הנורמה. מרווח C3 / C2 :ללא בלט או בקע דיסק. מרווח C4 / C3 :ללא בלט או בקע דיסק. מרווח C5 / C4 :בקע דיסק אחורי מרכזי קטן. לחץ על קדמת השק הדורלי. מרווח C6 / C5 :בלט דיסק אחורי דיפוזי קל. לחץ על קדמת השק הדורלי. מרווח C7 / C6 :ללא בלט או בקע דיסק. מרווח C7 / T1 :ללא בלט או בקע דיסק. חוט השדרה בעובי, מהלך ואותות תקינים. אין הגברה פתולוגית שדרתית או תוך שדרתית ע"י גדוליניום.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח אינו פיתרון טוב לבעייתך. כדאי שתפני לפיזיותרפיסט ותיישמי סוג של התעמלות המתאים לך לצורך חיזוק השרירים שיפצו על תנועתיות היתר של המפרקים.

17/10/2019 | 19:54 | מאת: גדעון

ברצוני לדעת האם אתה עובד עם קופ"ח כללית או ביטוח הפניקס? אשמח לדעת.

ניתן להגיע למרפאתי בבלינסון עם טופס 17.

17/10/2019 | 16:13 | מאת: דן

כל הרמה של הראש אחורה אני מרגיש כאב בצוואר בכתף ולאורך היד וגם זרמים .האם במצב שזה חזר כדאי לעבור ניתוח ולא לעבור את זה כמו עכשיו ובלי קשר במשך ימים שנחשבים טובים אני אם כאב צוואר כתף וגם זרמים יום יומי תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתגיע לבדיקה עם ה MRI

17/10/2019 | 15:21 | מאת: דלית

היי אשמח לקבלת הסבר לתוצאות MRI בלט דיסק היקפי, לחץ על השק. - C5-C6 סריקת בלט דיסק קל לאחור. - C6-C7 סריקת L5-S1 בלט דיסק היקפי, לחץ על השק, הצרות קלה של הנקבים, היפרטרופיה פצטלית. בנוסף על כל שאר החוליות רשום פורמינות חופשיות הפגיעות הללו לאחר תאונה ( רכב התנגש ברכב שלי מאחור)

לקריאה נוספת והעמקה

אין מה להסביר. השאלה מה כואב לך?

20/10/2019 | 16:25 | מאת: דלית

כאבים באיזור הגב והשכמות בכל שינוי תנוחה בשכיבה ישיבה /שיעול וכיוב רגל שמאל חלשה ואף קצת נגררת ותחושת צריבה ברגל ימין

שלום רב לפני 3 שנים כאבי צוואר חזקים מאוד אם חולשת כף יד אם אר אי c5 c6 בקע אם היצרות פורמינה ולחץ שק דורטאלי אם כתבתי נכון לא חר שלושה חודשים עבר וגם כף היד עבר החולשה שהיה קושי בהרמת בקבוק לפני שבוע וחצי שוב כאבי צוואר חזקים זרמים ביד וכאבי כתף ויד זרמים באצבעות אבל הפעם ביד ימין ביד השניה ואותה חולשה בכף יד אבל ממש הרבה פחות וקטנה וקיים עוד בלטים אם לחץ במקומות אחרים השאלה זה יכול להיות פעם ביד הזו ופעם בשניה .ולחזור כל פעם .ודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא כן

13/10/2019 | 16:26 | מאת: אורית

מנסה להעתיק לכאן תוצאות ct גב אשמח להבין האם מסביר כאב במפשעה והאם נדרש המשך טיפול? קיפוסקוליוזיס אוסטיופיטים וונטרלים ולטרלים בגופי החוליות צמצום המרווח הבין חולייתי l5-s1 עם חדירת אויר לנוקלוס פולפוזוס של הדיסק תמט עליון קל של 1.2 לאורך כל הבדיקה אין עדות ללחץ על השק הטקאלי או על השורשים מd12 עד הסקרום כולל

לקריאה נוספת והעמקה

הכל יתכן. כדאי שתתחיל עם בדיקת כירורג כללי וצילום מפרק ירך שמאל והתייעצות עם אורתופד.

13/10/2019 | 15:23 | מאת: אורית

חג שמח בת 52 מזה 3 חודשים כאבים במפשעה צד שמאל. ביצעתי ct מצורף. האם משהו בפענוח יכול להסביר את הכאבים? והאם משהו בתוצאות המצורפות בעייתי?

לקריאה נוספת והעמקה

כמו שמצויין למעלה אין אפשרות לצרף קבצים. חג שמח

10/10/2019 | 12:08 | מאת: דורון

אשתי החליקה לפני כחודשיים על הגב מצד ימין . נוצרו שטפי גב במותן ימין . כעבור שבועיים מהנפילה התחילו כאבי גב במותן ימין שהקרינו לרגל ימין . היא ביצעה הדמייה CT ו MRI ואורתופד מומחה פיענח וטוען שהכל תקין ואין שום ממצא שיכול להסביר את הכאב . האם יתכן שמקור הכאב מהמכה למרות שאין שום ממצא קליני בהדמייה שמראה על בעייה ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט, תיתכן חבלה למפרק הירך גם אם אין שברים. אחרי פיזיותרפיה להתייעץ שוב עם אורתופד אם הכאבים לא עוברים.

15/10/2019 | 00:24 | מאת: דורון

תודה רבה , שכחתי לציין שהכאב מתגבר מאד בזמן עמידה או הליכה , אך נעלם כמעט לגמרי בזמן שכיבה או ישיבה . האם זה אופייני לחבלה בירך ?

יכול גם להתאים

07/10/2019 | 02:32 | מאת: ליבי

שלום, בת 49 , סובלת מזה חודשים רבים,מכאבי גב תחתון בצד שמאל, עיקר הכאב באיזור הכסל. הכאב תמידי בעוצמות משתנות. הגבלה בתנועה, לא יכולה להתכופף, וקשה להתיישר אחרי ישיבה או שכיבה. האם מדובר בהצרה של התעלה? האם זה מצב שמצריך ניתוח? האורטופד נתן לי ברקסין והמליץ פיזיותרפיה. רצ"ב פענוח סיטי. תודה רבה מראש על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה
07/10/2019 | 02:49 | מאת: ליבי

לא ניתן להעלות קובץ. אגן: הודגמו שינויים ניווניים באיזור סימפיזיס פוביס.עמוד שדרה מותני: סקוליוזיס קל קימור שמאלה טורשן מינימלי של גופי החוליות ימינה. שינויים ספונדילוארטרוטיאים בין L4L5 יותר מימין. יישור לורדוזיס מותני עם שינוי ניווני ואוסטאופיטים גסים קדמיים בין L1L2L4 הצרות בין L4L5

לא נראה שיש לך ספיינל סטנוזיס, וככל הנראה התעמלות וחיזוק שרירי הגב יועיל. בכל מקרה עדיף להתייעץ תחילה עם מומחה עמוד שדרה.

שלום רב, אני מצוייה בבירור בעקבות כאבי גב תחתון קשים. נשלחתי ל mri אגן בעקבות ממצאים שהתגלו ב c.t. בפענוח כתוב בין היתר: באספקט העליון של הסקרום משמאל מודגם מוקד סקלרוטי ידוע בגודל 1 ס"מ , בלתי הומוגני, ללא שינוי, ללא ההאדרה פתולוגית. באספקט העליון של הסקרום מימין הודגם אזור כ 3.6 ס"מ עם שינוי מעורב סקלרוטי ליטי. ללא האדרה פתולוגית. המפרקים הסאקרו-אילאקליים מודגמים סימטריים דו"צ. ארוזיות סובכונדרליות קטנות בצד האיליאקלי ל sij דו"צ. ללא עדות לבצקת או האדרה של המשטחים הפרקיים המחשידה לסאקרואילאיטיס. הפורמינות הסקראליות מודגמות תקינות. ציסטות פרינוירליות קטנות עד 1 ס"מ בסקרום תחתון משמאל. ממצא לוואי: שינוי ניווני קשה ב L5-S1 משצאל עם אוסטאופיטים גדולים, הנמכת דיסק ושינויים מודיק 1 ומודיק 2 בלוחיות החוליות. סאקרואילאיטיס כרונית קלה דו"צ ללא סימני פעילות. אשמח לתובנות....איך מטפלים בכל זה?? מוטרדת מאד. תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה הכאבים תוצאה של בלטי דיסק או שינויים ניווניים של עמוד השדרה. כדאי שמומחה גב יראה את התמונות של ה CT

06/10/2019 | 14:09 | מאת: ב

אבקש את עזרתך בהבנת המושג בבדיקת emg בבדיקת מחט יש עדות לרדיקולופתיה מותנית L4 L5 S1 דו צדדי מה זה אומר אשמח לעזרה בנושא לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה אינה אומרת בדיוק מה הבעייה, יתכן ומדובר בהליך ניווני , היצרות תעלה או פריצת דיסק

10/10/2019 | 19:23 | מאת: ב

עדיין לא הבנתי מה זה רדיקלופתיה ומה אתה ממליץ לעשות

15/10/2019 | 00:58 | מאת: ב

בבקשה אשמח להסבר מהי רדיקלופתיה ומהי המלצתך לתשובתך מאוד אודה רוב תודות לך

רדיקולופתיה זה בד"כ מחלה ניוונית של העצב, לפעמים ללא משמעות קלינית (האדם חש כללית בטוב) הטיפול תלוי בסימפטומים ובממצאים בבדיקת ההדמייה (CT או MRI)

06/10/2019 | 12:51 | מאת: בן מרגי יוסף

צווארי וגם מותני

יצאתי לא מזמן מההסדר אז נכון לעכשיו לא

סובלת כעשור מפרצת דיסת בגב תחתן עם הקרנה לרגל בעבר התקפים של 3-4 בשנה למשך שבוע טיפול אתפון זליייר רוקבט בשנתיים האחרונות התקפים למשך שבוע אחת לחודש חודש מזה שנה וחצי מטופלת מרפאת כאב סריקות לעמוד השידה וכן גלי רדיו ללא שיפור במקהיל מקבלת אתופן לעקה טרמדקס (סימבלטה לא עשה טוב ) מאוגסא האחרון סובלת מכאבים עזים מוגבלות בתנועה מצב גוףs לפני כשבועים רגל ימון החלה להרדם מהברך ועד האצבעות בכול מיני מצבים עמידה נהיגה ישיבה ובשבע האחרון נוסף בשעות הלילה כאב חד מאגן ובירך ואי יכולת לשכב על הצד אשמח לעזרה יעוץ מה אומר מה ניתן לעשות במצב של פריצת דיסק כדורים לא עוזרים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לבצע MRI ולהגיע ליעוץ עם אפשרות לניתוח

תודה ממתניה ל MRI חוזר הקודם היה לפני כ5 שנים אשמח לשמע על ניתוח מה התהליך איך במתבצע החלמה תודה

כשנגיע לגשר נחצה אותו, כל מקרה לגופו.

03/10/2019 | 22:48 | מאת: מיכאלה39

שלום, עקב הרגשות נימול קלות ברגליים שהתפשטו לגוף ולפנים עברתי EMG על רגל שמאל. התוצאות: L4-s1 radiculopathy, chronic with subacute active neurogenic pattern on the left. תוצאות נוספות: slight inactive neur ב-right gastroc caput med, right + left ext dig brevis mod inactive neur ב-( right tibialis anterior (left= mod subacute והשאר נורמל. האם זה בהכרח אומר שזה בלט או פריצת דיסק? מה התוצאות האלו אומרות? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ב"ה ישנם היום אמצעים מדוייקים יותר לגבי עמוד השדרה כמו MRI , אם יש ספק אין ספק, לבצע את הבדיקה.

שלום בחודש נובמבר 2018 עברתי ניתוח לקיבוע חוליות 5-7 בעמש"צ. במהלך חודש יולי 2019 החלו לי כאבי ראש בעיקר בצד אחד של הראש כולל דמעת בעין ימין כאשר לקראת כל סוף יום התפשט הכאב לרכות. לאחר כ - 3 שבועות הכאב עבר ל - חלק העליון של הראש כשמידי פעם עובר גם לרכות. כאבים אלו היו רצופים וברמה יומיומית ופגעו פגיעה משמעותית באיכות החיים. סשן זה ארך כ - 5 שבועות הוא כלל בין היתר חולשות ולעיתים רחוקות רעד קל . אני מקפיד על ארגונומיה נכונה, נוטל תוספים מומלצים (לאחר בדיקות דם), משלב ספורט ורפואה משלימה - טווינא ודיקור. ובימים אלה חלה סוף סוף הקלה אך מידי פעם אני חש בכאבי צוואר המקרינים לראש (למעלה). האם יש דרך "להיפטר" לגמרי מהכאב הכרוני הזה. האם יש בדיקה לזהות את המקור שיוצר את הכאב בנוסף לכך , לאורך כל התקופה יש לי גם יתר לחץ דם בסביבות 130/95 נקודה אחרונה. חייב לציין כי כשבועיים טרום תחילת כאבי הרש (ביולי 2019) עקב אילוצים ישבתי בצורה כפופה במשרד (עובד מול מחשב) מה שמעלה את החשד לטריגר של כל הכאב הזה (במשך 9 חודשים קצב ההחלמה והתחושה היו נהדרים). תודה ר ן

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואיני מבצע קיבועים, יתכן ותופעות אילו מוכרים לרופאים המנתחים וכדאי שתתייעץ עימם.

סובלת מהתקפים של כאבי בטן ממקור לא ברור. עשיתי בדיקות גסטרו, כלי דם, אורולוגיה, ללא ממצאים. בבדיקת סיטי של עמוד שדרה מותני נמצא: : במרווח L4-L5 ליסטזיס דרגה 1 של החוליה, ללא עדות לליזיס. לחץ ניכר על השק הדורלי באיזור המרווח הנ"ל, עקב היצרות התעלה הספינלית. האם זה יכול להסביר את כאבי הבטן, ואם כן - מה ניתן לעשות? תודה מראש על תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אינו מסביר כאבי בטן, תמשיך ברור.

שלום רב שמי יאיר בן חמו עשיתי אמ אר אי בתאריך  26/09/2019 להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד שדרה גבי: הבדיקה בוצעה בטכניקות שונות בשקלול T1, T2, במישור אקסיאלי וסגיטלי. הבדיקה בוצעה לבירור כאב גב תחתון וגב עליון. כאב מקרין לירך שמאל. עמדה קיפוטית גבית רגילה. רוחב תקין של תעלת השדרה. סיגנל תקין של החוליות. סיגנל תקין של חוט השדרה. בגובה D7-D8 זיז אחורי שטוח פראמדיאני שמאלי משיק לחוט השדרה. בגובה D8-D9 זיז אחורי פראמדיאני ימני לוחץ על קדמת חוט השדרה. הקונוס בגובה D12-L1. בשאר הגבהים לא נראה לחץ על חוט השדרה. הפורמינה פתוחים. אשמח לדעת מה חומרת המצב בתודה על ההפניה ובברכה, יאיר בן חמו.

לקריאה נוספת והעמקה

מי אמר לך שיש פגיעה בחוט השדרה? MRI (פענוח) אינו תומך בכך.

לתשובה לשאלתך ״מי אמר לך שיש פגיעה בחוט שדרה״ פשוט רשום בפיענוח שלוחץ על חוט שדרה אז אני שואל לגבי הממצא הזה בפרט ובכלל על כל הפיענוח כי זה הפיענוח ששלחו לי ממכון מאר ואני באמת אשמח להתייחסותך בנושא! וכמובן תודה רבה על התשובה והיחס שלך זה ממש לא ברור מאליו! בברכה יאיר בן חמו.

לחץ על חוט השדרה אינו מחייב פגיעה בחוט השדרה. בכל מקרה אם יש ספק אין ספק תפנה למומחה עמוד שדרה שיראה את תמונות ה MRI ושיבדוק אותך.

02/10/2019 | 08:12 | מאת: סמדי

יש לי כאבים בניתוח שעשיתי לפני 8 חודשים איזור הקיבוע חוליות d10.d11. האם זה בסדר או יש בעיה תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות בבקשה לרופא המנתח

01/10/2019 | 18:09 | מאת: סמדי

עשיתי ניתוח לקיבוע בעמוד שידרה לפני 8 חודשים ולפעמים כואב לי מאד שאני נוסעת בכביש יש בורות או פמפרים ואני צועקת מכאבים זה כאב חזק כמו השבר שהיה לי האם זה נורמלי וגם יש לי כאב שמקרין לשכמות האם זה בסדר ונורמלי או שיש בעיה .אני בת 56

לקריאה נוספת והעמקה

שנה טובה, קשה להתייחס ללא פירוט של איזור הקיבוע. בכל מקרה החלמה יכולה להארך גם שנה. כדאי שתתייעצי עם הרופא המנתח.

02/10/2019 | 07:42 | מאת: סמדי

איזור הקיבוע חוליות d10 ,d11 .

יש לשקול בדיקת MRI חוזרת לעמוד השדרה הטורקאלי לשלול פריצת דיסק נוספת.

28/09/2019 | 13:24 | מאת: שאלת מומחה

אני בן 61 סובל מלחץ קשה על חוט השידרה בחוליות 3 ו4 כתוצא6ה מכך קיימתצ תרדמת במיספר איברים ושיתוק מלא ביד שמאל לדברי הרופאים הסיכוי לתקן זאת באמצעות ניתו8ח הוא קלוש ביו8תר ובנוסף קיים סיכון גדול מאחר ואני חולה לב עם אי ספיקה האם ניתן לפנות לטיפול אחר

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתגיע לייעוץ בנסיון לטיפול בניתוח זעיר.

לפני חודשיים עברתי נתוח עחוד שדרה צוורי אני צריך לעבור גפ נתוח בעמוד שגרה מותני עקב הצרות תעלה. כמה זמן צריך להמתין בין שני הנתוחים תודה על התשובה ושנה טוב

בערך שלושה חודשים, שנה טוב ומבורכת

שלום רב ד"ר דוידוביץ, לפני כ-4 חודשים נוצרו לי בלטי דיסק בחוליות L4-L5-S. הבלטים גרמו לי להתקפי כאבים בינוניים (ללא הקרנות או בעיות עצביות). בהמלצת פרופ' גפשטיין, עברתי אצלו ניתוח שאיבת דיסק שבו הוא שאב חלק מהנוזל הפנימי, צרב את האנולוס של הדיסקים והזריק אפידורל. לא רק שהניתוח לא עזר, הכאבים כיום (3.5 חודשים אחרי הניתוח) חזקים פי כמה, נוצרו לי הקרנות משמעותיות לשתי הרגליים ואני לא מסוגל לישון בלילות באופן תקין כי כל פעם שאני מסתובב על הצד, נוצרים לי כאבים חזקים בעמוד השדרה. אפשר להגיד שאיכות החיים שלי התרסקה בעקבות הניתוח. גפשטיין כרגע לא מקבל חולים לביקורת כי הוא בחופשה. שני מומחי עמוד שדרה שנפגשתי איתם אמרו לי שבלטי הדיסק היו כל כך מזעריים שלא הייתה הצדקה להתערבות ניתוחית אלא לטיפולים שמרניים. אני כבר כחודשיים מנסה לטפל באמצעות פעילות גופנית (פילאטיס, שחייה) אך לא חל שום שיפור. ההרגשה שלי שפעילות הצריבה של האנולוס עשתה יותר נזק מאשר תועלת עקב צלקת שנוצרה או בעיה אחרת. שאלותיי הן כאלו: 1) האם זאת תופעה ידועה ששאיבת דיסק יכולה לגרום להחמרה או שיכול להיות שאני נלחץ מהר מידי והגוף שלי צריך יותר זמן להחלים? 2) מהם דרכי הפעולה העומדות בפניי לשיפור המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם צריך לשלול תהליך זיהומי ולבצע ספרית דם ומבדלת וכן CRP. אם תקין (וגם אם לא) יש לבצע MRI ע"ש מותני עדכני ולהתייעץ שוב עם מומחה.

17/10/2019 | 20:02 | מאת: גדעון

גם לי ממש אותו מקרה, ניתוח שאיבת דיסק בהמלצת פרופסור גפשטיין ראובן שלא עזרה להפך המצב נעשה גרועה יותר.

זה לא פורום שאיבות דיסק, אין צורך לשלוח תגובות בנושא.

26/09/2019 | 22:38 | מאת: אליהו

לפני שנה ו8 חודשים בערך התחילו כאבים בכתף ימין לאחר בדיקות אולטראסונד אחרון האורתופד בדק פיזי ודיסק אולטראסאונד כתב מדובר בתסמונת הצביטה ללא עדות של קרע הגיד עם כאבים ממקור מיופציאלי בשלב זה טיפול שמרני הפנייה לפיזיותרפיה לחיזוק ותיאום השריר השרוול המסובב בכתף. אשמח להסבר בשפה פשוטה ומה זה תסמונת הצביטה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היום התחילו גם כאבים בזרוע וזרמים לאורך היד

כדאי שתפני לפורום של אורתופדיה לגבי הכתף. עקב הכאב לאורך היד יש לבצע MRI של עמוד השדרה הצווארי.

25/09/2019 | 22:39 | מאת: שלי

שלום רב, בת 39. לפני כשנה סבלתי מזעזוע מוח, ללא אובדן הכרה. סבלתי מבחילות, סחרחורות וכאבי ראש במשך חודשים ארוכים. בהמשך התגלו בלטי דיסק ואני סובלת מגב תפוס וכאבי גב. כמו כן, סבלתי מורטיגו חמור ומיגרנות. אני סובלת כיום ממיגרנות קשות ותחושה של עין תפוסה, במהלך כל החודש כמעט ( לפחות שבועיים מתוך החודש) חשבתי שזה קשור למחזור החודשי, אבל אני רואה שאין עקביות של המיגרנות. פרופיל הורמונלי תקין. יש שבועות של רגיעה ואז התפרצות נוספת של מיגרנות אינטנסיביות. ב MRI עמוד  שדרה צווארי התגלו מספר בלטים, אחד מהם נושק לחוט. ביצעתי mri מח ללא חומר ניגוד ויצא תקין. שאלותיי: האם MRI מח ללא חומר ניגוד נותן מידע מספק? האם גידול היה נראה ב MRI על אף שהתעקשתי לא להשתמש בחומר הניגוד? אילו בדיקות המשך אוכל לעשות? לאיזה מומחה עליי לפנות? האם התוסף בן חרצית יעיל למיגרנות? בקרוב אני אמורה לעבור טיפולי שימור פוריות, הכוללים גירוי שחלתי באמצעות הורמונים. האם לאור מצבי יש קונטרה אינדיקציה? תודה רבה, שלי

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בתחום של מיגרנות ולא כל כך של עמוד השדרה. תמיד מומלץ לעבור MRI מוח עם חומר ניגוד. ממליץ לך לפנות לנוירולוג מומחה למיגרנות .

בפיענוח ct נכתב לי בלט דיסק אחורי בL4-L5 עם לחץ קל על השק התקאלי והיצרות פורמינלית דו צדדי. L5-S1 בלט דיסק אחורי על השק התקאלי הפורמינות שמורות. אורתופד לא מסתכל על הפיענוח רק על הדיסקים וכתב בלטי הדיסקים נושקים ללא לחץ על השק התקאלי. הגיוני להבדל בין הפיענוחים? עדיף מומחה עמוד שדרה ולא אורתופד כללי? המליץ על פיזיותרפיה ודיקור מערבי דעתך בנושא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מסכים עם האותופד, ההבדל בין הפענוחים ללא משמעות קלינית.

הכאבים מקרינים גם לרגליים כמו זרמים מרגיש צורך לעסות את הרגל. זה בגלל הלחץ על השק ?

הכאבים בישבן ובעצם הזנב מרגיש טריים כאילו המכה התרחשה כרגע

אירוע הנפילה אירע לפני חודש וקצת

יש מצב לבצע מיפוי עצמות אם ההקרנות לרגליים ימשיכו אז MRI

25/09/2019 | 07:52 | מאת: נטלי

שלום, בבירור כאבי גב תחתון, בסיטי נמצא L3-L4- בקע דיסק אחורי שמאלי קל ללא היצרות ספינלית ,היצרות פורמינלית קלה משאמל L4-L5 - בקע דיסק אחורי שמאלי קל, מוקד הסתיידות עדינה בקוטר כ 0.4 סמ ברצס שמאלי צמוד למוצא של שורש L5 משמאל- האים דיסק מסוייד? ללא היצרות ספינלית, היצרות פורמינלית קלה משמאל. L5-S1 - בקע דיסק אחורי שמאלי קל, ללא היצרות ספינלית. היצרות פורמינלית קלה משמאל. כמו כן בבדיקה רושם של SIR חיובי רגל שמאל ב 40 מעלות. מה זה אומר? האם צריך לעשות גם M.R.I? אציין שלפני 25 שנ עברתי ניתוח סקוליוזיס עם קיבוע אך בחיים לא היו לי כאבי גב גם לא ב 3 הריונות שעברתי. זה התחיל להחמיר מדלקת במפרק ירך, עשיתי 6 טיפולי פיזיוטרפיה ומשם זה ממש כואב בכל הגב התחתון ישבן האגן וקרינה לעיתים לרגל שמאל. החמיר, יכול להיות שהזיזו לי את החוליות שם. מודאגת ונואשת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין הקרנות לרגל אז אין צורך ב MRI. תקפידי על שחייה והתעמלות מתאימה לגב.

24/09/2019 | 08:24 | מאת: אופיר

ד"ר דודיוביץ שלום רב, אני סובל מכאבי כב תחתון כבר למעלה משנה ביצעתי בדיקת mri ולהלן התוצאה: L5-S1- גלישה קדמית מינימלית של L4 על גבי L5 . מודגם בקע דיסק זעיר פארא מדיאני משמאל לוחץ מינימלי. ניוון הדיסק. בנוסף בקע דיסק פארא מדיאני משמאל עם לחץ קל על השק ועל הריצס השמאלי. L4-5 - ללא פריצה או היצרות. L3-4בקע דיסק פורמינלי ימני גורם להיצרות קלה של הנקב השמאלי. הדיסק משיק את העצב בנקב הדיסטלי. מרקם גרמי תקין. אבקש את חוות דעתך המקצועית.

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה לא לניתוח. שחיית גב וחתירה, חיזוק שרירי הגב ללא עומס עליו.

22/09/2019 | 13:22 | מאת: רונה

שלום רב ד"ר אני סובלת מעל 3 שנים מכאבי צוואר, בחצי שנה האחרונה הכאבים החריפו. מטופלת בפיזיותרפיה אבל לא עוזר. בצילום רנטגן שעשיתי לאחרונה הודגמו שינויים ניווניים במרווחים הדיסקליים C5-6-7. המליצו לי על רפואה משלימה: דיקור ואוסטיאופד. אודה להתייעצותך בנידון. רונה

לקריאה נוספת והעמקה
22/09/2019 | 13:42 | מאת: רונה

שכחתי לשאול, אם מותר לי להתאמן ומה לא כדאי לי לעשות. כרגע אני הולכת לפילאטיס ואימון אירובי ללא משקולות.

ממליץ על אוסתאופתיה, להמנע מקפיצות וריצות, כל שעה במשרד התעמלות דקה.

21/09/2019 | 20:07 | מאת: דני

אשמח לדעת מה ההמלצה במצב כזה כאשר יש כאבים בגב בכל מאמץ שהוא טיפה מעבר להליכה שגרתית. למשל: ריצה או יוגה. העמדה הלורדוטית תקינה. בגובה S1-L5 : בלט היקפי של האנולוס משיק לקדמת השק התקאלי. ביתר המרווחים מבנה שמור.

לקריאה נוספת והעמקה

להמנע מריצה קפיצות והרמת משאות. תבדוק מול מורה היוגה מה מתאים. שחיית גב וחתירה תמיד מומלצת.

22/09/2019 | 00:53 | מאת: דני

השאלה אם יש מה לעשות לגבי זה או שזה משהו שנשאר לנצח?

הגב שלך ידרוש "צומי" לכל החיים

היי, התחיל לי כאב גב תחתון בצד ימין, יום אחרי עבר הכאב לאגן ימין, הכאב נמשך והקרין לרגל ימין עד הכף רגל. הייתי אצל אורתופד ואמר שכנראה יש פריצת דיסק. עשיתי רנטגן- הכל תקין, עוד שבוע יש לי ct. אני לוקחת כבר שבועיים ארקוקסיה 90 מ"ג. קראתי שמאוד מומלץ לשתות משקה כורכום.. השאלה שלי- האם זה בסדר לשתות את הכורכום כשאני על ארקוקסיה? אשמח לתשובה, תודה רבה ושנה טובה :)

לקריאה נוספת והעמקה

למרות שאיני מומחה לכורכום, לא נראה לי שתהיה בעייה, תתייעץ עם הרוקח. עדיף לבצע MRI ולא CT לצורך אבחון פריצות דיסק.

19/09/2019 | 22:17 | מאת: אורית

היי לאחר שנים של כאבי צוואר וזמן האחרון הרגשה של נימול בידיים וממש בחודשיים האחרונים כבר לא מצליחה לכתוב. הייתי אצל אורתופד לאחר mri והוא המליץ על ניתוח לא הסביר איזה ולמה. אשמח לסדר. האם ניתוח זהו הפתרון היחיד ומה בדיוק הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

להגיע ליעוץ מסודר עם צילומי ה MRI

בעקבות כאב מוקרן לרגל שמאל עשיתי mri אשמח להסבר בשפה פשוטה וכן המלצות לטיפולים וסוגי ספורט כדאיים

לקריאה נוספת והעמקה

אין באפשרותי לראות קבצים.

אשמח לקבל הסבר לפענוח והמלצות לטיפול וסוגי ספורט כדאיים

אין באפשרותי לראות קבצים דר האתר.

19/09/2019 | 12:26 | מאת: גלעד

שלום אני בן 43. בריא בד"כ תמיד היתי רזה כ 60 ק"ג על 1.80 אבל לפני שנתיים הייתי בנסיעת עבודה להודו וחזרתי עם זיהום בבטן ושלשולים ובמשך כשנה ירדתי במשקל לכ 50 קג. שיניתי תזונה וכבר רוב הזמן היציאות תקינות והפסקתי לרדת אבל עדיין לא מטפס במשקל. כל בדיקות הדם וקולונוסקופיה תקינות אובחן כ IBS שהחל לאחר זיהום. בחצי השנה האחרונה יש לי תופעה חדשה. לפעמים כשהבטן קצת נפוחה ומלאה בגזים אז לקראת צורך ביציאה בשירותים מופיע כאב חזק מאוד במפרק הירך. לפעמים הימני לפעמים השמאלי. הכאב עז וחזק מאוד ונמשך נניח כרבע שעה או חצי שעה עד שיש יציאה בשירותים לאחר היציאה הכאב בד"כ נעלם. אין לי כאבים רוב הזמן בהליכה או ישיבה. צילום פרקי ירכיים תקין אורטופד בקופח לא ראה כלום בצילום ובבדיקה. CT בטן הסתכלו גם על עמוד השדרה נראה תקין ללא פריצות דיסק. רופא פנימי אמר שאולי בכל זאת זה מהגב. הייתי אצל כירורג שמישש והכל תקין אבל העלה השערה שמדובר בבקע נדיר - בקע אובטורטור שגורם לכך שכשיש לחץ מהמעי אז זה לוחץ על עצב האובטורטור ולכן נגרם כאב חזק בפרק הירך. CT מפשעה לא הראה בקע אבל הכירורג אמר לי שלדעתו לא יראו את זה ב CT אלא אם חלילה יש כליאה והציע לי לעשות לפרוסקופיה לבדוק זאת ואם יש לתקן. אני לא שש לנתח בגלל שלא רוצה לאבד עוד משקל וגם מרגיש קצת חלש בגלל המשקל. מצד שני הכאב לפעמים לא קל. אשמח לעזרתך 1. האם יכול להיות איזה שהוא הסבר אחר פרט לבקע אובטורטור לכך שלקראת יציאה בשירותים יש כאב חד במפרק הירך? איזה עוד סיבה יכולה להיות? 2. בקע אובטורטור זה הגיוני? 3.האם סביר שזה מהגב? תודה רבה אייל

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה שהכירורג צודק

בת 65. יש בלט בגב תחתון. כעת כאבי גב חזקים בעיקר בשני האגנים. יש לי קושי לקחת תרופות חזקות מפאת בעייה בקיבה. שאלתי האם אופטלגין הוא גם אנטי דלקתי כמו ארקוקסיה ויעשה את העבודה. או שהוא רק משכך . וגם כמה ארקוקסיה מינימום אפשר לקחת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לצורך טיפול תרופתי יש להתייעץ עם רופא משפחה שמכיר את העבר הרפואי שלך.

19/09/2019 | 00:03 | מאת: יעקב

לפני 4 ימים חטפתי כאב חד ומפלח בגב התחתון כשהתכופפתי. מאז יש לי כאבים בגב תחתון, ולפעמים למעלה יותר, בישיבה ובהליכה. יש לי כאב/זרמים/עקצוצים ברגל ימין אבל לא משהו חריף. כשאני מרים את רגל ימין לכיוון הבטן תוקף אותי כאב חד בגב תחתון. כשאני הולך נדמה לי שאני מרגיש חולשה ברגל ימין . לקחתי אדוויל ומשחת וולטרן פורטה שלא עזרו והתחלתי לקחת אטופן. האם זו פריצת דיסק ? האם צריך ניתוח ? האם לשכב או להתהלך כמה שיותר ? האם שחייה מומלצת ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתבדק אצל מומחה עמוד שדרה. יתכן ומדובר בפריצת דיסק ויתכן ויעבור עם טיפול שמרני.

18/09/2019 | 20:36 | מאת: הראל

מזה מספר חודשים אני סובל מכאבים בזמן ישיבה. לאחר ct הומלץ לי טיפול פיזותרפי ודיקור שלא צלחו. עלפי הct קיים כיפוף קידמי קל של עצם הזנב, ללא שינויים נוספים בעצם הזנב. המבנה הגרמי והמפרקי נראה שמור. אין פתולוגיה ברכמות הרכות, אין פתולוגיה באברי האגן הפנימיים. מה עלי לעשות? תודה רבה הראל

לקריאה נוספת והעמקה

מיפוי עצמות והתייעצות אורתופד

17/09/2019 | 23:56 | מאת: אלה

שלום, בת 24. סובלת כבר כמה שנים מכאבים באים והולכים ביד ימין (התחיל בכאבים בשורש כף היד, קושי לפתוח דלתות, להרים כוס קפה). בשנתיים האחרונות הכאבים התפשטו ליד שמאל, התחילו נימולים לאורך הידיים ובעיקר בזרת ובקמיצה. ביד ימין הנימולים התפשטו גם לשאר היד ועד המרפק. בנוסף כאבים כרוניים לאורך שתי הידיים, יד ימין דומיננטית בכאב. הכאב מרגיש כבא והולך (כאילו מישהו מדליק מנורה ישנה, כשמסובבים את המפסק, fade in fade out). הכאבים חזקים וכדורים לא עוזרים. קיבלתי סד אורתופדי ליד שגם הוא לא עוזר. במהלך החודשים האחרונים התחילו מיגרנות חזקות בצד שמאל, מרגישה את המיגרנות מגיעות בפולסים מצד שמאל של העורף, אל מאחורי האוזן, למרכז הראש, ומשם אל ארובת עין שמאל. הכאב חזק במיוחד. עשיתי MRI לעמוד השדרה הצוווארי שיצא תקין, EMG לפרק כף יד ימין, צילום רנטגן ואולטראסאונד של יד ימין- הכל תקין. אורתופד מומחה עשה לא מעט בדיקות ואמר שאני "מרגישה נימולים במקומות שלא אמורים לכאוב או להרגיש במהלך הבדיקות" שהוא ביצע (נקש על החלק העליון של המרפק והזרת והקמיצה כאבו והרגשתי זרמים). מחכה ל-EMG של הגפיים העליונות בעוד חודשיים. אשמח לעזרתכם בהכוונה או עצה או רעיון כלשהו של מה יכולה להיות הבעיה. אני חווה את הכאב הזה שנים ומרגישה שאני משתגעת. תודה מראש, אלה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם ה MRI יצא תקין, ממליץ על בדיקת נוירולוג מומחה וגם להתייעץ עם פר' רוחקינד, מומחה לעצבים היקפיים

17/09/2019 | 14:46 | מאת: אלי

שלום עשיתי ct מותני ואלו ממצאי הבדיקה L1-L2 תקין הכל L2-L3 תקין הכל L3-L4-תקין L4-L5 - בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על השק הטקאלי והיצרות פורמינלית דו צדדית L5-S1 - בלט דיסק אחורי עם לחץ על השק הטקאלי הפורמינות שמורות. כמעט כחודש לאחר נפילה על עצם הזנב וגב תחתון עדיין כאבים ולחצים . אם אני מאמץ או מרים משהו ביום למחרת הכאב חזק מה ההמלצה לתוצאות הבדיקה ושיפור הכאבים? העבודה שלי כרוחה גם במאמץ פיזי(כרגע לא עובד) מה ההשלכות לעבודה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך פציעה בגב התחתון עקב הנפילה (ככל הנראה נוצר בלט דיסק) תצטרך להתאים את חייך למצבך החדש, ז"א לא להרים כבד לא לקפוץ או לרוץ. ממליץ בעיקר על שחייה גב וחתירה.

19/09/2019 | 12:01 | מאת: אלי

מה המרחק מהמצב הנ"ל לפריצת דיסק? הגיוני שכשבועיים לאחר הנפילה התחילו כאבים ברגל שמאל? לפעמים כאב בזמן הליכה גם באזור הברך

לא חייבת לבוא פריצת דיסק, תקפיד על מה שכתבתי.

לאחר כאבים בלתי נסבלים נשלחתי ועשיתי בדיקת emg ואלו התוצאות אשמח שתעזור לי להבין מה זה אומר סיכום בדיקת עצבים כולל גלי F תקינה אין עדות לפולינוירופתיה או נוירופתיה פריפרית אחרת בבדיקת שרירים במחט יש עדות לרדיקולופתיה מותני L4-L5-S1 דו צדדי ללא דנרבציה פעילה לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה לא ספציפית שאינה מסבירה את כאבי הגב. עדיף לבצע CT או MRI ע"ש מותני

אז מה זה בעצם מסביר לגביי חוליות L4-L5-S1 לא מצליחה להבין לתשובתך אודה מאוד

כאבי הגב באים מהשינויים במבנה החוליות/דיסקים ולא קשורים לממצאים ב EMG . EMG מנטר פעילות עצבית-שריר המשליכים בד"כ לרגליים.

16/09/2019 | 12:08 | מאת: קולצר

עשיתי EMG ואמרו לי שיש בעיה בC5-6 האורתופד נתן לי הפניה לMRI שעדיין לא טופל צירפתי קובץ של תוצאת הבדיקה יש כאבים כל הזמן רוב החורף סבלתי מיקיצות של כאבים

לקריאה נוספת והעמקה
16/09/2019 | 12:11 | מאת: קולצר

מצב קובץ

אין אפשרות לראות קבצים כאן.

תבצע MRI ותגיע לבדיקה עם הדיסק.

12/09/2019 | 20:17 | מאת: אשר

ד״ר שלום רב , אשתי עברה תקיפה במקום עבודתה התקיפה הייתה בצוואר ובעורף כאשר ביד אחת תלמידה תקף אותה מאחור כרך את זרועו סביב עורפה ובידו השנייה חנק אותה וניסה לסובב לה את המפרקת . מאז היא החלה לסבול מכאבים מאד חזקים בצוואר , נגרם לה הגבלה מאד גדולה בתנועות הצוואר , נוקשות , טונוס מעט מוגבר ברגליים רעידות בידיים ונימולים , ברגליים הירדמות וחוסר בתחושה בכף הרגל , קשיים בריכוז ובזיכרון לחץ בעיניים וכאבי ראש . היינו אצל נירוגלית בחשש למיאלופתיה ונתנה לבצע mri אלו הן התוצאות : נצפה היפוך קל של המנח הלורדטי עם קיפוזיס בולט יותר מגובה c5-6 בקצה הסריקה בחוט הגבי d3 עד d5 נצפה במישור הסיגטלי כמה שנראה סירינקס קל עד לקוטר של כ2.0 מ״מ . בהסתכלות המרווחים הדיסקלים : C2-c3: בגדר הנורמה C3-c4: בלט קל ללא היצריות משמעותיות C4-c5- בלט קל משיק לשק ולחוט ללא היצריות משמעותית C5-C6-: דיסק אוסטאופיט קטן מרכזי מלווה באימפרסיה מתונה בינונית על השק ומרכז החוט . היפרטרופיה אונקו- וורטרבלית בולטת יותר משמאל עם בחצרות מתונה של הפורמינה משמאל. C6-c7: בקע קטן מרכזי ללא לחץ על החוט וללא היצריות משמעותית C7-d1- בלט מינימלי ללא היצריות . לסיכום : שינוים ניוונים עם היצרות מעט בולטת יותר בגובה של c5-c6 . מומלצת השלמת הדמייה של כלל החוט . אשמח לדעת על מה מדובר ? אציין שאשתי בת 23 ובעבר לא היו לה שם תלונות של כאבים בצוואר רק לאחר התאונה . אשמח לדעת למי אלינו לפנות להמשך טיפול? היא סובלת ואיננה מזיזה את הצוואר וכל שאר התסמינים נשארו . האם זה היה יכול לקרות לא בגלל התאונה ? תודה רבה על העזרה .

לקריאה נוספת והעמקה
12/09/2019 | 20:29 | מאת: אשר

הפגיעה נעשתה במקום עבודתה ולכן זה נחשב לה כתאונת עבודה ולכן המילה תאונה = לתקיפה ולא חלילה לתאונה שעוברים בכביש . סליחה אם הטעתי .

13/09/2019 | 02:54 | מאת: אשר

דבר נוסף וסליחה על הטרחה , הבדיקה נעשתה לאחר 3 חודשים לאחר התקיפה בהתחלה הסימנים העיקריים היו : כאבי צוואר - הגבלה בתנועות , טונוס מעט מוגבר ברגליים, רעידות ונימולים בידיים , תווית הבדיקה הייתה בעיקר על הרעידות בידיים והנימולים האם זה משנה את פני התמונה בנאמר בסיכום mri ? האם ייתכן שהתקיפה עוררה אצלה את כל הדברים ? עם הזמן התסמינים הולכים ומחריפים ולכן חשוב לי שתקבל את הטיפול הטוב ביותר .

לפי ה MRI לא נראה שהמצב חמור. בכל מקרה אשמח לראות אותה ואת הדיסק של ה MRI

14/09/2019 | 21:28 | מאת: אשר

כיצד ניתן לעשות זאת ? דרך הקופה ? פרטני ? הייתי שמח לקבל הסבר קצת לגבי c5-c6 ולגבי הסירינקס שנשמעים מאד מלחיצים.. תודה רבה על המענה.

ביצעתי לפני כחודש בדיקת Lp בעקבות כאבי ראש חזקים, לא נמצא ממצא מיוחד לאחר הבדיקה. שוחררתי כעבור 3 שעות לבית. כיום לאחר כחודש עדיין ישנם כאבי ראש בעמידה וסחרחורת ובשכיבה הכל תקין, האם יש חשד לדליפת lp ועדי לחזור למיון או שיסתם לבד?(רק מציין שאני מושבת מאז הביצוע ורק שוכב בבית כחודש ימים).

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט, תתייעץ עם הגורם שביצע את הבדיקה.

היי, יש אני בן 23 וגילו לי עקמת משמעותית (45-50 מעלות) בגיל מאוחר יחסית. עד היום פחות הפריעה לי אבל בשנים האחרונות יש לי כאבים וקושי לשבת ולעמוד זמן רב בגלל לחץ על החוליות. בנוסף יש גם את העניים האסטתי שמפריע. רציתמ לשאול אם ניתוח עקצת הוא מומלץ ולא מסוכן? בכל זאת מדובר בעמוד שדרה (העקמת שלי היא בגב העליון). בנוסף, האם זה יגביל אותי במהלך החיים? יהיו דברים שאני לא אוכל לעשות אחרי הניתוח? ובנוסף, האם העקמת יכולה לחזור גם אחרי ניתוח? שאלה אחרונה - האם יש פתרון טוב יותר שיכול לעזור לי מבחינה אסתטית ולהקלה בכאבים לטווח הארוך מבלי לחיות על משככי כאבים? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתתייעץ עם מומחה שמטפל בעקמת.

10/09/2019 | 09:42 | מאת: בן

נוקשות בצוואר מקרין לראש ודיים שכמות כאב לוחץ שרירים מכווצים לחץ עז mri צוואר הראה חוליות מנוונת וכמה בלטי דיסק יש מעט הגבלה בתנועה הצווארית מטופל קנאביס דיקור והידרותרפיה מה אפשר לעשות כדי להוריד תלחץ מהצוואר

לקריאה נוספת והעמקה

האם מומחה עמוד שדרה המליץ על ניתוח?

09/09/2019 | 21:14 | מאת: יטיר

שלום אןבחנית לפני 7 שנים בפריצת דיסק צווארית ו 2 בלטים C3 c4 c5 יש לציין שאני מרגיש טוב. מתאמן בחדר כושר. אין חולשה בשרירים. מה שכן בסיבוב הראש שמאלה לאחרונה אני מרגיש זרם קל בברך שמאל (פריצת הדיסק היא צווארית משאל) האם יש מקום לדאגה? האם להפסיק להתאמן בחדר כושר? האם זה בהכרח לחץ על חוט השדרה? הרי עצב מהצוואר יוצא לידיים. האם יתכן שזה בגלל משרירי צוואר תפוסים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע MRI ע"ש צווארי חדש ולהגיע לפגישת ייעוץ

09/09/2019 | 09:03 | מאת: אדי

שלום דוקטור לפני שנה ביקרתי אצלך בעקבות הפריצה הגדולה שבגבי ואז אמרת לי שאתה לא ממליץ על ניתוח , במהלך השנה היו לי תקופות טובות יותר ורעות יותר עד היום אני סובל לסירוגין , ולא יודע האם להמשיך לסבול או לעשות את הניתוח . ורציתי לשאול 1. האם אחרי שמסירים את חלקו של הדיסק שפרץ האם יש משהו שממנו להמשיך לפרוץ דרך אותו הפנצ ר שקיים בו ? 2. האם לאחר שעברה שנה + ואני עדיין סובל לסירוגין האם תשובתך לגבי כדאיות הניתוח עבורי תשתנה? מצרף פה את הפענוח של התוצאות : 5-L4 -ירידה דיפוזית בגובה ועוצמת אות של דיסק בינחולייתי. בלט דיסק דיפוזי עם בקע דיסקי גדול אחורי, יותר מימין, גורם ללחץ ניכר על האספקט הקדמי וימני יותר של השק הדורלי, על המוצא של העצבים ההיקפיים של L5 ,רושם לסקווסטרציה של הדיסק, היצרות קשה של תעלת השדרה ורצסים לטרליים משני הצדדים. S1-L5 -ירידה דיפוזית קלה בגובה של הדיסק הבינחולייתי.

לקריאה נוספת והעמקה

מעדיף לראות את התמונות של ה MRI ואז להחליט.

היי אני כבר מעל חודשיים סובלת מפריצת דיסק L5-S1ללא יכולת לשבת בכלל מטופל כבר מעל חודש אצל פזיוטרפיסט, שיפור קל שבקלים, התחלתי הליכות לפני שבוע וחצי ותרגילים, היום בהליכה היומית דלי חזרתי הביצה עם לחץ מסיבי בגב התחתון יש לי מה לדאוג? (מציינת שעדיין יש כאבים בישבן ואמנם הכאבים השתנו במקצת בימים האחרונים)

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלמה מפריצת דיסק יכולה להתארך למספר חודשים. עדיף שחייה מהליכה.

07/09/2019 | 23:30 | מאת: איתי ח

לפני כשבועיים החלקתי על הרצפה קיבלתי מכה בעצם הזנב ובגב תחתון. צילומי רנטגן תקינים הופיעו שטפי דם ברגל ובטוסיק. לאחר כמה ימים הכאבים הופיעו מוגברים יותר עשיתי ct לעמוד שדרה מותני מחכה לתוצאות. הכאבים עדיין מורגשים לעיתים יותר בזמן עמידה ממושכת ובנהיגה כשיש לחץ מהחגורה ומהמשענת. הגיוני גם שהתחילו להופיע כאבי ברגל לפני מספר ימים כשעבר די זמן מהנפילה?

לקריאה נוספת והעמקה

תחכה לתןצאות ה CT, יתכן ופרצת את הדיסק L5-S1 , אם לא יתכן ועצם החבלה בישבן פגעה בעצב, תבצע EMG