פכימטריה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות נפוצות מפורום ניתוחים להסרת משקפיים

לייזר? שיוף הקרנית? מה עושים ואיך (וכמה זה עולה?) כל התשובות לכל השאלות השכיחות שאלה: האם מי שמרכיבה משקפי ראייה -4.5 עם צילינדר ועכשיו זקוקה גם למשקפי קריאה יכולה לעבור ניתוח להסרת משקפיים?תשובה: בהנחה שאין מחלות עיניים אחרות והבעיה היא שילוב של קוצר ראיה (למרחק) וזוקן ראיה(צורך למשקפי קריאה) ניתן לבצע תיקון של הראיה לקרוב ולרחוק עם פגיעה קלה בראית העומק. אם הינך בגיל שרק מתחילה להשתמש במשקפי קריאה, אני ממליץ לבצע ניתוח להסרת משקפי מרחק בלבד. הצילנדר אינו מהווה בעיה וניתן לתיקון מלא במכשירים החדשים.שאלה: אני עברתי את הניתוח הנ"ל לפני כשלוש שנים, ובהצלחה מרובה. הבעיה היא שאני חוששת שהתוצאות לא יחזיקו מעמד, האם זה אפשרי?תשובה: בעיניים בריאות, שעברו ניתוח ללא סיבוכים, חדות הראיה נשארת יציבה שנים רבות. כיום, הוכחה יציבות הניתוח למשך 15 שנה לפחות, וההנחה המקובלת...
ללמוד עוד על פכימטריה
קרטוקונוס-תמונה

קרטוקונוס היא מחלה הגורמת לעיוות בצורת קונוס בקרנית. מהן...

מאת: מומחה
26/05/2015
גלאוקומה: מורידים לחץ-תמונה

גלאוקומה היא מחלת עיניים המתבטאת בלחץ תוך-עיני מוגבר הגורם...

מאת: ד"ר גבי שמש
25/07/2013
גלאוקומה: חשיבות האבחון המוקדם-תמונה

גלאוקומה היא קבוצת מחלות שהמשותף להן הוא פגיעה אופיינית...

מאת: פרופ' דני...
14/10/2013
קטרקט וגלאוקומה: כדאי לשים עין-תמונה

בגיל מבוגר נפוצות שתי מחלות עיניים העלולות להביא לעיוורון -...

מאת: ד"ר נועה...
14/06/2015
אולי יענין אותך לדעת...
גלאוקומה - תמונה
גלאוקומה
סוגי גלאוקומה עיקריים
קרטוקונוס - תמונה
קרטוקונוס
קרטוקונוס היא מחלה הגורמת לעיוות בצורת קונוס...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפכימטריה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פכימטריה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, אני בת 65, קצרת ראיה, ויש לי קטרקט ב-2 העיניים - בעין שמאל יותר מפותח מאשר בעין ימין. בצעתי בדיקות עיניים לפי המלצת הרופא ולהלן התוצאות: לחץ תוך עיני - בבדיקה הראשונה 20 מ"מ כספית ב-2 העיניים; בבדיקה השניה - 18 מ"מ כספית ב-2 העיניים. 2 הבדיקות הנ"ל בוצעו ע"י רופאים שונים; איני יודעת אם המכשירים היו זהים או לא. שדה ראיה - תקין ב-2 העיניים; איכות הבדיקה טובה. פכימטריה של הקרנית - תקין; לא זכורים לי המספרים המדוייקים מכיוון שנמסרו לרופא לפענוח. OCT של עצב הראיה: עין ימין - איכות הבדיקה טובה. עובי ממוצע של שכבת ה-RNFL - נמוך, עם הידקקות נזלית. הממוצע הנמדד - 80 מיקרון. עין שמאל - איכות הבדיקה טובה. עובי ממוצע של של שכבת ה-RNFL - בגדר הנורמה. הממוצע הנמדד - 87 מיקרון. שאלותיי הן: האם זהו מצב המבשר גלאוקומה? האם עלי לחשוש מעיוורון קרב ובא? יצויין, שאין לי הפרעות חמורות בראיה מלבד הקטרקט שהתפתח לפני שנים אחדות, וכן קוצר הראיה המתוקן בעזרת משקפיים. סליחה על האורך ותודה מראש על תשובה מהירה ככל האפשר,כי אני די מודאגת, והתשובה הסופית מהרופא שלי תגיע רק בעוד שבוע לפחות.

איני יכול לענות לך באופן מוחלט מבלי לראות את הבדיקות ואת העיניים שלך. אבל מהמידע שסיפקת לא נראה בכלל שאת בסיכון משמעותי לאבדן ראייה מגלאוקומה

רופא עיניים אבחן נבוס כורואידלי בענין ימין.היום עשיתי US BSCAN בשתי העיניים. אודה מאד לתשובה. אציין כי יש לי טרומבוצטופניה כבר למעלה מעשור. בכולסטרול, לחץ דם מטופלת בתרופות. בת 62. עין ימין קשתית:--- עדשה:--- זגוגית:--- רשתית:--- דמית (כורואיד): לא הודגמה לזיה כורואידלית מורמת. ראש עצב הראיה:--- לובן העין סקלרה:--- אורך גלגל העין:--- פכימטריה:--- עין שמאל קשתית:--- עדשה:--- זגוגית:--- רשתית:--- דמית(כורואיד): לא הודגמה לזיה כורואידלית מורמת. ראש עצב הראיה:--- לובן העין סקלרה:--- אורך גלגל העין:--- פכימטריה:--- לסיכום : דו"צ הלזיה לא באה לידי ביטוי אקוסטי, קרוב לודאי בגובה של פחות מ-400 מיקרון. אבקש להסביר לי את הבדיקה וכן איך מגיעים למעקב במרפאתכם. פתח בחלון חדשהדפסת ההודעההוספת תגובה

ראי תשובה להודעה הקודמת

לפני כמעט 4 שנים עברתי ניתוח מסוג PRK כי סבלתי מקוצר ראיה. המספרים שלי היו 6- בשתי העיניים ו0.5- צילינדר גם כן זהה בשתי העיניים. לצערי כיום אני סובל מתיקון יתר: OD +0.5 OS +1.5 הצילינדר נשאר זהה. פכימטריה: עין ימין 465 מיקרון. עין שמאל 467 מיקרון. *לאחרונה התחלתי להרכיב משקפיים לעבודה מול מחשב, כשאני בלי המשקפיים לאחר כמה שעות מתחילים להופיע לי כאבי עיניים. יכול להיות שהתרגלתי למשקפיים ולכן מופיעים כאבים? לפני שקניתי את המשקפיים התופעה הזאת לא קרתה לי. *האם ניתן לבצע ניתוח שוב PRK למרות שמדובר ברוחק ראיה? במרפאה שבה עשיתי את הניתוח מוכנים לעשות לי ניתוח חוזר, אך אני די חושש. אשמח לשמוע את דעתך, צרפתי מיפוי קרנית. תודה רבה.

שלום רב, מעט פלוס אינו מהווה בעיה. אם בכל זאת יש בעיה של פלוס גבוה (לא נראה שכך המצב) אל לפעמים ניתן לשקול ליטוש. הכל תלוי במצב. אני מציע להיוועץ עם הרופא המנתח. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

בת 22 בריאה ללא מחלות וללא משקפיים . במקרה הלכתי הבוקר לרופא עיניים משום שהעין אדומה כבר תקופה די ארוכה בהתחלה חשבתי שזה חוסר שינה בהמשך חשבתי שזה בגלל אלרגיה לצמח מסויים אבל הבעיה לא נפתרה אז פניתי לרופא. הרופא מצא לחץ 45 ממ"כ!!! הוא הפנה אותי בבהלה לOCT באופן מיידי אחרי שעתיים עברתי את הOCT וחזרתי לרופא. הרופא אמר שהבדיקה OCT יצאה מצויין הכי טוב שיש!! הוא שם לי טיפות ואחרי שעה בדק שוב. בסופו של דבר קבלתי מרשם 2 סוגי טיפות לשים בלילה ובבקר ועלי לחזור אליו מחר. השאלה שלי אם הצילום יצא מושלם כל כך אז למה לי לקחת טיפות? קראתי את התופעות לוואי וזה נורא מפחיד! האם לחץ 45 זה נחשב גלאוקומה או יתר לחץ תוך עיני? אני בלחץ נוראי האם זה יכול לעבור לבד? בנוסף הרופא שלח אותי לשדה ראיה אבל אחרי שהוא ראה את הצילום OCT הוא התחרט. ואמר שאני יכולה לעזוב ולזרוק את ההפניה לפח. אבל כן לעשות אולטראסאונד פכימטריה. האם כואב? תודה!

לחץ 45 הינו חריג מאד. אם יישאר בעין שלך לחץ גבוה כזה, אז גם אם כרגע ״הכל בסדר״ תוך מספר חודשים ייגרם נזק בלתי הפיך לראייה, ולכן בהחלט צריך לטפל עם טיפות ולהוריד את הלחץ. מכיוון שמה שאת מתארת - לחץ גבוה באישה צעירה עם עין אדומה - זה לא מקרה ״רגיל״ של גלאוקומה, אני מייעץ לך להבדק ולהתייעץ עם רופא עיניים שמוגדר כמומחה בגלאוקומה. בדיקת שדה ראייה אכן דרושה במסגרת הברור והמעקב. שימוש בטיפות להורדת לחץ תוך עיני הוא לרב בטוח מאד. פכימטריה הינה פרוצדדורה פשוטה מאד ולא כואבת.