טיפות עיניים ללא מרשם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון וניתוח לתיקון מנח העפעף. אולם, בניגוד לסברה הרווחת, ניתוחי עפעפיים אינם מיועדים רק למטרה אסתטית ובמקרים רבים יש להם חשיבות רפואית שקיות מתחת לעיניים? מתיחת עפעפיים עקב רפיון החל מהעשור החמישי לחיים ועם התקדמות הגיל, חלים בעור שמסביב לעיניים (העפעפיים העליונים והתחתונים) מספר שינויים, שעשויים לגרום לרפיון ברקמות וכתוצאה מכך לעודף עור ו/או לבליטה של שקיות השומן מסביב לעין. בעפעפיים העליונים הדבר מתבטא בד"כ במראה נפוח מעט ו/או בעודף עור ש"נופל" על העיניים, ובעפעפיים התחתונים הדבר מתבטא בד"כ במראה של נפיחות המוכר יותר בשם "שקיות מתחת לעיניים". רפיון העפעפיים עשוי לגרום לפגיעה אסתטית ולמראה עייף, ובנוסף כאמור לפגוע בהיקף שדה הראייה.     ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון (ניתוח בלפרופלסטי, Blepharoplasty) הוא ניתוח שכיח יחסית, בעיקר בקרב מטופלים בני 50 ומעלה, בשל עודף עור בעפעף...
ללמוד עוד על טיפות עיניים ללא מרשם
ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי-תמונה

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת...

מאת: ד"ר שירין...
13/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטיפות עיניים ללא מרשם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טיפות עיניים ללא מרשם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

באילו מצבים כאשר העיניים מגורות ומעקצצות(ולעיתים אדומות),נעדיף להשתמש בטיפות כמו ויזין וסטילה ומתי בטיפות עיניים ליובש?אשמח לפירוט .האם יש מיקרים שנעדיף סטילה על טיפות ליובש ולהיפך.

שלום, לפי העלון לצרכן : טיפות עיניים STILA ו VISINE מיועדות להקלה בצריבה, עקצוץ, גירוי ואדמומיות בעיניים הנגרמים מאלרגנים וגירויים, כגון: עשן, אבק, צמחים וחשיפה לשמש. טיפות ליובש משמשות לסיכה במקרים של יובש בעיניים כאשר יצירת הדמעות אינה מספקת. בברכה

אני שוחה הרבה בבריכה ולמרות שתמיד שוחה עם משקפת קורה שהיא לא ממש אוטמת ועדיין נכנסים מים לעיניים, מה שגורם להן להיות אדומות. רציתי לדעת האם יש טיפות עיניים או תכשיר כלשהו שאפשר לרכוש ללא מרשם ויכול לפתור את הבעיה?

נטע שלום, תודה על פנייתך. מוצר שכזה אינו נמנה על קו המוצרים של מכבי care. מציע לך להפנות את שאלתך לפורומים הבאים: 1. http://www.doctors.co.il/forum-27 2. http://www.enaim.co.il/?id=473 בברכה, אופיר אדיב, מכבי care.

שלום, אני מזה זמן רב סובלת מעיניים אדומות, ללא כל אלרגייה, או דמעות וללא צריבה . זה כבר 3 או 4 שנים אני לא זוכרת , וזה בא וחוזר לעיתים העיניים בסדר אומנם לא לבנות כל כך , ולעיתים אדומות, כשהלכתי פעם לרופא עיניים הוא אמר שהכל בסדר אולי לא להתאפר . אני לקחתי את עצתו ובאמת לא התאפרתי אך זה לא עזר, אני משתמשת בכל מיני טיפות עיניים ללא מרשם כגון סטילה , והבנתי שלאחר שימוש ממושך זה לא בריא, והאמת שהשתמשתי בהם כבר זמן רב, כי הם היחידות שגורמות לעיניים להראות טיפה לבנות וזה ממש מציק לי מבחינה אסטתית.. מה אפשר לעשות? האם זה מצב שפשוט צריך להתרגל אליו כל החיים .. או שניתן לעשות טיפולים או טיפות שלפחות לא יזיקו לעין. אודה לתשובה יום טוב :)

שלום שושנה, כדאי חלחור לבדיקה כיוון שלעתים תהליכים דלקתיים הגורמים רק לאודם עלולים לגרום להצטלקות הדורשת טיפול. לעתים יובש עלול להבטא גם גאודם בעיניים כברכה, ד"ר אירת ברקת

שלום, יש לי עיניים מאוד יבשות, כתוצאה מזה העין שורפת לי כל הזמן ומאוד אדומה ואני מאוד מתקשה לשים עדשות. זה ככה כבר כמה שנים. אני דומעת אך ורק כשאני בוכה או חותכת בצל, אני אפילו לא זוכרת מה זה לפהק עם דמעות. לאחרונה ניסיתי לשים טיפות עיניים (ללא מרשם) וזה משאיר לי את העין לחה בדיוק לשלוש דקות ומייד אח"כ היא חוזרת להיות יבשה. מה אפשר עוד לעשות לעין כל כך יבשה? ואם היית ממליץ לי לעשות בכל זאת ניתוח להסרת משקפיים בליזר?

שלום, עיניים יבשות בצורה קיצונית לא מומלץ לנתח בלייזר , אלא אם מתגברים על בעיית היובש . במקרים כמו שלך מומלץ על שמוש בפלגים זמניים או קבועים לחסימת דרכי הדמעות . שמוש בטיפות חדשות מסוג רסטזיס, טיפות אלו מגבירות יצירת כמות הדמעות ואיכותן. כמובן שימוש בדמעות מלאכותיות ומשחות. בברכה, דר' שמואל לוינגר.