פורום עין יבשה - אבחון וטיפול

עין יבשה היא תופעה שכיחה, ומחקרים מראים שלמעלה מ-15% מן האוכלוסייה סובלים ממידה כלשהי של תסמונת עין יבשה אף כי חלק גדול מהסובלים אינם מודעים לכך. יובש עיני נוצר כתוצאה מפגיעה בכמות או באיכות הדמעות. בין הגורמים הרבים לעין יבשה כלולים: גיל, תהליכי דלקת בעין החיצונית, הרכבה של עדשות מגע, מחלות שונות, נטילת תרופות, תנאי מזג אוויר, חשיפה ישירה למזגן או זיהום אוויר, עבודה מאומצת במחשב, ניתוחי עיניים ואלרגיות. יובש עיני מתבטא בצריבה, תחושת גוף זר או תחושת יובש, רגישות לאור, כאב וראייה מטושטשת. הטיפול לעין יבשה כיום מתמקד בהקלה על ידי תחליפי דמעות, ושינוי הסביבה שמשפיעה על היובש בעין; אם לא מטפלים ביובש העיני התופעה עלולה להפוך לכרונית. נוסף לתחליפי הדמעות ישנה תרופה שמקטינה את התהליך הדלקתי אשר גורם ליובש ומטפלת בבסיס הבעיה. חשוב לעבור בדיקה אצל רופא עיניים מומחה מוקדם ככל האפשר ולהתחיל טיפול ליובש בשלבים מוקדמים על מנת למנוע מצב בלתי הפיך. למעבר לפורום לחצו כאן.
522 הודעות
514 תשובות מומחה

מנהל פורום עין יבשה - אבחון וטיפול

07/08/2020 | 23:00 | מאת: מירה

שלום, לפני כשנתיים עברתי ניתוח אינטראלסיק, והשנה אחת העיניים פיתחה תחושה של מין ערפל כזה.. הרופא אמר שזה נובע מיובש. אך מה הפתרון לכך? האם הפתרון הוא שימוש מתמיד בטיפות נגד יובש בעיניים? או שיכול להיות לכך פתרון אחר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם מדובר ביובש חמור יש אפשרו לטיפול בסוגי טיפות שונים או בהמשך ניתן גם לשקול לשים פקקים זעירים בדרכי הדמעות שיכולים לשפר משמעותית את היובש בעיניים .

02/08/2020 | 02:49 | מאת: אבי

לפני כשלוש שנים עשיתי ניתוח מורכב שארך כ6.5 שעות לאחר הניתוח לא יכולתי לפתוח את העיניים וגילו כי העיניים שלי נשארו פתוחות במשך כל זמן הניתוח וזה גרם לי לי לשריטות בעין מאז סובלת מיובש בעיניים טיפות עיניים עוזרות לתקופה קצרה, יש לציין כי חלק מהטיפות גרמו לי לאלרגיה חריפה, האם יש משהו חדש לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צריך לברר האם מדובר ביובש או בפתיחה של השריטות באופן עצמוני. במידה ומדובר בפתיחה של השריטות טיפול לייזר יכול להיות הפתרון .

שלום רב נודע לי לפני כמה שנים שיש לי בעיית יובש לכן צרבו העיניים . מאז משתדל לנהוג לפי הכללים ולא נצרך כלל לטיפות . מזה כמה חודשים בשעות הבוקר מרגיש בעיין אחת משהו מפריע בעיקר במיצמוץ. ובמשך היום : אולי הלחות שמתגברת , מזיע קצת בפנים (למרות שבבית (בלי מזגן )ושותה 2-3 כוסות מים(בניגוד לשנים עברו ) וכמעט שוכח מההפרעה . זה לא מרגיש כמו חול .זה לא צורב קראתי ש: "חשוב לעבור בדיקה אצל רופא עיניים מומחה מוקדם ככל האפשר ולהתחיל טיפול ליובש בשלבים מוקדמים על מנת למנוע מצב בלתי הפיך. " 1) האם ההפרעה הזאת למה שהתכוון הרופא שכתב?זה כבר לא הפיך? *האם הרופא רואה את ההפרעה ? או רק לפי התלונה שלי? 2)רופא העיניים שלי אמר שלא חייב טיפות (אם שומר על הכללים ומסתדר) האם צריך ללכת למומחה? 3)האם טיפול טבעי כמו :חימום , קומפרסים ,, יכולים להחליף טיפות?(לא מסוגל לטיפות ובטח משחות ) 4)יש למכירה מעין משקפיים שמחממות את העיניים האם מומלץ? 5)תודה לכל התשובות

שלום רב, אם אתה מסתדר על פי מה שתארת אין בעיה להמשיך כך.

19/07/2020 | 17:26 | מאת: דן

שלום רב גם בעיית קורונה (גיל 70+),וגם אני נכה לא נייד כרגע ולא יכול להיבדק ע"י רופא. אודה על תשובה מפורטת. כבר שנים יש יובש בעיניים . התחלתי להתנהג בהתאם: שטפתי במים פעמיים ,שלוש פנים ולא הייתי במזגן ,וכו .וכו רק מה =לא שתיתי מים כמעט בכלל . והרופא אומר אם מסתדר בלי טיפות אין בהם צורך. בשנה האחרונה הרגשתי בבוקר כאילו ריס נכנס לעין שמאל מתחבא עמוק בקצה השמאלי , ולפעמים רחוקות בפינת עפעף העליון ,ומפריע במצמוץ. שהעין פתוחה לרווחה אין תחושה כזו . שהתחילה התחושה ,בהמשך היום כמעט לא הורגשה. או נעלמה ליום יומיים. .עכשיו כבר מציק יותר זמן ביום . למרות שמשתדל לשתות לפחות 2 כוסות מים ביום . : בגלגל העין לא רואים כלום , העין לא אדומה,רואה טוב ! 1) האם זה קשור ליובש ?(זה לא מרגיש כמו חול בעין ).איך התחושה בחול?) 2) אם זה ריס יכול להיות כל כך הרבה זמן שלא יוצא?.? או אם קשור ליובש האם אפשר לדחות בגלל המצב בחודשים רבים את הביקור אצל הרופא ? 3)אם זה יובש , טיפות יעזרו לריפוי ? או רק לשעות המעטות? 4) אם זה קשור ליובש התחושה תהיה כך עד 120 ? 5)האם זה משהו אחר לפי התיאור? תודה מראש לפירוט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על פניו התיאור מתאים ליובש בעיניים . ממליץ קומפרסים מים חמים ותחליפי דמעות.

22/06/2020 | 08:07 | מאת: אבי

אני סובל מזה כשנה וחצי מיובש בעפעפיים זה התחיל בעין שמאל בעפעף התחתון זה היה ממש גרוע קיבלתי טיפול של מקסיטרול שעבר וחזר כל פעם ואז זה עבר לי לצד העין ואז פה כבר קיבלתי משחה אחרת בשם אלוקום שעזרה לי אחרי טיפול אחד ועכשיו בדיוק שעבר לי בצד העין זה עבר לעין ימין בעפעף העליון כמובן עם אותו תסמינים של גירוד אדום טיפה וקילופים אני ממש מתחיל לדאוג מזה רציתי לדעת אם חלילה זה יכול להיות משהו מסוכן ומה הטיפול הכי טוב אם להמשיך במשחה אלוקום גם לעפעף העליון או ללכת לרופא עור שיביא לי משחה אחרת תודה מראש ממש דואג מזה מקווה לתשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה
22/06/2020 | 08:08 | מאת: אבי

ושאלה אחרונה בבקשה מה הסיבה שזה קורה ואיך זה משהו שקרה לי שלוש פעמים התחיל בעפעף התחתון ואז ליד ואז עבר לעין השנייה זה יכול להיות משהו מסוכן שאני לא מצליח להיפטר מזה?

שוב שלום, זה ככל הנראה לא מסוכן אבל מצב מאוד מטריד.

שלום רב, ככל הנראה מדובר בדלקת כרונית של העפעפיים אם יש מחלות עור באופן כללי ממליץ על בדיקה של רופא עור.

שלום רב, לפני המשך טיפול באלוקום ממליץ לפנות שוב לבדיקת רופא.

18/06/2020 | 20:21 | מאת: מייק

שלום, לפני מספר שבועות התחלתי להשתמש בטיפות רסטאזיס. רציתי לשאול עד מתי בעצם צריך להשתמש בטיפות האלה. האם מדובר בחתונה קתולית לכל החיים או שמדובר על תקופת זמן מוגבלת? האם הטיפות משנות משהו בעין עצמה, כך שבסיום הטיפול, העין הופכת ל"בריאה יותר"? אשמח לתשובתך, תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה מדובר בחתונה קתולית כמו במצבים אחרים כגון יתר לחץ דם או סכרת שהשימוש בתרופות הוא כרוני.

16/06/2020 | 08:51 | מאת: גיל

בן 45. פתאום התחיל יובש בעיניים לפני חודשיים וחצי. הייתי אצל רופאים שאמרו שזה יובש קל . בעיה בייצור הדמעות (ולא בעפעפיים.) נתנו לי דמעות מלאכותיות. שם כל שעתיים חודשיים וחצי. סובל מכאבים . מתקשה מאוד ברוח ומזגנים . בלילות מתעורר מכאב. האם ניתן לעשות בדיקות מקיפות יותר של סיבות אפשריות לזה. אשמח לקבל שמות של רופאים שיכולים לעשות. האם ניתן לעשות טיפול נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יש עוד מספר בדיקות ורובן מתבצעות ברוב בתי החולים.

18/06/2020 | 08:48 | מאת: גיל

האם תוכל להגיד לי לאיזה בדיקות בדיוק לבקש מהרופא שלי שיפנה אותי?

שוב שלום, בדיקת שירמר, בדיקת מבומיאן , בדיקת למזין גרין ופלורסצאין . במידת הצורך בדיקת ראומטולוג על פי הסיפור הרפואי. זה מספיק.

04/06/2020 | 17:29 | מאת: מוטי

ד"ר לוינגר, תודה על התשובה שלך - הייתי חייב להגיב כי היא מאוד מעניינת. מזה שנים אני בתהליכי התאמה של עדשות מגע ולפני כשנה מצאתי סוף סוף עדשות מגע של Bausch&Lomb שמתאימות לי הכי טוב. זה אמנם לא מושלם, אבל זה עושה עבודה מצויינת בסך הכל. רציתי להגיד שגם כאשר עשיתי הפסקות גדולות (הייתה פעם אחת של חצי שנה), התופעות האלו עדיין נמשכו. האם יש משהו בדבריי כעת שמשנה ביחס לתשובה שנתת לי?

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום, אני חושב שהגורם המשמעותי יותר הן העדשות ולא גורם אחר. יתכן ועדשות קודמות אחראיות לכך.

03/06/2020 | 14:34 | מאת: מוטי

שלום, אני בחור צעיר, ורופא העיניים שלי רשם לי טיפות רסטאזיס בעקבות תלונות על תחושת אי נעימות בעיניים לעיתים קרובות, קושי בהרכבת עדשות מגע ועוד. אני קצת חושש מתחילת הטיפול בטיפות. רציתי לשאול - האם הטיפול הפיך? כלומר, אם החלטתי להפסיק לאחר כמה שבועות, האם המצב יחזור למה שהיה טרם תחילת הטיפול? הבנתי שהטיפות האלו גורמות לייצור מוגבר של דמעות בעיניים, אז מה אני בדיוק ארגיש לאחר מכן? יש לי יובש בעיניים אבל הוא לא מאוד חמור. אשמח לקצת סדר בעניינים אני די חושש. אשמח לעזרתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף, הטיפול הפיך והתרופה מאוד בטוחה. מצד שני לא הייתי ממליץ להשתמש בתרופה יחד עם הרכבת עדשות מגע. לדעתי, יש סיכוי גדול, שעדשות המגע הן הגורם העיקרי,לתחושות שאתה מציין בעיניים .

09/05/2020 | 23:52 | מאת: אבי

שלום אני חייל משוחרר בזמן שירותי בצבא קיבלתי דלקת בעין זה התחיל מתחת לעין שהיו לי קילופים ונפיחות וגירוד וזה היה נראה ממש ממש רע שהייתי חייב לטפל בזה אז ניגשתי לרופא ששלח אותי לרופא עיניים של הצבא שהביא לי סינטומצין שלא עזר לי ואז חזרתי אליו שוב והחליף לי למשחת מקסיטרול וגם בפעם הראשונה לא עזר לי ורק אחרי זה ששמתי על דעת עצמי שוב מקסיטרול עזר לי והיום כעבור בערך ארבעה חודשים בערך חזר לי הפעם בצד של העין אני כבר סובל מזה יותר מחודש ובגלל המצב לא ניגשתי לרופא אני סובל מיובש וקילופים עם גרד הפעם בצד של העין וגם יש אדמומיות שמתי מקסיטרול על דעת עצמי זה עוזר לכמה ימים ואז חוזר שוב אני רוצה לדעת בבקשה אם זה משהו שאני יסבול ממנו כל החיים? ומה הטיפול לזה בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר יתכן ויש צורך בבדיקה של רופא עיניים חוזרת או אולי רופא עור גם כן.

באיזה מצבים שונים משתמשים בסוגים שונים של טיפות עיניים סיסטיין? אני מתכוון לסוגים השונים הבאים: 1.סיסטיין ג'ל דרופס, באיזה מצב משתמשים? 2. סיסטיין hydration הידרישין, באיזה מצבים משתמשים? 3.סיסטיין אולטרה? 4.סיסטיין אולטרה ud? 5.סיסטיין באלאנס? ומהו משך הטיפול בטיפות לעיניים יבשות, ומתי רואים תוצאות חיוביות ושיפור במצב?? תודה ד"ר!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כפי שאתה רואה יש סוגים רבים מאוד של טיפות ולכן ככל הנראה אין סוג אחד טוב יותר או פחת. למעט סיסטיין באלאנס אשר מכילה גם מרכיב שומני שאר הסוגים משתנים בגדול ברמת סמיכות וצורת ההזלפה. כעיקרון למרות שעין יבשה מכילה סל די גדול של מצבים ההתאמה של הטיפול משתנה בין מטופל למטופל.

מהו ההבדל בין טיפות עיניים ג'נטיל וסיסטיין ומה יותר יעיל לעיניים יבשות? האם טיפות עיניים ג'נטיל מכילות חומר משמר מסוכן לעין? מהו המינון המומלץ של טיפות עיניים ג'נטיל והאם מותר לשים בעין 1-2 טיפות כל שעתיים או כל 3 שעות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גנטיל מכילה חומר משמר על בסיס מי חמצן אשר מתפרק למים עם מגע בעין. גם סיסטיין מכיל חומר משמר הנקרא פוליקוויד שפחות רעיל למשטח העין מחומרים משמרים אחרים. כעיקרון הזלפה של גנטיל כל שעתיים אפשרי אך מומלץ בתדירות גבוהה להשתמש בטיפות ללא חומר משמר כלל.

06/04/2020 | 04:34 | מאת: רחל קפלן

בוקר טוב אירנה יקרה זו רחל קפלן המורה לאנגלית. זקוקה לך בדחיפות. אנא התקשרי אלי. 0544609699

טעות

02/04/2020 | 03:25 | מאת: עדי

לפני שנים עשו לי ניתוח פטוזיס בעפעף אחד. מאז העין לא נסגרת. אם אני חא מתאמצת לסגור נדאר חצי סמ פתוח. מפריע מאוד בשינה ומנוחה. מה הדרך הכי טובה שהעין לא תתיבש בשינה? והאם יש רטיה מיוחדת לעין אחת ללילה שאינה נופלת ועשויה מחומר נעים (לא כמו כיסויי ענים של מטוסים)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף, לא ידוע לי על רטיה מיוחדת לכך, אני ממליץ לפנות לרופא מומחה בתחום (אוקולופלסטיקאי) יתכן ולהם הפיתרון. עד אז ממליץ על טיפול במשחה בכמות רבה לפני השינה.

22/03/2020 | 11:25 | מאת: בגדדי

בס''ד שלום רב ד''ר , אני בן 26 , עברתי ניתוח לייזר ברשת עיניים לפני כ - 5 שנים (מינוס 5 בשתי העיניים בערך) , וכיום אני רואה מעולה . ראשית הקדים ואומר שמהלך השנים שלאחר הניתוח הייתי עובד מול מחשב בכמות שעות סבירה , ובהפסקות גדולות , ולא סבלתי מכאבים או יובש כמו שאתאר בהמשך . כמו כן בשנים שלפני הניתוח כשהייתי מרכיב משקפיים , הייתי מסוגל לעבוד שעות רבות מול מחשב ללא כאבים כמעט . לפני כ 4 חודשים התחלתי לעבוד מול מחשב נייד (15.6 אינץ') שעות רבות (6-8 במצטבר נגיד) , והתחיל לי יובש בעיניים שמלווה בכאבים ותחושת עייפות תמידית . אני מקפיד על מרחק וישיבה נכונה מול המחשב , משתדל לעשות הפסקות תכופות כל 20-30 דקות , מקפיד על בהירות נמוכה בהתאם לתאורה וגם עובד מול חלון (תאורה טבעית) ובקיצור עושה הכל לפי הספר . לפני חודשיים הלכתי לרופא עיניים שאישר לי שיש לי יובש , ובעקבות כך נטלתי טיפות עיניים שהקלו עלי , אבל הכאבים התחילו לחזור לי שוב . בנוסף אני משתדל לא להיות חשוף למסכים לפחות שעתיים - שלוש לפני השינה . הכאבים נמשכים גם בבוקר כשאני קם , מה שגורם לי לקום יותר מאוחר (הרגשת עייפות וסגירות של העיניים) שנמשכת גם במהלך היום. הדבר הזה מפריע לי לתפקד במהלך היום , וכרגע אני אובד עצות . אשמח אם תוכל לייעץ לי איזה בדיקות לעשות או דברים אחרים שיכולים לפתור את הבעיה . תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מקווה שאם אתה לא עובד בגלל מצב הקורונה אתה חש טוב יותר. אם לא אני ממליץ על טיפול בקומפרסים מים חמים עם מגבת על פני העיניים תחליפי דמעות והתחלת נטילת אומגה 3.

שלום, לפני שבוע עשו לי בדיקת עיננים עם טפות להרחבת אישונים וטיפות הרדמה לצורך בדיקת הלחץ תוך עיני. הכל תקין, אך יש לי תחושות לא טובות כבר שבוע. אני מאבדת שיווי משקל, כאילו מרחפת, יש גל חום וסחרור כמו בלאק אאוט רגעי שעובר. תחושה שאני מאבדת אחיזה וחייבת להחזיק במעקה. קודם זה לא היה. יכול להיות שזה ריאקציה על הטיפות? אני בת 40 בריאה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי על ״ראקציה״ של הטיפות ממליץ על המשך בירור ומעקב רופא משפחה מטפל.

09/02/2020 | 17:35 | מאת: משה

שלום, האם ראקוטן יכול לשמש כטיפול הפותר את שורש בעיית דלקת בלוטות המבומיאן ? ראקוטן פותר בעיה חלב בפנים , בדיוק אותה הבעיה שיש בעפעפיים . מודע לנושא היובש המוגבר שבא עם התרופה , אשמח להסבר מעמיק , כיוון ששוקל לקחת את התרופה במינון נמוך. אשמח לשמוע את דעתכם אם הסבר לכאן או לכאן ,אם יש הגיון בדברי גם אשמח שתגידו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התרופה עוצרת כליל את ההפרשה של הבלוטות וגורמת ליובש. זהו לא הפיתרון לבעיה.

09/02/2020 | 17:35 | מאת: משה

שלום, האם ראקוטן יכול לשמש כטיפול הפותר את שורש בעיית דלקת בלוטות המבומיאן ? ראקוטן פותר בעיה חלב בפנים , בדיוק אותה הבעיה שיש בעפעפיים . מודע לנושא היובש המוגבר שבא עם התרופה , אשמח להסבר מעמיק , כיוון ששוקל לקחת את התרופה במינון נמוך. אשמח לשמוע את דעתכם אם הסבר לכאן או לכאן ,אם יש הגיון בדברי גם אשמח שתגידו

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובה

07/02/2020 | 18:43 | מאת: י

היי, בן 37. ברקע פרואטינוריה והמטוריה בשתן (חשד ל-IGAN). נוטל Tritace. מקרים חוזרים ונישנים של שעורה בעפעף העליון (כל פעם בעין אחרת) בחצי השנה האחרונה (כ-5 מקרים, מרביתם בחודש וחצי האחרונים). כלזיון בעפעף השמאלי העליון. כמו כן, בילדות עברתי ניתוח לניקוז כלזיון. במידה ואני מטפל בשעורה בזמן, טיפול בחום (בקבוק מים חמים), עיסוי של המקום, מגבונים לחים יעודיים, טיפות לחות ומקסיטרול – פותר את הבעיה בתוך מספר ימים (למעט הכלזיון שלפעמים נותר). הרופא המליץ שלא להשתמש במקסיטרול בגלל הסטרואידים שבו. רופא העינים לא ידע לומר מהו הגורם להישנות השעורות - האם סטרס, גורמים סביבתיים (דוגמת עשן סיגריות במקומות בילוי, אדי שמן טיגון בבית, וכד'), היגיינה לקויה (חיידקים מאזור הפה או האחוריים), יובש קיצוני, קשר לאטופיק דרמטיטיס שייתכן ויש לי באזור הפנים או בלפריטיס. הרופא אבחן בלפריטיס והמליץ על הנ"ל כטיפול מונע. ברצוני לברר האם הבלפריטיס היא משנית לגדילת יתר של הטפיל Demodex. במקרה כזה הטיפול המומלץ הינו שונה, וכולל למיטב הבנתי, שימוש בשמן עץ התה לצמצום המספרים של הטפיל. ראה פרטים נוספים בקישור הבא: https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD013333/full מספר שאלות: 1. האם נהוג לבצע בדיקה של הריסים/קשקים תחת המיקרוסקופ לצורך זיהוי הטפיל? אם כן, היכן אוכל לבצע בדיקה זו? 2. האם אתם ממליצים על טיפול בשמן עץ התה? האם אני יכול לבקש מרופא העיניים לבצע את הטיפול עבורי? 3. שאלה נוספת, האם הטיפול ב- BlephEx(מכשיר חשמלי ל- (Eyelid microexfoliation) יעיל והאם ניתן לקבל אותו בארץ? 4. האם יש לכם המלצה למשחה עבור היובש בחלק החיצוני של העפעפיים (שלא תגרום לסתימת הבלוטות ולהופעת שעורה)? 5. האם נטילת TritAce עלולה לגרום ליובש בעיניים וכתוצאה מכך להישנות שעורה? תודה המראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1 ניתן לבצע את הבדיקה במסגרת בית חולים 2 לא, הטיפול יתבצע על ידך 3 המכשיר לא רשום עדיין בארץ 4 יש צורך בבדיקה קשה לי לתת המלצה למשחה בצורה שכזו 5 לא.

תודה רבה על התשובות! אגב, רמות הוויטמינים שלי מעט נמוכות: ויטמין בי-12 (176), חומצה פולית (4.1), ויטמין די (17). ויטמין A לא נבדק. האם הנ"ל יכול להיות הגורם לבלפריטיס? כך למשל, שימוש במשחת VitAPOS הביא לשיפור (לפחות במראה ובתחושה)

שוב שלום. ויטמין די נמוך קשור ליובש. לעיתים יש צורך בטיפול בזריקות. אנא פנה לרופא המטפל.

רב תודות! :)

שלום האם מותר לטפטף לתוך העין 1-2 טיפות סיסטיין באלאנס או סיסטיין מכל סוג אחר כל שתי שעות או שצריך מינימום כל ארבע שעות עד ארבע פעמים ביום ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום, כמה שצריך, אין מניעה אפילו כל שעה.

מהו המינון המקובל המינימלי והמקסימלי (כל כמה שעות לטפטף) של טיפות עיניים סיסטיין של כל הסוגים וכמה טיפות לטפטף לעין בכל פעם (האם יש הבדל בין הסוגים השונים) ? יש לציין שבמקרה שלי אני סובל מהפרשות של מעין קצף מהעין לאורך מהלך היום מעין הפרשות בצבע לבן כמו קצף ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש הפרשות לבנבנות קצפיות אני ממליץ על בדיקה ויעוץ רופא עיניים . לגבי המינון אסתפק להגיד לפי הצורך.

באיזה מצבים משתמשים בטיפות עיניים סיסטיין באלאנס ובאיזה מצבים משתמשים בטיפות עיניים סיסטיין ג'ל דרופס , האם יש שוני בין שני המצבים , וגם האם אפשר להשתמש בטיפות עיניים סיסטיין ג'ל דרופס במהלך היום כמה פעמים או רק בלילה פעם אחת לפני השינה ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הגל הינו סמיך יותר והבלנס מכיל מרכיב שומני של הדמעות. אין מניעה להשתמש בכל סוג של הטיפות במידה ויש הטבה או הקלה.

28/01/2020 | 02:35 | מאת: משה

שלום, יש לי כמה שאלות אשמח שתענו לי על כולם 1. אם בלוטות מבומיאן סתומות לגמרי ונבדקים תחת השפעה סטרואידים האם יראו את מצב הבלוטות שהן סתומות ? מה תיהיה האבחנה ? הרי תמיד עם סטרואידים הכול נרפא ונראה מדהים. 2.האם הסטרואיד פותח את הבלוטות מחדש בעצם ועם הפסקתו שוב הכול נסתם?? 3.איך אנשים עם בלוטות סתומות מקבלים דמעות מהעין? לאחר שהפסקתי עם שימוש בפרוטופיק דלקת העפעפיים חזרה ,מה ההסבר לכך? 4. האם יש הבדל בין בלוטות שחדלו מלפעול לבין בלוטות סתומות? או שזה אותו האבחנה? 5. אחרונה בהחלט— האם ipl הוא טיפול יחודי וכדאי לפתרון הבעיה ? במה הוא שונה ממשחה אנטי דלקתית שעם הפסקתה הדלקת חוזרת .. תודה תודה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בלוטות סתומות לא נפתחות על ידי סטרואידים. ההפעה בבלוטות גורמת לתהליך דלקתי אשר מטופל עם הסטרואידים והפרוטופיק. ipl הוא אחת מהאופציות הטיפוליות בעין יבשה.

23/01/2020 | 19:37 | מאת: דני

היי, אני גבר גיל 52, בגיל 40 בערך התחילו לי שעורות. פעמים בשנה, שעורות כואבות ודי גדולות. עחרי כמה שנים ומעבר מרופא עיניים לרופא עיניים. הגעתי לרופא שאמר לי שיש לי בלפריטיס. נתן לי טיפול ל 3 חודשים ובמשך 4 שנים נעלם הבלפריטיס וכמובן השעורות. לפני חודש שעורה עצומה צמחה לי, הלכתי לרופא נתן לי אנטיביוטיקה לשבוע ומשחות מקסיטרול ואמר לי שיש לי בלפריטיס (זה חזר?). השעורה עברה, אבל עדיין יש לי בעפעף התחתון אדמומיות, מץוגם לפעמים בלחמית, מרגיש לפעמים כמו חול בעין, שם סיסטיין . הפסקתי עם המקסיטרול גץכי זה פצע לי את העור אחרי שימוש של שבוע. שם משחה אנטיביוטית שהרופא עיניים נתן לי. שאלתי, איך אפשר להגיע להפוגה שוב של כמה שנים. וחודש אדמומיות זה לא חריג בעפעף התחתון, זה לא חריג מדי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כפי שציינת מדובר ככל הנראה בשעורה כלואה שמצריכה בהמשך ניכוז. אני ממליץ על טיפול בקומפרסים מים חמים לניקוי העפעפיים וטיפול ככל הנראה בדוקסילין (אנטיביוטיקה דרך הפה) כמניעה. בכל מקרה יש צורך במעקב וטיפול של רופא עיניים מומחה.

23/01/2020 | 22:08 | מאת: דני

הייתי פעמיים אצל רופא עיניים מומחה, יש טעם ללכת שוב אם אין החמרה, אלא רק מצב סטטי שלא מחמיר. תודה רבה

שוב שלום , ההחלטה בידך.

18/01/2020 | 12:03 | מאת: חנה ב.

שלום, אשמח להבהרה כיצד לתחזק ולטפל בעפעפיים עם קשקשת: קומפרסים חמים + ניקוי עם מגבון? אולי להוסיף גם ניקוי עם שמפו-תינוקות או סבון עדין אחר? והאם יש שמעות לשימוש במגבון סטרלי למשל פישר או אפשר מגבון פשוט יותר חד פעמי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הייתי מתחיל בטיפול פשוט של מגבת ספוגה במים חמים (כמו במקלחת) בהמשך ניתן להוסיף ניקיון עם קצף יעודי לניקוי העפעפיים המכיל גם את שמן עץ התה

17/01/2020 | 03:44 | מאת: עירית

סובלת מעין יבשה כ10 שנים.בת 51 לא לוקחת תרופות..לצערי עקב דימום נרתיקי מוגבר אני צריכה לקחת כדור הקסאפרון האם זה יכול לגרום ליובש בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא מגביר יובש.

22/11/2019 | 07:16 | מאת: דניאל

שלום רב, האם קריאה בחושך (כלומר בחדר חשוך) ממסך מחשב או סמארטפון עלולה לגרום להחמרת קוצר ראיה ו/או החמרה אסטיגמציה? ואם כן אז האם בכל גיל? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא!

שלום דר'! אני סובלת מיובש מאוד חזק בעיניים עד כדי טשטוש ראייה. תחליפי דמעות עוזרות לרבע שעה בערך... מגיל קטן היה לי יובש וזה החמיר עקב נטילת lithium ויש לציין שיש לי גם אלרגיות (קרדית אבק בעיקר) אני מרכיבה עדשות מגע אבל גם עם עושה הפסקות ומרכיבה רק משקפיים היובש ממש ממש מציק. רופאת העיניים אמרה שאין מה לעשות מעבר לתחליפי הדמעות- ייתכן?!?! יש לך אולי רעיון לכיוונים אפשריים? תודה רבה לך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית ממליץ להפסיק להרכיב עדשות מגע מאחר והן מחמירות יובש. ניתן בהמשך להשתמש במשחות טיפות אנטידלקטיות או פלגים לדרכי הדמעות.

16/10/2019 | 19:40 | מאת: הילה

שלום רב! בן זוגי סובל מ gvhd בעיניים לאחר לוקמיה והשתלת מוח עצם (לפני כמעט 4 שנים). יש לו בעיניים עדשות רכות אשר מגנות על הקרנית מפני שריטות. האם מותר להשתמש בטיפות רסטאזיס ביחד עם העדשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא מומלץ.

10/10/2019 | 11:46 | מאת: סהר אוליאל

עברתי ניתוח מסוג לאסיק ביום ראשון , רציתי לשאול מתי אפשר להתקלח ולחפוף ?או להרטיב את העיניים מבלי לסכן את העיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לקראת שישי שבת אפשר להתקלח עם עיניים סגורות ללא כל חשש אפילו אם יכנסו מים שלא בכוונה.

30/08/2019 | 07:46 | מאת: ע

לפני 5 שנים נפצעתי בפעילות מבצעית ומאז אני סובל מאבנים בעיניים. אין לי מושג אם התופעה באה פתאום או שהיא אכן קשורה לפציעה. התפתחה לי צלקת פנימית על כל עפעף ימין שגורמת לחיכוך עם האישון. אני סובל ובמהלך כל התקופה הזאת ראיתי כבר למעלה מ-20 רופאים שהמליצו לעשות/לא לעשות כל מיני דברים. כמו לדוגמא- 1. ניתוח להוצאת אבנים. 2. ניתוח לייזר להורדת ההצטלקות. 3. כריתת חלק מהעפעף והשתלת עור פנימי של אישה (אם אני לא טועה מדובר כל חלק מהשלייה). 4. הרכבת עדשת מגע למניעת החיכוך. 5. להמשיך להוציא את האבנים אחת למס חודשים. לגבי 3 הניתוחים אין רופא שמתחייב על כך שאכן יצליחו או שמתחייב על סיכויים גבוהים להצלחה. יתרה מכך, בניתוח של הורדת ההצטלקות או הכריתה החלקית נאמר לי כי אחוזי ההצלחה הם כאלה: 33% שהניתוח יצליח ותהיה הקלה מיידית. 33% שלא יהיה כל שינוי. 33% שתהיה הרעה עד כדי עיוורון. בפשטות.. מדובר בהימור לא פשוט. הרכבתי עדשת מגע למעלה מחודשיים אבל התחילו לי כאבי ראש ולא הצלחתי להתמקד ולפקס את העין. להמשיך להוציא את האבנים?? אין לי כבר כוחות לזה!! כל מספר חודשים זה מעין ניתוח שבדרך כלל לא מעביר את הכאב ומלווה בכאבים מטורפים! באחת הפעמים נגעה לי הרופאה בעצב שנמצא בעין וגרמה לי לעילפון. בקיצור, אני לא מקבל את זה ! הרפואה כל כך מתקדמת בעולם ואין טיפול נורמאלי לבעיה קטנה. מחכה לרופא שיציל את הכבוד של עולם הרפואה וימציא משהו פשוט שיחסל את השטות הזאת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן נשמע כבעיה פשוטה אבל לעיתים זה יכול להיות מאוד מורכב. מצד שני ברור לך שהפיתרון לא יכול להינתן בדרך של כתיבת שאלה בפורום.

27/08/2019 | 11:45 | מאת: ג'ולי

שלום רב, בת 49, תופעה שהחלה בשנה האחרונה: לאחר שנת לילה, מתעוררת עם תחושה שלא יכולה לפתוח העין. כאילו האישון נדבק לעפעף ואם אפתח אותה האישון יזוז או יצא ממקומו. לוקח כמה דקות במהלכן מנסה בזהירות לפתוח העין לאט לאט, עד שתחושת ההידבקות מתפוגגת. איני יודעת אם הנל קשור לפורום הזה. שואלת כי חוששת מנזק עתידי. המון תודה.

שלום רב, התופעה אכן קשורליובש בעיניים. ממליץ בהמשך על ביצוע קומפרסים מים חמים עם מגבת פשוטה על פני העיניים למשך 3 דקות ואם אין שיפור להזליף גל להרטבה של העין לפני השינה.

02/09/2019 | 14:52 | מאת: ג'ולי

המון תודה

21/08/2019 | 02:14 | מאת: שיר

שלום, אני סובלת מאלרגיה לעדשות שגרמו לעניים יבשות (או שהיובש גרם לאלרגיה...). רופא עניים נתן לי מרשם לטיפות עניים "היאלורוניקס פרי" שצריך להשתמש כל החיים, האם יש בעיה להשתמש בטיפות ג'נטיל במקום? מה ההבדל בין הסוגים? (אין לי עניין להחליף לתמיד פשוט זה מה שהיה בבית מרקחת...) . כמו כן על הבקבוק כתוב שאין להשתמש לאחר 28 יום מהפתיחה, האם זה באמת בעיה? ׁ(אני לא יודעת אם זה חשוב אבל היובש מתבטא בתחושת עייפות ועפעף שלא נפתח טוב)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין הבדל משמעותי העיקר שתהיה הקלה ביובש. ניתן להשתמש בטיפות גם מעבר ל 28 יום.

18/08/2019 | 07:29 | מאת: עירית

לאחר אכילת ליצ'י אחד בלבד קיבלתי יובש קיצוני בגרון וגם בעיניים.מה גרם לזה? והאם זה ייקח זמן עד שיעבור.סובלת מיובש בעין קבוע אך לא ברמה קיצונית כזו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה תגובה אלרגית ולא יובש.

06/08/2019 | 18:23 | מאת: שולי.

שלום רב, בן 41 חשד לגלוקומה ובעין אחת CSR, (שלדעת הרופאים, אין מקום להתערבות בשלב זה, אלה רק מעקב). נוטל לעיתים טיפות למניעת יובש, בד"כ: וי-קרימה, לאחרונה הומלץ לי ע"י הרוקחים על טיפות עיניים "בפנטן" שעמידות יותר, אך מכיון ה-CSR שכחתי לשאול, האם מכילות סטרואידים או משהו דומה..? (שכידוע יכולות להחמיר את מצבי), ממתין לתשובה ולא נוטל בינתיים. תודה מראש על זמנך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין מניעה יכול להתחיל טיפול בבפנטן לעין יבשה!

12/08/2019 | 17:28 | מאת: שולי.

רב תודות!

28/07/2019 | 12:39 | מאת: דורגו

שלום, בן 21 אני מזה 4 שנים חש קושי רב בשגרת היומיום. סינוור מאוד חזק, קושי להתסכל על דברים ולהתפקס עליהם. זה גורם לעיניים שלי לרטוט בצורה חזקה ועל כך גם לכאבי ראש. מתקשה להבין פרטים רחוקים גם כן אף יותר. בשעות הערב אני חש הקלה גדולה יותר. כלומר חשיפה לאור/פנס מחמירה את הבעיה. כשאני מרכיב משקפי שמש אני חש הקלה לפרק זמן קצר. התחושה בעין היא של יובש אבל לא נמצא שום דבר שגרם לי לשיפור משמעותי. נאמר לי על יובש בקטנה ושהראייה מצוינת. אבל אני מאוד מתקשה לנהל את חיי היומיום שלי. אשמח לייעוץ, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר יש צורך בבדיקה.

22/07/2019 | 19:33 | מאת: יעל 2

שלום לך, אנימ רכיבה עדשות מגע קשות מגיל 15. כיום בת 44. בגדול בעבר אמרו לי שיש לי יובש אבל עדיין הרכבתי עדשות ולא הרגשתי דבר. לפני שנתיים הייתי אצל אופטומטריסט אחרי הפסקה קלה ושאלתי אם זה בסדר? ועדיין עשה לי עדשות. והיה סביר. כעת מחודש מאי יובש קשה. לא מצליחה להרכיב את העדשה חשבתי בהתחלה שזה דלקת רופא עיניים אמר יובש איך יכול להיות יובש רק בעין אחת? אח"כ עבר לי לעין השניה. כיום אני קמה בבוקר עם כאבים ששמה כל הזמן טיפות אני בלי עדשות ממאי. עדיין לא מצליחה להרכיב. וקשה לי בבוקר מתי זה יעבור ? איך אפתור את הבעיה , הטיפות לא עוזרות. יש טעם לחזור לרופא, הוא יוכל לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממליץ בהחלט לשוב לרופא לבדיקה. בנוסף ידוע כי אחד הגורמים ליובש בעיניים היא הרכבה ממושכת של עדשות מגע.

24/07/2019 | 13:48 | מאת: יעל 2

תודה

28/06/2019 | 07:03 | מאת: יעל

הי השתמשתי בעדשות רכות יומיות שנה וחצי, שמתי המון סיסטיין אולטרה למנוע יובש (לא ידעתי שלא מומלץ חומר משמר עם עדשות) לפני חודש החל אודם קשה בעיניים. הפסקתי עדשות ניגשתי לרופא...קיבלתי אנטיביוטיקה שאחרי שבוע הבינו שלא מועילה. הרופא אמר אולי דלקת ויראלית..אחרי זה אולי אלרגיה קיבלתי סטרואידים ועוד...כלום לא עוזר. ברגע שהפסקתי הכל , על דעת עצמי כי כלום לא עבד,והתחלתי לשים טיפות ללא חומר משמר (איירוניק) ובלילה גל ״הילו ג׳ל״ יש שיפור באןדם...הדרגתי מאוד אבל יש... יכול להיות שכל מה שקרה פה היה רק יובש חריף? (היה רק אודם, שבילים אדומים בעיניים ללא גרד ללא הפרשות) האם אם אמשיך בטיפול ליובש אוכל לשוב לשים עדשות? הפעם אזליף טיפות בלי חומרים משמרים כמובן...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן והיה מדובר ביובש בלבד, אך הסיכוי שהאודם היה על רקע עדשות הוא סביר יותר. אני ממליץ לנסות ולהימנע מעדשות עד כמה שניתן.

27/05/2019 | 23:16 | מאת: לי

שלום דוקטור לוינגר, כבר מזה שנה שיש לי תחושת דלקת בעין ימין. העין נהיית אדומה בלי שום סיבה, במיוחד כשאני לא מנקה ושוטפת את הפנים בימים מסויימים. האדמומיות בעין מחמירה גם כשאני מול מסך המחשב לאורך זמן וגם מול מסך הפלאפון. לפחות שישה (מספר לא מומצא) רופאי עיניים ניסו לטפל בי באמצעות סטרואידים כי טענו שיש לי דלקות בעיניים. וגם ניסו לטפל בי באמצעות טיפות אלרגיה. עם מרשם ובלי. לא ממש עוזר.. התחושה המוזרה עדיין שם. רופאי העיניים כבר לא יודעים איך לטפל בי. התחושה המוזרה היא בעצם שקצת קשה לי להזיז את העין, אני מצליחה להזיז אותה אבל יש תחושה לא נעימה. בבדיקות עיניים יוצא שהעין שלי תקינה לחלוטין, ראייה 6/6, לחץ תקין. אמרו לי גם שהעיניים שלי אולי מגיבות למשהו ושאני אלרגית למשהו. ביצעתי בדיקות אלרגיה (חומרים נשיפים) ובבדיקה באיכילוב לא נמצאתי אלרגית לשום דבר. אני בקושי מריחה דברים, תמיד יש ליחה ואני מרגישה קצת מנוזלת, העיניים שלי (שתיהן) מגרדות לפעמים ויש תחושה מציקה. הפנו אותי לאלרגולוג הוא לא מצא שום דבר חריג בי. עין ימין שלי תמיד מרגישה מוזר. כאילו יש דלקת. עין שמאל לא מרגישה מודלקת אבל כן יש תחושה של גירוד לפעמים. בזמן האחרון התחלתי לנקות את העיניים באופן יסודי יותר ועין ימין כבר לא אדומה כמו פעם, אך עדיין מרגישה מודלקת. וכשאני מול מסכים האדמומיות חוזרת. ביצעתי בדיקות דם, שהצביעו על CRP מעל 5. (יצא לי 6 נקודה משהו). ביצעתי בדיקות דם שוב ויצא בCRP אותה תוצאה. הרופאה הפנתה אותי לבדיקת שקיעת דם, ESR, והבדיקה יצאה תקינה. ערך של 16. אפרט על עוד ממצאים בגוף שלי ואולי זה יעזור להבין את התמונה הכללית טוב יותר. אובחנתי עם תסמונת תסמונת השחלות הפוליציסטיות. (ריבוי זקיקים בשחלה ימנית). מצאו לי גם מעט נוזל בדוגלס בבדיקת אולטראסאונד אגני שביצעתי במרפאת נשים. נצפתה פעילות מעיים ערה (שזה הגיוני, הבטן שלי תמיד נפוחה לא משנה מה). בבדיקת MRI ראש מצאו לי מעט נוזל במסטואיד שמאל. אני חושבת שיש לי בעיה, אולי דלקת בגוף, (אולי עין יבשה בכלל..) אבל אני לא מצליחה להבין מה והרופאה לא אומרת לי מה עוד ניתן לעשות בנידון. חשוב לי לציין שאני נוטלת גלולות למניעת הריון מסוג "מליאן", אך גם לפני נטילת הגלולות תחושה זו הייתה קיימת. אולי פחות אבל קיימת. אני כבר משתגעת ואשמח מאוד לעצה. אם יש אפילו צ'אט כלשהו שאוכל לשוחח איתך בו, אשמח מאוד. תודה, לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית אני מבין מאוד את המצוקה בה את נמצאת אך לצערי זה לא הפורום בו ניתן להמליץ על טיפול מאחר וציינת דברים רבים מאוד שיש להתייחס אליהם. בכל מקרה יש צורך בבדיקה מדוקדקת.

22/05/2019 | 06:24 | מאת: מאיה

עברתי לפני שנה וחצי קטרקט בעיניים. יש ימים שאני רואה מטושטש יום יומיים ואחרי כן זה חוזר למוטב. מה אני אמורה לעשות במצב זה? אם אני אחזור לעבודה זה די יכול להפריע לעבודה שוטפת, כרגע אני לא עובדת.

לקריאה נוספת והעמקה

לום רב, ככל הנראה ביובש בעיניים המופיע לסרוגין. עבודה שוטפת מול המחשב יכולה להחמיר את היובש.

14/05/2019 | 16:47 | מאת: יהודית

שיתוק בפנים מסוג פצאליס שבו עין אחת לא נסגרת ועין שניה קשה לפתוח אותה בקצור חצי פנים משותקות ומעוותות . האם שיתוק הפנים בסוג פצאליס יכול להיגרם גם לאחר 4 ימים מאירוע מוחי? מה לעשות לגבי העין שנשארה פתוחה שלא תתייבש. האם לשים בתוך העין הפתוחה משחה אנטיביוטית מסוג סינטומיצין ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, משחת סינטומיצין בכמות מכובדת הינו טיפול טוב, בכל מקרה ממליץ על מעקב רופא עיניים באדיקות. כמו כן ניתן לחבוש את העין בשינה בלילה

01/05/2019 | 08:45 | מאת: שיר

לאחרונה ברגע שאני דומעת (מכעס, עלבון, צחוק, שמחה מסיבות פנימיות ולא חיצוניות כמו רוח או שמש) הדמעות ממש צורבות. כך שאינני יכולה לפקוח את העין וכואב (כמעט כמו כאב של חומר לחיטוי עדשות- זוכרת מעברי) אם אני בוכה ממש הצריבה פוחתת עד נעלמת. ממה יכול לנבוע דבר שכזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הצריבה לא מהדמעות אלא מיובש הגורם לצריבה ואז רפלקס חזק של דמעת. בקיצור הפוך עך הפןך

02/05/2019 | 08:26 | מאת: שיר

תודה. אבל הדמעות מגיעות מבכי רגשי. זה לא שמציק לי משהו בעין ואז היא דומעת. האם בגלל שהעין יבשה, גם אם לא מציק, אז ברגע שיש דמעה היא צורבת?

שוב שלום וסליחה על העיכוב בתשובה. אם כן אין לי תשובה לתופעה שציינת

14/04/2019 | 18:33 | מאת: IPL

שלום , האם מותר לעשות טיפול במכשיר IPL לעיניים אחרי חודשים ב זריקות בוטורס באזור המצח והעיניים ?

לקריאה נוספת והעמקה
14/04/2019 | 18:34 | מאת: IPL

חודשיים אחרי הזרקת בוטוקס ***

שלום רב, לא ידוע לי על השפעה של מכשיר ה IPL על בוטוקס.

15/04/2019 | 13:25 | מאת: IPL

תודה על תשובתך ד"ר. אני רוצה לשאול את השאלה בצורה אחרת ברשותך . האם מותר לבצע טיפול IPL אחרי בוטוקס ? או שיש מניעה להתנגשות שני הטיפולים ביחד ?

שלום שוב, לא ידוע לי על התנגשות בין שני הטיפולים. כמובן שהיתי מחכה בין טיפל לטיפול לפחות כחודש.

04/04/2019 | 11:20 | מאת: משה

רופא עיניים אמר לי לקחת שבועיים טיפות סיסטיין חמש פעמים ביום. האם אני יכול להשתמש בבקבוקון אחד 5 פעמים, או שבכל פעם אני חייב לפתוח בקבוקון חדש?

שלום רב, יש להשתמש באותו הבקבוקון 5 פעמים ביום

שלום דוקטור לפני כשבועיים נכנס לי כנראה משהו לעין לאחר שהייתה סופת חול. זה לא עבר במשך כמה ימים והלכתי לרופא. הוא אמר שצריך טיפות סטרודקס וטען שהעין אדומה וזה קורה בדרך כלל לאנשים שיש להם בעיות פרקים (בחיים לא היה לי). בקיצור לאחר 12 יום טיפול עם טיפות סטרודקס, האדמומיות עברה בעין אבל יש תחושה של משהו בעין טורדני מאוד... אין כלום בעין וזה מאוד מקשה עליי, במיוחד כשיש שמש זה מקשה על העין.. אשמח לעזרתך לדעת מה זה, תודה

שלום רב, לצערי קשה לדעת יש צורך בבדיקת עיניים

17/02/2019 | 01:15 | מאת: רונה

שלום רב, לפני כשנתיים התחילו לי כאבים חזקים בעיניים, זה מתבטא בכאבים חזקים, נפיחות וגרד בעיניים על בסיס יום יומי. הייתי בבדיקת אצל רופאים שונים והם אומרים שזה לא דלקת אך לא יודעת מה הסיבה לכך. אני שמה כבר תקופה ארוכה מקסיטרול וזה מידי פעם עוזר אבל הכאב קיים תמיד. האם יכול להיות שבמדובר בעין יבשה? אם כן, מה הטיפול לכך? אשמח לתשובה, אני אובדת עצות וסובלת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

לום רב, יתכן ומדובר בעין יבשה אך קשה להעריך רק על פי התיאור שציינת, יש צורך בבדיקת עיניים מקיפה.

12/02/2019 | 01:14 | מאת: אלי

בחודשיים האחרונים אני רואה פחות טוב ממה שראיתי כל החיים. אני מתקשה להסתכל על מנורות, לפעמים יש לי טישטושים כל פעם זה בעין אחרת מידי פעם כשאני מסתכל על הקיר והוא מואר אז רואה רואה כזאת נקודה אני חושב שהיא שחורה על הקיר שאני מזיז את העניים אז הנקודה זזה איתי על הקיר וגם בחושך כשאני מביט לתקרה כמה שניות אז מופיע לי מרובע כזה ירוק משהו מוזר ומציק טילים!!! לא יודע מה לעשות אני בפחד

שלום רב, ראשית כדי להירגע ובהמשך יש לפנות לבדיקת עיניים.

10/02/2019 | 00:50 | מאת: משה

שואל את שאלתי לאחר שנבדקתי אצל כמה וכמה רופאי לכל אחד גרסא משלו מדוע נוטות בלוטת העין ( והמבומיאן ) להיסתם וליצור על העפעף מן שלפחויות , הן אמנם לא נהפכות לשעורה אבל הדבר משפיע על תחושת העייפות בעין , כיוון שהעין לא מקבלת את הדמעות בגלל שהצינוריות נוטות להסתם , שאני מטפל בקומפרסים יש הטבה , אבל אני רוצה לדעת את שורש הבעיה ומה הטיפול האפשרי , לדוגמא , בעבר סבלתי מאקנה בפנים הייתי מטפל ושוטף , אך לבסוף לקחתי ראוקטן שפתר את הבעיה לצמיתות, לפי מה שאני מעלה על דעתי זה על אותו עיקרון הפרשות יתר של שומן שגורמות לסתימה בבלוטה , שאלתי האם יש לעשות משנו שיפתור את הבעיה בעין לצמיתות ? יש לציין שאני לאחר הסרת משקפיים בלייזר האם יש קשר נבדקתי אצל רופא עיניים שונים , אבל כל אחד בדק אותי שמצצב העין שונה בגלל שלפעמים טיפלתי ולפעמים רציתי לראות איך העין מגיבה ללא התערבות בנוסף יש לי רגישות יתרה לריסים כתוצאה מכך שהעין עייפה ונפתחת פחות ולכן אני מרגיש כל הזמן את הריסים בין העפעף העליון לתחתון מן דביקות כזאת בינן הריסים העליונים לבין עצמם ובין הריסים העליונים לתחתונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף, הסיבה לא ברורה עד הסוף מה הסיבה לחסימת הבלוטות. לא מדובר רק בהפרשה מרובה אלא גם שהיא סמיכה גם כן וגורמת לחסימה. בנוסף יש קשר בין הטיפול בעור והבלוטות בעפעפיים מאחר והן מאותו הסוג. צר לי אך אין פיתרון של הבעיה לצמיתות אלא תחזוק קבוע של העפעפיים על ידי קומפרסים מים חמים וניקיון העפעפיים.

11/02/2019 | 00:34 | מאת: משה

תודה על תגובתך אבחנה אחרונה הייתה של מנתח מומחה שטען שזוהי דלקת של הלחמית ונתן לי אופטליסט , במהלך היום אני מרגיש צריבה ושריפה , תחושה שהעין באמת אלרגית או דלקתית עין לא שקטה לנשימה . דבר שלא קרה לי אפעם . מה אפשר לעשות בנוגע לזה? משתדל לטפל בעפעפיים אך אני מרגיש שהבעיה מתחילה בעין עצמה בדלקת שאני לא מצליח להבין מהי וכיצד לטפל בה שלא תחזור יש לציין שלקחתי סטרואידים זה הטיב את המצב אבל שהפסקתי זה חזר , אין באפשרותי וברצוני להסתמך על טיפול זה מודע להשלכותיו

11/02/2019 | 00:39 | מאת: משה

אם יש באפשרותך לעזור לי באופן פרטי (דרך קופח/או באמצעות תשלום רופא פרטי ) אני מאוד אשמח אני יודע שאתה מנתח ברשת עיניים. אשמח לפתרון מותש מהסאגה הזו שלא נגמרת מאחר ואני מתכנן לטוס לתקופה ארוכה זה משבש לי את התוכניות

03/02/2019 | 14:00 | מאת: אהרן

שלום וברכה רופא עיניים צבאי רשם לי טיפות ג'נטיל לשימוש מתמשך עקב יובש בעיניים - לשימוש ע"פ צורך. כעת כשהשתחררתי ואני רוכש טיפות , הג'נטיל יקר יחסית בעיקר בגלל הצורך לזרוק בקבוקון חודש לאחר פתיחה גם אם בקושי השתמשתי בו. האם יש תחליף אחר לטיפות אלו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערי אני לא יודע בדיוק את מחיר הטיפות האחרות ויתכן שהן יקרות יותר. אם יוצא מעט מעל חודש להשתמש בטיפות ככל הנראה לא יקרה כלום

28/01/2019 | 17:11 | מאת: קטקט

שלום אני מרגישה כבר מזה חודש כמו חול בעיניים. קיבלתי מרופא אחד טיפות על בסיס קורטיזון כי נאמר שיש לי דלקת. אכן ניכר שיפור קל אך עדין עם תחושה של גרגירי חול. הלכתי לרופא אחר שאמר לי שזו אלרגיה וקיבלתי טיפות אחרות בשם לוטמקס. יש שיפור קל אבל עדין עם אותה תחושה ובמהלך היום אני עם טיפות סיסטיין בנוסף. ההרגשה שהטיפות סיסטיין עוזרות. האם לדעתך מדובר פשוט על יובש בעיניים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט יתכן ומדובר ביובש על אחת כמה וכמה עקב השיפור עם הטיפול בתחליפי דמעות