פורום עין יבשה - אבחון וטיפול

עין יבשה היא תופעה שכיחה, ומחקרים מראים שלמעלה מ-15% מן האוכלוסייה סובלים ממידה כלשהי של תסמונת עין יבשה אף כי חלק גדול מהסובלים אינם מודעים לכך. יובש עיני נוצר כתוצאה מפגיעה בכמות או באיכות הדמעות. בין הגורמים הרבים לעין יבשה כלולים: גיל, תהליכי דלקת בעין החיצונית, הרכבה של עדשות מגע, מחלות שונות, נטילת תרופות, תנאי מזג אוויר, חשיפה ישירה למזגן או זיהום אוויר, עבודה מאומצת במחשב, ניתוחי עיניים ואלרגיות. יובש עיני מתבטא בצריבה, תחושת גוף זר או תחושת יובש, רגישות לאור, כאב וראייה מטושטשת. הטיפול לעין יבשה כיום מתמקד בהקלה על ידי תחליפי דמעות, ושינוי הסביבה שמשפיעה על היובש בעין; אם לא מטפלים ביובש העיני התופעה עלולה להפוך לכרונית. נוסף לתחליפי הדמעות ישנה תרופה שמקטינה את התהליך הדלקתי אשר גורם ליובש ומטפלת בבסיס הבעיה. חשוב לעבור בדיקה אצל רופא עיניים מומחה מוקדם ככל האפשר ולהתחיל טיפול ליובש בשלבים מוקדמים על מנת למנוע מצב בלתי הפיך. למעבר לפורום לחצו כאן.
550 הודעות
542 תשובות מומחה

מנהל פורום עין יבשה - אבחון וטיפול

אני בת 63 סובלת מפאציאליס מלידה - לפני כ 20 שנה הומלץ לי להשתמש בעדשה רפואית בשעות השינה. לפני חמש שנים - רופא עיניים אחר - הציע לי לא להשתמש בעדשה כזו - כי זה מסוכן מאוד ( אני לא יודעת למה ?) והמליץ לי על משחה . היה לי מאוד נח עם העדשה . עכשיו יש לי יובש בקרנית כל הזמן - למרות המשחה וטיפות הילו ג'ל. מה הסכנה בעדשה כזו אם אני מרכיבה אותה רק בלילה ומנקה ושומרת על הגיינה. אני רוצה לחזור להשתמש בעדשה כזו. היה לי מאוד נח.

שלום רב, החשש בשימוש בעדשה ללילה הוא זיהום בקרנית. מצד שני גם חוסר סגירה שלם של העין מעלה את הסיכון לזיהום. אם עד היום העדשה טיפלה ביובש יחד עם הקפדה בשימוש ככל הנראה יש מקום לטיפול בה שוב.

01/05/2021 | 10:58 | מאת: Idan

שלום אני לאחר ניתוח עכשיו משתמש בטיפות ליפיטיר לאחר שימוש נישאר בבקבוקון האם אפשר להשתמש בו שוב וכמה זמן הוא מחזיק בחוץ התוקף שלו חכמה שעות תודה .

שלום רב, האמפולנ תקפה ליממה אחת.

10/04/2021 | 18:57 | מאת: איילה

שלןם אני משתמשת בטיפות נגד יובש. בד"כ בפנטן או טירס נטורל חד פעמיים. לפעמים העיניים ממש יבשות, במיוחד באמצע הלילה ואני שמה 2 טיפות בכל עין ואחרי כמה דקות עוד 2 טיפות. האם זה בעייתי לשים 4 ! טיפות בכל עין תוך כ 5 דקות? או שעלול להזיק לעיניים? תודה רבה

שלום רב, לא אין נזק, אבל כעיקרון רק נפח של טיפה אחת יכול להספג בעין ולכן חבל שתי טיפות בכל פעם.

09/04/2021 | 11:48 | מאת: גלעד

שלום אני בן 50. מספר משקפיים מינוס 8. מגיל 26 הופיעו עיניים מאוד יבשות. בדיקת שירמר היתה גבולית, לא חיובי אבל קרוב לחיובי. מפריע בעיקר בלילה. שם כמה פעמים בלילה טיפות. במשך 20 שנה שמתי גנטיל ובשנים האחרונות שם טיפות חד פעמיות של טירס נטורל. זה מאוד יקר אבל אין חומר משמר. עלה חשד שיש לי מחלה ראומטולוגית או קרוהן ולכן אולי זה קשור אבל הנושא בבירור כעת. בחודשים האחרונים יש החמרה בתסמינים. אני גם בתת משקל. היובש מפריע גם במהלך היום. העיניים שורפות אחרי קריאה של כמה דקות ( יש גם חולשת קונברגנציה ) נמצא שעות עם עיניים שורפות. בלילה הטירס נטורל לא מספיק. רציתי לשאול האם יש טיפות בלי חומר משמר או עם מעט חומר משמר שאולי יעזרו יותר בלילה מאשר טירס נטורל? תוכל לתת כמה דוגמאות? כמו כן ראיתי פרסומת למוצר בשם ליפיטור. האם זה מתאים ויותר חזק ? אבל אני לא רוצה הרבה חומר משמר תודה רבה

שלום רב, ליפיטיר הינה אופציה טובה, טיפות ללא חומר משמר. בנוסף הילוגל בפאנטן גם כן ללא חומר משמר.

26/02/2021 | 00:26 | מאת: משה

שלום, עשיתי ניתוח לייזר prk לפני כמעט שלוש שנים.. מאז החלו תחושות ותסמינים של כבדות , דלקתיות , צריבה ,שריפה ,בעירה, חוסר נוחות . נבדקתי אצל אין ספור רופאי עיניים נאמר לי שיש לי דלקת עפעפיים כרונית . אני משתמש בכל הדברים המומלצים לטיפול במחלה (מגבונים , קומפרסים חמים, קצף עץ התה ) כל אלו לא עוזרים לי לשפר את התחושות . לאחרונה המצב החמיר הלכתי לרופא קרנית בקופה , הוא אמר לי שהוא לא רואה שום דבר חריג יובש קל , אין דלקת, אמר שהשומן בעפעפיים תקין ולא ממצא חריג ואפילו יותר מזה .. אמר שאני צריך להפחית בטיפול.. לא הצלחתי להבין איך זה יתכן מרגיש תסכול ממש.. הסברתי לו שיכול להיות שהוא לא רואה שום דלקת כי אני מטפל במצב ואילו לא הייתי הוא היה רואה סתימות בעפעפיים והייתי מרגיש יותר רע .. לא מבין מה לעשות כבר עוד לפני שבדק אותי אמרתי לו שיתכן ויראה שהמצב טוב אבל התחושות שלי שונות לחלוטין מה שנראה בפועל... הדבר היחיד שעזר לי הוא optimel manuka דבש המיועד לעיניים אנטיבקטריאלי-הפחית את הדלקתיות בעיניים .. אבל לא רוצה להסתמך על זה כל חיי

שלום רב, סליחה על העיכוב בתשובה. אין לי ניסיון בטיפול זה אך אם זה עובד ואין תופעות לוואי למה להפסיק?

שלום רב לפני יותר משנה הרגשתי בבוקר כאילו ריס חדר לעין בפינה למעלה . במשך היום מפריע לפעמים , ונעלם .רואה טוב !, עין בהירה לא אדומה !. אני נכה ,לא נייד ,ובגיל המסוכן לקורונה . ורק לפני חודש לקחו אותי לרופא שבדק עם הפנס = וקבע דלקת עם הפרשות.(למרות ששטפתי הפנים ולא ראה את ההפרשה הבין מיד הבעיה .)ואמר לקחת אופלוקס 4 פעמים ביום + סינטומצין משחה בערב עד שלא הראה הפרשה בבוקר.!. ניסיתי החודש= קומפרסים חמים + קרים = ההפרשה יותר דלילה אך עדיין נוכחת . לקחתי אומגה 3 משבוע שעבר =ויומיים כמעט אין לי התחושה המפריעה במצמוץ - אך יש עדיין ,אמנם פחות, הפרשה זעירה . 1)האם יש עוד משהו טבעי לדלקת עם הפרשות? 2)בהוראות של התרופות כתוב לא לקחת יותר מ שבוע -10 ימים .אין אפשרות ליצור קשר טלפוני עם הרופא . והתור רחוק מאד .אם אחליט להתחיל עם התרופות זה קריטי שאסור להפסיק (כמו אנטיביוטיקה דרך הפה ) או אפשר להפסיק באמצע אם שורף כמו שכתוב ?ואחר תקופה להמשיך? 3)האם יש טעם לשלוח דוגמית מיזערית מההפרשה למעבדה?למרות שהרופא לא הזכיר זאת? ובין כה התרופות הללו יעילות לכל הדלקות כאילו . 4)אני חושב שהצהוב בבוקר בקצוות העיניים היה שנים האם כרוני? יעלם? או? 5)אם לא אצליח לברר טלפונית עם הרופא אפשר באופן פרטי להתקשר אליך?הצריבה בטיפות ,זה כמו התחושה ביובש חזק???איך אבדיל ? 6)להתחיל בטיפות ישר עם 4 פעם ביום ? או בהתחלה פעם פעמיים לבדיקה ? 7)אפשר בטיפה הרביעית בערב לשים יחד עם המשחה או לחכות? 8)תודה מראש לכל התשובות (פעם ראשונה מטפל בטיפות ובכלל בעיניים )

ראה תשובה מטה

שלום רב לפני יותר משנה הרגשתי בבוקר כאילו ריס חדר לעין בפינה למעלה . במשך היום מפריע לפעמים , ונעלם .רואה טוב !, עין בהירה לא אדומה !. אני נכה ,לא נייד ,ובגיל המסוכן לקורונה . ורק לפני חודש לקחו אותי לרופא שבדק עם הפנס = וקבע דלקת עם הפרשות.(למרות ששטפתי הפנים ולא ראה את ההפרשה הבין מיד הבעיה .)ואמר לקחת אופלוקס 4 פעמים ביום + סינטומצין משחה בערב עד שלא הראה הפרשה בבוקר.!. ניסיתי החודש= קומפרסים חמים + קרים = ההפרשה יותר דלילה אך עדיין נוכחת . לקחתי אומגה 3 משבוע שעבר =ויומיים כמעט אין לי התחושה המפריעה במצמוץ - אך יש עדיין ,אמנם פחות, הפרשה זעירה . 1)האם יש עוד משהו טבעי לדלקת עם הפרשות? 2)בהוראות של התרופות כתוב לא לקחת יותר מ שבוע -10 ימים .אין אפשרות ליצור קשר טלפוני עם הרופא . והתור רחוק מאד .אם אחליט להתחיל עם התרופות זה קריטי שאסור להפסיק (כמו אנטיביוטיקה דרך הפה ) או אפשר להפסיק באמצע אם שורף כמו שכתוב ?ואחר תקופה להמשיך? 3)האם יש טעם לשלוח דוגמית מיזערית מההפרשה למעבדה?למרות שהרופא לא הזכיר זאת? ובין כה התרופות הללו יעילות לכל הדלקות כאילו . 4)אני חושב שהצהוב בבוקר בקצוות העיניים היה שנים האם כרוני? יעלם? או? 5)אם לא אצליח לברר טלפונית עם הרופא אפשר באופן פרטי להתקשר אליך? הצריבה בטיפות אם תהיה ? זה כמו התחושה ביובש חזק???איך אבדיל ? 6)להתחיל בטיפות ישר עם 4 פעם ביום ? או בהתחלה פעם פעמיים לבדיקה ? 7)אפשר בטיפה הרביעית בערב לשים יחד עם המשחה או לחכות? 8)תודה מראש לכל התשובות (פעם ראשונה מטפל בטיפות ובכלל בעיניים )

שלום רב, אנסה לענות בקצרה על השאלות הרבות ובכל מקרה לא ניתן לטפל במסגרת מגבלות הפורום אלא בבדיקה קלינית. 1 אומגה 3 זה מצויין 2 שלא כמו באנטיביוטיקה בפה ניתן להתחיל ולהפסיק מייד את הטיפול אם יש החמרה אפשר להתחיל שוב בהזלפה של הטיפול עד הבדיקה של הרופא. 3 זה אפשרי אבל מצריך לקיחה של תרבית במרפאה של הקופה או בבית חולים 4 נראה לי שאתה צודק ואין מה להיות בלחץ ממעט הפרשה בבוקר. 5 אני ממליץ לפנות לרופא המטפל 6 לפי המלצה של הרופא שבדק אותך אם ״תפספס״ פעם ביום שום דבר לא קרה. 7 עדיך לחכות כ 3 דקות 8 על לא דבר בריאות

21/01/2021 | 14:57 | מאת: כפיר

מזה מס' שבועות חוסר נוחות באחת העיניים (ימין) כאבים קלים לרוב בחלק עליון של העין, ודמעת לרוב מהבוקר עד הצהריים עם הטבה בערב. בבדיקתרופא עיניים ראשונה חשד בדלקת לחמית ונתן זיילט שעזרה באופן חלקי. השבוע בראשון בערב כאבים חזקים עם החמרה בלילה ושימוש בפרצטמול , קושי בפתיחת העין בשני בבוקר. שימוש בדמעות מלאכותיות עזר חלקית. בבדיקה אחה"צ כבר רוב הסימפטומים חלפו הרופא חשד עתה ביובש עיני (אני מכיר את היובש והסימפטומים לא מוכרים מיובש). בבדיקה אין עדות לארוזיה (כולל צביעת קרנית). הייתה הטבה לאחר כשעה בשימוש בדמעות מלאכותיות בשלישי בהתקפי דמעת כולל רביעי בבוקר. ברביעי בערב שוב כאבים משמעותים וצריבה, בלילה כאבים מעירים משינה ואדמומיות וקושי בפתיחת העין והטבה ספונטנית... כבר לא נעים לי לחזור לרופא העיניים שהוא מצידו לא מוצא כלום. האם הפתרון להמשיך בניסוי ותהיה למציאת טיפות ולשים ג'ל (על דעת עצמי ) בלילה ורק כשיהיה אודם משמעותי לחזור לרופא? אני לא אמור להיות זה שמוכיח לרופא תחלואה, הוא אמור לסייע לאבחן אותה ובמידה ואינו מצליח למי עליו להפנות ? למרפאת קרנית?

שלום רב, קשה להעריך מה הסיבה לכך. יש לשוב לרופא המטפל ובמידת הצורך לבקש הפניה ליעוץ מרפאת קרנית בבית החולים.

07/01/2021 | 13:39 | מאת: אור

אני סובל מבלפריטיס כמעט חצי שנה ואני לאחר הרבה טיפות עיניים שניסיתי ולא עזר וקומפרסים. האם טיפול דרך שיטת ipl יכול לעזור בפתרון הבעיה כמו מיובש בעיניים ועיניים טיפה נפוחות .

שלום רב, יתכן אך אין לי ניסיון עם שיטה זו

23/12/2020 | 09:23 | מאת: אר

שלום, לאחר ניתוח לייזר לפני 20 שנה, משתמשת באיירוניק-פעמיים ביום ליובש בעיניים. לאחרונה הוא גבר (משתמשת באירוניק 4/5 פעמים ביום) והאור מול המחשב מציק, קבלתי לאחר בדיקה אצל הרופא : systane hydrat lubricant.col + Hylo Gel השאלה-מי מהן תפקידה להחליף את האירוניק? והאם הטיפול שלהן שונה מהטיפול של האירוניק? (משום שמאוד מרגיעה את העין) תודה

שלום רב, עיקרון הפעולה דומה. סוגים שונים של טיפות וקשה להעריך מי מהן תעזור יותר. לעיתים מדובר בניסוי וטעיה

19/12/2020 | 13:45 | מאת: רונן

שלום הראייה שלי טובה בכול מצב למה שאני רואה טלוויזיה במרחק משהו כמו שתי מטר אני לא רואה הכי חד וכתוביות בטשטוש בכללי טשטוש ראייה מה יש במסך טלוויזיה שאני רואה ככה ובכללי אני רואה טוב וזה רק לאחרונה ממה זה יכול ליהות מה ההבדל בין מסך טלוויזיה לדברים שהם לא טלוויזיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין לי מושנ למה

17/12/2020 | 00:10 | מאת: יוני

יש לי תקופה עיניים אדומות האם זה בגלל שאני הרבה זמן מול מסך הטלוויזיה והטלפון זה אחד הדברים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן ממליץ על הפסקות מול המסך. למשל כל חצי שעה של עבודה חצי דקה של הפסקה.

17/12/2020 | 00:07 | מאת: איתן

האם מסכים זה סיבות לטשטוש ראייה שהרבה זמן נמצאים מול הטלפון מול הטלוויזיה או שיש עוד סיבות ?

שלום רב בהחלט יש עוד סיבות ולכן יש צורך בבדיקה.

17/12/2020 | 00:03 | מאת: איציק

מסך הטלוויזיה שלי במרחק 3 מטר ואני רואה מטושטש האם מרחק כזה אמורים לראות טוב בכללי אני רואה בסדר הכול חוץ מהעניין של המסך מרחוק מה זה ?

שלום רב, ממליץ על בדיקת אופטומטריסט או רופא עיניים .

17/12/2020 | 00:01 | מאת: טובי

מול מסכים קרובים אני רואה בסדר גמור רק שהמסכים רחוקים אני רואה מטושטש מה זה יכול ליהות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יתכן ויש צורך במשקפיים ממליץ לפנות לבדיקת עיניים אצל אופטומטריסט או רופא עיניים .

13/12/2020 | 15:36 | מאת: לינוי

לפני כמה ימים מרחתי לק ג'ל ויום אחרי התחילה לשרוף לי העין ואז זה עבר לעין השנייה ואני מרגישה כאילו העפעפיים כבדים כאלה ובלילה יש לי קושי לסגור את העיניים אני מרגישה שהעפעף לא נסגר עד הסוף

שלום רב, אם התופעה עדיין ממשיכה ממליץ על בדיקת רופא עיניים .

12/12/2020 | 15:33 | מאת: רפי

שלום אני בכללי רואה טוב עכשיו יש לי טלוויזיה בחדר במרחק של 2.60 מטר מאיפה שאני רואה הטלוויזיה 42 אינץ אני רואה בסדר מה שכתוב בקטן אני רואה בטשטוש ממש ובכללי תתמונה אני לא רואה הכי חד שיש מקרוב אני רואה מצויין גם מרחוק דברים שהם לא טלוויזיה מאיזה מרחק בגדול צריך לראות טוב מה המקסימום 2.60 מטר זה מרחק שכולם לא יראו בחדות ? או שמרחקים יותר גדולים ? אני מדבר נטו על מסך טלוויזיה מה אתה אומר ?

שלום רב, אין לי מילים

12/12/2020 | 14:56 | מאת: ראובן

שלום מה ההבדל בין רופא עיניים לאופטומטריסט למי צריך ללכת שיש בעיה בעיניים לשניהם לאחד מהם ?

שלום רב, אופטומטריסט מתאים משקפיים לעיניים רופא בודק

12/12/2020 | 14:29 | מאת: תומר

שלום האם טיפות עיניים ודברים בסגנון הזה יכולים לעזור אם לאחרונה מרחוק יש לי קושי בראייה טשטוש ודברים כאלו ? בכללי אני רואה טוב מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש לפנות לבדיקת עיניים

12/12/2020 | 14:19 | מאת: סאסי

שלום לאחרונה אני חש קושי בראייה למרחק מול מסך טלוויזיה בלבד אני רואה תתמונה לא חד ואם יש דברים שצריך לקרוא אני רואה את זה מטושטש בכול שאר הדברים אני רואה בסדר גמור האם מצב כזה מצריך משקפיים או דברים אחרים לעיניים ? או שלא בהכרח ? ואם לא שמים משקפיים או דברים אחרים לעיניים מה יכול לקרות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש לפנות לבדיקת עיניים

12/12/2020 | 13:47 | מאת: אריק

שלום אני רואה טוב מקרוב מסך בטלפון או טלוויזיה ומרחוק אני רואה את הכול טוב רק מסך טלוויזיה אני רואה לא חד מרחוק ונגיד שיש כתוביות אז אני רואה אותם מטושטש מרחוק זה התחיל לאחרונה זה מעיד על בעיה בעיינים ומשהו שמצריך משקפיים או דברים כאלו ? איך יכול ליהות שמקרוב ומרחוק אני רואה טוב הכול ורק מסך טלוויזיה אני לא רואה חד מרחוק ומטושטש כתוביות שאני אומר רחוק זה שלוש מטר מהמסך מה דעתך ?

שלום רב יש לפנות לבדיקת עיניים

12/12/2020 | 13:09 | מאת: דורון

שלום אם תקופה אחרונה בן אדם צעיר בסביבות גיל 30 רואה בכללי טוב מקרוב אבל מרחוק בעיקר מסך טלוויזיה רואה לא חד ומטושטש כול הזמן היה רואה טוב ועכשיו בכללי רואה טוב זה מצב שמחייב עדשות משקפיים ? או שזה דבר שיכול להשתנות בעזרת תזונה או דברים אחרים ? כול מצב כזה בדרך כלל מחייב עדשות משקפיים אם רואים תקופה מטושטש ולא חד מרחוק מסך טלוויזיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב יש לפנות לבדיקת עיניים

12/12/2020 | 11:10 | מאת: עמית

שלום ידוע שפעילות גופנית כגון ריצה הליכה שחייה וכול פעילות אירובית אחרת טובה ללב לכלי דם לנשימה ולגוף בכלל האם פעילות גופנית אירובית כמו ריצה טובה לעיניים ? לראייה ? ובכלל איך זה אם העיניים פעילויות כאלו ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לעיניים ולגוף זה מצויין.

12/12/2020 | 10:55 | מאת: מתן

שלום אני בן 35 האם יובש בעיינים עיניים אדומות ובזמן האחרון טשטוש ראייה רק מול מסכים ומרחוק ממה יכול להיגרם ? אני הרבה מול מסכים מול הפלאפון מול טלוויזיה לפעמים גם לא יושן טוב יש חוסר בשינה האם זה סיבות שגורמות לעיניים אדומות יובש טשטוש ראייה ובעיות אחרות בעיניים ? האם הדברים האלו יכולים לעבור מעצמם ? ובכלל מה הדברים שגורמים לבעיות בעיניים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ידוע שעבודה מאומצת מול מסכים בכלל גורמת לירידה בתדירות המיצמוץ ולכן ליובש. ממליץ על ביצוע הפסקות קצרות מול המסכים על חצי שעה ל 30 שניות ולהסתכן למרחק.

11/12/2020 | 21:06 | מאת: אדיר

שלום אני בן 31 עקב חרדות אני נוטל קלונקס 0.5 כבר שנה ותשע חודש במשך התקופה הזאת כדור לפעמים שתיים של 0.5 ידוע שאלו כדורים לזמן קצר בלבד בכול זאת המשכתי איתם הרבה מעבר לזה כעת אני בתהליך ירידה מהכדורים האלו לחלוטין. בימים האחרונים אני רואה מטושטש טלוויזיה מרחוק ואת הכתב למשל אם זה דברים שיש בהם תרגום בעיקר דברים שרשומים יחסית בקטן אבל גם כתב יותר מקטן, מקרוב אני רואה טוב מאוד ובכללי דברים שהם לא טלוויזיה אני רואה טוב מאוד אבל גם לפעמים דברים שהם לא טלויזיה אני רואה קצת בטשטוש בעיקר מרחוק ולעיתים רחוקות מקרוב מה יכולה ליהות הבעיה הזאת ? האם יכול ליהות שזה תופעות לוואי מהכדורים ? והאם זה מצריך משקפיים או עדשות או כול דבר אחר ? או בכלל איזה סיבות אחרות יכולות ליהות למצב שתיארתי ? ומה מומלץ לעשות במצב כזה אשמח לתשובות לכול השאלות...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר. ממליץ על בדיקת רופא עיניים וגם אופטומטריסט בהמשך לאחר מכן.

הוצע לי לקחת כדור הקסקפרון עקב דימום ווסתי כבד . הנני סובלת מיובש כרוני בעיניים.בת 52 בריאה ללא מחלות רקע.האם הכדור הנל יכול להחמיר יובש קיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי מיטב ידיעתי אין השפעה על יובש בעיניים .

06/11/2020 | 10:51 | מאת: החלפת עדשה פעם שניה לאחר ניתוח קטרקט

לפני 7 שנים עברתי ניתוח קטרקט בעיין שמאל .לאחר מספר שנים העדשה קיבלה צבע צריך להחליף אותה פעם שניה .אני רוצה לדעת האם בוצעו כבר ניתוחים כאלה ומי הרופא בעל הניסיון המרבי לניתוח הזה לתשובתכם אודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט כן, לא מדובר בניתוח שעדיין לא בוצע. לא אוכל להמליץ על רופא ספציפי ממליץ לשקול לבצע זאת במסגרת אחד מביתי החולים.

21/10/2020 | 15:52 | מאת: צביקה

שלום לך ד"ר! לפני חודש עברתי ניתוח קשה {רטארקט) ומצאו לי (IFIS) קשה, בשדה ראיה ממוישב מצאו בעין שמאל המנותחת טמינות בינונית ושארית שדהנוזלי תחתון. האם יש סכנה שאני אשאר עיוור? ורם לא איזה טיפל ניתן? אני צריך לעבור בעין ימין גם ניתוח,והאם יהיה לי אותו סיפור? מחכה לתגובתך צביקה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נתחיל מהסוף לא נראת לי סכנה של עיוורון. ההפרעה בשדה הראיה לא קשורה לניתוח. אני ממליץ לפנות למומחה גלאוקומה. לגבי הסיכון ל IFIS בעין השניה עשוי אכן להיות.

07/08/2020 | 23:00 | מאת: מירה

שלום, לפני כשנתיים עברתי ניתוח אינטראלסיק, והשנה אחת העיניים פיתחה תחושה של מין ערפל כזה.. הרופא אמר שזה נובע מיובש. אך מה הפתרון לכך? האם הפתרון הוא שימוש מתמיד בטיפות נגד יובש בעיניים? או שיכול להיות לכך פתרון אחר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אם מדובר ביובש חמור יש אפשרו לטיפול בסוגי טיפות שונים או בהמשך ניתן גם לשקול לשים פקקים זעירים בדרכי הדמעות שיכולים לשפר משמעותית את היובש בעיניים .

02/08/2020 | 02:49 | מאת: אבי

לפני כשלוש שנים עשיתי ניתוח מורכב שארך כ6.5 שעות לאחר הניתוח לא יכולתי לפתוח את העיניים וגילו כי העיניים שלי נשארו פתוחות במשך כל זמן הניתוח וזה גרם לי לי לשריטות בעין מאז סובלת מיובש בעיניים טיפות עיניים עוזרות לתקופה קצרה, יש לציין כי חלק מהטיפות גרמו לי לאלרגיה חריפה, האם יש משהו חדש לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, צריך לברר האם מדובר ביובש או בפתיחה של השריטות באופן עצמוני. במידה ומדובר בפתיחה של השריטות טיפול לייזר יכול להיות הפתרון .

שלום רב נודע לי לפני כמה שנים שיש לי בעיית יובש לכן צרבו העיניים . מאז משתדל לנהוג לפי הכללים ולא נצרך כלל לטיפות . מזה כמה חודשים בשעות הבוקר מרגיש בעיין אחת משהו מפריע בעיקר במיצמוץ. ובמשך היום : אולי הלחות שמתגברת , מזיע קצת בפנים (למרות שבבית (בלי מזגן )ושותה 2-3 כוסות מים(בניגוד לשנים עברו ) וכמעט שוכח מההפרעה . זה לא מרגיש כמו חול .זה לא צורב קראתי ש: "חשוב לעבור בדיקה אצל רופא עיניים מומחה מוקדם ככל האפשר ולהתחיל טיפול ליובש בשלבים מוקדמים על מנת למנוע מצב בלתי הפיך. " 1) האם ההפרעה הזאת למה שהתכוון הרופא שכתב?זה כבר לא הפיך? *האם הרופא רואה את ההפרעה ? או רק לפי התלונה שלי? 2)רופא העיניים שלי אמר שלא חייב טיפות (אם שומר על הכללים ומסתדר) האם צריך ללכת למומחה? 3)האם טיפול טבעי כמו :חימום , קומפרסים ,, יכולים להחליף טיפות?(לא מסוגל לטיפות ובטח משחות ) 4)יש למכירה מעין משקפיים שמחממות את העיניים האם מומלץ? 5)תודה לכל התשובות

שלום רב, אם אתה מסתדר על פי מה שתארת אין בעיה להמשיך כך.

19/07/2020 | 17:26 | מאת: דן

שלום רב גם בעיית קורונה (גיל 70+),וגם אני נכה לא נייד כרגע ולא יכול להיבדק ע"י רופא. אודה על תשובה מפורטת. כבר שנים יש יובש בעיניים . התחלתי להתנהג בהתאם: שטפתי במים פעמיים ,שלוש פנים ולא הייתי במזגן ,וכו .וכו רק מה =לא שתיתי מים כמעט בכלל . והרופא אומר אם מסתדר בלי טיפות אין בהם צורך. בשנה האחרונה הרגשתי בבוקר כאילו ריס נכנס לעין שמאל מתחבא עמוק בקצה השמאלי , ולפעמים רחוקות בפינת עפעף העליון ,ומפריע במצמוץ. שהעין פתוחה לרווחה אין תחושה כזו . שהתחילה התחושה ,בהמשך היום כמעט לא הורגשה. או נעלמה ליום יומיים. .עכשיו כבר מציק יותר זמן ביום . למרות שמשתדל לשתות לפחות 2 כוסות מים ביום . : בגלגל העין לא רואים כלום , העין לא אדומה,רואה טוב ! 1) האם זה קשור ליובש ?(זה לא מרגיש כמו חול בעין ).איך התחושה בחול?) 2) אם זה ריס יכול להיות כל כך הרבה זמן שלא יוצא?.? או אם קשור ליובש האם אפשר לדחות בגלל המצב בחודשים רבים את הביקור אצל הרופא ? 3)אם זה יובש , טיפות יעזרו לריפוי ? או רק לשעות המעטות? 4) אם זה קשור ליובש התחושה תהיה כך עד 120 ? 5)האם זה משהו אחר לפי התיאור? תודה מראש לפירוט

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על פניו התיאור מתאים ליובש בעיניים . ממליץ קומפרסים מים חמים ותחליפי דמעות.

22/06/2020 | 08:07 | מאת: אבי

אני סובל מזה כשנה וחצי מיובש בעפעפיים זה התחיל בעין שמאל בעפעף התחתון זה היה ממש גרוע קיבלתי טיפול של מקסיטרול שעבר וחזר כל פעם ואז זה עבר לי לצד העין ואז פה כבר קיבלתי משחה אחרת בשם אלוקום שעזרה לי אחרי טיפול אחד ועכשיו בדיוק שעבר לי בצד העין זה עבר לעין ימין בעפעף העליון כמובן עם אותו תסמינים של גירוד אדום טיפה וקילופים אני ממש מתחיל לדאוג מזה רציתי לדעת אם חלילה זה יכול להיות משהו מסוכן ומה הטיפול הכי טוב אם להמשיך במשחה אלוקום גם לעפעף העליון או ללכת לרופא עור שיביא לי משחה אחרת תודה מראש ממש דואג מזה מקווה לתשובה מהירה.

לקריאה נוספת והעמקה
22/06/2020 | 08:08 | מאת: אבי

ושאלה אחרונה בבקשה מה הסיבה שזה קורה ואיך זה משהו שקרה לי שלוש פעמים התחיל בעפעף התחתון ואז ליד ואז עבר לעין השנייה זה יכול להיות משהו מסוכן שאני לא מצליח להיפטר מזה?

שוב שלום, זה ככל הנראה לא מסוכן אבל מצב מאוד מטריד.

שלום רב, ככל הנראה מדובר בדלקת כרונית של העפעפיים אם יש מחלות עור באופן כללי ממליץ על בדיקה של רופא עור.

שלום רב, לפני המשך טיפול באלוקום ממליץ לפנות שוב לבדיקת רופא.

18/06/2020 | 20:21 | מאת: מייק

שלום, לפני מספר שבועות התחלתי להשתמש בטיפות רסטאזיס. רציתי לשאול עד מתי בעצם צריך להשתמש בטיפות האלה. האם מדובר בחתונה קתולית לכל החיים או שמדובר על תקופת זמן מוגבלת? האם הטיפות משנות משהו בעין עצמה, כך שבסיום הטיפול, העין הופכת ל"בריאה יותר"? אשמח לתשובתך, תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה מדובר בחתונה קתולית כמו במצבים אחרים כגון יתר לחץ דם או סכרת שהשימוש בתרופות הוא כרוני.

16/06/2020 | 08:51 | מאת: גיל

בן 45. פתאום התחיל יובש בעיניים לפני חודשיים וחצי. הייתי אצל רופאים שאמרו שזה יובש קל . בעיה בייצור הדמעות (ולא בעפעפיים.) נתנו לי דמעות מלאכותיות. שם כל שעתיים חודשיים וחצי. סובל מכאבים . מתקשה מאוד ברוח ומזגנים . בלילות מתעורר מכאב. האם ניתן לעשות בדיקות מקיפות יותר של סיבות אפשריות לזה. אשמח לקבל שמות של רופאים שיכולים לעשות. האם ניתן לעשות טיפול נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כעיקרון יש עוד מספר בדיקות ורובן מתבצעות ברוב בתי החולים.

18/06/2020 | 08:48 | מאת: גיל

האם תוכל להגיד לי לאיזה בדיקות בדיוק לבקש מהרופא שלי שיפנה אותי?

שוב שלום, בדיקת שירמר, בדיקת מבומיאן , בדיקת למזין גרין ופלורסצאין . במידת הצורך בדיקת ראומטולוג על פי הסיפור הרפואי. זה מספיק.

04/06/2020 | 17:29 | מאת: מוטי

ד"ר לוינגר, תודה על התשובה שלך - הייתי חייב להגיב כי היא מאוד מעניינת. מזה שנים אני בתהליכי התאמה של עדשות מגע ולפני כשנה מצאתי סוף סוף עדשות מגע של Bausch&Lomb שמתאימות לי הכי טוב. זה אמנם לא מושלם, אבל זה עושה עבודה מצויינת בסך הכל. רציתי להגיד שגם כאשר עשיתי הפסקות גדולות (הייתה פעם אחת של חצי שנה), התופעות האלו עדיין נמשכו. האם יש משהו בדבריי כעת שמשנה ביחס לתשובה שנתת לי?

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום, אני חושב שהגורם המשמעותי יותר הן העדשות ולא גורם אחר. יתכן ועדשות קודמות אחראיות לכך.

03/06/2020 | 14:34 | מאת: מוטי

שלום, אני בחור צעיר, ורופא העיניים שלי רשם לי טיפות רסטאזיס בעקבות תלונות על תחושת אי נעימות בעיניים לעיתים קרובות, קושי בהרכבת עדשות מגע ועוד. אני קצת חושש מתחילת הטיפול בטיפות. רציתי לשאול - האם הטיפול הפיך? כלומר, אם החלטתי להפסיק לאחר כמה שבועות, האם המצב יחזור למה שהיה טרם תחילת הטיפול? הבנתי שהטיפות האלו גורמות לייצור מוגבר של דמעות בעיניים, אז מה אני בדיוק ארגיש לאחר מכן? יש לי יובש בעיניים אבל הוא לא מאוד חמור. אשמח לקצת סדר בעניינים אני די חושש. אשמח לעזרתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף, הטיפול הפיך והתרופה מאוד בטוחה. מצד שני לא הייתי ממליץ להשתמש בתרופה יחד עם הרכבת עדשות מגע. לדעתי, יש סיכוי גדול, שעדשות המגע הן הגורם העיקרי,לתחושות שאתה מציין בעיניים .

09/05/2020 | 23:52 | מאת: אבי

שלום אני חייל משוחרר בזמן שירותי בצבא קיבלתי דלקת בעין זה התחיל מתחת לעין שהיו לי קילופים ונפיחות וגירוד וזה היה נראה ממש ממש רע שהייתי חייב לטפל בזה אז ניגשתי לרופא ששלח אותי לרופא עיניים של הצבא שהביא לי סינטומצין שלא עזר לי ואז חזרתי אליו שוב והחליף לי למשחת מקסיטרול וגם בפעם הראשונה לא עזר לי ורק אחרי זה ששמתי על דעת עצמי שוב מקסיטרול עזר לי והיום כעבור בערך ארבעה חודשים בערך חזר לי הפעם בצד של העין אני כבר סובל מזה יותר מחודש ובגלל המצב לא ניגשתי לרופא אני סובל מיובש וקילופים עם גרד הפעם בצד של העין וגם יש אדמומיות שמתי מקסיטרול על דעת עצמי זה עוזר לכמה ימים ואז חוזר שוב אני רוצה לדעת בבקשה אם זה משהו שאני יסבול ממנו כל החיים? ומה הטיפול לזה בבקשה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר יתכן ויש צורך בבדיקה של רופא עיניים חוזרת או אולי רופא עור גם כן.

באיזה מצבים שונים משתמשים בסוגים שונים של טיפות עיניים סיסטיין? אני מתכוון לסוגים השונים הבאים: 1.סיסטיין ג'ל דרופס, באיזה מצב משתמשים? 2. סיסטיין hydration הידרישין, באיזה מצבים משתמשים? 3.סיסטיין אולטרה? 4.סיסטיין אולטרה ud? 5.סיסטיין באלאנס? ומהו משך הטיפול בטיפות לעיניים יבשות, ומתי רואים תוצאות חיוביות ושיפור במצב?? תודה ד"ר!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כפי שאתה רואה יש סוגים רבים מאוד של טיפות ולכן ככל הנראה אין סוג אחד טוב יותר או פחת. למעט סיסטיין באלאנס אשר מכילה גם מרכיב שומני שאר הסוגים משתנים בגדול ברמת סמיכות וצורת ההזלפה. כעיקרון למרות שעין יבשה מכילה סל די גדול של מצבים ההתאמה של הטיפול משתנה בין מטופל למטופל.

מהו ההבדל בין טיפות עיניים ג'נטיל וסיסטיין ומה יותר יעיל לעיניים יבשות? האם טיפות עיניים ג'נטיל מכילות חומר משמר מסוכן לעין? מהו המינון המומלץ של טיפות עיניים ג'נטיל והאם מותר לשים בעין 1-2 טיפות כל שעתיים או כל 3 שעות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, גנטיל מכילה חומר משמר על בסיס מי חמצן אשר מתפרק למים עם מגע בעין. גם סיסטיין מכיל חומר משמר הנקרא פוליקוויד שפחות רעיל למשטח העין מחומרים משמרים אחרים. כעיקרון הזלפה של גנטיל כל שעתיים אפשרי אך מומלץ בתדירות גבוהה להשתמש בטיפות ללא חומר משמר כלל.

06/04/2020 | 04:34 | מאת: רחל קפלן

בוקר טוב אירנה יקרה זו רחל קפלן המורה לאנגלית. זקוקה לך בדחיפות. אנא התקשרי אלי. 0544609699

טעות

02/04/2020 | 03:25 | מאת: עדי

לפני שנים עשו לי ניתוח פטוזיס בעפעף אחד. מאז העין לא נסגרת. אם אני חא מתאמצת לסגור נדאר חצי סמ פתוח. מפריע מאוד בשינה ומנוחה. מה הדרך הכי טובה שהעין לא תתיבש בשינה? והאם יש רטיה מיוחדת לעין אחת ללילה שאינה נופלת ועשויה מחומר נעים (לא כמו כיסויי ענים של מטוסים)?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, נתחיל מהסוף, לא ידוע לי על רטיה מיוחדת לכך, אני ממליץ לפנות לרופא מומחה בתחום (אוקולופלסטיקאי) יתכן ולהם הפיתרון. עד אז ממליץ על טיפול במשחה בכמות רבה לפני השינה.

22/03/2020 | 11:25 | מאת: בגדדי

בס''ד שלום רב ד''ר , אני בן 26 , עברתי ניתוח לייזר ברשת עיניים לפני כ - 5 שנים (מינוס 5 בשתי העיניים בערך) , וכיום אני רואה מעולה . ראשית הקדים ואומר שמהלך השנים שלאחר הניתוח הייתי עובד מול מחשב בכמות שעות סבירה , ובהפסקות גדולות , ולא סבלתי מכאבים או יובש כמו שאתאר בהמשך . כמו כן בשנים שלפני הניתוח כשהייתי מרכיב משקפיים , הייתי מסוגל לעבוד שעות רבות מול מחשב ללא כאבים כמעט . לפני כ 4 חודשים התחלתי לעבוד מול מחשב נייד (15.6 אינץ') שעות רבות (6-8 במצטבר נגיד) , והתחיל לי יובש בעיניים שמלווה בכאבים ותחושת עייפות תמידית . אני מקפיד על מרחק וישיבה נכונה מול המחשב , משתדל לעשות הפסקות תכופות כל 20-30 דקות , מקפיד על בהירות נמוכה בהתאם לתאורה וגם עובד מול חלון (תאורה טבעית) ובקיצור עושה הכל לפי הספר . לפני חודשיים הלכתי לרופא עיניים שאישר לי שיש לי יובש , ובעקבות כך נטלתי טיפות עיניים שהקלו עלי , אבל הכאבים התחילו לחזור לי שוב . בנוסף אני משתדל לא להיות חשוף למסכים לפחות שעתיים - שלוש לפני השינה . הכאבים נמשכים גם בבוקר כשאני קם , מה שגורם לי לקום יותר מאוחר (הרגשת עייפות וסגירות של העיניים) שנמשכת גם במהלך היום. הדבר הזה מפריע לי לתפקד במהלך היום , וכרגע אני אובד עצות . אשמח אם תוכל לייעץ לי איזה בדיקות לעשות או דברים אחרים שיכולים לפתור את הבעיה . תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מקווה שאם אתה לא עובד בגלל מצב הקורונה אתה חש טוב יותר. אם לא אני ממליץ על טיפול בקומפרסים מים חמים עם מגבת על פני העיניים תחליפי דמעות והתחלת נטילת אומגה 3.

שלום, לפני שבוע עשו לי בדיקת עיננים עם טפות להרחבת אישונים וטיפות הרדמה לצורך בדיקת הלחץ תוך עיני. הכל תקין, אך יש לי תחושות לא טובות כבר שבוע. אני מאבדת שיווי משקל, כאילו מרחפת, יש גל חום וסחרור כמו בלאק אאוט רגעי שעובר. תחושה שאני מאבדת אחיזה וחייבת להחזיק במעקה. קודם זה לא היה. יכול להיות שזה ריאקציה על הטיפות? אני בת 40 בריאה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא ידוע לי על ״ראקציה״ של הטיפות ממליץ על המשך בירור ומעקב רופא משפחה מטפל.

09/02/2020 | 17:35 | מאת: משה

שלום, האם ראקוטן יכול לשמש כטיפול הפותר את שורש בעיית דלקת בלוטות המבומיאן ? ראקוטן פותר בעיה חלב בפנים , בדיוק אותה הבעיה שיש בעפעפיים . מודע לנושא היובש המוגבר שבא עם התרופה , אשמח להסבר מעמיק , כיוון ששוקל לקחת את התרופה במינון נמוך. אשמח לשמוע את דעתכם אם הסבר לכאן או לכאן ,אם יש הגיון בדברי גם אשמח שתגידו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התרופה עוצרת כליל את ההפרשה של הבלוטות וגורמת ליובש. זהו לא הפיתרון לבעיה.

09/02/2020 | 17:35 | מאת: משה

שלום, האם ראקוטן יכול לשמש כטיפול הפותר את שורש בעיית דלקת בלוטות המבומיאן ? ראקוטן פותר בעיה חלב בפנים , בדיוק אותה הבעיה שיש בעפעפיים . מודע לנושא היובש המוגבר שבא עם התרופה , אשמח להסבר מעמיק , כיוון ששוקל לקחת את התרופה במינון נמוך. אשמח לשמוע את דעתכם אם הסבר לכאן או לכאן ,אם יש הגיון בדברי גם אשמח שתגידו

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובה

07/02/2020 | 18:43 | מאת: י

היי, בן 37. ברקע פרואטינוריה והמטוריה בשתן (חשד ל-IGAN). נוטל Tritace. מקרים חוזרים ונישנים של שעורה בעפעף העליון (כל פעם בעין אחרת) בחצי השנה האחרונה (כ-5 מקרים, מרביתם בחודש וחצי האחרונים). כלזיון בעפעף השמאלי העליון. כמו כן, בילדות עברתי ניתוח לניקוז כלזיון. במידה ואני מטפל בשעורה בזמן, טיפול בחום (בקבוק מים חמים), עיסוי של המקום, מגבונים לחים יעודיים, טיפות לחות ומקסיטרול – פותר את הבעיה בתוך מספר ימים (למעט הכלזיון שלפעמים נותר). הרופא המליץ שלא להשתמש במקסיטרול בגלל הסטרואידים שבו. רופא העינים לא ידע לומר מהו הגורם להישנות השעורות - האם סטרס, גורמים סביבתיים (דוגמת עשן סיגריות במקומות בילוי, אדי שמן טיגון בבית, וכד'), היגיינה לקויה (חיידקים מאזור הפה או האחוריים), יובש קיצוני, קשר לאטופיק דרמטיטיס שייתכן ויש לי באזור הפנים או בלפריטיס. הרופא אבחן בלפריטיס והמליץ על הנ"ל כטיפול מונע. ברצוני לברר האם הבלפריטיס היא משנית לגדילת יתר של הטפיל Demodex. במקרה כזה הטיפול המומלץ הינו שונה, וכולל למיטב הבנתי, שימוש בשמן עץ התה לצמצום המספרים של הטפיל. ראה פרטים נוספים בקישור הבא: https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD013333/full מספר שאלות: 1. האם נהוג לבצע בדיקה של הריסים/קשקים תחת המיקרוסקופ לצורך זיהוי הטפיל? אם כן, היכן אוכל לבצע בדיקה זו? 2. האם אתם ממליצים על טיפול בשמן עץ התה? האם אני יכול לבקש מרופא העיניים לבצע את הטיפול עבורי? 3. שאלה נוספת, האם הטיפול ב- BlephEx(מכשיר חשמלי ל- (Eyelid microexfoliation) יעיל והאם ניתן לקבל אותו בארץ? 4. האם יש לכם המלצה למשחה עבור היובש בחלק החיצוני של העפעפיים (שלא תגרום לסתימת הבלוטות ולהופעת שעורה)? 5. האם נטילת TritAce עלולה לגרום ליובש בעיניים וכתוצאה מכך להישנות שעורה? תודה המראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, 1 ניתן לבצע את הבדיקה במסגרת בית חולים 2 לא, הטיפול יתבצע על ידך 3 המכשיר לא רשום עדיין בארץ 4 יש צורך בבדיקה קשה לי לתת המלצה למשחה בצורה שכזו 5 לא.

תודה רבה על התשובות! אגב, רמות הוויטמינים שלי מעט נמוכות: ויטמין בי-12 (176), חומצה פולית (4.1), ויטמין די (17). ויטמין A לא נבדק. האם הנ"ל יכול להיות הגורם לבלפריטיס? כך למשל, שימוש במשחת VitAPOS הביא לשיפור (לפחות במראה ובתחושה)

שוב שלום. ויטמין די נמוך קשור ליובש. לעיתים יש צורך בטיפול בזריקות. אנא פנה לרופא המטפל.

רב תודות! :)

שלום האם מותר לטפטף לתוך העין 1-2 טיפות סיסטיין באלאנס או סיסטיין מכל סוג אחר כל שתי שעות או שצריך מינימום כל ארבע שעות עד ארבע פעמים ביום ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שוב שלום, כמה שצריך, אין מניעה אפילו כל שעה.

מהו המינון המקובל המינימלי והמקסימלי (כל כמה שעות לטפטף) של טיפות עיניים סיסטיין של כל הסוגים וכמה טיפות לטפטף לעין בכל פעם (האם יש הבדל בין הסוגים השונים) ? יש לציין שבמקרה שלי אני סובל מהפרשות של מעין קצף מהעין לאורך מהלך היום מעין הפרשות בצבע לבן כמו קצף ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במידה ויש הפרשות לבנבנות קצפיות אני ממליץ על בדיקה ויעוץ רופא עיניים . לגבי המינון אסתפק להגיד לפי הצורך.

באיזה מצבים משתמשים בטיפות עיניים סיסטיין באלאנס ובאיזה מצבים משתמשים בטיפות עיניים סיסטיין ג'ל דרופס , האם יש שוני בין שני המצבים , וגם האם אפשר להשתמש בטיפות עיניים סיסטיין ג'ל דרופס במהלך היום כמה פעמים או רק בלילה פעם אחת לפני השינה ? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הגל הינו סמיך יותר והבלנס מכיל מרכיב שומני של הדמעות. אין מניעה להשתמש בכל סוג של הטיפות במידה ויש הטבה או הקלה.