אנוקלאציה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עיניים תותבות: התאמה אישית מקסימלית

לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרים חדשים, ניתן להשיג תוצאה טבעית ואיכותית הרבה יותר. כל מה שחשוב לדעת לפני שמתחילים בתהליך ההתאמה: מדריך אובדן של עין אחת הוא אמנם מצב לא נעים בלשון המעטה, אך חשוב לראות את הדברים בפרופורציות. כל אדם יכול לתפקד באופן מלא עם עין אחת בלבד, אולי עם פגיעה מסוימת בשדה הראייה. אדם שאיבד עין אחת עדיין נותר עם יכולת לבצע את כל הפעולות הדרושות לתפקוד עצמאי, לרבות נהיגה. עם זאת, אובדן של עין מזמן לחיינו התמודדות מסוג אחר, בעיקר בהיבט הפסיכולוגי. חלק מהאנשים שחיים עם עין אחת מדווחים על פגיעה בביטחון ובהערכה העצמית, בעקבות השינוי. עם זאת, כיום קל מאוד לפתור את הבעיה באמצעות עין תותבת. באמצעות עבודה נכונה ומקצועית, עין תותבת עשויה להיראות כמעט כמו העין המקורית. בואו נבין איך בדיוק עובד תהליך היצירה וההתאמה של התותבת.    תחליף אסתטי שנראה טבעי ביותר לעין שהוסרה.צילום: שאטרסטוק למי מיועדות עיניים...
ללמוד עוד על אנוקלאציה
עיניים תותבות: התאמה אישית מקסימלית-תמונה

לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות....

מאת: המרכז הרפואי...
27/03/2019
גידולים בעין: כדאי לגלות ערנות-תמונה

צילמתם את הילד - ואחת העיניים שלו יצאה לבנה בתמונה? ייתכן...

מאת: ד"ר שחר...
21/06/2016
עיניים תותבות בהתאמה אישית-תמונה

שימוש בעיניים תותבות משפר את המראה האסתטי ומאפשר למטופל...

מאת: יערית...
24/08/2017
עין תותבת: עין תחת עין-תמונה

אובדן עין הוא אירוע טראומטי קשה מאוד הגורם למספר בעיות:...

מאת: המרכז הרפואי...
30/03/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאנוקלאציה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אנוקלאציה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עברתי ניתוח וירסציה כריתת גלגל העין לפני 10 ימים הייתי בביקורת ואין זיהום והכול ניראה תקין אמר לי הרופא אבל יש לי כאבים נוראיים בעין ובראש כל יום כל היום לוקח אפילו אוקסיקוד וזה לא הכי עוזר מה יכולה להיות הסיבה ????

ליאור שלום, אביסרציה אינה אמורה לכאוב לאחר הניתוח. כל רקמות העין שיכולות לכאוב מוסרות במהלך הניתוח. אם עדיין כואב לך, כדאי ליצור קשר עם המנתח בהקדם או לפנות לחדר מיון.

הי, לחברתי בת ה-40, נמצא גידול סרטני על העין, בגודל גדול (כ-19.5 מ״מ). היא ביקרה שלושה רופאים. שניים המליצו לה על הקרנה (אחד המליץ לעשות ביוםציה כדי להקטין הגידול ואז להשתמש בלוחית הקרנה, השני המליץ להקרין קרינה חיצונית ממוקדת) והשלישי על הסרת העין. החשש שהועלה על ידי הרופא, שהמליץ על הסרת העין, הוא כדלקמן: 1. הקרינה אינה בטוחה ב-100%, וייתכן כי ישאר חלקיקון קטן של הגידול, אשר אם יתפשט, ייתכן ויהיה קשה לגלותו 2. הקרינה עלולה לפשט את הגידול על ידי ״פיצוצו״ והגעתו לזרם הדם 3. ממילא סיכויי ההצלחה הם כ-70%, את התשובה היא תקבל לאחר חודשיים, ובמהלך חודשיים אלה, הגידול, שהוגדר כאגרסיבי, עלול להתפשט. האם הסכנות שהועלו על ידי הרופא שהמליץ על הסרת העין הגיוניות? כיצד זה שיש גישה כל כך שונה בין הרופאים? תודה מראש על תשובה מפורטת..

קרן שלום, מלנומה בקוטר של 19 מ"מ היא ענקית, אבל המידע אינו מספיק. חשוב גם הגובה. הטיפול המקובל ברוב המקומות בעולם בגידול ענק הוא עקירת העין. אנחנו בהדסה מנסים להציל עיניים עד כמה שניתן, ואולי אפשר להציע הקרנה חיצונית ברדיוכרורגיה Stereotactic radiosurgery או SRS בקיצור. קשה להתייחס ישירות בלי מידע מלא, אבל גידול גדול בד"כ כבר שלח גרורות זעירות, ולא הטיפול (בקרינה חיצונית או בעקירה העין) הוא שיגרום לפיזור הזה, בהנחה שהטיפול יתבצע על ידי מישהו שמבין בזה. סיכויי הצלחה של 70% בהקרנה הם עדיין סיכוי טוב לשמור על העין. יש הרבה גישות שונות בין רופאים. לפעמים הפער נובע מהכשרה ידע ונסיון, ולפעמים ממחלוקות לגיטימיות על דרכי הטיפול ומהבדלים בגישה בין אגרסיבית לשמרנית. אני לא יודע מי הרופאים המדוברים פה, אז לא אוכל לקבוע מי צודק, בהנחה שניתן לקבוע וזו לא סתם שאלה של גישה.

תודה על התשובה..! מה שכתוב לגבי גובה הגידול מהדיקת הפט-סיטי הוא כדלקמן: גוש באספקט לטרלי של גלגל עין ימין במימדים של 1.6*1 ס״מ לאורך 2.1 ס״מ. האם יש וודאות כי הגידול שלח גרורות? האם יש דרך לדעת זאת מבדיקת הגידול לאחר הוצאתו? (כרגע כל שאר בדיקות הגוף תקינות). האם יש טיפול לזה, במידה ואכן כך? תודה מראש על תשובתך.

קרן שלום, PET-CT היא בדיקת הדמיה שגויה למלנומה של הענביה. ידוע בספרות שהבדיקה מפספסת כמחצית מהגרורות. זו לא בדיקה למדוד את הגידול בעין (גם לא CT רגיל ולא MRI). מודדים גידול בעין רק עם אולטראסאונד ובבדיקה עם צילום קליני. בנגעים קטנים מאוד ובמיקום מרכזי מודדים עם EDI-OCT. גם אם לא רואים שמלנומה כורואידלית התפשטה דרך קיר העין החוצה, עדיין יכול להיות שתאים התפזרו דרך הדם.

הי..בנח בן 32..בגיל 5 עבר עקירת עין ימין עקב רטינובלטןמה..מאז ועד היום בריא..לאחרונה התחתן ועבר בדיקת גנטית על מנת לבדוק תורשתיות.בתוצאות נאמר לו שהתגלתה מוזאיקה ב10%..היועץ אמר שהוא מרוצה מהתוצאה כי הסיכוי ללידת ילד בריא הוא גבוה.למרות הכל נעשתה לזוגתו בדיקת סיסי שיליה שיצאה תקינה מבחינת הרטינובלסטןמה. אני מאושרת מזה שהעובר בריא מהבחינה הזאת..אבל מה שמטריד אותי לגבי בני הוא הסיכון לפתח חס וחלילה סוגי סרטן אחרים בעתיד...האם יש סיבה לדאגה?

אין ספק שהוא צריך להיות במעקב שכן 10% ברקמה אחת עלול להיות יותר (או פחות) ברקמה אחרת. זה לא כמו הסיכון חלילה אם היה מדובר ב 100% מכלל תאיו אבל אכן קיים סיכון יתר. מצריך מעקב

שלום, אני בת 29, עיורת בעין שמאל. הוחלט לעשות ניתוח. ברצוני לדעת פרטים על תהליך הניתוח וההחלמה של ניתוח להוצאת עין- הבנתי שגלגל העין כן ישאר ואז צריך לשים עין תותבת.

Evisceratin = אויסרציה היא ניתוח בוא מוסרת הקרנית (החלק השקוף בקדמת העין) ותוכן העין מוצא תוך השארת קיר העין בלבד ובתוכו בד"כ משתילים כדור סיליקון. מעל לקיר העין הסגור סוגרים את הלחמית. Enucleation = אנוקלאציה היא ניתוח בוא מוצא גלגל העין בשלמותו. ברוב המקומות מקובל להשתיל כדור implant במקום הגלגל שהוצא, ולקשור אליו את השרירים הישרים המניעים את העין ליצור מעט תנועה. במקרים של עין שהוצאה בשל גידול אנו לא מתשילים implant מחשש שאם הגידול יחזור, השתל שהסתייד בנתיים יסתיר לנו את החזרה המקומית של הגידול גם בהדמיה. בשני סוגי הניתוחים צריך פרוטזה (תותב) לאחר הניתוח, רק שהצורה הפנימית של התותב משתנה בהתאם לניתוח שבוצע. ניתן לקנות בהודו תותבים ב-$5 החתיכה, אבל הכנת תותב מותאם אישית התואם את העין הנותרת היא מעשה אמנות ועולה כסף רב, הממומן בארץ (אחת ל-5 שנים) ע"י לשכת הבריאות המחוזית. למזלינו יש לנו אמנים ממדרגה ראשונה בארץ המכינים תותבים מצויינים.

אני אצטרך ככל הנראה לעשות ניתוח איוסרציה וגלגל העין כן נשאר.תהיה תנועה של העין , נכון? מה תהליך ההחלמה? מה סיכוי הצלחה? האם אתה מנתח בפרטי או שזה דרך בי"ח הדסה? תודה רבה