דיאטת קנדידה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נטורופתיה: טיפול בקנדידה מערכתית

כאשר פטריית הקנדידה מתפשטת במערכת העיכול, הגוף נתקף בשלל תסמינים. הנטורופתיה מטפלת בבעיה מן השורש, ולא מסתפקת במתן תשובה לתופעות חיצוניות עוד בנושא: דיאטת קנדידה, קנדידה אלביקנס אתם חשים עייפות, כאבי ראש, אלרגיות, תאווה למתוקים ומזונות המכילים שמרים, כאבי שרירים ופרקים, חוסר ריכוז, כבדות? בקיצור, אתם מרגיש חולים ומותשים, אך הרופא טוען שהכל תקין ו"הכל בראש". אם כן, יש סיכוי טוב "שהכל במעי" ושאתם סובלים מקנדידה מערכתית. הקנדידה עלולה לגרום למגוון סימפטומים והיא כנראה הסיבה למחלה המסתורית והקשה לאבחון, מכיוון שהסימפטומים רבים ואינם קשורים אחד לשני. הסיבה לכך שהקנדידה גורמת למגוון רחב של סימפטומים ולמעורבות של מערכות גוף רבות נעוצה בעובדה כי היא מפרישה כמות עצומה של רעלנים שונים.קנדידה אלביקנס (candida albicans) היא פטרייה ממשפחת השמרים ואחת מהפטריות הנפוצות ביותר השוכנות בגוף האדם. במצב רגיל שבו מערכת החיסון מתפקדת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדיאטת קנדידה

דיאטה מתונה - תמונת המחשה
דיאטה מתונה הסיפור של גל, שרזתה 18 קילו לאחר שנים של ניסיונות כושלים, מוכיח שכמעט כל אחד שסובל מהש...
גלולות למניעת הריון - תמונת המחשה
גלולות למניעת הריון התקן למניעת הריון הוא אמצעי מניעה יעיל ובטוח המשמש נשים רבות. בניגוד לסברה הרווחת, הוא...
מתח נפשי - תמונת המחשה
מתח נפשי האויב מספר אחד של החיים בעולם המודרני הוא המתח הנפשי, הגורם לשיבוש איכות החיים ולפגיעה...
ללמוד עוד על דיאטת קנדידה
נטורופתיה: טיפול בקנדידה מערכתית-תמונה

כאשר פטריית הקנדידה מתפשטת במערכת העיכול, הגוף נתקף בשלל...

מאת: מיכל...
13/05/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיאטת קנדידה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיאטת קנדידה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בחור בן 26 בריא בד"כ. לפני כעשרה חודשים ביצעתי ניתוח אסתטי שאחריו לקחתי אנטיביוטיקה במשך שבועיים. כחודש לאחר מכן הופיעה פטריה גדולה בעור, מרחתי אותה באגיספור בהמלצתו של רופא עור, אך היא לא לגמרי עברה(עד היום). החלפתי כבר 3 משחות. חודש לאחר הופעת הפטריה החלה נשירת שיער פתאומית ומוגברת מאוד (ברמה שהשיער נושר בערמות,רופא העור לא יודע להסביר את זה. אבחן את זה כהתקרחות ונתן לי טיפול לסבוריאה שלא עוזר. אין גורם גנטי להתקרחות במשפחה. נכון להיום השיער מאוד דליל והמצב הנפשי שלי בהתאם.).החלו גם כאבי מפרקים ולפני כחודש וחצי הבחנתי בלשון לבנה. ביצעתי בדיקות דם, בדיקות למחלות מין למיניהן(כולל HIV) הכל יצא תקין/שלילי. רופא העור נתן לי 4 כדורי פלוקנול(אנטי פטרייתיים) וזה העלים לי את כל הכאבים בגוף שהיו לי ואת החיפוי הלבן. אבל בתום הטיפול החיפוי חזר ואני מרגיש שהכאבים מתחילים לחזור. כיום אני מטופל בניסטטין אבל עם הטבה חלקית בלבד. לפני כחודשיים התחלתי דיאטת 'קנדידה' עם נטילת פרוביוטיקה אבל גם לא הרגשתי שום שיפור משמעותי. השיפור היחידי היה עם פלוקנול. אבל הפטריה כל הזמן חוזרת, וכל הבדיקות שלי תקינות. פניתי לכמה מרפאים ביניהם נטרופתים, הומופאתים ודיאטניות קליניות ואני לא יודע מה הדרך הנכונה לפתור את הבעיה. תמיד הייתי בריא ופתאום השיער נושר וכל הגוף כואב ללא סיבה ברורה. אשמח מאוד לחוות דעתך והאם טיפלת באנשים עם סימפטומים דומים לשלי. תודה רבה!

שלום, קשה מאוד לאבחן את הבעיה רק על סמל הנתונים שסיפקת. אם עוד לא ניסיתי טיפול ברפואה סינית, אני בהחלט ממליץ עליו בחום. הטיפול עשוי לכלול שילוב של דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים או דיקור סיני בלבד. הייתי נותן לזה סיכוי ובודק לאחר סדרת מפגשים אם חל שיפור או לא. בהצלחה! רונן רוזנבלט-ניר

שלום רב, לפני מספר חודשים סבלתי מדלקות שתן חוזרות, אנטיביוטיקה ופטריה ובכך ברצף... החלטתי ללכת לנטורופט ולקבל טיפול מניעתי לדלקות ופטריה, שתיתי צמחים ומאז רק הרגיש לי שהפטריה נהייתה עקשנית יותר לאחר 4 חודשים של דיאטת קנדידה וצמחים ללא הטבה ואף החמרה של כאבים לאורך כל היום בנרתיק, התייאשתי והפסקתי לטפל, הלכתי לרופאת נשים טופלתי כמה פעמים בטיפולים רגילים עם הטבה לימים ספורים ושוב חזרה. בשבוע שעברתי הלכתי שוב לרופאת נשים החלטנו לבצע תרבית, לפי רושם שלה ההפרשה פטרייתית, התחלתי טיפול בנרות אגיסטן, משחת טבעקוטן וכדור פלוקנזול 1 שוב, הטבה למספר ימים ולאחר סיום הטיפול חזרה של הסימפטומים בעיקר כאבים ואי נוחות בנרתיק לאורך כל היום. יש לציין התרבית יצאה תקינה, ללא פטריה, ללא חיידק. השאלות שלי הן כאלה: 1. האם הגיוני שיש פטריה והתרבית תקינה? 2. איזה טיפול מומלץ במצבים כאלה ניסיתי כל תרופה אפשרית, מיואשת מאוד

אני מניח שאת מתכוונת למשטח מהנרתיק ולא תרבית שתן. אם המשטח תקין, זה עדיין לא שולל המצאות של קנדידה שלעתים מתקשה לצמוח במשטח. יש פרוטוקולים רבים לטיפול תרופתי בקנדידה עקשנית (אם אכן זו האבחנה) ולא ניתן להמליץ על פרוטוקול ספציפי מעל דפי הפורום. במרפאתנו ישנם מספר טיפולים ייחודיים למצבים כגון אלה בדיוק (היפרתרמיה, אוזון ועוד). את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

שלום, אני אחרי שנים של טיפול באגיסטן, עשרות פטריות בנרתיק, טיפול ארוך של דיאטת קנדידה + צמחי מרפא +פרוביוטיקה. אני סובלת כבר שנים משלל סימפטומים של קנדידה מערכתית. עייפות, שלשולים, עצירויות, שיבושים במחזור החודשי, כאבי ראש, סחרחורות, ערפל במח, עייפות כרונית, דלקות חניכיים, ועוד שלל תופעות שרק הקנדידה יכולה להסביר. שמעתי לאחרונה על ניסטאטין, תרופה שיכולה לעזור לזיהומים פטרתיים. אשמח לשמוע האם יש רופא בלאומית שיכול לרשום לי אותה? אני שואלת כיוון שהרבה רופאים שנתקלתי בהם בשנים האחרונות מכחישים את העניין הזה שנקרא קנדידה. אם אוכל למצוא רופא שירשום לי ניסטאטין אוכל להתקדם בדרך לחיים בריאים יותר... אגב, שמעתי רבות על פלוקנול, וגם לקחתי כמה פעמים (נקודתית), אבל מאחר ומדובר בתרופה אגרסיבית יחסית אני מעדיפה להימנע מזה. המון תודה!

ניסטטין מטפל בקנדידה במערכת העיכול, מה שיכול לשפר גם את התופעות הסיסטמיות כפי שתיארת. בנוסף הוא מונע "הדבקה מחדש" של הנרתיק בקנדידה שמקורה במערכת העיכול. ניסטטין בלבד לא יטפל בקנדידה שכבר נמצאת בנרתיק. פלוקנול אכן מיועד לטיפול בקנדידה בנרתיק ובמרפאתנו קיימות שיטות נוספות וייחודיות לטיפול בבעיה זו. רופאי קופות חולים אכן נוטים שלא לטפל בקנדידה במערכת העיכול. הניסטטין זמין בבתי המרקחת (גם של הקופות) בצורה של סירופ. בכל מקרה כדי להתייחס למצבך המורכב יש צורך בפגישת יעוץ פרטנית. את מוזמנת לפנות למרפאתנו.

האם אפשר לעשות דיאטת קנדידה כאשר יש לי בעיה של חוסר איזון הורמונולי כמו תסמונת קדם וסתית דיספורית לפני גיל המעבר ?

היי מיכל, מצד אחד תפריט קנדידה יכול גם לעזור במצבים של תסמונת קדם וסתית, צריך לראות איך לעשות את זה איתך, כנראה לא תפריט קנדידה קלאסי. רק בריאות!

מה הכוונה לא תפריט קנדידה קלאסי? אפשר לעשות דיאטה כזו בכלל כאשר יש שינויים חריפים במצב הרוח?