בצקת פריפרית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

התקף לב: סימנים מדאיגים

כאב בטן, קוצר נשימה, לב דופק בפראות או עייפות ללא סיבה. לפניכם 10 סימנים נפוצים להתקף לב; אם אתם חשים באחד מהם, פנו לקבלת טיפול רפואי הסימנים המעידים על בעיה בלב מופיעים כמעט תמיד לפני אירוע לבבי, אך לא תמיד אנו יודעים לשים לב לתרחישים ולפרש אותם. להיכרות עם תסמינים מעוררי דאגה יש חשיבות רבה, שתאפשר לנו לפנות במהירות לקבלת עזרה רפואית. 1. כאבים בחזהעל אף שבמרבית המקרים הסיבה לכאבים בחזה אינה נובעת ממקור לבבי, יש לוודא את הגורמים להם. הסיבה השכיחה ביותר לכאב בחזה ממקור לבבי היא מחלת לב, הגורמת להפרעות בזרימת הדם בעורקים הכליליים המספקים דם מחומצן לשריר הלב. כאשר נוצר פער בין דרישת החמצן של שרירי הלב לאספקת הדם ללב, רוב האנשים יחושו כאב בחזה. הכאב הוא בעל אופי של "תחושת שריפה" והוא עלול להופיע במקומות שונים בגוף, כגון בלסת ובקיבה.מצב קיצוני של הפרעה באספקת הדם לשריר הלב קורה כאשר אחד העורקים הכליליים נסתם לפתע...
ללמוד עוד על בצקת פריפרית
גירוי יתר שחלתי: מה עושים?-תמונה

התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי....

מאת: פרופ'...
20/12/2016
התקף לב: סימנים מדאיגים-תמונה

כאב בטן, קוצר נשימה, לב דופק בפראות או עייפות ללא סיבה....

מאת: ד"ר ירון...
14/02/2012
סרטן ערמונית גרורתי: מגוון טיפולים-תמונה

במהלך השנים האחרונות פותחו תרופות חדישות לטיפול בסרטן...

מאת: ד"ר דניאל...
02/02/2017
אירוע ומחלות לב - כל המידע והעובדות-תמונה

רוצים לדעת יותר על הלב? כיצד נזהה התקף לב? עובדות, טיפים...

מאת: קבוצת "ידע...
05/09/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבצקת פריפרית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בצקת פריפרית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אחר צהריים טובים, רציתי לדעת עוד פרטים על התרופה אקספורג', אני אמור להתחיל לקחת אותה השבוע, אחרי שנתיים עם דיובן. האם יש לה תופעות לוואי? אם כן, אילו? תודה על עזרתך.

exforge שונה מdiovan בזה שיש לה גם את התרופה amlodipne באותה מולקולה וזה עושה אותה יותר יעילה תופעת הלואי האפשרית כמו ב amlo : בצקת בגפיים אך השילוב גורם לירידה בתופעות הלואי

היי ראיתי בעבר שכתבת למישהי שהיה לה gfr 20 שבגלל שהייתה מבוגרת לא נהוג להתחיל דיאליזה אלא אם יש עודף נוזלים באיזה בדיקה מגלים עודף נוזלים מה שם הבדיקה?

בדיקה גופנית - נכחות בצקת בגפיים, בריאות (גודש ראתי או בצקת ריאות) למשל

שלום רב. יש לי בצקת פריפרית בשתי הרגליים. עד הברכיים. סובל מסיאטיקה. אמור לעבור זריקה תחת שיקוף עם סטרואידים בין היתר. האם סטרואידים ובצקת לא מסוכן? תודה רבה.

לא ברור לי מהפנייה הרקע לבצקת. הרופא רושם את הטיפול לאחר שמעריך כי התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי בו בהתאם למצבו הרפואי של המטופל. יש להעלות את החששות מול הרופא ולהיוועץ עימו בנוגע לטיפול המתאים עבורך.

שלום רב, האם התרופות אפו גו (אפומורפין) ונקסיום עלולות לגרום לבצקות בכפות הרגליים? האם נטילה של שתיהן עשויה לגרום לתגובה בין תרופתית של בצקות? תודה רבה

APO-go (אשר החומר הפעיל בו הינו apomorphine hydrochloride) הינו תכשיר המותווה לטיפול בתופעת ה “on-off” בחולי פרקינסון. מספר מקרים של בצקות פריפריות תועדו עם השימוש בתכשיר. בעלון לרופא של התכשיר, שכיחות תופעת לוואי זו אינה ידועה אולם לפי נתונים שלאחר שיווק, נראה כי שכיחות התופעה עומדת על 1.4%. תופעת הלוואי נובעת ככל הנראה מההשפעה הדופמינרגית של התכשיר. Nexium (אשר החומר הפעיל בו הוא esomeprazole) עלול גם הוא לגרום לתופעת לוואי לא שכיחה של בצקות פריפריות. מנתונים שלאחר שיווק נראה ששכיחות תופעת לוואי זו נעה בין 0.6-1.3%. המגנון אינו ידוע לחלוטין, אך נראה כי הסבירות לתופעת לוואי זו עולה בנשים צעירות הלוקחות את התרופה. ככלל, טיפול תרופתי ניתן כשהתועלת עולה על הסיכון. סמיכות הופעת תופעת לוואי לתחילת נטילת תרופה ו/או שינוי מינון מעלה את הסבירות כי קיים קשר סיבתי. יחד עם זאת, הופעת בצקת עלולה להוות סימפטום למחלות שונות. יש לגשת לרופא לבירור והתאמת טיפול תרופתי במידת הצורך.